1240 9255 Affisch + grafiskt blad, Chagall, bladets mått: 38x28 respektive 70x53, lösa blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)
1240 9190 Äggkopp Silver (800), i etui. Höjd: 4-6,5 cm, sked längd: 10 cm, Vikt: ca 45 g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)
1240 9270 Akvarell Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Signerad, Simonstorp, 1891,13x22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:14)
1240 9472 Akvarell Gunilla Annwall, blomsterstilleben, Signerad. Motivet: 74x54
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:50)
1240 8243 Akvarell Heinz Decker (1919-2017), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:04)
1240 9245 Akvarell Henry Charles Fox (1855-1929), Signerad HC Fox, 1882, Landskap. Motivet: 37x27
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:24)
1240 9512 Akvarell Lars Ramstedt (f. 1953), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -87,50x33
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)
1240 9511 Akvarell Lars Ramstedt (f. 1953), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -88,50x33
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:16)
1240 8115 Akvarell Michail Sjevarjov (f. 1958), blomsterstilleben, signerad. 76x48
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:10)
1240 9494 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, EV 1908, kvinna, 12,5x9
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:01)
1240 9567 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Acke. 1942, Dans. Motivet: 30x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)
1240 8084 Akvarell Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1956, ca 26x77
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:35)
1240 9471 Akvareller 2 st, Gunilla Annwall, Stilleben. En signerad. Motivet: 41x32 & 30x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:49)
1240 9518 Ampel empirestil, metall, diameter: 60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:38)
1240 9543 Armband 18k. Längd: 19 cm ca, vikt. 20,5 g ca
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)
1240 8193 Armbandsur Omega, De Ville. Diameter: 3cm. Total längd m armband: 18cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)
1240 9341 Assietter 6 st, Gefle. Diameter: 18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)
1240 9031 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 11 cm. Vikt: ca 85 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:30)
1240 9131 Bålskål Kina, lergods, Drakmotiv. Diameter: 41. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)
1240 9261 Bänk längd: 174 cm, djup: 69 cm, höjd: 49 cm, rokokostil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)
1240 8349 Barometer + skepparklocka, Lord Nelson. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:06)
1240 9545 Barskåp Engelsk stil. Bredd: 71. Djup: 41 cm, höjd: 110 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:37)
1240 9184 Bestick 19 delar, Rosenholm, silver, Bruttovikt ca: 450 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)
1240 9502 Bestick 8 delar, diverse, silver. Bruttovikt ca: 540 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)
1240 9537 Bestick 9 delar, diverse
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)
1240 9345 Bestick Rostfritt, Thebe, design: Folke Arström (1907-1997), Sverige. 11+ 12+ 3 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:54)
1240 9316 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:35)
1240 9530 Bestickuppsättning nysilver, Ingrid, 141 del inkl. Fiskbestick
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)
1240 9529 Bestickuppsättning nysilver, Svensk modell, 102 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:01)
1240 7027 Biblioteksbord 1700-/1800-tal, Bredd: 148cm. Djup: 73cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:41)
1240 9576 Bijouterier parti diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:52)
1240 9577 Bijouterier parti diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:56)
1240 9321 Blandteknik Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Vanitas, 80x115
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)
1240 9526 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. 45x35
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:45)
1240 9175 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1971. Motivet: 24x30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:33)
1240 9509 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Får & Kor, Verso a Verso, 23x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)
1240 9102 Blomsterbord i 2 våningar, trä, bemålat. Bredd: 115, djup: 50 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:43)
1240 9566 Blyerts Erik Friberg, "Klippor, Bohuslän". Signerad, daterad -83. Motivet: 18x23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:27)
1240 9040 Bokhyllor 2 st, snarlika. Bredd: 101 cm, djup: 29 cm, höjd: 199 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:15)
1240 9501 Bokverk 3 st, Om silver
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)
1240 9027 Bokverk Vilda växter i Norden, 4 band
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)
1240 8504 Bord betsad björk, nyrokokostil. Bredd: 84. Bredd: 64, höjd: 88 Bredd: cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)
1240 8073 Bord med klaffar, mahogny, Bredd: 94 cm. Djup: 76 cm, höjd: 77cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)
1240 9226 Bord Rokokostil, bemålad. Bredd: 85 cm. Djup: 72 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)
1240 8398 Bordsdekoration trä / sidenbroderi, Kina. Höjd: 30, i originaletui
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:51)
