Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 12 november 2018 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1216 7442  Akvarell Anders Gullberg (f. 1927), 1990, Samling, Stekenjokk, 27x36

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:18)

1216 7045  Akvarell Anna Mühlenfels, 74x52

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)

1216 7306  Akvarell Aronyosi, vinter, 19x25

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2019 09:12)

1216 7244  Akvarell Fågel, 1800-tal, 18x17

S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)

1216 7475  Akvarell Jan Rhodin (f. 1938), Segelbåt, 14x17

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)

1216 6534  Akvarell Johan Fredrik Isberg (1846-1904), Solna Kyrka, monogramsignerad. Motivet: ca 16x10 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)

1216 7412  Akvarell Kina, 44x67

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:29)

1216 7100  Akvarell Oidentifierad konstnär. Dam, 49x31

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 7308  Akvarell Oidentifierad konstnär. Interiör, signerad. T Bergentz 1913,33x23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:40)

1216 7342  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Sacré-Cœur, Paris, 14x10 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:23)

1216 7091  Akvarell Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Landskap, signerad. PMP, 26x35

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)

1216 7030  Akvarell Robert Haglund (1844-1930), Sverige. Monogramsignerad, 1909, kyrkointeriör, 42x28

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:27)

1216 6191  Akvarell V Podkoritov, Fåglar, signerad. 24x18

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)

1216 6188  Akvarell Vladimir Chirkov, Former, signerad. 2012,31x21

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)

1216 7343  Akvareller 2 st, Oidentifierad konstnär. Studentkåren tågar till Wennerbergsfäst, Fågelperspektiv av Uppsala universitet, 20x22 resp. 37x24

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:24)

1216 7229  Ampel Karl Johanstil. Diameter: 49

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)

1216 7017  Ampel Karl Johanstil. Diameter: ca 50

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)

1216 7054  Arkivskåp 10 lådor. Längd: 119, djup: 53 cm, höjd: 110 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:47)

1216 7076  Armring + dekor, 3 delar, Kina

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)

1216 7380  Armring Rey Urban (1929-2015), Sverige. Sterling. Diameter: 6 cm, ste. Längd: ca 1. 5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)

1216 7385  Ask med lock Sten, Vietnam, nutida, 10x10

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)

1216 7275  Assietter 12 st, Gallerkant, Tyskland, diameter: 17

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:41)

1216 7506  Assietter 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 18

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)

1216 6559  Bägare 2 st, silver. Höjd: 8-12 cm. Vikt: 54+ 96 g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)

1216 6455  Bägare 6 st. Silver, Hallberg, 1950-tal, Vikt: ca 162 g. Längd: ca 5,5cm, djup: ca 5,5cm, höjd: ca 6cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:57)

1216 6458  Bägare 6 st. Silver. Höjd: 5-6. Vikt: 123 g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:00)

1216 7082  Båglampa Heals Mini Lounge. Höjd: 177 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:22)

1216 7049  Bajonett Frankrike, Modell 1874 märkt "Mre dàrmes de St Etienne Julie 1880". Längd: 66

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)

1216 7387  Bänk furu. Längd: 100. Djup: 38 cm, höjd: 44 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:41)

1216 7292  Bestick silver, ca 25 delar. Vikt: 550 g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)

1216 7371  Bestick silver, udda, diverse. Vikt: 500 g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)

1216 7404  Blandteknik A Lidqvist, fåglar, 39x24

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:28)

1216 7309  Blandteknik Aly Ben Salem (1910-2001), Sverige. Flicka, 18,5x14

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:41)

1216 7114  Blandteknik Bengt Wallberg (1931-2004), Sverige. Komposition, signerad. Motivet: 19x19

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)

1216 6286  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Motivet: 35x27

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)

1216 7155  Blyertsteckning Karin Johansson, Stilleben, 1966, signerad. Motivet: 32x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)

1216 7420  Bokhylla längd: 115 cm, djup: 25 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)

1216 7418  Bokhylla med blyglaslucka. Längd: 115. Djup: 38 cm. Höjd: 66 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:32)

1216 7522  Bokhylla nutida, Bemålad. Längd: 100, djup: 31,5 cm, höjd: 226 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)

1216 7523  Bokhylla nutida, Bemålad. Längd: 100. Djup: 31,5 cm, höjd: 226 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:48)

1216 7285  Bokverk 12 delar, Svenska kulturbilder, helfranska band, 1935

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:58)

1216 7286  Bokverk 12 st, konstnärer. Halvfranska band

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)

1216 6292  Bokverk diverse konstlitteratur

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:18)

1216 6295  Bokverk diverse konstlitteratur

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:24)

1216 6293  Bokverk diverse om glas m. M

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:20)

1216 6294  Bokverk Konstböcker bl. A Rysk keramik och glas

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:25)

1216 7067  Bord design: Magnus Olesen, Danmark, Trio. Diameter: 40. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:54)

1216 7119  Bord orientaliskt. Diameter: 51, höjd: 51 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:35)

1216 7593  Bords/vägglampa NK, 1940-tal, höjd: ca 20-38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:28)

1216 7498  Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: ca 55cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)

1216 4224  Bordslampa GEMI. Höjd: 35 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)

1216 6212  Bordslampa Glas, Reijmyre Glasbruk. Höjd: ca 69cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:27)

1216 7217  Bordslampa porslin, Le Dauphine, Frankrike. Höjd: 72

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)

1216 7145  Bordslampa Porslin. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)

1216 6276  Bordslampa Snäcka, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 17

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)

1216 7199  Bordslampfot höjd: 37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)

1216 7487  Bordslampfot Royal Copenhagen. Höjd: 45

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:25)

1216 7569  Bordslampor Ett par, Metall

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)

1216 6335  Bordslampor ett par, Onyx. Höjd: ca 60

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)

1216 7312  Bordsplateau nysilver, 1800-tal. Diameter: 47. Höjd: 9 cm, spegel saknas

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:48)

1216 6391  Bordssurtout GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver. Längd: 26 cm, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:48)

1216 7219  Bordstelefon Ericson, Taxen, Kopia, utgiven 1992. Höjd: 35

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)

1216 4068  Bordsur Gustaviansk stil. Höjd: 39

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)

1216 7189  Brickbord 1800-talets slut. Längd: 79, djup: 50 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)

1216 7063  Brosch + 1 par örhängen med pärlor, 18 k, 7,9 gr

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)

1216 7428  Brosch 18 k, med briljanter, ca 4x5 cm, vikt. 13,5 gr

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)

1216 7378  Brosch Isac Cohen, silver. Ca 4,5x6 cm. Vikt: 30 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7568  Buljongkoppar 6 st, Japan

