1231 9327 Aftonväska silver. Längd: 15 cm. Vikt: 188g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:36)
1231 9358 Akryl Monica Gorschelnik, planet, signerad, 1995, duk, 100x117, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:07)
1231 9046 Akvarell Bu Zhong, Tall, 102x42
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:20)
1231 7104 Akvarell Oidentifierad konstnär. Gamla Stan och Riddarholmen. Signerad. Motivet: 43x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:43)
1231 9153 Akvarell Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Hus, signerad, 1955,27x20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:16)
1231 9576 Akvarell Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. "Teatermasker". Signerad, daterad -75,50x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:22)
1231 9077 Akvarell Zlatko Gradholt (f. 1953), Sverige. Älg på väg, 36x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:24)
1231 9045 Akvareller 4 st, Bu Zhong, Fyra årstider, Kina, 102x42
S�ldes f�r 15.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:24)
1231 7692 Ampel glaskupa, diameter: 30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:24)
1231 9406 Armbandsur Omega, stål. Diameter: 3
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:39)
1231 9407 Armbandsur Savillon, 18k. Diameter: 3,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:41)
1231 9405 Armbandsur Tissot Visodate Automatic, guld, armband 18k. Diameter: 3 cm, 55g brutto
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:37)
1231 9486 Armlänk X-länk, 18k. Längd: 20
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:52)
1231 9259 Babushka + flaskgömma, Sovjet. Höjd: 19-36, trä
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:06)
1231 9117 Babushkadockor 3 st. Höjd: 18-30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:14)
1231 9199 Bägare + skål, 4 delar, silver, saknar stämplar. Höjd: 3-9
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:45)
1231 9346 Bägare diverse 6 st, silver. Höjd: 5,5-11
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:52)
1231 9356 Bägare nysilver, Wilhelm II & Franz Joseph I. Höjd: 15
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:05)
1231 9354 Bägare silver, 1832. Höjd: 8,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:09)
1231 9014 Bägare silver, CG Hallberg, 1953. Höjd: 10 cm. Vikt: 234g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:44)
1231 9386 Bajonetter 7 st. Längd: 54-65
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:53)
1231 9015 Bålskål med lock. Höjd: ca 30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:49)
1231 9493 Bänk bemålad. Längd: 95
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:05)
1231 9078 Barbiedockor med tillbehör, diverse
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:33)
1231 9072 Bestick 12+ 12, nysilver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:43)
1231 7356 Bestick Rostfritt, Thebe, ca 30 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:17)
1231 9363 Bestick silver, 18 delar, Franska Liljan. Längd: 17-22
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:17)
1231 9233 Bestick silver, 24 delar, 8+ 8+ 8 st, Rosenholm. Höjd: 17-5-20
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:04)
1231 9573 Bestickuppsättning 104 delar, nysilver, modell Vasa
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:14)
1231 9574 Bestickuppsättning 109 delar, nysilver, modell Chippendale
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:19)
1231 9424 Bestickuppsättning i schatull, Herdmar, diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:22)
1231 9100 Betelask Burma. Diameter: 23, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:43)
1231 9398 Blandteknik + litografier, 3 st, Nisse Ritarn Jonsson (1909-1991). Motivet: 14x10 & 31x22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:29)
1231 9184 Blandteknik 2 st, Militärer, en monogramsignerad EvS (Einar von Strokirch). Motivet: 24x24 & 31x24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:12)
1231 6295 Blandteknik Bali Fristedt, Djur, Signerad -75,45x49
1231 9414 Blandteknik Bengt Nyström, Frank Zappa, signerad. Duk rim: 62x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:07)
1231 8048 Blandteknik Carl Ludvig Lagerqvist, "Norrbro på 1880-talet", Signerad, 33x40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:33)
1231 7170 Blandteknik David Ljungdahl (1870-1940), Sverige. Signerad, daterad 1924, porträtt av Helene Aperia, 46x36
1231 6450 Blandteknik Evy Låås (1923-1999), Sverige. Frukt, Signerad. Motivet: 51x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:16)
1231 9174 Blandteknik Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad "Paris -51". Motivet: 23x31
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:58)
1231 7135 Blandteknik Japan, 35x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:17)
1231 7033 Blandteknik Kajsa-Tuva Werner (f. 1973), Sverige. Signerad, daterad 2006, ca 40x29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:37)
1231 9181 Blandteknik Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Montmartre, signerad, 26x34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:10)
1231 9205 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 1991,48x69
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:26)
1231 7391 Blandteknik Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad. Figurer, ramens innermått: 96x69
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:36)
1231 9419 Blandteknik S Niel Fujita, Komposition, signerad. Motivet: 48x98
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:13)
1231 9473 Blandteknik Vincente Pimentel, noter, 74x104
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:41)
1231 9538 Bokhylla Björk/furu. Bredd: 147, djup: 29 cm, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:24)
1231 9450 Bokhylla idegran. Bredd: 103. Djup: 36 cm, höjd: 189 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:04)
1231 9539 Bokhylla mahogny. Bredd: 120, djup: 25 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:26)
1231 7315 Bokhylla Plåt, Bredd: 80 cm. Djup: 36 cm, höjd: 189 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:14)
1231 9374 Bokställ 4 st, Plåt, Jugend. Höjd: 20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:39)
1231 9311 Bokstöd 2 par. Höjd: 7,12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:05)
1231 9215 Bokverk P Waldenström, "Genom norra Amerikas förenta stater, reseskildring, 1890
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:36)
1231 9494 Bord 1890-tal, Ek. Bredd: 75, djup: 49 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:06)
1231 9498 Bord 1890-tal, Ek. Bredd: 90, djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:11)
1231 9228 Bord Art Déco. Bredd: 75, djup: 45 cm, höjd: 60 cm, Intarsia
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:31)
1231 9122 Bordsflaggstång Skultuna, mässing. Höjd: 40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:30)
1231 9578 Bordsfotogenlampa Höjd: 71cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:46)
1231 7194 Bordsfotogenlampa trä och mässing. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:33)
1231 9315 Bordsfotogenlampfot Metall. Höjd: 56
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:13)
1231 9070 Bordslampa Hallberg. Nysilver, Höjd: 44 cm ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:02)
1231 9079 Bordslampa mässing, Jönköping. Höjd: 42
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:39)
1231 9151 Bordslampa mässing, med glasskärm. Höjd: 53
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:22)
1231 9245 Bordslampa metall, funkis. Höjd: 37
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:42)
1231 9217 Bordslampa Trä. Höjd: 66cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:43)
1231 9381 Bordssurtout nysilver och kristall, + saladiere på fat
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:46)
1231 9477 Bordsunderrede Byarum. Längd: ca 110
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:57)
1231 9478 Bordsunderrede Byarum. Längd: ca 110
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:00)
1231 9030 Bordsur mässing, 1800-tal. Höjd: 13
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:25)
1231 9244 Brevkniv Sterlingsilver, Norge. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:05)
1231 9004 Bricka + glasunderlägg + askfat, 8 delar, Perstorp, med silverinlägg. Diameter: 9 - 26