1240 9489 Bordslampa 30-tal, ställbar, Plåt / krom. Höjd: 42
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:45)
1240 9035 Bordslampa Belid, nutida. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:02)
1240 9140 Bordslampa brons, jugend, Strindbergmodell. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)
1240 9353 Bordslampa Firma Svenskt Tenn, design: Josef Frank. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)
1240 9167 Bordslampa Frankrike, porslin. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)
1240 9388 Bordslampa Glas. Höjd: 35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)
1240 9485 Bordslampa Herstal, med dimmer. Höjd: 40, krom/metall
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:39)
1240 8415 Bordslampa mässing. Höjd: 82
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:20)
1240 9392 Bordslampa Metall. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)
1240 9480 Bordslampa Tuben. Höjd: 39 längd: 76 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)
1240 9431 Bordslampfot Tilgman Keramik. Signerad MZ (Marian Zawadzki), 1962, Höjd: 60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)
1240 9462 Bordslampfötter Ett par, Alabaster. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:10)
1240 9538 Bordslampfötter ett par, Tapetvals. Höjd: 35
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:29)
1240 9396 Bordslampor ett par, Figurala. Höjd: 54
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:43)
1240 9014 Bordspinglor 2 st, glas och keramik. Höjd: 13-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:23)
1240 9383 Bordsur 1800-tal. Höjd: 35
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)
1240 9404 Bordsur 1800-tal. Höjd: 45
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:48)
1240 9292 Bordsur höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)
1240 9141 Bordsur intarsia, Qvarfordts, Mjölby. Längd: 50, djup: 7 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)
1240 9266 Brännvinstunna Förtennad. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:11)
1240 9048 Bricka nysilver, 60x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:00)
1240 9346 Brosch 18k, BH Stockholm, 6,5g. Bredd: 4,5 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)
1240 9439 Broscher + kedja, 2 delar, silver, Else & Paul, Norway, & Peter von Post, 1974, Dia 6. Längd: 5,5, Vikt ca: 75 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:23)
1240 9337 Buljongkoppar 11 st, Royal Copenhagen, andrasortering, koppar, diameter: 13 cm. Höjd: 5 cm, fat, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:21)
1240 9283 Burkar med lock, 3 st, silver. Diameter: 3,5-6 cm, Vikt ca: 100 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:00)
1240 9279 Burkar med lock, 5 st, silver, 1800-tal. Höjd: 3-4 ca, Vikt ca: 120 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:52)
1240 9366 Byrå 1960-tal. Bredd: 76, djup: 37 cm, höjd: 117 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)
1240 9484 Byrå bemålad. Bredd: 91, djup: 47 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)
1240 9381 Byrå Fröseke. Bredd: 64. Djup: 34 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:26)
1240 8354 Byrå med stenskiva, Gustaviansk stil, intarsia. Bredd: 90, djup: 45 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)
1240 9067 Byrå NK, mässingsbeslag. Bredd: 100. Djup: 42 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:38)
1240 9369 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 76, djup: 46 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)
1240 9041 Byrå tallboy, furu. Bredd: 44 cm. Djup: 42 cm, höjd: 144 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:19)
1240 8524 Chiffonjé Bredd: 101 cm. Djup: 52 cm, höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)
1240 9527 Collage Tommy Berggren. Signerad, daterad 80,50x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:54)
1240 8634 Daguerrotyper 2 st, 1800-tal. Motivet: 7,5x5,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)
1240 9206 Dalahästar 10 st. Höjd: 7-38
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)
1240 9314 Damarbetsbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 67, djup: 46 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:32)
1240 8560 Dekanteringskanna Orrefors. Höjd: 29 cm
1240 9417 Dokumentlåda längd: 42 cm, djup: 35 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)
1240 9402 Eldhundar Ett par, smide. Längd: 28
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:43)
1240 9453 Etsning Åke Liljesson, Signerad, Flicka, 1929. Motivet: 14x9
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:56)
1240 9579 Etsning Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Slussen, Gamla Katarinahissen. Motivet: 22x30 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)
1240 8085 Etsning Vatikanen, bladets mått: 69x47 cm
1240 9106 Etsningar 2 st. Alméry Lobel-Riche (1880-1950), Frankrike. (1880-1950)signerade. Motivet: 22,5x15, 5 + 23,5x16,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)
1240 8176 Fällbord Bredd: 68 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:14)
1240 9252 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 306/325, bladets mått: 40x30, löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:58)
1240 9019 Färgetsning Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 41/95. Motivet: 38x27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:44)
1240 9510 Färgkrita Ingvar Elén (f. 1915), Sverige. Kvinna på stol, signerad. Motivet: 48x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)
1240 9250 Färglitografi 2 st, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Ej signerade, ej numrerade, Galleri Aix, bladets mått: 32x24, lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:55)