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:07)

1216 6309  Byrå England. Längd: 63, djup: 38 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:45)

1216 6308  Byrå England. Längd: 74, djup: 45 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:48)

1216 7508  Byrå Gustaviansk stil. Längd: 111. Djup: 50 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:53)

1216 7612  Byrå längd: 95 cm, djup: 47 cm, höjd: 112 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:23)

1216 7427  Byrå med stenskiva, Gustaviansk stil. Längd: 80, djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:44)

1216 7396  Byrå Rokokostil. Längd: 95. Djup: 50 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)

1216 7576  Byrå sengustaviansk stil, intarsia. Längd: 92, djup: 47 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:26)

1216 6218  Byrå stenskiva, intarsia. Längd: 79. Djup: 44 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:56)

1216 7439  Byrå Teak. Längd: 70, djup: 32 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)

1216 7518  Caféstolar 3 st, sekelskifte 1 märkt Thonet

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)

1216 7367  Champagneglas 10 st, Karolina, Kosta Boda. Höjd: 18

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)

1216 7358  Chiffonjé 1800-tal, Bemålad. Längd: 101, djup: 49 cm, höjd: 115 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:59)

1216 7178  Chiffonjé 1850-tal, mahogny. Längd: 105. Djup: 50 cm, höjd: 157 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:58)

1216 7290  Coasters 6 st, silver, CG Hallberg, 1939. Diameter: 7,5. Vikt: 250 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)

1216 7599  Coasters ett par, England. Diameter: 12,5

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:30)

1216 7607  Collage Kamila Lukaszewicz (f. 1947), Sverige. "Spåret efter människa". Signerad, daterad 1988. 86x100 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)

1216 7510  Damarmbandsur Seiko Solar, guldpläterad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)

1216 7443  Duk + 12 st servetter. Duken 260x170 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)

1216 6552  Etsning Martin Rudolf Hedland, Karusell Drottningholm, 29x37

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)

1216 6551  Etsningar 2 st, Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. 6/50 & 3/50, Landskap med figurer & stilleben. Motivet: 21x27

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)

1216 7131  Färgetsning Bertil Lundberg (1922-2000), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1976, numrerad 56/75. Motivet: 64x49 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)

1216 7598  Färgkrita Georges Point (f. 1935), Komposition, signerad. 40x39 cm

1216 7405  Färglitografi 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 95/200 respektive 175/250. Motivet: 35x28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:32)

1216 7377  Färglitografi 4 st, C Mill Fuchs. Signerad, numrerad 219/290, bladets mått: 33x43 cm, lösa blad

1216 7101  Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Söderhavet, signerad. 1977. Motivet: 46x45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)

1216 6590  Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. EA-upplaga, signerad. Motivet: 61x39

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)

1216 7476  Färglitografi Betty Anne Mörelius, Signerad BAM. Signerad, numrerad 60/140. Motivet: 43x30 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)

1216 7001  Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 133/260. Motivet: 54x42 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)

1216 7477  Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad -80, "Marsdag", 15/180. Motivet: ca 30x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)

1216 7321  Färglitografi Cesare Marchesini. Signerad, numrerad 130/360. Motivet: 42x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)

1216 7133  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. EA-upplaga, 20/20, Hästar. Motivet: 45x56

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)

1216 7134  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Fasaner. Signerad, numrerad EA 2/20. Motivet: 46x55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)

1216 6031  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 45x55 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)

1216 6449  Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Öga. Signerad, numrerad HC 24/50. Motivet: 20x27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:51)

1216 7501  Färglitografi Eva Boström (f. 1954), Sverige. Lime och Citron. Signerad, numrerad 21/190. Motivet: 37x53 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)

1216 7529  Färglitografi Gösta Gustafsson, "Trädet". Signerad, daterad -82, numrerad 191/300. Motivet: 60x45 cm

1216 7135  Färglitografi Gösta Nyrén (1903-1973), Sverige. Gatuvy. Signerad, daterad 1960, numrerad 59/341. Motivet: 34x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7513  Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 280/360. Motivet: 40x49 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:51)

1216 7129  Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. EA-upplaga, Bin, bladets mått: 61x61

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)

1216 7085  Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Komposition, 280/295. Signerad, daterad 1997. Motivet: 30x30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)

1216 7500  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 110/360. Motivet: 42x59 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:53)

1216 6435  Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, EA-upplaga. Motivet: 27x37

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:39)

1216 7318  Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Restauranginteriör. Signerad, numrerad 1376/1999. Motivet: 57x72 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:58)

1216 7153  Färglitografi Magnus Lindgren, Sverige. "Hur var jobbet idag?". Signerad, daterad 1994, numrerad 1/8. Motivet: 19x28,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:04)

1216 7531  Färglitografi Margareta Helin, "Bön från naturen". Signerad, numrerad 13/125. Löst blad, bladets mått: 50x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)

1216 7044  Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, numrerad 178/280. Motivet: 41x51 cm

1216 7026  Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 249/350. Motivet: 27x33 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)

1216 7328  Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Bröllopspar. Signerad, numrerad 81/360. Motivet: 62x44 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:10)

1216 7324  Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Dansande par. Signerad, numrerad 81/360. Motivet: 62x44 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)

1216 7326  Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad 81/360. Motivet: 62x44 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)

1216 7132  Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Mosebacke. Signerad, numrerad 35/275. Motivet: 62x45 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:39)

1216 7349  Färglitografi Mikael Frygelius (1952-20019, EA-upplaga, Centralbadet. Motivet: 50x38

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:51)

1216 7121  Färglitografi Mogens Balle (1921-1988), Danmark. Signerad, daterad 1963, numrerad 31/150. Motivet: 48x65 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:03)

1216 7230  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad -78, numrerad 423/460. Motivet: 41x33 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:58)

1216 7104  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Solrosor, HC-upplaga. Signerad, daterad 1992. Motivet: 52x44 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:30)

1216 7234  Färglitografi Olga Semenova (f. 1953), Dansande par. Signerad, numrerad 251/290. Motivet: 39x27 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)

1216 7399  Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Björkstam. Signerad, numrerad 16/160, daterad 1982. Motivet: 53x75 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:20)

1216 7577  Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 117/258. Motivet: 26x89 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:16)

1216 7322  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Kakelugn. Signerad, numrerad 176/310. Motivet: 52x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)

1216 7097  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Motiv från Trosa. Signerad, numrerad 105/260. Motivet: 30x51 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:08)

1216 7180  Färglitografi Richard Mortensen (1910-1993), Danmark. Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)

