1216 7442 Akvarell Anders Gullberg (f. 1927), 1990, Samling, Stekenjokk, 27x36
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:18)
1216 7045 Akvarell Anna Mühlenfels, 74x52
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)
1216 7306 Akvarell Aronyosi, vinter, 19x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2019 09:12)
1216 7244 Akvarell Fågel, 1800-tal, 18x17
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)
1216 7475 Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Segelbåt, 14x17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)
1216 6534 Akvarell Johan Fredrik Isberg (1846-1904), Solna Kyrka, monogramsignerad. Motivet: ca 16x10 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)
1216 7412 Akvarell Kina, 44x67
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:29)
1216 7100 Akvarell Oidentifierad konstnär. Dam, 49x31
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 7308 Akvarell Oidentifierad konstnär. Interiör, signerad. T Bergentz 1913,33x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:40)
1216 7342 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Sacré-Cœur, Paris, 14x10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:23)
1216 7091 Akvarell Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Landskap, signerad. PMP, 26x35
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)
1216 7030 Akvarell Robert Haglund (1844-1930), Sverige. Monogramsignerad, 1909, kyrkointeriör, 42x28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:27)
1216 6191 Akvarell V Podkoritov, Fåglar, signerad. 24x18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)
1216 6188 Akvarell Vladimir Chirkov, Former, signerad. 2012,31x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)
1216 7343 Akvareller 2 st, Oidentifierad konstnär. Studentkåren tågar till Wennerbergsfäst, Fågelperspektiv av Uppsala universitet, 20x22 resp. 37x24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:24)
1216 7229 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 49
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)
1216 7017 Ampel Karl Johanstil. Diameter: ca 50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)
1216 7054 Arkivskåp 10 lådor. Längd: 119, djup: 53 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:47)
1216 7076 Armring + dekor, 3 delar, Kina
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)
1216 7380 Armring Rey Urban (1929-2015), Sverige. Sterling. Diameter: 6 cm, ste. Längd: ca 1. 5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)
1216 7385 Ask med lock Sten, Vietnam, nutida, 10x10
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)
1216 7275 Assietter 12 st, Gallerkant, Tyskland, diameter: 17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:41)
1216 7506 Assietter 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 18
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)
1216 6559 Bägare 2 st, silver. Höjd: 8-12 cm. Vikt: 54+ 96 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)
1216 6455 Bägare 6 st. Silver, Hallberg, 1950-tal, Vikt: ca 162 g. Längd: ca 5,5cm, djup: ca 5,5cm, höjd: ca 6cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:57)
1216 6458 Bägare 6 st. Silver. Höjd: 5-6. Vikt: 123 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:00)
1216 7082 Båglampa Heals Mini Lounge. Höjd: 177 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:22)
1216 7049 Bajonett Frankrike, Modell 1874 märkt "Mre dàrmes de St Etienne Julie 1880". Längd: 66
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)
1216 7387 Bänk furu. Längd: 100. Djup: 38 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:41)
1216 7292 Bestick silver, ca 25 delar. Vikt: 550 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)
1216 7371 Bestick silver, udda, diverse. Vikt: 500 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)
1216 7404 Blandteknik A Lidqvist, fåglar, 39x24
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:28)
1216 7309 Blandteknik Aly Ben Salem (1910-2001), Sverige. Flicka, 18,5x14
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:41)
1216 7114 Blandteknik Bengt Wallberg (1931-2004), Sverige. Komposition, signerad. Motivet: 19x19
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)
1216 6286 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Motivet: 35x27
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)
1216 7155 Blyertsteckning Karin Johansson, Stilleben, 1966, signerad. Motivet: 32x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)
1216 7420 Bokhylla längd: 115 cm, djup: 25 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)
1216 7418 Bokhylla med blyglaslucka. Längd: 115. Djup: 38 cm. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:32)
1216 7522 Bokhylla nutida, Bemålad. Längd: 100, djup: 31,5 cm, höjd: 226 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)
1216 7523 Bokhylla nutida, Bemålad. Längd: 100. Djup: 31,5 cm, höjd: 226 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:48)
1216 7285 Bokverk 12 delar, Svenska kulturbilder, helfranska band, 1935
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:58)
1216 7286 Bokverk 12 st, konstnärer. Halvfranska band
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)
1216 6292 Bokverk diverse konstlitteratur
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:18)
1216 6295 Bokverk diverse konstlitteratur
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:24)
1216 6293 Bokverk diverse om glas m. M
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:20)
1216 6294 Bokverk Konstböcker bl. A Rysk keramik och glas
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:25)
1216 7067 Bord design: Magnus Olesen, Danmark, Trio. Diameter: 40. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:54)
1216 7119 Bord orientaliskt. Diameter: 51, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:35)
1216 7593 Bords/vägglampa NK, 1940-tal, höjd: ca 20-38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:28)
1216 7498 Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: ca 55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)
1216 4224 Bordslampa GEMI. Höjd: 35 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)
1216 6212 Bordslampa Glas, Reijmyre Glasbruk. Höjd: ca 69cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:27)
1216 7217 Bordslampa porslin, Le Dauphine, Frankrike. Höjd: 72
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)
1216 7145 Bordslampa Porslin. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)
1216 6276 Bordslampa Snäcka, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 17
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)
1216 7199 Bordslampfot höjd: 37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)
1216 7487 Bordslampfot Royal Copenhagen. Höjd: 45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:25)
1216 7569 Bordslampor Ett par, Metall
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)
1216 6335 Bordslampor ett par, Onyx. Höjd: ca 60
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)
1216 7312 Bordsplateau nysilver, 1800-tal. Diameter: 47. Höjd: 9 cm, spegel saknas
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:48)
1216 6391 Bordssurtout GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver. Längd: 26 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:48)
1216 7219 Bordstelefon Ericson, Taxen, Kopia, utgiven 1992. Höjd: 35
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)
1216 4068 Bordsur Gustaviansk stil. Höjd: 39
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)
1216 7189 Brickbord 1800-talets slut. Längd: 79, djup: 50 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)
1216 7063 Brosch + 1 par örhängen med pärlor, 18 k, 7,9 gr
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)
1216 7428 Brosch 18 k, med briljanter, ca 4x5 cm, vikt. 13,5 gr
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)
1216 7378 Brosch Isac Cohen, silver. Ca 4,5x6 cm. Vikt: 30 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7568 Buljongkoppar 6 st, Japan
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:07)
1216 6309 Byrå England. Längd: 63, djup: 38 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:45)
