Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 14 januari 2002 17:30
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

112 5003  Applique Silver, 1800-tal, trol Frankrike, kompletterad, H41, (sk)

S�ldes inte (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5006  Brandstodsbolaget 30 g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5012  Byrå 1800-tal, Valnötsrot, L94 D53 H83

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5008  Figurin Parian Gustavsberg, H41

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5011  Figurin Parian, Grodan, P.Hasselberg, Gustafsberg, 1920, (sk)

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5002  Hängskåp allmoge, 1800-tal, H51

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 1047  KAFFESERVIS Silver 4 del

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 1046  KAFFESERVIS Silver, 3 del

S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 3048  Oljemålning Alf Wallander, Fiskeläge, 25x35

112 5007  Oljemålning  Evert Färhm Glumslöv -27 , 54x62

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 1045  OLJEMÅLNING Sign. L. Bazzaro, Venedig 58x80

S�ldes f�r 28.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5005  Pro patriamedalj 40g

112 1038  SKÅL Underfång, sign Jette Jörgensen -89, SGS

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5010  Skålfat argenta, Gustafsberg, Dia3, (sk)

112 1068  SKRIVBORD Jugend, mahogny, L118 D75 H80 , sk

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5001  Skulptur brons, sign Balthaser-Schmitt, H54

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5009  Skulptur Torsk, L45, Sven Wejfeldt, Gustavsberg

S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 1050  SKULPTURGRUPPER 2 st. brons, 1800-tal h. 12 - 13

112 5013  Spegel Rokoko, H146

S�ldes f�r 38.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)

112 5004  Vasaordern 18k ca 30g

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)