1216 7136  Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. HC upplaga, 1984. Motivet: 31x20

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7103  Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 38/150, daterad 1980, bladets mått: 47x63 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)

1216 7536  Färglitografi Tove Siri Antonsson. Signerad, numrerad 118/120. Löst blad, bladets mått: 42x31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)

1216 7151  Färglitografier 2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade, 125 & 130- upplaga. Motivet: 52x37 & 65x50

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:01)

1216 7336  Färglitografier 2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad PT och 8/40. Motivet: ca 20x14 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)

1216 7551  Färglitografier 2 st. Marie Boczewska, Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, 19x16 + 18x20

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)

1216 7154  Färglitografier 6 st, Stadsbilder. Motivet: 18x24

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:07)

1216 7563  Fat + skål, Royal Copenhagen, Musselmalet och Blå Blomst. Höjd: 3 - 8

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)

1216 7511  Fat brons och mässing, nutida, figural, diameter: 27, höjd: 30 ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:21)

1216 7036  Fat Rörstrand, Gripsholms slott. Diameter: 41

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:50)

1216 7291  Fat silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1951. Diameter: 25. Vikt: 400 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:07)

1216 7022  Fat silver, Graverat. Diameter: 30. Vikt: 378 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:15)

1216 7382  Fåtölj DUX

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)

1216 7266  Fåtöljer Ett par, 1920-/30-tal, Rottingrygg

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)

1216 7070  Figurin Dahl-Jensen, Danmark. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:12)

1216 7068  Figuriner 2 st, Hummel. Höjd: 19,5

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:04)

1216 6054  Figuriner 3 st. Goebel. Höjd: 10 - 19

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:38)

1216 7069  Figuriner 4 st, Hummel. Höjd: 9-12

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)

1216 7588  Fiol med stråke i väska, modell äldre. Längd: 58

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)

1216 7586  Fiskbestick 14+ 14 delar, Nysilver, monogram

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:56)

1216 7073  Fisktallrikar 4 st, Meissen. Diameter: 26

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)

1216 7191  Flaskschatull med 3 karaffer, 1800. Tal. Längd: 28. Djup: 15 cm. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:19)

1216 7048  Flintlåsgevär Sverige, För Dragoner Modell 1778. Längd: 127

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7038  Fönsterdekor Konstglas, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi. Diameter: 29

1216 7457  Förvaringskärl 2 st, trä. Höjd: 42-43

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:38)

1216 7572  Fruktassietter 6 st, Rörstrand, för Firma Svenskt Tenn. Diameter: 19

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:10)

1216 7057  Fruktbestick silver, England, 8+ 9 delar, vikt 750 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)

1216 7265  Gardiner 2 st, Josef Frank, 235x115 ca

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)

1216 7549  Gardinlängder 4 par, Uppsydda

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)

1216 7200  Glas 13 st. Chateau, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. 4+ 4+ 5. Höjd: 10-19 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)

1216 7056  Glas 6 st + skål. "Mine", Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige, Kosta Boda. Höjd: 7-11 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:53)

1216 6362  Glas på fot, 15 st. Längd: ca 4,5-8cm, djup: ca 4,5-8cm, höjd: ca 16-20,5cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:47)

1216 7592  Glasmålning Man och Kvinna. Kina, 1800-tal, 50x34 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)

1216 6409  Glasmålningar ett par, Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Fiskar + Fåglar. Höjd: 96. Bredd: 30

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:11)

1216 7253  Glasservis 15 delar, rökfärgat glas. Höjd: 4 - 16 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:43)

1216 7320  Glasservis 86 delar, Kosta, City. Höjd: 5-16

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)

1216 7484  Glöggryta Arvika. Diameter: 21

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)

1216 7512  Gökur 1880-tal. Höjd: 53 ca

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:44)

1216 7489  Golvlampa mässing. Höjd: 150

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:35)

1216 7615  Golvlampfot Smide, höj / sänkbar. Höjd: ca 140 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:28)

1216 6397  Golvvaser ett par, Orientaliska, Metall. Höjd: 59

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:56)

1216 7138  Grafiska blad 16 st, 1800-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:51)

1216 7533  Grafiska blad 2 st, Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Lösa blad, EA-upplaga, Lösa blad, bladets mått: 36x36

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:21)

1216 7212  Grafiska blad 2 st, romantiska motiv. Motivet: 38x25

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 7242  Grafiska blad 2 st. 1800-tal, bladets mått: 31x19,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:29)

1216 7525  Grafiskt blad Cecilia Haupt (f. 1972), Sverige. Signerad, numrerad 148/240, löst blad, bladets mått: 26x20 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:12)

1216 7534  Grafiskt blad David Åberg. Signerad, numrerad 2/20. Löst blad, bladets mått: 36x30 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:25)

1216 7156  Grafiskt blad Efter Boucher. Motivet: 24x37

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)

1216 7235  Grafiskt blad Japan, Potuguese ship. Motivet: 45x103

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)

1216 7538  Grafiskt blad Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Signerad, numrerad 5/50. Löst blad, bladets mått: 40x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:25)

1216 7540  Grafiskt blad Petter Thoen (f. 1943). Signerad, numrerad 9/90. Löst blad, bladets mått: 36x30 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)

1216 7541  Grafiskt blad Sara Åberg, Fisk. Signerad, numrerad 57/90. Löst blad, bladets mått: 36x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:27)

1216 7543  Grafiskt blad Sofia Linde (f. 1980), Sverige. Signerad, numrerad 3/5, Gatlykta, bladets mått: 48,5x36 cm, löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)

1216 7243  Grafiskt blad Trumslagare, 18x14

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:31)

1216 7122  Gravyr Hogarth, Scholars at a lecture. Motivet: 22x18,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:03)

1216 6553  Gravyrer 2 st, Jakobsdahl och Uppsala, Dahlberg, 1700-tal. Bladets mått: 26x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:58)

1216 7492  Hatthylla krom. Längd: 100

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:37)

1216 7108  Herrarmbandsur Longines Conquest

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:44)

1216 7505  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 101

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:18)

1216 7196  Ingefärskruka Kina, med porslinslock. Höjd: 26

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:28)

1216 7194  Ingefärskrus Kina, med trälock, 1800-tal. Höjd: 27

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)

1216 7058  Insamlingsbössa 1970-tal. Längd: 84, djup: 26 cm, höjd: 86 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)

1216 7565  Julservis 12 delar, glas. Höjd: 6-20

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:01)

1216 6164  Kaffegods 25 delar, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)