1216 6308 Byrå England. Längd: 74, djup: 45 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:48)
1216 7508 Byrå Gustaviansk stil. Längd: 111. Djup: 50 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:53)
1216 7612 Byrå längd: 95 cm, djup: 47 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:23)
1216 7427 Byrå med stenskiva, Gustaviansk stil. Längd: 80, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:44)
1216 7396 Byrå Rokokostil. Längd: 95. Djup: 50 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)
1216 7576 Byrå sengustaviansk stil, intarsia. Längd: 92, djup: 47 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:26)
1216 6218 Byrå stenskiva, intarsia. Längd: 79. Djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:56)
1216 7439 Byrå Teak. Längd: 70, djup: 32 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)
1216 7518 Caféstolar 3 st, sekelskifte 1 märkt Thonet
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)
1216 7367 Champagneglas 10 st, Karolina, Kosta Boda. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)
1216 7358 Chiffonjé 1800-tal, Bemålad. Längd: 101, djup: 49 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:59)
1216 7178 Chiffonjé 1850-tal, mahogny. Längd: 105. Djup: 50 cm, höjd: 157 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:58)
1216 7290 Coasters 6 st, silver, CG Hallberg, 1939. Diameter: 7,5. Vikt: 250 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)
1216 7599 Coasters ett par, England. Diameter: 12,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:30)
1216 7607 Collage Kamila Lukaszewicz (f. 1947), Sverige. "Spåret efter människa". Signerad, daterad 1988. 86x100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)
1216 7510 Damarmbandsur Seiko Solar, guldpläterad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)
1216 7443 Duk + 12 st servetter. Duken 260x170 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)
1216 6552 Etsning Martin Rudolf Hedland, Karusell Drottningholm, 29x37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)
1216 6551 Etsningar 2 st, Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. 6/50 & 3/50, Landskap med figurer & stilleben. Motivet: 21x27
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)
1216 7131 Färgetsning Bertil Lundberg (1922-2000), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1976, numrerad 56/75. Motivet: 64x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)
1216 7598 Färgkrita Georges Point (f. 1935), Komposition, signerad. 40x39 cm
1216 7405 Färglitografi 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 95/200 respektive 175/250. Motivet: 35x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:32)
1216 7377 Färglitografi 4 st, C Mill Fuchs. Signerad, numrerad 219/290, bladets mått: 33x43 cm, lösa blad
1216 7101 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Söderhavet, signerad. 1977. Motivet: 46x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)
1216 6590 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. EA-upplaga, signerad. Motivet: 61x39
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)
1216 7476 Färglitografi Betty Anne Mörelius, Signerad BAM. Signerad, numrerad 60/140. Motivet: 43x30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)
1216 7001 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 133/260. Motivet: 54x42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)
1216 7477 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad -80, "Marsdag", 15/180. Motivet: ca 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)
1216 7321 Färglitografi Cesare Marchesini. Signerad, numrerad 130/360. Motivet: 42x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)
1216 7133 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. EA-upplaga, 20/20, Hästar. Motivet: 45x56
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)
1216 7134 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Fasaner. Signerad, numrerad EA 2/20. Motivet: 46x55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)
1216 6031 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 45x55 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)
1216 6449 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Öga. Signerad, numrerad HC 24/50. Motivet: 20x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:51)
1216 7501 Färglitografi Eva Boström (f. 1954), Sverige. Lime och Citron. Signerad, numrerad 21/190. Motivet: 37x53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)
1216 7529 Färglitografi Gösta Gustafsson, "Trädet". Signerad, daterad -82, numrerad 191/300. Motivet: 60x45 cm
1216 7135 Färglitografi Gösta Nyrén (1903-1973), Sverige. Gatuvy. Signerad, daterad 1960, numrerad 59/341. Motivet: 34x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7513 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 280/360. Motivet: 40x49 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:51)
1216 7129 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. EA-upplaga, Bin, bladets mått: 61x61
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)
1216 7085 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Komposition, 280/295. Signerad, daterad 1997. Motivet: 30x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)
1216 7500 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 110/360. Motivet: 42x59 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:53)
1216 6435 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, EA-upplaga. Motivet: 27x37
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:39)
1216 7318 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Restauranginteriör. Signerad, numrerad 1376/1999. Motivet: 57x72 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:58)
1216 7153 Färglitografi Magnus Lindgren, Sverige. "Hur var jobbet idag?". Signerad, daterad 1994, numrerad 1/8. Motivet: 19x28,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:04)
1216 7531 Färglitografi Margareta Helin, "Bön från naturen". Signerad, numrerad 13/125. Löst blad, bladets mått: 50x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)
1216 7044 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, numrerad 178/280. Motivet: 41x51 cm
1216 7026 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 249/350. Motivet: 27x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)
1216 7328 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Bröllopspar. Signerad, numrerad 81/360. Motivet: 62x44 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:10)
1216 7324 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Dansande par. Signerad, numrerad 81/360. Motivet: 62x44 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)
1216 7326 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad 81/360. Motivet: 62x44 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)
1216 7132 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Mosebacke. Signerad, numrerad 35/275. Motivet: 62x45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:39)
1216 7349 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-20019, EA-upplaga, Centralbadet. Motivet: 50x38
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:51)
1216 7121 Färglitografi Mogens Balle (1921-1988), Danmark. Signerad, daterad 1963, numrerad 31/150. Motivet: 48x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:03)
1216 7230 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad -78, numrerad 423/460. Motivet: 41x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:58)
1216 7104 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Solrosor, HC-upplaga. Signerad, daterad 1992. Motivet: 52x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:30)
1216 7234 Färglitografi Olga Semenova (f. 1953), Dansande par. Signerad, numrerad 251/290. Motivet: 39x27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)
1216 7399 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Björkstam. Signerad, numrerad 16/160, daterad 1982. Motivet: 53x75 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:20)
1216 7577 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 117/258. Motivet: 26x89 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:16)
1216 7322 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Kakelugn. Signerad, numrerad 176/310. Motivet: 52x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)