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:19)
1231 7112 Brickbord 1800-tal. Diameter: 51 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:48)
1231 9559 Brosch Silver / emalj + mynt "1/2 Skilling 1802"
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:12)
1231 9370 Brudkrona silver. Diameter: 7 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:34)
1231 9392 Burk med lock, Tenn, 1775. Höjd: 8
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:02)
1231 9219 Butiksvåg Berkel. Höjd: 56
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:44)
1231 9139 Byrå Betsad Furu. Bredd: 41, djup: 30 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:08)
1231 9449 Byrå idegran. Bredd: 76, djup: 52 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:03)
1231 9516 Byrå Louis XVI stil, Stenskiva. Bredd: 73, djup: 41h. 83
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:57)
1231 9556 Byrå med stenskiva. Bredd: 63. Djup: 34 cm. Höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:59)
1231 9241 Byrå NK. Bredd: 70. Djup: 25 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:10)
1231 9138 Byrå omkring sekelskiftet 1900, mahogny. Bredd: 104, djup: 50 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:06)
1231 9517 Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 88, djup: 45 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:55)
1231 9394 Byrå Tallboy. Bredd: 85, djup: 50 cm, höjd: 143 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:05)
1231 9112 Champagneglas Millennium, tennfot, 20 delar. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:14)
1231 9191 Cigarettask + Cigarettskrin, 2 delar, metall, Asien. Längd: 9-10,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:24)
1231 9278 Cigarettetui silver, förgyllt. Längd: 11
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:25)
1231 9380 Cigarettetui silver. Längd: 8,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:45)
1231 9488 Clubfåtölj Skinn
1231 9258 Coasters 5 st, nysilver, diameter: 14-16
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:00)
1231 9469 Dekorationer 4 delar, sten, Kina, ca 9x4 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:23)
1231 9489 Dessertskedar 12 st. Silver, Svensk Spets. Längd: 19
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:59)
1231 9562 Djupa tallrikar 12 st. Gustavsberg, Krona. Diameter: 25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:21)
1231 9084 Dosa med lock, silver, 1832. Längd: 7,5. Vikt: 47 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:55)
1231 7144 Dosa silver, 1876, Möllenborg. Längd: 8. Djup: 5 cm. Höjd: 3 cm, vikt 80g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:26)
1231 9310 Dosor 2 st, 1800-tal. Diameter: 8-9, höjd: 2,5-4
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:05)
1231 9325 Dosor diverse, 9 st. Längd: 6,5-10
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:29)
1231 9082 Dosor med lock 6 st. Längd: 6-9 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:54)
1231 9130 Dragspel i väska
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:00)
1231 9497 Eldset höjd: 54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:12)
1231 6103 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad i plåten, PT. Motivet: 10x7,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:24)
1231 9140 Etsning Bruno Ekström (1941-1990), Sverige. Katarinavägen, signerad-73,96/310. Motivet: 33x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:07)
1231 9189 Etsning Carl XIV Johan, ”Carolus XIV Ioannes”. Motivet: 52x33 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:20)
1231 7377 Etsning Gaston Smith (1898-1976), Sverige. Modell. Signerad, daterad -21. Motivet: 29x21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:46)
1231 6438 Etsning Herta Günther (1934-2018), Tyskland. 13/15. Signerad, daterad 1977. Motivet: 26x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:04)
1231 7386 Etsning Otto Goetze (1868-1931), Tyskland. "Der Brief", signerad. Motivet: 30x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:04)
1231 9148 Etsning Sture Kjellström (1927-1988), Sverige. Katarinahissen, Slussen. Signerad, numrerad 177/310. Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:13)
1231 9582 Etsningar 2 st, Birger Lundqvist (1910-1952), Sverige. Självporträtt/Jolo. Motivet: 20x12 respektive 27x15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:57)
1231 9055 Etsningar 2 st, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Stockholmsmotiv, Slussen/Folkungagatan. Signerad. Motivet: 22x29 respektive 29x38 cm
1231 9091 Fällstol Captains chair
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:40)
1231 7536 Familjeikon 1800-tal, oljemålning, pannå, 11x8,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:26)
1231 9144 Färgetsning Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Katarinahissen, Slussen. Motivet: 23x30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:11)
1231 9054 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Tallar. Signerad, numrerad 51/210. Motivet: 27x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:27)
1231 9040 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 176/200, bladets mått: 47x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:39)
1231 5078 Färglitografi Camille Hilaire (1916-2004), Frankrike. Signerad, numrerad 96/100, bladets mått: 53x74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:59)
1231 9167 Färglitografi efter Pablo Picasso, Tryckt signatur, Buketten. Motivet: 56x40
1231 7397 Färglitografi efter Pablo Picasso, tryckt signatur, numrerad 327/1000. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 21:07)
1231 7084 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), numrerad 47/300. Signerad, daterad 92. Motivet: 33x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:34)
1231 9023 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Ankomst till Dalarö brygga hösten -44". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 37x48 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:04)
1231 9020 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Dalarö kyrka". Signerad, numrerad 90/150, ca 37x48 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:57)
1231 9019 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Haapsalu stad". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 40x55 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:52)
1231 9022 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Mitt hem i Haapsalu". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 40x55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:56)
1231 9021 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), Sverige. "Utsikt från lotsberget". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 37x48 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:55)
1231 9379 Färglitografi Jacob Hägg (1839-1931), Sverige. Marin, sign i tryck, 33x47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:46)
1231 9577 Färglitografi Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Träd. Signerad, numrerad 121/260, bladets mått: 78x56
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:23)
1231 9166 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad 92,76/290. Motivet: 33x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:43)
1231 7382 Färglitografi Kent Karlsson, Ljus. Signerad, numrerad 50/66, bladets mått: 53x39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:00)
1231 9041 Färglitografi Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. The circus, ej signerad. 31x23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:59)
1231 6138 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Fredmans Epistel N: o 49, Angående Landstigningen vi klubben i Mälaren. Signerad, numrerad 16/225. Motivet: 28x42, + mapp
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:17)
1231 7357 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 191/200. Motivet: 57x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:18)
1231 9172 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Augustikväll, trosa", signerad. Motivet: 31x42
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:53)
1231 7607 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 266/500. Motivet: 30x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:31)
1231 9168 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 260/260. Motivet: 24x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:42)