1216 6507  Kaffegods Bing & Grøndahl, blåklint, ca 30 del

1216 7559  Kaffegods ca 20 delar, Ostindia, Rörstrand. 6 koppar med fat, 4+ 5 koppar utan fat, 5 assietter + 1. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)

1216 7499  Kaffekoppar + assietter, 17 delar, Blå Blom, 11 koppar + 6 assietter, Gustavsberg

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:51)

1216 6583  Kaffekoppar  + kanna, 12 + 1 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart & Silur

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)

1216 6577  Kaffekoppar 5 st + 6 fat, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:16)

1216 7035  Kaffeservis 3 delar, nysilver. Höjd: 13-31

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)

1216 7109  Kaffeservis 33 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)

1216 7270  Kamferkista längd: 72 cm, djup: 35 cm, höjd: 38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7020  Kanna Biskviporslin. Höjd: 22

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:12)

1216 6434  Karaff glas. Höjd: 57

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:39)

1216 7289  Karaff silvermonterad, etsad dekor. Höjd: 24

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:04)

1216 7597  Karmstol med pall, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:05)

1216 7148  Karmstol Rokokostil

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)

1216 4365  Karmstolar + stolar, 2 par

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:56)

1216 7037  Karmstolar ett par, 1890-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)

1216 6603  Karta "Stockholm på 1870-talet", litografi, Utgiven 1953. Motivet: 74x95

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:13)

1216 7018  Keramik 6 del C H Stålhane

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:00)

1216 7117  Knivar 3 st. Längd: 18-31

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:31)

1216 7239  Koffert med inredning. Längd: 91. Djup: 51 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:08)

1216 7192  Konsolbord Nyrokoko, med stenskiva. Längd: 74, djup: 28 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:23)

1216 7550  Konstglas 3 delar, Orrefors, Kosta, bland annat Anna Ehrner och Ulrica Hydman Vallien. Höjd: 5 -12 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)

1216 6383  Konstglas 3 delar. Höjd: 19-34

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:30)

1216 7276  Konstglas 3 st, bland annat Kosta, blått/ grönt. Höjd: 10-20

1216 6192  Kopp med fat Sten, Orientaliskt. Höjd: 5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:45)

1216 7071  Koppar med fat 2 delar, Sèvres

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)

1216 7366  Lampbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 47, djup: 38 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)

1216 7397  Lampbord med låda. Bodafors. Längd: 60, djup: 59 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:15)

1216 6024  Laxbräda trä och metall. Längd: 93, "Made in France"

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:41)

1216 7554  Likörservis 7 delar, glas, Trelleborg. Höjd: 12 - 27

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)

1216 7365  Linnedukar + servetter

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)

1216 7587  Litografi "Fredmans epistel No 83", W Marstrand, Berentz. Motivet: 33x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)

1216 7152  Litografi Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Man. Signerad, daterad -46, numrerad 18/20. Motivet: ca 47x40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:03)

1216 7381  Litografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. Lösa blad. Signerad, numrerad 8/210. Motivet: 22x17 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)

1216 7403  Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad G Alex, Stureplan. Signerad, numrerad 108/175. Motivet: 29x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:18)

1216 7237  Litografi på plexiglas, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 10/10. Motivet: 23x23 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:03)

1216 7087  Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Borstö Åboland. Signerad, numrerad 3/10. Motivet: 31x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)

1216 7614  Litografisk affisch Picasso, Uggla. Motivet: 40x44

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)

1216 6298  Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:38)

1216 6297  Ljuskrona Gustaviansk stil, blå iläggsskål. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:36)

1216 4261  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 75

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:38)

1216 6299  Ljuskrona höjd: 65 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:37)

1216 6167  Ljuskrona Höjd: ca 35 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:07)

1216 6418  Ljuskrona Maria Teresia-stil. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)

1216 6441  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:47)

1216 7566  Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 48

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:03)

1216 7600  Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 15-24

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)

1216 7066  Ljusstakar 2 st, Skultuna, Änglar. Höjd: 18

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:14)

1216 7021  Ljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 10-20

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)

1216 7432  Ljusstakar 7 par, mässing, malm. Höjd: 13-29

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:03)

1216 7606  Ljusstakar Ett par, "Kit one", Sara Szyber, Klong. Höjd: 19 cm

1216 7249  Ljusstakar Ett par, kristall, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 18

1216 7125  Ljusstakar ett par, silver, K&EC, 1963. Höjd: 15 cm. Vikt: 350 g

1216 6211  Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 8, bruttovikt: 330 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)

1216 7072  Ljusstake + urna, Dresden. Höjd: 17-18

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:07)

1216 7386  Ljusstake Gusum, mässing. Höjd: 21 längd: 41 cm, för 7 ljus

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:38)

1216 7124  Ljusstake mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Längd: 32

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)

1216 7437  Lockurna Gjutjärn. Höjd: 60

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:12)

1216 7167  Lockurna Kina. Höjd: 27

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:46)

1216 7594  Lockurnor Ett par, Rosenthal. Höjd: 30

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)

1216 6347  Lok 2 st + vagn, Fleischmann. Längd: ca 13-24cm, djup: ca 3,5-4cm, höjd: ca 5-5,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)

1216 7077  Luktflaskor 2 st, Kina. Höjd: 6-8

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:18)

1216 7078  Luktflaskor 2 st, Kina. Höjd: 7 ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)

1216 7065  Månadstavlor 12 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)

1216 7589  Mandolin Levin. Längd: 63

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:20)

1216 7539  Mappar med litografi + etsning, Staffan Ullström + Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Numrerade och daterade, bladets mått: ca 35x45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)

1216 7006  Martiniglas 2 st, + snapsglas, Orrefors, Nobel, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 12-16

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)

1216 7325  Matbord England, mahogny, + 2 st iläggsskivor. Längd: 135, djup: 95 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:08)

1216 7521  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 116. Höjd: 74 + 3 iläggx55

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)

1216 7258  Matbord Teak, diameter: 105, höjd: 72,2 ilägg a 30 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:10)

1216 7392  Matsalsgrupp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bord+ 4 stolar, 2 st iläggsskivor. Diameter: 110, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)

1216 7364  Matsalsskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ek, "Oktober". Längd: 100. Djup: 39 cm, höjd: 142 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)

1216 6268  Matservis 35 delar, Rosenthal, Sanssouci

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)

1216 7468  Matservis 40 del ca, Viktoria, Rörstrand

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)

1216 7464  Matservis 60 delar, Rörstrand, "A la carte"

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)

1216 6510  Matservis Bing & Grøndahl, rosor, ca 45 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)

1216 7210  Matservisdelar 50 delar, Wexiö, Gustavsberg

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)