1216 7097 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Motiv från Trosa. Signerad, numrerad 105/260. Motivet: 30x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:08)
1216 7180 Färglitografi Richard Mortensen (1910-1993), Danmark. Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)
1216 7136 Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. HC upplaga, 1984. Motivet: 31x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7103 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 38/150, daterad 1980, bladets mått: 47x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)
1216 7536 Färglitografi Tove Siri Antonsson. Signerad, numrerad 118/120. Löst blad, bladets mått: 42x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)
1216 7151 Färglitografier 2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade, 125 & 130- upplaga. Motivet: 52x37 & 65x50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:01)
1216 7336 Färglitografier 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad PT och 8/40. Motivet: ca 20x14 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)
1216 7551 Färglitografier 2 st. Marie Boczewska, Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, 19x16 + 18x20
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)
1216 7154 Färglitografier 6 st, Stadsbilder. Motivet: 18x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:07)
1216 7563 Fat + skål, Royal Copenhagen, Musselmalet och Blå Blomst. Höjd: 3 - 8
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)
1216 7511 Fat brons och mässing, nutida, figural, diameter: 27, höjd: 30 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:21)
1216 7036 Fat Rörstrand, Gripsholms slott. Diameter: 41
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:50)
1216 7291 Fat silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1951. Diameter: 25. Vikt: 400 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:07)
1216 7022 Fat silver, Graverat. Diameter: 30. Vikt: 378 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:15)
1216 7382 Fåtölj DUX
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)
1216 7266 Fåtöljer Ett par, 1920-/30-tal, Rottingrygg
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)
1216 7070 Figurin Dahl-Jensen, Danmark. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:12)
1216 7068 Figuriner 2 st, Hummel. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:04)
1216 6054 Figuriner 3 st. Goebel. Höjd: 10 - 19
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:38)
1216 7069 Figuriner 4 st, Hummel. Höjd: 9-12
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)
1216 7588 Fiol med stråke i väska, modell äldre. Längd: 58
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)
1216 7586 Fiskbestick 14+ 14 delar, Nysilver, monogram
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:56)
1216 7073 Fisktallrikar 4 st, Meissen. Diameter: 26
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)
1216 7191 Flaskschatull med 3 karaffer, 1800. Tal. Längd: 28. Djup: 15 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:19)
1216 7048 Flintlåsgevär Sverige, För Dragoner Modell 1778. Längd: 127
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7038 Fönsterdekor Konstglas, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi. Diameter: 29
1216 7457 Förvaringskärl 2 st, trä. Höjd: 42-43
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:38)
1216 7572 Fruktassietter 6 st, Rörstrand, för Firma Svenskt Tenn. Diameter: 19
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:10)
1216 7057 Fruktbestick silver, England, 8+ 9 delar, vikt 750 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)
1216 7265 Gardiner 2 st, Josef Frank, 235x115 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)
1216 7549 Gardinlängder 4 par, Uppsydda
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)
1216 7200 Glas 13 st. Chateau, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. 4+ 4+ 5. Höjd: 10-19 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)
1216 7056 Glas 6 st + skål. "Mine", Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige, Kosta Boda. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:53)
1216 6362 Glas på fot, 15 st. Längd: ca 4,5-8cm, djup: ca 4,5-8cm, höjd: ca 16-20,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:47)
1216 7592 Glasmålning Man och Kvinna. Kina, 1800-tal, 50x34 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)
1216 6409 Glasmålningar ett par, Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Fiskar + Fåglar. Höjd: 96. Bredd: 30
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:11)
1216 7253 Glasservis 15 delar, rökfärgat glas. Höjd: 4 - 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:43)
1216 7320 Glasservis 86 delar, Kosta, City. Höjd: 5-16
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)
1216 7484 Glöggryta Arvika. Diameter: 21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)
1216 7512 Gökur 1880-tal. Höjd: 53 ca
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:44)
1216 7489 Golvlampa mässing. Höjd: 150
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:35)
1216 7615 Golvlampfot Smide, höj / sänkbar. Höjd: ca 140 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:28)
1216 6397 Golvvaser ett par, Orientaliska, Metall. Höjd: 59
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:56)
1216 7138 Grafiska blad 16 st, 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:51)
1216 7533 Grafiska blad 2 st, Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Lösa blad, EA-upplaga, Lösa blad, bladets mått: 36x36
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:21)
1216 7212 Grafiska blad 2 st, romantiska motiv. Motivet: 38x25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 7242 Grafiska blad 2 st. 1800-tal, bladets mått: 31x19,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:29)
1216 7525 Grafiskt blad Cecilia Haupt (f. 1972), Sverige. Signerad, numrerad 148/240, löst blad, bladets mått: 26x20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:12)
1216 7534 Grafiskt blad David Åberg. Signerad, numrerad 2/20. Löst blad, bladets mått: 36x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:25)
1216 7156 Grafiskt blad Efter Boucher. Motivet: 24x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)
1216 7235 Grafiskt blad Japan, Potuguese ship. Motivet: 45x103
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)
1216 7538 Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad, numrerad 5/50. Löst blad, bladets mått: 40x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:25)
1216 7540 Grafiskt blad Petter Thoen (f. 1943). Signerad, numrerad 9/90. Löst blad, bladets mått: 36x30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)
1216 7541 Grafiskt blad Sara Åberg, Fisk. Signerad, numrerad 57/90. Löst blad, bladets mått: 36x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:27)
1216 7543 Grafiskt blad Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Signerad, numrerad 3/5, Gatlykta, bladets mått: 48,5x36 cm, löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)
1216 7243 Grafiskt blad Trumslagare, 18x14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)
1216 7122 Gravyr Hogarth, Scholars at a lecture. Motivet: 22x18,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:03)
1216 6553 Gravyrer 2 st, Jakobsdahl och Uppsala, Dahlberg, 1700-tal. Bladets mått: 26x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:58)
1216 7492 Hatthylla krom. Längd: 100
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:37)
1216 7108 Herrarmbandsur Longines Conquest
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:44)
1216 7505 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 101
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:18)
1216 7196 Ingefärskruka Kina, med porslinslock. Höjd: 26
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:28)
1216 7194 Ingefärskrus Kina, med trälock, 1800-tal. Höjd: 27
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)
1216 7058 Insamlingsbössa 1970-tal. Längd: 84, djup: 26 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)