1231 7248 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 171/365. Motivet: 42x48
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:30)
1231 8103 Färglitografier 2 st, Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Stockholm, signerad. 150-upplaga. Motivet: 34x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:54)
1231 9162 Färgtryck 1880-tal, vilande kvinna, förgylld ram, 52x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:35)
1231 7721 Fat + skålar, Nybro & Hadeland, glas. Diameter: 15-38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:13)
1231 9173 Fat 2 st. Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Diameter: 16 - 29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:53)
1231 9361 Fat 4 st, silver. Diameter: 11-18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:15)
1231 9018 Fat Boda, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Diameter: 46
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:49)
1231 9287 Fåtölj + fotpall, design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla, skinn
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:40)
1231 9086 Fåtöljer ett par, Fasem, Italien
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:27)
1231 7616 Fickknivar diverse, 16 st
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:39)
1231 7615 Fickknivssidor diverse, bland annat Swedish American Line
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:38)
1231 9397 Fickur 2 st. Omega och Longines. Diameter: 5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:29)
1231 9395 Fickur 3 st, bland annat: Longines. Diameter: 3 - 5
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:26)
1231 9404 Fickur Viking, 14k. Diameter: 5 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:35)
1231 9543 Figurin porslin, Kvinna med rådjur, Schaubach Kunst. Höjd: 20
1231 9501 Figuriner 2 st, Tyskland. Höjd: 20-21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:15)
1231 9266 Fisktallrikar 8 st, Seltmann, diameter: 26
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:07)
1231 9313 Flaskor 3 st. Höjd: 21-30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:07)
1231 9308 Flaskschatull + 2 pluntor + 4 glas. Längd: 22. Djup: 12 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:03)
1231 9368 Flaskskyltar silver/nysilver, ca 40 st
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:30)
1231 9289 Flaskställ metall. Längd: 35, djup: 22 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:43)
1231 9029 Flintlåspistol längd: 38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:15)
1231 9444 Flintlåspistol längd: 44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:56)
1231 9565 Förstadagsbrev + diverse frimärken
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:08)
1231 9322 Fotoram Gustav V, Julafton 1913, ramens yttermått: 32x24
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:20)
1231 9143 Fotoramar 3 st, Tidigt 1900-tal, glas och mässing, 8x4,5 - 17x10,5
1231 9452 Fotpall 1800-tal, broderad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:06)
1231 9229 Frukostservis 15 delar, bland annat Lomonosov, Sovjet
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 9066 Gardinlängder Ett par, "Vildäng", design: Ingela Backman, Strömma, 230x150
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:29)
1231 9475 Gavlar 2 par, Byarum
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:00)
1231 9476 Gavlar 3 par, Byarum. 56x75cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:59)
1231 9293 Gitarr Akustisk, Fender Gemini med fodral, Korea. Längd: 105cm
1231 9257 Gitarr I väska. Längd: 99cm
S�ldes f�r 15.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:59)
1231 9331 Glas 1770-tal. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:35)
1231 9254 Glas 3 st, Böhmen. Höjd: 11-15
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:58)
1231 9335 Glas 4 st, 1800-tal, udda. Höjd: 9-11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:48)
1231 9483 Glas 6 delar, Reijmyre Glasbruk, M Bratt. Höjd: 6-21cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:27)
1231 7222 Glasskulpturer 5 st, Reijmyre/Kosta, WWF. Höjd: 7-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:52)
1231 9114 Glöggkoppar 20 st. Höjd: 8
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:11)
1231 9202 Golvlampa 3-armad. Höjd: 175cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:17)
1231 9502 Golvlampa 3-armad. Mässing. Höjd: 179cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:18)
1231 9062 Golvlampa AB Armaturhanverket, Göteborg. Höjd: 159 cm ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:56)
1231 9074 Golvlampa Läderklädd. Höjd: 142
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:39)
1231 9132 Golvlampa mässing. Höjd: 140 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:01)
1231 9530 Golvvas Kina, nutida. Höjd: 47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:51)
1231 7591 Gräddkanna silver, 1858. Höjd: 10
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:57)
1231 7155 Grafiska blad 3 st, efter von Wright. Motivet: 38x27
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:43)
1231 9236 Grafiskt blad Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Bladets mått: 31x22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:06)
1231 7573 Gravyr La Fontaine de Neptune. Motivet: 33x46
1231 9056 Gungstolar Ett par, Sika Design, Rotting
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:29)
1231 7411 Handväska Salvatore Ferragamo, läder. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:15)
1231 9271 Hängskåp Plåt, bemålat. Bredd: 33, djup: 18 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:13)
1231 9570 Hantlar 2 st, modell äldre, 4 kg. Längd: 22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:11)
1231 9503 Hatthylla Rio. Längd: 110
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:19)
1231 9340 Herrarmbandsur 18 k. Swissca, Chronometer, automatic. Diameter: 3,4
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:45)
1231 9348 Herrarmbandsur 3 st. Samt diverse urmakarverktyg mm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:52)
1231 9336 Herrarmbandsur Enicar, Star Jewels, Automatic. Diameter: 3,3
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:38)
1231 9350 Herrarmbandsur International Watch Co, IWC International Watch Company, Schaffhausen. Diameter: 3
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:56)
1231 9499 Herrbetjänt Bemålad, Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 108
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:17)
1231 9519 Hjälm Brandförsvaret
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:57)
1231 9197 Hög hatt storlek: 60, i hattask. Höjd: 35
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:43)
1231 9277 Ikon omkring 1900,10,5x8,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:23)
1231 9357 Jordglob Plåt, 1920-30-tal. Höjd: 29
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:08)
1231 9231 Kaffe /teservisdelar 19 + 4 delar, Cobalt net, Lomonosov, porslin, Ryssland
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:37)
1231 9201 Kaffe-/ teservis ca. 30 delar, England, Canton
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:17)
1231 9560 Kaffeservis 15 delar, Classic Rose, Rosenthal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:12)
1231 9561 Kaffeservis 25 delar, Gustavsberg
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:14)
1231 7265 Kaffeservis 25 delar, Japan. Höjd: 4 - 15
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:05)
1231 9579 Kaffeservis 3 delar, Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 7-22
1231 9234 Kaffeskedar 12 st, etui. Längd: 10cm
1231 9008 Kamferkista med inredning/belysning. Längd: 103, djup: 51 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:32)
1231 9324 Kanna Lomonosov. Porslin. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:29)
1231 9376 Kanna Majolika, Fischer, Budapest. Höjd: 35
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:42)
1231 9377 Kantin + krus, Höganäs. Höjd: 20-32
1231 9384 Käppar 3 st, bland annat silverknoppar. Höjd: 69-92
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 21:00)
1231 9383 Käppar Stickvapen, 2 st. Längd: 86
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:49)
1231 9301 Karaff + 5 glas. Höjd: 5,5-18
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:52)
1231 9298 Karaff Simon Gate (1883-1945), Sverige. Höjd: 26