1216 7246  Matservisdelar Rörstrand, Vindsäter, 47 del

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)

1216 6515  Matta 172x240

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:44)

1216 4269  Matta Kina, 152x91

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:44)

1216 4270  Matta Kina, 155x92

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:49)

1216 7610  Matta Nöthår, 154x240

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:49)

1216 7401  Matta orientalisk, 165x114

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:24)

1216 6001  Matta Orientalisk, 196x300

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 7402  Matta orientalisk, 210x130

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:25)

1216 7609  Matta Orientalisk, 89x132

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:46)

1216 7222  Matta Orientalisk, Mahal, 300x280

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)

1216 7190  Minkpäls

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:17)

1216 6171  Minkpäls

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)

1216 7407  Minkpäls storlek 38-40

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)

1216 7247  Minkpäls storlek: 40/42

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 7567  Mockakoppar 24 delar, Hackefors

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)

1216 7496  Modelljärnväg med lok och vagnar, diverse, Märklin

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:51)

1216 7187  Mortel med stöt, mässing, 1796. Höjd: 11,5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:14)

1216 7205  Notställ längd: 38 cm, djup: 27 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:44)

1216 6454  Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Hus Mexico, signerad. Olja på duk, 41x56

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:57)

1216 6032  Oljemålning Alfred Hermann Helberger (1871-1946), Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, 51x60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:18)

1216 4360  Oljemålning Allan Karlsson (1908-1988), Sverige. "Nöjets estrader och blind spelman på Tomelilla marknad", 1973. Olja på pannå, 56x74

1216 5042  Oljemålning Allan Karlsson (1908-1988), Sverige. Gustav V landstiger i Båstad 1970. Olja på duk, 75x56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)

1216 7444  Oljemålning Alvin Stöhr (1874-1941), 1931, Krysantemum. Olja på duk, 54x45

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:24)

1216 4345  Oljemålning Anna Rosenbäck (f. 1969), Sverige. Olja på duk, signerad. 2009, Komposition, 50x50

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:24)

1216 7353  Oljemålning Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Höst i fjällen. Olja på pannå, 68x84

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:53)

1216 7323  Oljemålning Bengt Holmgren, "En kvinnas tankar", 1980, Signerad. Olja på duk, 100x70

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)

1216 7302  Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Bro, signerad. Olja på duk, 27x22

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:32)

1216 7335  Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Fors. Olja på pannå. Signerad, daterad 1944,32x23

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:20)

1216 7339  Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Kust, Ramsvik. Signerad, daterad 1945. Olja på pannå, 23x32

1216 7333  Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Kvinna. Olja på duk. Signerad, daterad 1942,33x23

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:15)

1216 7332  Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Signerad. Porträtt av Elof Brolin. Olja på duk, 59x48

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:12)

1216 7393  Oljemålning Bo Örn (f. 1949), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 46x33

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:04)

1216 7436  Oljemålning Carsten Hvistendahl (1901-1972), Sverige. "Strandkol". Olja på pannå, 47x60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 7317  Oljemålning Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Landskap, signerad. Olja på duk, 100x80

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:01)

1216 7203  Oljemålning David Larsson (1898-1976), Sverige. Hus vid vatten. Monogramsignerad. Olja på duk, 64x45 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:36)

1216 4034  Oljemålning Eli Rasmussen (1915-1997), Danmark. Landskap. Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 56x86 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:05)

1216 7300  Oljemålning Elias Erdtman (1862-1945), Sverige. Båthus. Signerad. Olja på duk, 45x71 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:29)

1216 6033  Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Pont Henri, Frankrike, signerad, -20. Olja på duk, 45x60

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:21)

1216 6576  Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Djurgården vin djurgårdsbrunn, 1955. Olja på pannå, signerad, 16x21

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)

1216 7603  Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Man i hatt, signerad. Olja på duk, 65x84

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)

1216 7254  Oljemålning Eric Söderström, interiör med pojke, signerad, 1948. Olja på pannå, 79x59

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)

1216 7094  Oljemålning Erik Juselius (1891-1948), Finland. Ekor vid brygga, Åland-Dånö. Olja på duk, 1937,29x36

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:00)

1216 4422  Oljemålning Eustache François Duval, tillskriven. Landskap med figurer. Olja på pannå, 19x29 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)

1216 4141  Oljemålning F Block, Fjällandskap. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 36x53 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:48)

1216 7478  Oljemålning F Eklöf, Eka. Olja på duk, signerad. 65x92

1216 7039  Oljemålning Gösta Nissjers (1916-1963), Sverige. Massaj. Olja på duk, 26x20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)

1216 7360  Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, Stilleben, duk på kartong, 198848x68

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:03)

1216 4524  Oljemålning Gustaf Svensson, Blomsterstilleben, signerad 1944. Olja på pannå, 65x57

1216 7086  Oljemålning Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 1932. Olja på pannå, Landskap, 32x47

1216 7012  Oljemålning Hilmer Eriksson (1881-1962), Sverige. Fruktträd, 13x15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:52)

1216 7423  Oljemålning Iversen, signerad. Vinter. Olja på duk, 33x43

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:38)

1216 6352  Oljemålning Jacqueline Gougis (f. 1926), Frankrike. Vid pianot. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:57)

1216 7096  Oljemålning Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Båt, signerad. Olja på duk, 34x49 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:06)

1216 7294  Oljemålning Johan Thorenberg (1889-1988), Sverige. Kust vid Soller, Mallorca. Signerad, daterad 1930, olja på duk, 27x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:10)

1216 7296  Oljemålning Johan Thorenborg, Myren. Olja på duk uppfodrad, signerad. 1939,35x33

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:24)

1216 6562  Oljemålning John Herbert, Kornhamnstorg, signerad. Olja på pannå, 40x32

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)

1216 5041  Oljemålning Josef Wagner-Höhenberg (1870-1939), Tyskland. Spelande män, signerad. Olja på duk, 57x73 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:17)

1216 7213  Oljemålning Konrad, Hus, signerad. -62. Olja på duk, 80x53

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:47)

1216 6501  Oljemålning Lars Herder (1923-1976), Sverige. Kustmotiv. Olja på duk, 25x41

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)

1216 7095  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Dannemora Sjön. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 26x34 cm

1216 7394  Oljemålning Margareta Appel. Signerad, daterad 1987, Vinter i stan. Olja på pannå, 60x50

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)

1216 4170  Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. Kust, signerad. Olja på pannå, 46x54

1216 7168  Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Hus i solglänta, Nizza". Signerad. Olja på duk, 69x51 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:46)

1216 7435  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fors, Signerad Rhodin. Olja på pannå, 45x39 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:07)