1216 7565 Julservis 12 delar, glas. Höjd: 6-20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:01)
1216 6164 Kaffegods 25 delar, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)
1216 6507 Kaffegods Bing & Grøndahl, blåklint, ca 30 del
1216 7559 Kaffegods ca 20 delar, Ostindia, Rörstrand. 6 koppar med fat, 4+ 5 koppar utan fat, 5 assietter + 1. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)
1216 7499 Kaffekoppar + assietter, 17 delar, Blå Blom, 11 koppar + 6 assietter, Gustavsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:51)
1216 6583 Kaffekoppar + kanna, 12 + 1 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart & Silur
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)
1216 6577 Kaffekoppar 5 st + 6 fat, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:16)
1216 7035 Kaffeservis 3 delar, nysilver. Höjd: 13-31
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)
1216 7109 Kaffeservis 33 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)
1216 7270 Kamferkista längd: 72 cm, djup: 35 cm, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7020 Kanna Biskviporslin. Höjd: 22
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:12)
1216 6434 Karaff glas. Höjd: 57
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:39)
1216 7289 Karaff silvermonterad, etsad dekor. Höjd: 24
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:04)
1216 7597 Karmstol med pall, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:05)
1216 7148 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)
1216 4365 Karmstolar + stolar, 2 par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:56)
1216 7037 Karmstolar ett par, 1890-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)
1216 6603 Karta "Stockholm på 1870-talet", litografi, Utgiven 1953. Motivet: 74x95
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:13)
1216 7018 Keramik 6 del C H Stålhane
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:00)
1216 7117 Knivar 3 st. Längd: 18-31
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:31)
1216 7239 Koffert med inredning. Längd: 91. Djup: 51 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:08)
1216 7192 Konsolbord Nyrokoko, med stenskiva. Längd: 74, djup: 28 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:23)
1216 7550 Konstglas 3 delar, Orrefors, Kosta, bland annat Anna Ehrner och Ulrica Hydman Vallien. Höjd: 5 -12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)
1216 6383 Konstglas 3 delar. Höjd: 19-34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:30)
1216 7276 Konstglas 3 st, bland annat Kosta, blått/ grönt. Höjd: 10-20
1216 6192 Kopp med fat Sten, Orientaliskt. Höjd: 5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:45)
1216 7071 Koppar med fat 2 delar, Sèvres
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)
1216 7366 Lampbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 47, djup: 38 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)
1216 7397 Lampbord med låda. Bodafors. Längd: 60, djup: 59 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:15)
1216 6024 Laxbräda trä och metall. Längd: 93, "Made in France"
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)
1216 7554 Likörservis 7 delar, glas, Trelleborg. Höjd: 12 - 27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)
1216 7365 Linnedukar + servetter
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)
1216 7587 Litografi "Fredmans epistel No 83", W Marstrand, Berentz. Motivet: 33x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)
1216 7152 Litografi Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Man. Signerad, daterad -46, numrerad 18/20. Motivet: ca 47x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:03)
1216 7381 Litografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Lösa blad. Signerad, numrerad 8/210. Motivet: 22x17 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)
1216 7403 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad G Alex, Stureplan. Signerad, numrerad 108/175. Motivet: 29x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:18)
1216 7237 Litografi på plexiglas, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 10/10. Motivet: 23x23 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)
1216 7087 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Borstö Åboland. Signerad, numrerad 3/10. Motivet: 31x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)
1216 7614 Litografisk affisch Picasso, Uggla. Motivet: 40x44
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)
1216 6298 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:38)
1216 6297 Ljuskrona Gustaviansk stil, blå iläggsskål. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:36)
1216 4261 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 75
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:38)
1216 6299 Ljuskrona höjd: 65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:37)
1216 6167 Ljuskrona Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:07)
1216 6418 Ljuskrona Maria Teresia-stil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)
1216 6441 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:47)
1216 7566 Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 48
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:03)
1216 7600 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 15-24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)
1216 7066 Ljusstakar 2 st, Skultuna, Änglar. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:14)
1216 7021 Ljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 10-20
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)
1216 7432 Ljusstakar 7 par, mässing, malm. Höjd: 13-29
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:03)
1216 7606 Ljusstakar Ett par, "Kit one", Sara Szyber, Klong. Höjd: 19 cm
1216 7249 Ljusstakar Ett par, kristall, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 18
1216 7125 Ljusstakar ett par, silver, K&EC, 1963. Höjd: 15 cm. Vikt: 350 g
1216 6211 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 8, bruttovikt: 330 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)
1216 7072 Ljusstake + urna, Dresden. Höjd: 17-18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:07)
1216 7386 Ljusstake Gusum, mässing. Höjd: 21 längd: 41 cm, för 7 ljus
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:38)
1216 7124 Ljusstake mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Längd: 32
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)
1216 7437 Lockurna Gjutjärn. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:12)
1216 7167 Lockurna Kina. Höjd: 27
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:46)
1216 7594 Lockurnor Ett par, Rosenthal. Höjd: 30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)
1216 6347 Lok 2 st + vagn, Fleischmann. Längd: ca 13-24cm, djup: ca 3,5-4cm, höjd: ca 5-5,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)
1216 7077 Luktflaskor 2 st, Kina. Höjd: 6-8
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:18)
1216 7078 Luktflaskor 2 st, Kina. Höjd: 7 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)
1216 7065 Månadstavlor 12 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)
1216 7589 Mandolin Levin. Längd: 63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:20)
1216 7539 Mappar med litografi + etsning, Staffan Ullström + Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Numrerade och daterade, bladets mått: ca 35x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)
1216 7006 Martiniglas 2 st, + snapsglas, Orrefors, Nobel, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 12-16
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)
1216 7325 Matbord England, mahogny, + 2 st iläggsskivor. Längd: 135, djup: 95 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:08)
1216 7521 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 116. Höjd: 74 + 3 iläggx55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)
1216 7258 Matbord Teak, diameter: 105, höjd: 72,2 ilägg a 30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:10)
1216 7392 Matsalsgrupp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bord+ 4 stolar, 2 st iläggsskivor. Diameter: 110, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)