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:57)
1231 9307 Karaffer 2 st, Kristall. Höjd: 28-35
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:59)
1231 9360 Karaffer 3 st, Kristall. Höjd: 26-34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:14)
1231 9116 Karaffer 5 st, glas. Höjd: 18-28
1231 9115 Karaffer 8 st, Glas. Höjd: 18-26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:16)
1231 9300 Karaffer ett par, Kristall, 1800-tal. Höjd: 19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:51)
1231 9273 Kärl Keramik, glaserat, diameter: 11, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:15)
1231 9286 Karmstolar 4 st, Lindqvist / Borensberg, Motala
1231 9288 Karmstolar ett par, 7-an (sjuan), Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Tillverkningsår 1978
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:37)
1231 7110 Karmstolar ett par, Senempire
1231 7111 Karmstolar ett par, Senempire
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:47)
1231 6289 Karmstolar Ett par, Tidigt 1900-tal, Mahogny / mässingsdekor
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:51)
1231 9165 Karta Narfgårdens skog, Kopparberg, 1794,72x55
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 9387 Katana Japan. Längd: 86
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:55)
1231 9532 Kina 3 delar, Vaser + Ampel (saknar botten). Höjd: 15-22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:46)
1231 7538 Kniv Silver (800), Industria Argentina. Längd: 28
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:44)
1231 9221 Kökshanddukar 12 st. Linne, monogram
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:50)
1231 9524 Kolonnljusstakar Ett par, Gusums bruk, 057. Höjd: 22
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:34)
1231 9319 Kolonnljusstake Trä, 1800-tal. Höjd: 25
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:15)
1231 9113 Konjakskupor 6+ 7 st, Orrefors. Höjd: 14 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:10)
1231 9175 Konstglas 2 delar, Kosta Boda, Ulrica Hydman Vallien / Bertil Vallien. Höjd: 17 - 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:01)
1231 9295 Konstglas 6 delar, Italien. Bland annat kandelabrar. Höjd: 20-30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:45)
1231 9330 Koppar 2 st, Wien, 1800-tal. Höjd: 5,5-6
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:34)
1231 9092 Koppar Krögarhuset, 10 del
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:05)
1231 9017 Kopparkärl höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:48)
1231 7282 Kopparstick efter J Vernet. Motivet: 27x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:32)
1231 9479 Kornischer ett par. Längd: 215
1231 9268 Kruthorn 9 st, st. Längd: 6-30
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:14)
1231 7674 Kudde Porslin, Kina. Längd: 29
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:59)
1231 9280 Kuriosa 3 delar, järn, diameter: 3-4,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:24)
1231 9283 Kuriosa 7 delar, modell äldre. Höjd: 2-13
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:52)
1231 9038 Kuverttallrikar 12 st. Nysilver. Diameter: 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:04)
1231 9039 Kuverttallrikar 16 st, mässing. Diameter: 28
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:05)
1231 9276 Lackask Ryssland, diameter: 10, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:25)
1231 9128 Lampbord 1890-tal. Bredd: 57, djup: 40 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:58)
1231 9546 Lampbord Bredd: 65 cm, djup: 55 cm, höjd: 53 cm, nutida
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:42)
1231 9141 Lampbord design: Eero Saarinen (1910-1961), Tulip. Marmorskiva. Bredd: 57. Djup: 38 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:13)
1231 9446 Lampbord med stenskiva, Louis XVI-stil. Bredd: 54. Djup: 38 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:05)
1231 9213 Lampbord teak och mässing, 1960-tal. Diameter: 40, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:33)
1231 9291 Lavoar med stenskiva. Bredd: 100, djup: 55 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:43)
1231 7049 Leksaker 3 delar, Nallar. Längd: 19-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:52)
1231 9247 Leksaker 4 delar. Längd: 14-28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:46)
1231 7396 Litografi efter Pablo Picasso, duva, numrerad 327/1000, ca 23x29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:51)
1231 9137 Litografi Lars Rolf (1923-2001), Sverige. Skutor. Signerad, daterad -52, numrerad 125/150. Motivet: 30x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:06)
1231 9155 Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 258/300,1969. Motivet: 29x36
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:20)
1231 9135 Litografier 2 st. Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Numrerade och signerade. Motivet: 34x25 + 14x40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:02)
1231 9052 Litografier i bok, 2 st, motiv från London, Paris New York. Motivet: 45x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:27)
1231 7354 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:14)
1231 9418 Ljuskrona Gustaviansk stil, blå skål. Höjd: 65
1231 7058 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:26)
1231 9511 Ljuskrona rokokostil, bladprismor. Höjd: 90
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:55)
1231 9415 Ljuskrona sengustaviansk stil. Höjd: 90
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:06)
1231 9111 Ljuslyktor ett par, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:07)
1231 7183 Ljusstakar 2 st. Brons. Höjd: 26 - 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:25)
1231 9159 Ljusstakar 3 par, mässing. Höjd: 20-25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:24)
1231 9255 Ljusstakar 3 st, Strömbergshyttan, kristall. Höjd: 19-28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:56)
1231 9470 Ljusstakar 6 st. Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8 - 31 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:28)
1231 9094 Ljusstakar ett par, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Höjd: 9
1231 9571 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:12)
1231 7464 Ljusstakar Ett par, metall, omkring 1900. Höjd: 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:19)
1231 9309 Ljusstakar ett par, Nysilver, Nyrokoko. Höjd: 25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:03)
1231 9051 Ljusstakar Ett par, silver, Erik Löfman, Markström Uppsala, 1967. Höjd: 15,5 cm, bruttovikt: 358g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:50)
1231 7654 Ljusstakar Ett par, silver. CG Hallberg, 1941, Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:39)
1231 9523 Ljusstakar Ett par, Ystad metall, Ivar Ålenius Björk (1905-1978), Sverige. Liljan. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:31)
1231 9028 Ljusstakar Ett par. Silver. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:53)
1231 9012 Ljusstakar mässing, Skultuna. Höjd: 25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:41)
1231 7329 Ljusstake Metall. Höjd: 22 längd: 46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:25)
1231 9016 Ljusstake Smide. Höjd: 54
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:49)
1231 9198 Lock till rökelsekar + vas, 2 delar, silver, Kina & Marocko, diameter: 12, höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:44)
1231 9299 Lockpokal Kristall. England/Irland, 1800-tal. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:58)
1231 9375 Lockurna + skål, metall, orientaliskt. Diameter: 21, höjd: 11-26
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:41)
1231 9262 Lockurna Asien, majolika. Höjd: 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:03)
1231 9520 Lockurna Kina, trälock. Höjd: 23 + träsockel
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:11)
1231 9225 Lockurna Kina. Höjd: 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:16)
1231 9149 Luta Levin. Längd: 97
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:15)
1231 9487 Målarstege höjd: 136 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:59)
1231 9190 Manschett & frackknappar 3 par, 18k (750) & Silver/emalj. Diameter: 1-2 cm, bruttovikt: 21g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:21)
1231 9188 Manschettknappar + slipsnål, Dubbelörn. Diameter: . Längd: 6