1216 7354  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med figurer. Olja på pannå, 31x39

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)

1216 7111  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Motiv från Bredör. Olja på pannå, signerad A Palm -50. Olja på pannå, 51x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:57)

1216 7299  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1800, signerad. Olja på duk, Röda vinbär, 17x22

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:33)

1216 7337  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad. Lucia. Olja på pannå, 35x27

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:22)

1216 7211  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Arén, blomsterstilleben. Olja på duk, 43x34 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)

1216 6324  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1941, stilleben, 54x69

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:04)

1216 7031  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1945. På saltarö. Olja på pannå, 33x45

1216 7171  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, båtbyggare. Olja på pannå, 48x59

1216 7319  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Flicka. Olja på duk, 24x33

1216 7434  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Tham. Olja på duk, 27x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:06)

1216 6522  Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, -61. Olja på pannå, 50x73

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:04)

1216 5017  Oljemålning Oscar Björck (1860-1929), Sverige. Seans, uppfodrad duk, signerad. Olja på duk, 45x35

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)

1216 6519  Oljemålning Per Åkered, Domherrar, Signerad. Olja på duk, 30x100

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:00)

1216 4129  Oljemålning Regina Lund (f. 1967), Sverige. Signerad, daterad 2018. Olja på duk, 100x70 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:26)

1216 7046  Oljemålning Signerad, J Malm. Olja på pannå, 33x40

1216 7581  Oljemålning signerad. HHS, Stilleben. Olja på duk, 82x60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)

1216 7311  Oljemålning Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 28x63

1216 7474  Oljemålning Tereze Gruntmane, Modell, Signerad. Olja på duk, 55x99

1216 7255  Oljemålning Tyrone Jörlefjord, insjölandskap, monogramsignerad. Olja på duk, 60x121

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)

1216 7316  Oljemålning Vagn Ove Schnach, Interiör. Signerad. Olja på duk, 29x39 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:55)

1216 6325  Oljemålningar 2 st, Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Marinmotiv. Olja på duk, 22x27 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:07)

1216 7220  Oljemålningar 2 st. Eduard Kutzar, landskap, 10x15

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)

1216 4243  Ordförandestol 1800-tal, Valnöt/skinn, frambenen med trissor

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:04)

1216 7257  Pall 1940-tal. Längd: ca 55cm. Djup: ca 38cm, höjd: ca 42cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:05)

1216 7059  Pall IKEA PS, Karl Johan, Furu, design: Christian Helleröd med dyna. Längd: 55 cm. Djup: 55 cm, höjd: 37 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)

1216 5018  Pallasch Kavallerisvärd, mässingsfäste med lejonhuvud och med mässingstråd i flätat mönster. Klingan etsat med "Prudentia et Constantia". Klingan. Längd: ca 61 cm, total längd: ca 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:50)

1216 7080  Pärlcollier längd: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:24)

1216 7470  Parti burkar plåt, diverse

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)

1216 7447  Parti koppar 6 st. Höjd: 22-28

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:25)

1216 7346  Parti porslin 5 delar, Kina, nutida. Höjd: 6-14

1216 7570  Parti porslin 5 delar, Kina. Höjd: 6-10

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:09)

1216 6341  Parti silver diverse, 8 del

1216 7293  Parti silver diverse, ca 13 del

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:13)

1216 7032  Pastell Carl Brandt, 62x23

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)

1216 7260  Pianopall snurrbar, Tidigt 1900

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:14)

1216 7228  Piedestal med stenskivor. Höjd: 65

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)

1216 7455  Piedestaler med stenskiva. Höjd: 37-66

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)

1216 7388  Pinnsoffa längd: 121 ca

1216 7590  Porslin 4 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, Höjd: 8-11. Diameter: 17 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:21)

1216 6574  Porslin 8 delar, Rörstrand, Vaser, fat och bordslampa. Höjd: 15-25

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:10)

1216 7461  Ramar Ett par, ek, omkring 1900, ramens yttermått: 63

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:40)

1216 7175  Ring 18 k, 1927, r, : 18 mm, vikt. 1,7 gr

1216 7176  Ring 18 k, ringmått: 16 mm, vikt. 2,9 gr

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:59)

1216 7595  Ring 18k, med smaragder, ej stämplar, ringmått: 17 mm. Vikt: ca 3,2g

1216 7347  Rökbord orientaliskt, Mässingsbricka, trä, diameter: 60, höjd: 51 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:47)

1216 4060  Sadelväska 100x200 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:35)

1216 7491  Salongsbord bemålad. Diameter: 74, höjd: 66 cm

1216 6581  Sameskedar 12 st, silver, i etui. Längd: 11. Vikt: 157 g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)

1216 7449  Samlartallrikar 7 st, Franklin. Diameter: 23

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)

1216 6375  Satsbord 3 delar, England. Mått på största bordet: ca 50x37cm, höjd: 46-51cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:14)

1216 7409  Sekretär 1800-tal, bemålad. Längd: 108, djup: 53 cm, höjd: 105 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:04)

1216 7415  Sekretär Ek. Längd: 89, djup: 42 cm, höjd: 98 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:20)

1216 7160  Sekretär Furu. Längd: 93, djup: 35 cm, höjd: 123 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:22)

1216 7357  Sekretär mahogny. Längd: 105, djup: 50 cm, höjd: 125 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:58)

1216 7010  Selbågar 2 st, 1800-tal. Längd: 61-63

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:19)

1216 7233  Serigrafi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. EA-upplaga, Rymdsnitt, bladets mått: 51x38

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:59)

1216 7527  Serigrafi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 84/100. Löst blad, bladets mått: 28x37,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 6404  Serveringsbricka nysilver. Längd: 69

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:05)

1216 7509  Serveringsvagn Intarsia / mässing. Längd: 77. Djup: 42 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:15)

1216 6195  Serveringsvagn längd: 50 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)

1216 7252  Servisdelar 11 delar, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 4 - 23 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:40)

1216 7007  Servisdelar 14 delar, Rörstrand, Swedish Grace, Louis Adelborg

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:50)

1216 7170  Servisdelar 16 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:47)

1216 7283  Servisdelar 30 del ca, Maria, Rosenthal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)

1216 7250  Servisdelar 5 delar, Villeroy / Boch, design: Naif. Höjd: , höjd: 1 - 17

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)

1216 7052  Servisdelar Adams, England, "Dickens", ca 30 del

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)

1216 7224  Sideboard England, Idegran. Längd: 140, djup: 40 cm, höjd: 77 cm

1216 7345  Sideboard Englesson, Stockholm. Längd: 151, djup: 48 cm, höjd: 94 cm

1216 7163  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 190, djup: 46 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:41)