1216 7364 Matsalsskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ek, "Oktober". Längd: 100. Djup: 39 cm, höjd: 142 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)
1216 6268 Matservis 35 delar, Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)
1216 7468 Matservis 40 del ca, Viktoria, Rörstrand
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)
1216 7464 Matservis 60 delar, Rörstrand, "A la carte"
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)
1216 6510 Matservis Bing & Grøndahl, rosor, ca 45 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)
1216 7210 Matservisdelar 50 delar, Wexiö, Gustavsberg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)
1216 7246 Matservisdelar Rörstrand, Vindsäter, 47 del
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)
1216 6515 Matta 172x240
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:44)
1216 4269 Matta Kina, 152x91
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:44)
1216 4270 Matta Kina, 155x92
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:49)
1216 7610 Matta Nöthår, 154x240
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:49)
1216 7401 Matta orientalisk, 165x114
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:24)
1216 6001 Matta Orientalisk, 196x300
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 7402 Matta orientalisk, 210x130
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:25)
1216 7609 Matta Orientalisk, 89x132
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:46)
1216 7222 Matta Orientalisk, Mahal, 300x280
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)
1216 7190 Minkpäls
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:17)
1216 6171 Minkpäls
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)
1216 7407 Minkpäls storlek 38-40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)
1216 7247 Minkpäls storlek: 40/42
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 7567 Mockakoppar 24 delar, Hackefors
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)
1216 7496 Modelljärnväg med lok och vagnar, diverse, Märklin
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:51)
1216 7187 Mortel med stöt, mässing, 1796. Höjd: 11,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)
1216 7205 Notställ längd: 38 cm, djup: 27 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:44)
1216 6454 Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Hus Mexico, signerad. Olja på duk, 41x56
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:57)
1216 6032 Oljemålning Alfred Hermann Helberger (1871-1946), Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, 51x60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:18)
1216 4360 Oljemålning Allan Karlsson (1908-1988), Sverige. "Nöjets estrader och blind spelman på Tomelilla marknad", 1973. Olja på pannå, 56x74
1216 5042 Oljemålning Allan Karlsson (1908-1988), Sverige. Gustav V landstiger i Båstad 1970. Olja på duk, 75x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)
1216 7444 Oljemålning Alvin Stöhr (1874-1941), 1931, Krysantemum. Olja på duk, 54x45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)
1216 4345 Oljemålning Anna Rosenbäck (f. 1969), Sverige. Olja på duk, signerad. 2009, Komposition, 50x50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:24)
1216 7353 Oljemålning Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Höst i fjällen. Olja på pannå, 68x84
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:53)
1216 7323 Oljemålning Bengt Holmgren, "En kvinnas tankar", 1980, Signerad. Olja på duk, 100x70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)
1216 7302 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Bro, signerad. Olja på duk, 27x22
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:32)
1216 7335 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Fors. Olja på pannå. Signerad, daterad 1944,32x23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:20)
1216 7339 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Kust, Ramsvik. Signerad, daterad 1945. Olja på pannå, 23x32
1216 7333 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Kvinna. Olja på duk. Signerad, daterad 1942,33x23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:15)
1216 7332 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Signerad. Porträtt av Elof Brolin. Olja på duk, 59x48
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:12)
1216 7393 Oljemålning Bo Örn (f. 1949), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 46x33
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:04)
1216 7436 Oljemålning Carsten Hvistendahl (1901-1972), Sverige. "Strandkol". Olja på pannå, 47x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 7317 Oljemålning Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Landskap, signerad. Olja på duk, 100x80
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:01)
1216 7203 Oljemålning David Larsson (1898-1976), Sverige. Hus vid vatten. Monogramsignerad. Olja på duk, 64x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:36)
1216 4034 Oljemålning Eli Rasmussen (1915-1997), Danmark. Landskap. Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 56x86 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:05)
1216 7300 Oljemålning Elias Erdtman (1862-1945), Sverige. Båthus. Signerad. Olja på duk, 45x71 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:29)
1216 6033 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Pont Henri, Frankrike, signerad, -20. Olja på duk, 45x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:21)
1216 6576 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Djurgården vin djurgårdsbrunn, 1955. Olja på pannå, signerad, 16x21
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)
1216 7603 Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Man i hatt, signerad. Olja på duk, 65x84
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)
1216 7254 Oljemålning Eric Söderström, interiör med pojke, signerad, 1948. Olja på pannå, 79x59
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)
1216 7094 Oljemålning Erik Juselius (1891-1948), Finland. Ekor vid brygga, Åland-Dånö. Olja på duk, 1937,29x36
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:00)
1216 4422 Oljemålning Eustache François Duval, tillskriven. Landskap med figurer. Olja på pannå, 19x29 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)
1216 4141 Oljemålning F Block, Fjällandskap. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 36x53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:48)
1216 7478 Oljemålning F Eklöf, Eka. Olja på duk, signerad. 65x92
1216 7039 Oljemålning Gösta Nissjers (1916-1963), Sverige. Massaj. Olja på duk, 26x20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)
1216 7360 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, Stilleben, duk på kartong, 198848x68
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:03)
1216 4524 Oljemålning Gustaf Svensson, Blomsterstilleben, signerad 1944. Olja på pannå, 65x57
1216 7086 Oljemålning Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 1932. Olja på pannå, Landskap, 32x47
1216 7012 Oljemålning Hilmer Eriksson (1881-1962), Sverige. Fruktträd, 13x15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:52)
1216 7423 Oljemålning Iversen, signerad. Vinter. Olja på duk, 33x43
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:38)
1216 6352 Oljemålning Jacqueline Gougis (f. 1926), Frankrike. Vid pianot. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:57)
1216 7096 Oljemålning Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Båt, signerad. Olja på duk, 34x49 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:06)
1216 7294 Oljemålning Johan Thorenberg (1889-1988), Sverige. Kust vid Soller, Mallorca. Signerad, daterad 1930, olja på duk, 27x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:10)
1216 7296 Oljemålning Johan Thorenborg, Myren. Olja på duk uppfodrad, signerad. 1939,35x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:24)
1216 6562 Oljemålning John Herbert, Kornhamnstorg, signerad. Olja på pannå, 40x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)
1216 5041 Oljemålning Josef Wagner-Höhenberg (1870-1939), Tyskland. Spelande män, signerad. Olja på duk, 57x73 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:17)
