112 5003 Applique Silver, 1800-tal, trol Frankrike, kompletterad, H41, (sk)
S�ldes inte (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5006 Brandstodsbolaget 30 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5012 Byrå 1800-tal, Valnötsrot, L94 D53 H83
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5008 Figurin Parian Gustavsberg, H41
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5011 Figurin Parian, Grodan, P.Hasselberg, Gustafsberg, 1920, (sk)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5002 Hängskåp allmoge, 1800-tal, H51
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 1047 KAFFESERVIS Silver 4 del
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 1046 KAFFESERVIS Silver, 3 del
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 3048 Oljemålning Alf Wallander, Fiskeläge, 25x35
112 5007 Oljemålning Evert Färhm Glumslöv -27 , 54x62
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 1045 OLJEMÅLNING Sign. L. Bazzaro, Venedig 58x80
S�ldes f�r 28.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5005 Pro patriamedalj 40g
112 1038 SKÅL Underfång, sign Jette Jörgensen -89, SGS
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5010 Skålfat argenta, Gustafsberg, Dia3, (sk)
112 1068 SKRIVBORD Jugend, mahogny, L118 D75 H80 , sk
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5001 Skulptur brons, sign Balthaser-Schmitt, H54
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5009 Skulptur Torsk, L45, Sven Wejfeldt, Gustavsberg
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 1050 SKULPTURGRUPPER 2 st. brons, 1800-tal h. 12 - 13
112 5013 Spegel Rokoko, H146
S�ldes f�r 38.000 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)
112 5004 Vasaordern 18k ca 30g
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 14 januari 2002 17:30)