1216 7284  Skål Arabia, Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Höjd: 9

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)

1216 6025  Skål Kina, omkring 1900, diameter: 14,5, höjd: 7 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)

1216 7198  Skål Konstglas, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 15

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:29)

1216 7546  Skål Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Diameter: 24. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7201  Skålar 2 st + 2 st karaffer. Höjd: 11-25

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)

1216 7173  Skålar 2 st. Kristall, Orrefors. Höjd: 10 ca

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)

1216 7075  Skålar 3 st, Kina. Höjd: 5-11. Diameter: 9-15 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)

1216 7560  Skålar 3 st. Kristall, Orrefors och Kosta. Höjd: 10 - 15

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:55)

1216 7159  Skänk 1890-tal, Furu. Längd: 105, djup: 50 cm, höjd: 114 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:21)

1216 7465  Skänk Ek, 1880-tal. Längd: 136. Djup: 58 cm, höjd: 100 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:43)

1216 7158  Skänkskåp med vitrin, omkring sekelskiftet 1900, Bemålad. Längd: 117, djup: 50 cm, höjd: 200 cm

1216 6176  Skedar 10+ 7+ 1, silver. Längd: 9-17. Vikt: 196 g

1216 7495  Skedar 18+ 12, silver, franska liljan. Längd: 12-18. Vikt: 850 g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:46)

1216 7466  Skohorn Manolo Blahnik, vitmetall. Höjd: ca 18, längd: 27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:44)

1216 7271  Skrin metall, modell äldre. Längd: 20-50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)

1216 7605  Skrin / dosor 4 st, modell äldre. Längd: 4,5-19

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:41)

1216 7147  Skrivbord England, mahogny. Längd: 115, djup: 65 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)

1216 7497  Skrivbord mahogny. Längd: 136. Djup: 80 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)

1216 7564  Skrivbordslampa England, plåtskärm. Höjd: 45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:59)

1216 7561  Skrivbordsuppsats 3 delar

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)

1216 7562  Skulptur 1900-tal. Höjd: 40

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:57)

1216 7460  Skulptur Alexander den store, Huvud. Höjd: 40

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)

1216 7279  Skulptur brons, "på vakt", signerad. OA. Höjd: 30 inkl. Sockel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:49)

1216 7467  Skulptur brons, Efter Degas, flicka. Höjd: 39

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)

1216 6472  Skulptur Buddha, ebenholts. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 7372  Skulptur Elisabet Ekstrand, 41/52. Signerad, daterad 1982, "Kub på pelare". Höjd: 38

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)

1216 7472  Skulptur Gips. Höjd: 37

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:49)

1216 6469  Skulptur Häst, trä med seldon i läder, 1900-tal. Höjd: 25

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)

1216 4415  Skulptur Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Terrakotta, bemålad, Signerad, HAK, Danmark. Höjd: 80

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7277  Skulptur Huvud, Glaserad lergods. Höjd: 21

S�ldes f�r 23.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:56)

1216 7236  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, "Murre". Höjd: 35

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:06)

1216 7280  Skulptur Man, Metall. Höjd: 12

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:52)

1216 7053  Skulptur Metall, Claes Giertta (f. 1926), Sverige. Fjäril. Längd: 26, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:46)

1216 6381  Skulptur Metall. Höjd: 21

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:26)

1216 5027  Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Signerad, Flicka & fågel. Höjd: 17 längd: 13 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:05)

1216 7019  Skulptur Trä, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Höjd: 20

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:13)

1216 7463  Skulptur / bordsur Järn, Kvinna. Höjd: 30, "Germany"

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:42)

1216 7424  Skulpturer 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, katt, räv, hund. Höjd: 4,5-6,5

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:38)

1216 6578  Skulpturer Ett par, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Adam I & Eva I, Gustavsberg. Höjd: 11

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:19)

1216 7050  Slaglåsgevär med bajonett. Modell 1815-45, Längd: 193

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)

1216 7278  Slaglåspistol 1800-tal, London. Längd: 15

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)

1216 7488  Sockerlådor 4 st. Längd: 44, djup: 38 cm, höjd: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:26)

1216 7596  Soffa + bord, Gustaviansk stil. Längd: 139, längd: 70 cm, djup: 48 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:02)

1216 7269  Soffa 1940-tal, Tyg Morris, Golden Lily. Längd: 230

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:28)

1216 7391  Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Längd: 120, djup: 86 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:47)

1216 7028  Soffbord glas och krom. Art Déco-stil, Längd: 140. Djup: 80 cm. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)

1216 7011  Soffbord Höj/sänkbart. Diameter: 90 + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:47)

1216 7448  Soffbord metall, glas. Längd: 115, djup: 74 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:30)

1216 7459  Solfjädrar 12 st, Parti, Modell äldre. Längd: ca 14-36 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:39)

1216 7480  Spegel 1970-tal, 150x50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:01)

1216 7446  Spegel 48x98

1216 7005  Spegel 60x40, nutida

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)

1216 7002  Spegel Barockstil, 103x60, nutida

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:48)

1216 5032  Spegel Empire, delat glas, 83x41

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:00)

1216 6311  Spegel Empirestil, 76x40

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:47)

1216 7015  Spegel Empirestil, 97x48

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:55)

1216 7003  Spegel förgylld ram, 65x50

1216 7517  Spegel Gustaviansk stil, 176x72

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 21:04)

1216 7193  Spegel Gustaviansk stil, 193x74

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:33)

1216 7282  Spegel Gustaviansk stil, 83x36

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)

1216 7422  Spegel mahogny, 110x49

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)

1216 6271  Spegel med konsolbord. Höjd: 195 + 72. Längd: 72 cm, Nyrokoko, färgslitage

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 november 2018 04:38)

1216 6128  Spegel ram med dekor i silver. HM, Birmingham, rokokostil, 22x22 cm. Vikt: ca 550g (brutto)

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:42)

1216 7504  Spegel Rokokostil, 100x64, nutida

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:22)

1216 7218  Spegel tennram, 54x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)

1216 7400  Spegel till toilettbord, 142x68

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:22)

1216 7267  Spelbord nyrenässans. Längd: 90. Djup: 43 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:20)

1216 6251  Starkvinsglas 14 st. Höjd: ca 11cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:42)

1216 6392  Stekhuv Sheffield, pläter. Längd: 36. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:50)

1216 7281  Stickvapen modell äldre. Längd: 93

1216 7165  Stol 1960-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:39)

1216 7419  Stolar 3 st, Nyrokoko

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:32)