1216 7213 Oljemålning Konrad, Hus, signerad. -62. Olja på duk, 80x53
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:47)
1216 6501 Oljemålning Lars Herder (1923-1976), Sverige. Kustmotiv. Olja på duk, 25x41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)
1216 7095 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Dannemora Sjön. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 26x34 cm
1216 7394 Oljemålning Margareta Appel. Signerad, daterad 1987, Vinter i stan. Olja på pannå, 60x50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)
1216 4170 Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. Kust, signerad. Olja på pannå, 46x54
1216 7168 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Hus i solglänta, Nizza". Signerad. Olja på duk, 69x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:46)
1216 7435 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fors, Signerad Rhodin. Olja på pannå, 45x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:07)
1216 7354 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med figurer. Olja på pannå, 31x39
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)
1216 7111 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Motiv från Bredör. Olja på pannå, signerad A Palm -50. Olja på pannå, 51x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:57)
1216 7299 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1800, signerad. Olja på duk, Röda vinbär, 17x22
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:33)
1216 7337 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad. Lucia. Olja på pannå, 35x27
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:22)
1216 7211 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Arén, blomsterstilleben. Olja på duk, 43x34 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)
1216 6324 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1941, stilleben, 54x69
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:04)
1216 7031 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1945. På saltarö. Olja på pannå, 33x45
1216 7171 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, båtbyggare. Olja på pannå, 48x59
1216 7319 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Flicka. Olja på duk, 24x33
1216 7434 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Tham. Olja på duk, 27x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:06)
1216 6522 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, -61. Olja på pannå, 50x73
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:04)
1216 5017 Oljemålning Oscar Björck (1860-1929), Sverige. Seans, uppfodrad duk, signerad. Olja på duk, 45x35
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)
1216 6519 Oljemålning Per Åkered, Domherrar, Signerad. Olja på duk, 30x100
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:00)
1216 4129 Oljemålning Regina Lund (f. 1967), Sverige. Signerad, daterad 2018. Olja på duk, 100x70 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)
1216 7046 Oljemålning Signerad, J Malm. Olja på pannå, 33x40
1216 7581 Oljemålning signerad. HHS, Stilleben. Olja på duk, 82x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)
1216 7311 Oljemålning Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 28x63
1216 7474 Oljemålning Tereze Gruntmane, Modell, Signerad. Olja på duk, 55x99
1216 7255 Oljemålning Tyrone Jörlefjord, insjölandskap, monogramsignerad. Olja på duk, 60x121
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)
1216 7316 Oljemålning Vagn Ove Schnach, Interiör. Signerad. Olja på duk, 29x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:55)
1216 6325 Oljemålningar 2 st, Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Marinmotiv. Olja på duk, 22x27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:07)
1216 7220 Oljemålningar 2 st. Eduard Kutzar, landskap, 10x15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)
1216 4243 Ordförandestol 1800-tal, Valnöt/skinn, frambenen med trissor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:04)
1216 7257 Pall 1940-tal. Längd: ca 55cm. Djup: ca 38cm, höjd: ca 42cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:05)
1216 7059 Pall IKEA PS, Karl Johan, Furu, design: Christian Helleröd med dyna. Längd: 55 cm. Djup: 55 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)
1216 5018 Pallasch Kavallerisvärd, mässingsfäste med lejonhuvud och med mässingstråd i flätat mönster. Klingan etsat med "Prudentia et Constantia". Klingan. Längd: ca 61 cm, total längd: ca 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:50)
1216 7080 Pärlcollier längd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:24)
1216 7470 Parti burkar plåt, diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)
1216 7447 Parti koppar 6 st. Höjd: 22-28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:25)
1216 7346 Parti porslin 5 delar, Kina, nutida. Höjd: 6-14
1216 7570 Parti porslin 5 delar, Kina. Höjd: 6-10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)
1216 6341 Parti silver diverse, 8 del
1216 7293 Parti silver diverse, ca 13 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:13)
1216 7032 Pastell Carl Brandt, 62x23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)
1216 7260 Pianopall snurrbar, Tidigt 1900
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:14)
1216 7228 Piedestal med stenskivor. Höjd: 65
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)
1216 7455 Piedestaler med stenskiva. Höjd: 37-66
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)
1216 7388 Pinnsoffa längd: 121 ca
1216 7590 Porslin 4 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, Höjd: 8-11. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:21)
1216 6574 Porslin 8 delar, Rörstrand, Vaser, fat och bordslampa. Höjd: 15-25
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:10)
1216 7461 Ramar Ett par, ek, omkring 1900, ramens yttermått: 63
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:40)
1216 7175 Ring 18 k, 1927, r, : 18 mm, vikt. 1,7 gr
1216 7176 Ring 18 k, ringmått: 16 mm, vikt. 2,9 gr
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:59)
1216 7595 Ring 18k, med smaragder, ej stämplar, ringmått: 17 mm. Vikt: ca 3,2g
1216 7347 Rökbord orientaliskt, Mässingsbricka, trä, diameter: 60, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:47)
1216 4060 Sadelväska 100x200 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:35)
1216 7491 Salongsbord bemålad. Diameter: 74, höjd: 66 cm
1216 6581 Sameskedar 12 st, silver, i etui. Längd: 11. Vikt: 157 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)
1216 7449 Samlartallrikar 7 st, Franklin. Diameter: 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)
1216 6375 Satsbord 3 delar, England. Mått på största bordet: ca 50x37cm, höjd: 46-51cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:14)
1216 7409 Sekretär 1800-tal, bemålad. Längd: 108, djup: 53 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:04)
1216 7415 Sekretär Ek. Längd: 89, djup: 42 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:20)
1216 7160 Sekretär Furu. Längd: 93, djup: 35 cm, höjd: 123 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:22)
1216 7357 Sekretär mahogny. Längd: 105, djup: 50 cm, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:58)
1216 7010 Selbågar 2 st, 1800-tal. Längd: 61-63
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)
1216 7233 Serigrafi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. EA-upplaga, Rymdsnitt, bladets mått: 51x38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:59)
1216 7527 Serigrafi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 84/100. Löst blad, bladets mått: 28x37,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 6404 Serveringsbricka nysilver. Längd: 69
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:05)
1216 7509 Serveringsvagn Intarsia / mässing. Längd: 77. Djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:15)
1216 6195 Serveringsvagn längd: 50 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)
1216 7252 Servisdelar 11 delar, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 4 - 23 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:40)