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:21)
1231 9193 Månskensampel 1800-tal. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:30)
1231 9297 Mätinstrument i låda. Längd: 54
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:47)
1231 9445 Matsalsgrupp 9 delar, idegran, England, 6 stolar 2. Karmstolar, bord. Längd: 172, djup: 105 cm, höjd: 78 + 2 st iläggsskivor, 60 / del
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:52)
1231 9076 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 120, djup: 49 cm, höjd: 182 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:49)
1231 7339 Matservisdelar Rosenthal, ca 45 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 9365 Matskedar silver, 11 st, diverse. Längd: ca 18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:22)
1231 9050 Matta Bhutan, 73x125 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:34)
1231 9454 Matta Orientalisk, 121x210
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:17)
1231 9455 Matta orientalisk, 135x205
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:09)
1231 9243 Matta orientalisk, 146x155
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:53)
1231 9103 Matta orientalisk, 152x220
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:11)
1231 9548 Matta orientalisk, 163x295
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:52)
1231 9142 Matta orientalisk, 81x127
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:11)
1231 9089 Matta orientalisk, Bochara, 134x183
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:59)
1231 9563 Matta orientalisk, Bochara, 143x213
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:55)
1231 9104 Matta orientalisk, Bochara, 180x273
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:12)
1231 7634 Matta Orientalisk, Figural, 136x204
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:18)
1231 9352 Matta orientalisk, Galleri, 91x252
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:02)
1231 7633 Matta Orientalisk, Galleri, Mir, 105x313
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:17)
1231 9250 Militärhattar 2 st, Ryssland
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:50)
1231 9260 Militaria 6 delar, bland annat dolkar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:01)
1231 7644 Miniatyr Signerad, Kvinna, 1800-tal, diameter: 7
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:28)
1231 7643 Miniatyrer 2 st, Sèvresmärke, Frankrike. Diameter: 4 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:29)
1231 9393 Möbelbeslag parti diverse, bland annat rokoko, mässing och brons
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:12)
1231 7389 Mockakoppar 16 st, Iiris, Arabia
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:27)
1231 7433 Mockaskedar silver, 6+ 8 st
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:56)
1231 9282 Modellbåtar 2 st, med dockor, modell äldre, Skinnskrov. Längd: 43-84
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:26)
1231 9296 Modellbilar flygplan mm
1231 9109 Monterskåp Betsad furu. Bredd: 54, djup: 54 cm, höjd: 109 cm
1231 9214 Nallar 2 st. Längd: 35-50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:35)
1231 9073 Nattygsbord ett par, Funkis. Bredd: 45, djup: 33 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:38)
1231 9218 Oljemålning 1800-tal. Olja på duk, 50x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:43)
1231 7608 Oljemålning Ålund, signerad. 1945, Stilleben. Olja på pannå, 45x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:32)
1231 9059 Oljemålning Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Stockholm, signerad. Olja på duk, 50x50
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:07)
1231 9176 Oljemålning Anthon Kalland (1856-1933), Norge. Fjordlandskap, signerad. Olja på duk, 27x37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:57)
1231 9006 Oljemålning B Berg, Interiör med läsande kvinna, signerad. Olja på duk, 60x74 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:25)
1231 9179 Oljemålning Brita Nordenberg (f. 1943), Sverige. "Goda drömmar i Santa Rita", signerad. Olja på duk, 34x29
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:06)
1231 7635 Oljemålning Brita Nordencreutz (1899-1982), Sverige. Vattendrag, Signerad. Olja på duk, 25x36
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:19)
1231 9049 Oljemålning Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Sjölandskap, signerad. 1972. Olja på duk, 69x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 21:00)
1231 8075 Oljemålning Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv från Skeppsholmen, Signerad. Olja på duk, 71x121 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:39)
1231 8088 Oljemålning Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Signerad, daterad 45. Olja på duk, Stockholm, 33x54
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:41)
1231 8064 Oljemålning Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Brunkebergsåsen, signerad. Olja på pannå, 32x41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:47)
1231 8057 Oljemålning Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Signerad. Olja på pannå, Frösunda. Signerad, daterad 1936, ca 50x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:38)
1231 8066 Oljemålning Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Traneberg. Olja på pannå, signerad. 44x58
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:50)
1231 9420 Oljemålning Christina Knall (f. 1947), Sverige. Kvinnor, signerad. Olja på duk, 59x72
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:13)
1231 9087 Oljemålning Curt A Landwehr (1920-1988), Tyskland. Kvinna med parasoll. Olja på duk, 30x23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:37)
1231 5197 Oljemålning Eigil Schwab (1882-1952), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 62x46
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:32)
1231 7572 Oljemålning Erik Byström (1902-1988), Sverige. Modell. Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 40x29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:01)
1231 8031 Oljemålning Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. "Gamla Stockholm". Olja på duk, signerad. 57x67
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:53)
1231 9034 Oljemålning Hilda Heyman, signerad. Olja på duk, 75x54
1231 9500 Oljemålning Höjland. Signerad, daterad 51, i ateljen. Olja på pannå, 59x46
1231 8070 Oljemålning Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad, 1946, Franska Värdshuset, Djurgården. Olja på duk, 45x54
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:12)
1231 8073 Oljemålning Jan Grantorp (f. 1952), Sverige. Riddarholmen, Signerad -88, duk på papper. Motivet: 19x21
1231 8028 Oljemålning Karl Abel, Gamla Stan. Olja på pannå, Signerad, 39x28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:32)
1231 7029 Oljemålning Kjell Åslund (f. 1948), "Stormträd". Olja på duk, 53X62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:05)
1231 9032 Oljemålning kopia efter Edelfelt. Olja på duk, 75x65 cm
1231 7077 Oljemålning Maj Tydén-Jerndahl (1895-1921), Sverige. Sovande barn. Signerad, daterad -39. Olja på duk på pannå, 46x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:22)
1231 9426 Oljemålning Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Gård, signerad. Olja på duk, 91x87
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:24)
1231 7166 Oljemålning Martha Lobach (f. 1855), Tyskland. Skogsglänta vid sjö, signerad. Olja på duk, 60x26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:03)
1231 9169 Oljemålning Mats Nörle (f. 1946), Sverige. Signerad a tergo, "gläntan". Olja på pannå, 26x33
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:45)
1231 9183 Oljemålning N W Dahlberg, kvinnoporträtt, signerad, 1890. Olja på pannå, 59x43
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:13)
1231 9036 Oljemålning Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, "Vegitation II". Olja på duk, 100x70
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:34)
1231 9550 Oljemålning Oidentifierad konstnär, damm. Olja på duk, 52x78
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:10)
1231 9545 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Flicka med bok, signerad. Olja på pannå, 40x33
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:33)
1231 9185 Oljemålning Oidentifierad konstnär, mansporträtt, 1800-tal. Olja på duk, 45x37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:14)