1216 6253  Stolar 6 st, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:43)

1216 6481  Stolar Ett par, 1800-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:29)

1216 7207  Stolar Ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:22)

1216 6521  Stolar ett par, med lös stoppad sits, rokokostil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:03)

1216 7034  Strömomformare

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)

1216 7580  Sybord mahogny, Rokokostil. Längd: 55, djup: 39 cm, höjd: 76 cm

1216 7582  Sybord mahogny, sengustaviansk stil. Längd: 55, djup: 37 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:20)

1216 6303  Sybord med klaffar, Karl, Johanstil. Längd: 72+ 2x20, djup: 62 cm, höjd: 74 cm

1216 7384  Sybord Nyrokoko. Längd: 61, djup: 39 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)

1216 7556  Syltkrukor 3 st, bland annat Gustavsberg. Höjd: 13-19

1216 7450  Syltkrukor 3 st, Höganäs. Höjd: 20-30

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)

1216 7272  Takarmatur 1960-tal, koppar, diameter: 40

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)

1216 7373  Takarmatur diameter: 43 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:34)

1216 6571  Takarmatur Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Mässing / glasdekor, diameter: 48

1216 6433  Takarmatur Funkis. Höjd: ca 85

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:37)

1216 7016  Takarmatur glaskupa. Höjd: 15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:57)

1216 6424  Takarmatur med blå iläggsskål. Diameter: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)

1216 7585  Takarmatur med prismor. Höjd: 40 ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:27)

1216 7445  Takarmatur nutida. Höjd: 64

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:23)

1216 7274  Takarmatur PH-lampa, design: Poul Henningsen, för Louis Poulsen, Danmark, blå lameller i metall. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)

1216 6550  Takarmatur prismor. Diameter: 30

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:15)

1216 7118  Takarmatur Tiffanystil. Diameter: ca 45

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:34)

1216 7227  Tavelram 53x70

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:49)

1216 7507  Tavelram ramens innermått: 101x183

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:27)

1216 7374  Tavla porträtt av Frida Kahlo, ej glas. Motivet: 50x39

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:31)

1216 7469  Tavlor 4 st, Pressade växter, Vera Reid 1934, ramens innermått, 39x23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:45)

1216 7524  Tebord Trä, sten. Längd: 80, djup: 75 cm, höjd: 28 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:13)

1216 6338  Tegods 12 delar, Laura Ashley

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:30)

1216 7116  Terrin Koppar. Längd: 40

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:30)

1216 7430  Trädgårdsurna + ändknoppar, järn. Höjd: 20-27 ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:00)

1216 7431  Trädgårdsurnor Ett par, järn. Höjd: 30

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:02)

1216 7479  Träsnitt 4 st, Japan, ramade. Motivet: 15,5x20

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:54)

1216 6547  Träsnitt 6 st, Japan, lösa blad, bladets mått: 37x 23,5 ca

1216 7184  Träsnitt Gerda Nordling (1875-1942), Sverige. "vårkväll i Stockholm. Motivet: 21x22

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:10)

1216 7482  Träsnitt Japan, 18,5x24,5 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)

1216 7473  Träsnitt Japan, Bergslandskap, 21x33

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:53)

1216 7009  Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "små vitsippor". Motivet: 19,5x12,5

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:05)

1216 6041  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, 306/350, signerad, -86. Motivet: 44x50

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:54)

1216 7137  Träsnitt Trine Lindheim (f. 1957), Norge. Man. Signerad, numrerad 22/80, bladets mått: 38x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:33)

1216 6542  Tusch Eugène de Kermadec (1899-1976), Frankrike. Figurer, Monogramsignerad 1953. Löst blad, tusch på blockpapper, bladets mått: 19,5x17,5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:59)

1216 7157  Tusch signerad. -48, Modell. Motivet: 23x17

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:17)

1216 7398  Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 40x50

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:16)

1216 6235  Vägghylla Intarsia. Längd: 84, djup: 22 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:28)

1216 7123  Väggrelief brons, Alfred Ohlson, Dragkampen, 15,7x23,8

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:01)

1216 7421  Väggur Sent 1800-tal. Höjd: 105

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:34)

1216 6467  Vapen diverse

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)

1216 7340  Vas  + lockurna, Gröna, bland annat Uppsala Ekeby. Höjd: 23

1216 7601  Vas  + skål, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, Savoy. Höjd: 4,5-16

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:35)

1216 7370  Vas Firma Svenskt Tenn, Annica Jarring. Höjd: 10

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)

1216 7433  Vas Jugend, metall, glas. Höjd: 23

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:04)

1216 7411  Vas Kina. Höjd: 46

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:16)

1216 6150  Vas Salviati, Venedig. Höjd: 18

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)

1216 6148  Vas Salviati. Höjd: 15,5

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:00)

1216 6149  Vas Salviati. Höjd: 20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:58)

1216 7041  Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:21)

1216 7238  Vas Västtyskland. Höjd: 40

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:08)

1216 7602  Vas Willy Johansson, Atlantic, Hadeland. Höjd: 26

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:37)

1216 7062  Vaser 2 st + skål, Kristall, bland annat Wärff. Höjd: 7-16

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:32)

1216 7454  Vaser 2 st, (för risvin), Asien. Höjd: 36-40

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:36)

1216 7079  Vaser 2 st, Kina. Höjd: 16-18 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:18)

1216 6111  Vaser 2 st, Mikko Helander och Vicke Lindstrand. Höjd: 30-33

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:26)

1216 6573  Vaser Ett par, Royal Doulton, England. Höjd: 16,5 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)

1216 7182  Vinglas 8 st, Kosta Boda, Bouquet, design: Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 17

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:02)

1216 6315  Vitrinskåp Intarsia. Längd: 107, djup: 38 cm, höjd: 181 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 20:53)

1216 7425  Vitrinskåp längd: 101 cm, djup: 42 cm, höjd: 184 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:40)

1216 6279  Vitrinskåp Rokokostil. Längd: 116, djup: 50 cm, höjd: 200 cm, nutida

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:08)

1216 6060  Vitrinskåp svart, inköpt på NK. Längd: 70, djup: 38 cm, höjd: 178 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:09)

1216 7264  Vitvinsglas 9 st, gröna. Höjd: 15

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)

1216 7451  Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, höjd: 13-19

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:32)

1216 7055  Ytterfoder ett par, + skrin, mässing. Höjd: 10 respektive längd: 16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 18:52)

1216 7547  Ytterfoder Waldemarsudde. Höjd: 19

1216 6473  Yxhuvud brons, antikt. Längd: 20

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 november 2018 19:17)