1216 7007 Servisdelar 14 delar, Rörstrand, Swedish Grace, Louis Adelborg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)
1216 7170 Servisdelar 16 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:47)
1216 7283 Servisdelar 30 del ca, Maria, Rosenthal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)
1216 7250 Servisdelar 5 delar, Villeroy / Boch, design: Naif. Höjd: , höjd: 1 - 17
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)
1216 7052 Servisdelar Adams, England, "Dickens", ca 30 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)
1216 7224 Sideboard England, Idegran. Längd: 140, djup: 40 cm, höjd: 77 cm
1216 7345 Sideboard Englesson, Stockholm. Längd: 151, djup: 48 cm, höjd: 94 cm
1216 7163 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 190, djup: 46 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:41)
1216 7284 Skål Arabia, Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Höjd: 9
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)
1216 6025 Skål Kina, omkring 1900, diameter: 14,5, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)
1216 7198 Skål Konstglas, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 15
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:29)
1216 7546 Skål Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Diameter: 24. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7201 Skålar 2 st + 2 st karaffer. Höjd: 11-25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)
1216 7173 Skålar 2 st. Kristall, Orrefors. Höjd: 10 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)
1216 7075 Skålar 3 st, Kina. Höjd: 5-11. Diameter: 9-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)
1216 7560 Skålar 3 st. Kristall, Orrefors och Kosta. Höjd: 10 - 15
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)
1216 7159 Skänk 1890-tal, Furu. Längd: 105, djup: 50 cm, höjd: 114 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:21)
1216 7465 Skänk Ek, 1880-tal. Längd: 136. Djup: 58 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:43)
1216 7158 Skänkskåp med vitrin, omkring sekelskiftet 1900, Bemålad. Längd: 117, djup: 50 cm, höjd: 200 cm
1216 6176 Skedar 10+ 7+ 1, silver. Längd: 9-17. Vikt: 196 g
1216 7495 Skedar 18+ 12, silver, franska liljan. Längd: 12-18. Vikt: 850 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:46)
1216 7466 Skohorn Manolo Blahnik, vitmetall. Höjd: ca 18, längd: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:44)
1216 7271 Skrin metall, modell äldre. Längd: 20-50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)
1216 7605 Skrin / dosor 4 st, modell äldre. Längd: 4,5-19
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:41)
1216 7147 Skrivbord England, mahogny. Längd: 115, djup: 65 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)
1216 7497 Skrivbord mahogny. Längd: 136. Djup: 80 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)
1216 7564 Skrivbordslampa England, plåtskärm. Höjd: 45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)
1216 7561 Skrivbordsuppsats 3 delar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)
1216 7562 Skulptur 1900-tal. Höjd: 40
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:57)
1216 7460 Skulptur Alexander den store, Huvud. Höjd: 40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)
1216 7279 Skulptur brons, "på vakt", signerad. OA. Höjd: 30 inkl. Sockel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:49)
1216 7467 Skulptur brons, Efter Degas, flicka. Höjd: 39
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)
1216 6472 Skulptur Buddha, ebenholts. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 7372 Skulptur Elisabet Ekstrand, 41/52. Signerad, daterad 1982, "Kub på pelare". Höjd: 38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)
1216 7472 Skulptur Gips. Höjd: 37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:49)
1216 6469 Skulptur Häst, trä med seldon i läder, 1900-tal. Höjd: 25
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)
1216 4415 Skulptur Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Terrakotta, bemålad, Signerad, HAK, Danmark. Höjd: 80
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7277 Skulptur Huvud, Glaserad lergods. Höjd: 21
S�ldes f�r 23.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)
1216 7236 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, "Murre". Höjd: 35
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)
1216 7280 Skulptur Man, Metall. Höjd: 12
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:52)
1216 7053 Skulptur Metall, Claes Giertta (f. 1926), Sverige. Fjäril. Längd: 26, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:46)
1216 6381 Skulptur Metall. Höjd: 21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:26)
1216 5027 Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Signerad, Flicka & fågel. Höjd: 17 längd: 13 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:05)
1216 7019 Skulptur Trä, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Höjd: 20
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)
1216 7463 Skulptur / bordsur Järn, Kvinna. Höjd: 30, "Germany"
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)
1216 7424 Skulpturer 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, katt, räv, hund. Höjd: 4,5-6,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:38)
1216 6578 Skulpturer Ett par, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adam I & Eva I, Gustavsberg. Höjd: 11
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)
1216 7050 Slaglåsgevär med bajonett. Modell 1815-45, Längd: 193
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)
1216 7278 Slaglåspistol 1800-tal, London. Längd: 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)
1216 7488 Sockerlådor 4 st. Längd: 44, djup: 38 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:26)
1216 7596 Soffa + bord, Gustaviansk stil. Längd: 139, längd: 70 cm, djup: 48 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:02)
1216 7269 Soffa 1940-tal, Tyg Morris, Golden Lily. Längd: 230
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)
1216 7391 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Längd: 120, djup: 86 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:47)
1216 7028 Soffbord glas och krom. Art Déco-stil, Längd: 140. Djup: 80 cm. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)
1216 7011 Soffbord Höj/sänkbart. Diameter: 90 + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:47)
1216 7448 Soffbord metall, glas. Längd: 115, djup: 74 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:30)
1216 7459 Solfjädrar 12 st, Parti, Modell äldre. Längd: ca 14-36 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)
1216 7480 Spegel 1970-tal, 150x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:01)
1216 7446 Spegel 48x98
1216 7005 Spegel 60x40, nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)
1216 7002 Spegel Barockstil, 103x60, nutida
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)
1216 5032 Spegel Empire, delat glas, 83x41
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:00)
1216 6311 Spegel Empirestil, 76x40
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:47)
1216 7015 Spegel Empirestil, 97x48
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:55)
1216 7003 Spegel förgylld ram, 65x50
1216 7517 Spegel Gustaviansk stil, 176x72
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:04)
1216 7193 Spegel Gustaviansk stil, 193x74
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)
1216 7282 Spegel Gustaviansk stil, 83x36
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)
1216 7422 Spegel mahogny, 110x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)
1216 6271 Spegel med konsolbord. Höjd: 195 + 72. Längd: 72 cm, Nyrokoko, färgslitage
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2018 04:38)
1216 6128 Spegel ram med dekor i silver. HM, Birmingham, rokokostil, 22x22 cm. Vikt: ca 550g (brutto)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:42)
1216 7504 Spegel Rokokostil, 100x64, nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)
1216 7218 Spegel tennram, 54x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)
1216 7400 Spegel till toilettbord, 142x68