1231 7381 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1700-tal, Porträtt. Olja på duk, 42x31
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:58)
1231 9180 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna som räknar pengar, träpannå, 25x21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:09)
1231 9024 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Same. Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 46x65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:05)
1231 9156 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 70,44x32
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:21)
1231 9514 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Fors, 46x66, signerad. Olja på duk
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:52)
1231 9207 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 100x100 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:25)
1231 9194 Oljemålning på sten, Indien. Motivet: 13x9
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:32)
1231 9161 Oljemålning Pär Lindblad (1907-1981), Sverige. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 20x39
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:33)
1231 7036 Oljemålning Rickard Krantz (1923-1984), Sverige. Olja på duk, 46x37
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:44)
1231 9043 Oljemålning RKH, Marin, signerad. Olja på pannå, 32x47
1231 7137 Oljemålning Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Barnporträtt, signerad. Olja på pannå, 27x22
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:19)
1231 7641 Oljemålning Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Tall, Signerad, pappskiva, 12x8,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:25)
1231 6507 Oljemålning signerad Greiber. Olja på duk, 23x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:35)
1231 9026 Oljemålning signerad P Engström. Olja på duk, 31x35
1231 9485 Oljemålning Sven Ernkvist (1891-1978), Sverige. Högalidskyrkan, signerad, 1942. Olja på duk, 61x48
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:51)
1231 9099 Oljemålning Sven Sahlberg (f. 1909), Sverige. Signerad, daterad -44, stilleben. Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:39)
1231 6300 Oljemålning Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. "Sommarlandskap", Signerad. Olja på pannå, 48x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:46)
1231 9098 Oljemålning Tin Andersen. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 74x57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:39)
1231 7063 Oljemålning Titus Wikström (1887-1979), Signerad, daterad 1950, Militärbåt. Olja på duk, 46x63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:19)
1231 7270 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1965, bemålad ram. Olja på duk, 27x34
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:13)
1231 7251 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1968. Olja på pannå, 50x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:38)
1231 7700 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, fjällandskap. Olja på duk, 38x46
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:30)
1231 9401 Oljemålning Valerij Chirkov (1943), Komposition. Olja på pannå, 40x27
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:32)
1231 9400 Oljemålning Valerij Chirkov (1943), Komposition. Olja på pannå, 43x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:31)
1231 9170 Oljemålning Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. "Ros". Signerad. Olja på pannå, 34x26 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:53)
1231 9558 Oljemålningar 12 st, Lars Tärning (f. 1945), Sverige.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:07)
1231 8059 Oljemålningar 2 st, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Olja på pannå, signerad. Landskap, 46x55,50x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:41)
1231 8052 Oljemålningar 3 st, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Ulvsudna. Olja på pannå. Olja på duk, signerad. 58x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:33)
1231 9557 Oljemålningar Lars Tärning (f. 1945), Sverige. 11 st miniatyrer
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:05)
1231 9461 Pall furu. Längd: 70
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:51)
1231 9471 Pall Porslin, Kina. Höjd: 48
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:36)
1231 9564 Parti frimärken diverse
1231 9567 Parti frimärken i album, olika länder
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:24)
1231 9083 Parti kuriosa 7 del
1231 9531 Parti silver 10 delar, diverse
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:45)
1231 9371 Parti silver diverse
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:34)
1231 7656 Parti silver diverse, bland annat Smörknivsställ
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:42)
1231 9382 Parti silver/ns diverse, 12 delar
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:48)
1231 9385 Pastell Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn på bänk, signerad, 48x28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:54)
1231 7424 Pelarbord mahogny med intarsia. Diameter: 52, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:36)
1231 9127 Piedestal höjd: 110 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:57)
1231 9177 Piedestaler Ett Par, elefanter, keramik. Längd: 52 h41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:58)
1231 9085 Pillerburk 18 k. Vikt: 24 gr
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:57)
1231 9065 Plaketter 2 st, Koppar. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:30)
1231 9303 Plunta 1800-tal. Höjd: 16
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:54)
1231 9338 Pluntor 2 st, läderfodral. Höjd: 18-20
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:44)
1231 9304 Pluntor 5 st, 1800-tal. Höjd: ca 20
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:56)
1231 9438 Porslin 15 delar, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 2 - 17
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:36)
1231 9316 Porslin 3 delar, England. Höjd: 12-20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:11)
1231 9411 Porslin 4 delar, Meissen, bland annat vaser. Höjd: 3 - 20
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:56)
1231 9467 Porslin 6 delar, Kina, bland annat väggvaser. Höjd: 4 - 17 cm. Diameter: 10,5 - 14,5 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:24)
1231 9412 Porslin 6 delar, Meissen, bland annat askar med lock. Höjd: 2 - 14
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:58)
1231 9492 Pottskåp Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 41, djup: 38 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:04)
1231 9572 Prydnadstallrikar 3 st. Keramik, Tilgman Keramik. Diameter: 21
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:45)
1231 9442 Puderstol barockstil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:48)
1231 9369 Ragusked silver, Möllenborg, 1851, Längd: 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:32)
1231 9496 Rökbord Funkis. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:08)
1231 9212 Rökbord Intarsia. Diameter: 59, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:32)
1231 9279 Rökelsekar brons, Asien, diameter: 8, höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:36)
1231 9341 Rökelsekar Ryssland. Höjd: 45 cm, hängande
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:47)
1231 9339 Rökelsekar Ryssland. Höjd: 48 cm, hängande
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:59)
1231 9326 Såll Lergods. Längd: 31
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:27)
1231 9108 Salongsbord Karl Johanstil. Bredd: 93+ 2x22, djup: 69 cm, höjd: 78 cm
1231 9536 Salongsbord Nyrokoko. Bredd: 118, djup: 78 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:23)
1231 9005 Samekniv Signerad, 1928. Längd: 25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:22)
1231 9460 Satsbord 2 delar. Höjd: 43 - 50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:51)
1231 9129 Satsbord 3 delar, England. Bredd: 54, djup: 42 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:59)
1231 9568 Saxofon C G Conn ltd, Elkhart-Indiana, USA. Längd: 56cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:01)
