151 3046 Affisch Litografisk, Miro, 70x49
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3044 Affisch Litografisk,"Picasso", Mourlot Paris 1953, 108x67
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3006 Badkarssoffa Gustaviansk stil, förgylld
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3013 Bordslampfot Jugend, brons
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3054 Fat Tenn, Schultz, Upsala 1769, dia 36
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3053 Fat Tenn, Sthlm, 1767, "Riksvapnet", dia 35
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3022 Flakonger 2 st, silver/kristall
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3024 Gallerskål Berlin, 1800-tal, Dia25
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3037 Golvur Norwich, England,
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3020 Gräddkanna Silver, Ryssland,
151 1050 Handspegel Silver, 1879
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 7034 Kaffeservis 3 del, Silver, GAB
151 3014 Kakfat 2 st, Bing & Grøndahl, 1800-tal
151 3005 Karmstol Gustaviansk stil, förgylld
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3026 Karmstolar 1 par, nyrokoko
151 3030 Konsolbord nyrokoko, förgyllt, H82
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3036 Ljuskrona Oscariansk, H100
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3032 Matservis Limoges, Frankrike, ca 60 del
S�ldes f�r 5.300 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 1055 Matta orientalisk, Teckebochara, 117x113
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 1045 Oljemålning 1800-tal, Sign C.Morris, Landskap, 60 x 50
151 3007 Oljemålning Ekpannå.Tillskriven Adriaen van Ostade. Gycklare. 1600-tal. 26,5x20,5. Prov. Ehrendals Slott.
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3049 Oljemålning Erik Jerken, Blomstilleben, 90x59
151 3031 Oljemålning Gerhard Nordström, 72x53
S�ldes f�r 2.900 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3001 Oljemålning Italien, 1700-tal, allegori, 56 x 42
151 1060 Oljemålning Karl Bergman, Skärgård, 43 x 63
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3003 Pigtittare Karl Johan, Meanderbord, H58, mahogny
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3010 Pistol 1800-tal
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3009 Pistol 1800-tal, snidat handtag
151 3035 Salongsgrupp 10 del, Utställd Stockholm 1909, Mahogny, Intarsia
S�ldes f�r 17.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3018 Skål Kosta, H14
151 3019 Skål Silver, H16
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3021 Skål Silver, H7
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 1002 Skålar Ett par, silver, Sheffield, 1911, L14
151 1062 Skåp Furu, 1800-talets början, L123 D54 H179.Proviniens Ehrendals slott.
151 6348 Soppslev silver
151 1049 Soppslev silver
151 1048 Soppslev Silver, J H Lampa, 1810-tal
151 3045 Stigbyglar 1 par,s k Abumi, silverinlägg. Japan 1700-tal, sign
S�ldes f�r 11.600 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3027 Stolar 1 par, nyrokoko
151 7014 Stolar 2 st, 1 sign O P
151 3025 Tallrikar 13 st, Meissen
151 3015 Vas Brons, Jugend, E Kock, H17
S�ldes f�r 3.300 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 3016 Vas Brons, Jugend, J Färngren, H9
151 1044 Vas Gustafsberg studio, Lisa Larson, H23
151 1037 Vas Rörstrand, H37
151 3017 Vas Silver, Borgila, 1941, H21
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)
151 7035 Vinkanna Silver, Sheffield, 1800-tal, H35
S�ldes f�r 7.500 kr (Sista budtid är den 27 maj 2002 18:00)