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:22)
1216 7267 Spelbord nyrenässans. Längd: 90. Djup: 43 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)
1216 6251 Starkvinsglas 14 st. Höjd: ca 11cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)
1216 6392 Stekhuv Sheffield, pläter. Längd: 36. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)
1216 7281 Stickvapen modell äldre. Längd: 93
1216 7165 Stol 1960-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:39)
1216 7419 Stolar 3 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:32)
1216 6253 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)
1216 6481 Stolar Ett par, 1800-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)
1216 7207 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:22)
1216 6521 Stolar ett par, med lös stoppad sits, rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:03)
1216 7034 Strömomformare
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)
1216 7580 Sybord mahogny, Rokokostil. Längd: 55, djup: 39 cm, höjd: 76 cm
1216 7582 Sybord mahogny, sengustaviansk stil. Längd: 55, djup: 37 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:20)
1216 6303 Sybord med klaffar, Karl, Johanstil. Längd: 72+ 2x20, djup: 62 cm, höjd: 74 cm
1216 7384 Sybord Nyrokoko. Längd: 61, djup: 39 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)
1216 7556 Syltkrukor 3 st, bland annat Gustavsberg. Höjd: 13-19
1216 7450 Syltkrukor 3 st, Höganäs. Höjd: 20-30
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)
1216 7272 Takarmatur 1960-tal, koppar, diameter: 40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)
1216 7373 Takarmatur diameter: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)
1216 6571 Takarmatur Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Mässing / glasdekor, diameter: 48
1216 6433 Takarmatur Funkis. Höjd: ca 85
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)
1216 7016 Takarmatur glaskupa. Höjd: 15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)
1216 6424 Takarmatur med blå iläggsskål. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)
1216 7585 Takarmatur med prismor. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:27)
1216 7445 Takarmatur nutida. Höjd: 64
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)
1216 7274 Takarmatur PH-lampa, design: Poul Henningsen, för Louis Poulsen, Danmark, blå lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)
1216 6550 Takarmatur prismor. Diameter: 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)
1216 7118 Takarmatur Tiffanystil. Diameter: ca 45
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:34)
1216 7227 Tavelram 53x70
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:49)
1216 7507 Tavelram ramens innermått: 101x183
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:27)
1216 7374 Tavla porträtt av Frida Kahlo, ej glas. Motivet: 50x39
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)
1216 7469 Tavlor 4 st, Pressade växter, Vera Reid 1934, ramens innermått, 39x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)
1216 7524 Tebord Trä, sten. Längd: 80, djup: 75 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)
1216 6338 Tegods 12 delar, Laura Ashley
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)
1216 7116 Terrin Koppar. Längd: 40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:30)
1216 7430 Trädgårdsurna + ändknoppar, järn. Höjd: 20-27 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:00)
1216 7431 Trädgårdsurnor Ett par, järn. Höjd: 30
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:02)
1216 7479 Träsnitt 4 st, Japan, ramade. Motivet: 15,5x20
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)
1216 6547 Träsnitt 6 st, Japan, lösa blad, bladets mått: 37x 23,5 ca
1216 7184 Träsnitt Gerda Nordling (1875-1942), Sverige. "vårkväll i Stockholm. Motivet: 21x22
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:10)
1216 7482 Träsnitt Japan, 18,5x24,5 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)
1216 7473 Träsnitt Japan, Bergslandskap, 21x33
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:53)
1216 7009 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "små vitsippor". Motivet: 19,5x12,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)
1216 6041 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, 306/350, signerad, -86. Motivet: 44x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)
1216 7137 Träsnitt Trine Lindheim (f. 1957), Norge. Man. Signerad, numrerad 22/80, bladets mått: 38x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)
1216 6542 Tusch Eugène de Kermadec (1899-1976), Frankrike. Figurer, Monogramsignerad 1953. Löst blad, tusch på blockpapper, bladets mått: 19,5x17,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:59)
1216 7157 Tusch signerad. -48, Modell. Motivet: 23x17
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:17)
1216 7398 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 40x50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:16)
1216 6235 Vägghylla Intarsia. Längd: 84, djup: 22 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:28)
1216 7123 Väggrelief brons, Alfred Ohlson, Dragkampen, 15,7x23,8
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)
1216 7421 Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 105
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)
1216 6467 Vapen diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)
1216 7340 Vas + lockurna, Gröna, bland annat Uppsala Ekeby. Höjd: 23
1216 7601 Vas + skål, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, Savoy. Höjd: 4,5-16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)
1216 7370 Vas Firma Svenskt Tenn, Annica Jarring. Höjd: 10
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)
1216 7433 Vas Jugend, metall, glas. Höjd: 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:04)
1216 7411 Vas Kina. Höjd: 46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)
1216 6150 Vas Salviati, Venedig. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)
1216 6148 Vas Salviati. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:00)
1216 6149 Vas Salviati. Höjd: 20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:58)
1216 7041 Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:21)
1216 7238 Vas Västtyskland. Höjd: 40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)
1216 7602 Vas Willy Johansson, Atlantic, Hadeland. Höjd: 26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)
1216 7062 Vaser 2 st + skål, Kristall, bland annat Wärff. Höjd: 7-16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:32)
1216 7454 Vaser 2 st, (för risvin), Asien. Höjd: 36-40
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)
1216 7079 Vaser 2 st, Kina. Höjd: 16-18 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:18)
1216 6111 Vaser 2 st, Mikko Helander och Vicke Lindstrand. Höjd: 30-33
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)
1216 6573 Vaser Ett par, Royal Doulton, England. Höjd: 16,5 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)
1216 7182 Vinglas 8 st, Kosta Boda, Bouquet, design: Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 17
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)
1216 6315 Vitrinskåp Intarsia. Längd: 107, djup: 38 cm, höjd: 181 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:53)
1216 7425 Vitrinskåp längd: 101 cm, djup: 42 cm, höjd: 184 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)
1216 6279 Vitrinskåp Rokokostil. Längd: 116, djup: 50 cm, höjd: 200 cm, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)
1216 6060 Vitrinskåp svart, inköpt på NK. Längd: 70, djup: 38 cm, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)
1216 7264 Vitvinsglas 9 st, gröna. Höjd: 15
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)
1216 7451 Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, höjd: 13-19
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)
1216 7055 Ytterfoder ett par, + skrin, mässing. Höjd: 10 respektive längd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:52)
1216 7547 Ytterfoder Waldemarsudde. Höjd: 19
1216 6473 Yxhuvud brons, antikt. Längd: 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)