1231 9566 Saxofon Yanagisawa, No 001-77067, Japan, i gig-bag. Längd: 81cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:15)
1231 9518 Sekretär Hauptstil, intarsia. Bredd:96. Djup: 40 cm, höjd: 121 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:58)
1231 9332 Seltersglas 12 st, med krona. Höjd: 9
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:36)
1231 7015 Serigrafier 4 st, Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), bladets mått: 69x48 cm, lösa blad
1231 9425 Servisdelar 10 st, Lomonosov, Sovjet
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:23)
1231 9125 Servisdelar Bing & Grøndahl och Royal Copenhagen, Musselmalet, 8 delar
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:36)
1231 9237 Servisdelar Hackefors, 18 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:07)
1231 9124 Servisdelar Royal Copenhagen, Musselmalet, ca 40 del
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:35)
1231 9068 Sideboard 20-tal, Längd: 114cm. Djup: 43 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 21:03)
1231 9274 Silar 3 st, nysilver och porslin, bland annat Berlin. Höjd: 12-18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:17)
1231 9001 Silltunna med fat Teak och silver. K Anderson, Stockholm (fatet). Höjd: 14 cm. Vikt: 90g (fatet)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:06)
1231 9344 Silver 3 delar, Orientaliskt. Höjd: 3,5-12
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:03)
1231 9359 Silver 4 delar, diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:12)
1231 9263 Sjalar 2 st, modell äldre
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:04)
1231 9057 Skål + fat, Kina. Diameter: 17-21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:09)
1231 9305 Skål + fat, Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Diameter: 21-23, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:57)
1231 9196 Skål Björk, silvermontering, ej stämplar. Diameter: 15, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:43)
1231 9529 Skål Kina, Kantonporslin, Dia 23, höjd: 11 cm
1231 7375 Skål silver, CG Hallberg, 1952. Diameter: 20 cm. Vikt: 30 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:40)
1231 9121 Skål på fot Erika Lagerbielke (f. 1960), Intermezzo, Orrefors, fot med underfång i blått. Höjd: 20, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:28)
1231 9154 Skål på fot nysilver och glas. Höjd: 31. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:20)
1231 9457 Skål på fot porslin, Dresden, 1800-tal. Höjd: 43
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:39)
1231 7074 Skålar med lock 5 delar, Porslin Imari, Japan. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:03)
1231 9080 Skålfat + vas, Kosta Boda. Diameter: 36, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 9064 Skålfat Kina. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:24)
1231 7665 Skänk 1800-tal, Bemålad. Bredd: 185, djup: 56 cm, höjd: 114-126
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:49)
1231 9362 Sked silver, Förgylld, 1905. Längd: 23,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:15)
1231 9581 Skeppsservis Bing & Grøndahl, i teaklåda
1231 9472 Skrivbord ek, sent 1800-tal. Bredd: 123. Djup: 61 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 9105 Skrivbord mahogny. Bredd: 181, djup: 98 cm, höjd: 75 cm, nyckel
1231 7668 Skrivbord omkring 1900. Bredd: 120, djup: 67 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:52)
1231 9106 Skrivbordsstol JOC, Vetlanda, läder
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:36)
1231 9290 Skrivbyrå 1800-tal, Bemålad. Bredd: 109, djup: 53 cm, höjd: 98 cm, nyckel
1231 9547 Skrivset 3 delar, metall / glas. Längd: 30, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:47)
1231 7294 Skrivskåp Bemålat. Bredd: 98. Djup: 48 cm, höjd: 189 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:53)
1231 7349 Skulptur 1920-/30-tal, keramik. Höjd: 14
1231 9275 Skulptur Ål, Rörstrand. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:18)
1231 7445 Skulptur Buddha, Trä. Höjd: 25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:28)
1231 7523 Skulptur Herend, Sovande pojke. Längd: 19 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:43)
1231 7526 Skulptur Porslin, Tidigt 1900-tal, Rörstrand, fågel. Höjd: 16
1231 7244 Skulptur Smide, Alvar Arvidsson, 1969. Höjd: 122
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:18)
1231 7518 Skulptur Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. DN-pojken, brons. Höjd: 20, graverad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:35)
1231 7124 Skulptur terrakotta, Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Kvinna, signerad. Höjd: 17
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:01)
1231 9312 Skulpturer 2 st, Barnhuvuden, keramik. Höjd: 14
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:06)
1231 9320 Skulpturer 2 st, Konstglas, Italien. Höjd: 13-14
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:16)
1231 9525 Skulpturer 2 st, metall, Priser. Höjd: 30-35
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:56)
1231 9367 Skulpturer 2 st, Metall. Längd: 11-17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:23)
1231 9372 Skulpturer 3 st, Hundar, brons. Längd: 3-7
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:35)
1231 9134 Slagbord England, Idegran. Bredd: 29+ 2x 61. Djup: 120 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:06)
1231 9504 Sockerlådor 3 st + 3 st. Längd: 44-72 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:19)
1231 9251 Sockerskålar + vinkylare, 3 delar, nysilver. Längd: 24. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:51)
1231 9466 Soffa Gustaviansk stil 1800-tal. Längd: 170
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:07)
1231 9200 Soffa längd: 155 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:34)
1231 9456 Soffa rokokostil, 1800-tal, bemålad. Längd: 150
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:09)
1231 9505 Soffbord 1950-tal, Glas. Bredd: 101, djup: 60 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:29)
1231 9272 Soffbord 50/60-tal, teak. Bredd: 128, djup: 75 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:14)
1231 9090 Soffbord Butlers Tray. Bredd: 105, djup: 75 cm, höjd: 49 cm
1231 9009 Soffbord Butlers tray. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:32)
1231 9317 Sparbössa Gustavsberg. Längd: 12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:12)
1231 9146 Spegel 120x61
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:14)
1231 9071 Spegel Barockstil, 1800-tall, 64x56 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:03)
1231 9145 Spegel Bemålad, 82x62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:12)
1231 9210 Spegel Empire, 56x32
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:30)
1231 9211 Spegel Empire, 65x36
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:31)
1231 9147 Spegel Gustaviansk stil, 103x46
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:14)
1231 9037 Spegel Gustaviansk stil, 105x47
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:38)
1231 9431 Spegel Gustaviansk stil, 107x50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:29)
1231 9428 Spegel Gustaviansk stil, 81x56
1231 9227 Spegel rokokostil, 93x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:22)
1231 9512 Spegel rokokostil, 97x47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:52)
1231 9123 Spelbord björk. Bredd: 90, djup: 44 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:33)
1231 9541 Spelbord Nyrokoko. Bredd: 88, djup: 44x2 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:27)
1231 9318 Spjällband Broderat. Längd: 185
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:13)
1231 9186 Stentryck "Wermlands Fält-jägare-Regemente". Motivet: 30x26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:15)
1231 9204 Stolar 3 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä
1231 9540 Stolar 4 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:33)
1231 9284 Stolar 6 st, 1900-talets början
1231 9133 Stolar 6 st, Engelsk stil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:02)
1231 9542 Stolar 8 st, 1940-tal
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:39)
1231 9230 Stolar ett par
1231 9480 Stolar ett par, Björk
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:00)
1231 9337 Stop + glas, 3 delar. Höjd: 14-24
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:42)
1231 9120 Stop Tenn, Tyskland. Höjd: 31
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:31)
1231 9209 Stringhyllor 2 st, 3+ 2 hyllplan. 78x30 respektive 78x20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:28)
1231 9481 Svanstol 1800-tal
1231 9429 Svanstolar ett par, björk, Mullberrytyg
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:31)
1231 9459 Svanstolar Ett par, björk, petit pointsklädsel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:45)
1231 9025 Svärd Asien. Längd: 95 cm ca, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:06)
1231 9388 Svärd längd: 105 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:59)
1231 9389 Svärd längd: 114 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 21:05)
1231 9323 Svepask + snörflätare
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:28)
1231 9465 Syltkrukor 4 st. Gustafsberg / Rörstrand / Raus. Höjd: 14 - 25
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:07)
1231 9042 Takarmatur höjd: 39 cm
1231 9203 Takarmatur mässing och trä. Höjd: ca 50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:24)
1231 9509 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
1231 9240 Takarmatur PH5, design: Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:51)
1231 9246 Takarmatur PH5, design: Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:42)
1231 9580 Takfotogenlampa Mässing (i delar)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:51)
1231 9101 Tallrikar 3 st, Monogram. Diameter: 24
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:49)
1231 9097 Tallrikar 6 st, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. 3000 upplaga. Diameter: 27
1231 9195 Teglashållare 2 st, nysilver, Ryssland. Höjd: 11 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:38)
1231 9329 Teglashållare 2 st, silver. Höjd: 4,5 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:31)
1231 9253 Tekanna Asien, Järn. Höjd: 13
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:54)
1231 9468 Tekannor + vaser, 5 delar, Kina. Höjd: 8 - 14
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:22)
1231 9265 Tennstop 1809. Höjd: 27
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:09)
1231 9164 Teservis ca. 20 delar, Tyskland, dek. Hackefors
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 9269 Teservisdelar 11 st, Blå Blom
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:10)
1231 9220 Teskedar 12 st. Silver, CG Hallberg, 1903. Längd: 14 cm. Vikt: 240g. I etui
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:47)
1231 9364 Teskedar silver, diverse, 13 st. Längd: 14 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:19)
1231 9033 Textiltavla 50x47
1231 9264 Tidtagarur Junghans, Tyskland, diameter: 21
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:05)
1231 9267 Trädgårdsurnor Ett par, Gjutjärn, diameter: 37, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:07)
1231 9294 Trädgårdsurnor ett par, Gjutjärn. Diameter: 36, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:44)
1231 9013 Träskulpturer 4 st, Bengt Råsten. Höjd: 14-32
1231 9206 Träsnitt J W Årfeld, Eget tryck, 130/310, signerad 58 mm: 48x62
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:24)
1231 8083 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vasabron. Signerad, daterad 61, numrerad 74/310. Motivet: 30x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:24)
1231 9334 Tvättservis 5 delar, Rörstrand. Höjd: 5 - 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:35)
1231 9345 Uppläggningsbestick 2 delar, Ryssland, silver. Längd: 26
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:51)
1231 9027 Uppläggningsfat 2 st, Gustavsberg, Stockholms slott. Längd: 43
1231 7355 Urna Metall, omkring 1900. Höjd: 32
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:16)
1231 9081 Väggarmatur mässing. Höjd: 28
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:41)
1231 7017 Väggfat 2 st, Royal Copenhagen, 1919, Gotfred Rode. Diameter: 43
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:42)
1231 9158 Vägglystrar ett par, mässing. Höjd: 25
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:24)
1231 9436 Vägglystrar Ett par. Höjd: 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:33)
1231 9152 Vägglystrar ett par. Höjd: ca 45
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:18)
1231 9373 Väggrelief Lea Ahlborn, Bolinders, Moder Svea. Metall, Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:36)
1231 9513 Väggur rokokostil. Höjd: 63
1231 9551 Värja Graverad Klingenthal, med tillverkarstämpel, omkring 1800. Längd: 97
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:13)
1231 9391 Värjor 2 st. Längd: 69-94
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:02)
1231 9482 Vas + ett par, skålar med lock, Gefle, Percy. Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:26)
1231 7485 Vas B Heintze, Kosta Boda. Höjd: 24 cm
1231 9527 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 22
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 7215 Vas Imaridekor, 1900-tal. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:47)
1231 9226 Vas keramik, Arabia. Höjd: 24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:17)
1231 9063 Vas Kina, nutida. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:25)
1231 9067 Vas Oskar Dahl, Rörstrand, signerad. -46. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:30)
1231 9119 Vas Porslin, KPM. Höjd: 26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:19)
1231 9256 Vas Porslin, Ryssland. Höjd: 35
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:00)
1231 7470 Vas Rörstrand, jugend, floral underglasyrdekor. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:27)
1231 7085 Vas Rörstrand. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:38)
1231 9533 Vaser 2 st, Strömbergshyttan. Höjd: 25-28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:48)
1231 9522 Vaser Ett par, 1900-tal, Japan, Imaridekor. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:29)
1231 9528 Vaser Ett par, cloissonné. Höjd: 20
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:53)
1231 9102 Vaser ett par, Kina. Höjd: 24
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:50)
1231 9118 Vaser ett par, Metall. Höjd: 36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:15)
1231 9302 Vävstol i plunta 1852. Höjd: 24
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:53)
1231 9182 Växttavlor 4 st, Kolorerade, ramens innermått: 34x23
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:18)
1231 9075 Vilfåtölj design: Tord Björklund, "Skye", för IKEA, skinn
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:30)
1231 9252 Vinkanna Glaserad keramik, Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Höjd: 25 cm
1231 9306 Vinkylare Kristall. Höjd: 21
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 21:02)
1231 9333 Vinprovarglas + likörglas, bland annat Orrefors, 12+ 11. Höjd: 13-17
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:41)
1231 9508 Vitrinskåp Bodafors, 50/60-tal. Bredd: 80 cm. Djup: 24 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:44)
1231 9136 Vitrinskåp England, Idegran. Bredd: 55, djup: 33 cm, höjd: 179 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 20:08)
1231 9451 Vitrinskåp Idegran. Bredd: 101, djup: 34 cm, höjd: 196 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:04)
1231 7340 Vitrinskåp Intarsia. Bredd: 122 cm. Djup: 36 cm, höjd: 160 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:40)
1231 9248 Vitrinskåp med sekretärdel, Empirestil, Intarsia. Bredd: 116. Djup: 60 cm, höjd: 205 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:45)
1231 9239 Ytterfoder 2 + 1 delar. Höjd: 17-19, bland annat Rörstrand
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:45)
1231 9409 Ytterfoder 3 st. Cloissonné. Höjd: 10 längd: 19 - 26
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:57)
1231 9435 Ytterfoder 3 st. Waldemarsudde, Gustavsberg. Diameter: 21-26, höjd: 13-20
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:35)
1231 9434 Ytterfoder 3 st. Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 15 cm. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:32)
1231 9437 Ytterfoder 4 st. Waldemarsudde. Höjd: 16
1231 9432 Ytterfoder 5 st. Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 cm. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 19:31)
1231 9408 Ytterfoder ett par, Tettau, Tyskland. Höjd: 13
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 28 januari 2019 18:50)