1240 9251 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 218/400 och 353/360. Bladets mått: 55x45 cm respektive 31x27 cm, lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:57)
1240 6058 Färglitografi 21 st, Aramis Ney (f. 1943), 750 upplaga, bladets mått: 21X15, lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)
1240 9056 Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. HC-upplaga, signerad, 1974. Motivet: 35x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)
1240 9590 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 34x25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)
1240 9186 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Sverige. Fönster. Signerad, numrerad 231/360. Motivet: 40x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:46)
1240 9256 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, numrerad 5/35, bladets mått: 45x31 cm, löst blad
1240 8091 Färglitografi Jean-Michel Folon (1934-2005), Belgien. Signerad, numrerad 3/50. Motivet: 55x67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)
1240 9076 Färglitografi John Thorgren (1918-2000), Sverige. Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:55)
1240 9144 Färglitografi Kjeld Ulrich (f. 1942). Signerad, numrerad 82/130. Motivet: 46x66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:22)
1240 9201 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Skuta. Signerad, numrerad 17/310. Motivet: 32x44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)
1240 9225 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Blomstånd. Signerad, daterad 1949, med dedikation. Motivet: 45x55
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:57)
1240 9193 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), gubbe, Signerade. Motivet: 12x9,21x15,11x15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:57)
1240 9192 Färglitografier 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Signerade, 49x39 & 24x35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:55)
1240 9187 Färglitografier 3 st. Iris Lövin Lindholm, Landskap, Signerade, 385-upplaga. Motivet: 31x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:47)
1240 9130 Färglitografier 3 st. Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Stockholmsmotiv, signerade och numrerade. Motivet: 20x30+ 42x57
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)
1240 9195 Färglitografier 5 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Tristan serien
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:00)
1240 9189 Färglitografier Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermotiv, Signerade. Motivet: 14x10 & 21x41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)
1240 9499 Fartygsratt Asien, nutida, diameter: 106
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)
1240 9143 Fat + blomställningar, 3 delar, bland annat Upsala Ekeby. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)
1240 9151 Fat + figurin, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Längd: 31 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:51)
1240 9271 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15,5x15,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:19)
1240 9412 Fat Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Längd: 33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:51)
1240 9263 Fåtölj
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)
1240 9356 Fåtölj Skinn, 1960-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)
1240 9374 Fåtöljer 1 par + bord, Chippendalestil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)
1240 8388 Fickur Spindelur, John Ward, London, 1700-talets andra hälft, silver, mässing, emalj. Diameter: 7cm. Skadat glas, nyckel saknas. Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:21)
1240 9015 Figurin gosse, Meissen. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)
1240 9127 Figuriner 2 st. Kunglig Dansk + Lladro. Höjd: ca. 16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:31)
1240 9152 Figuriner 3 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)
1240 9021 Figuriner Mumin, glaserad porslin, 4 st. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:10)
1240 9113 Fladdermusfåtölj kohud
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)
1240 9153 Flaska Blått glas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:54)
1240 9338 Flygplansmodeller 2 st. Längd: 18-28
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)
1240 9533 Foto Familjen Looström och statsrådet Groll. Ramens innermått: 32x27 cm
1240 4645 Fotoakryl Frederico de Albinini, "Great Men". Tim Lee-Bernes, Mark Zuckerberg, Gerge Lucas, Michel Gorbachev, John Lennon, Leonardo da Vinci, Bill Gates, Alexander Graham Bell, James Watson, Albert Einstein, Richard Branson, Henry Ford, Abraham Lincoln, Winston Churchill, Carl Icahn, Milton Friedman, John F Kennedy och Jack Kilby. Signerad a tergo, duk, 65x130 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:47)
1240 9473 Fotografier 2 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. "notes by Ryan", 31x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:50)
1240 9602 Fotografier mm Beatles
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:25)
1240 9197 Gafflar + kniv, 3+ 1 delar. Längd: 22,5-27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:01)
1240 9194 Gafflar 12 st, nysilver. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:58)
1240 9418 Gitarr Levin no 134. Längd: 91 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:58)
1240 9466 Glas Böhmen, 4 delar. Höjd: 13-27
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)
1240 9089 Glasfat diameter: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:02)
1240 8522 Glasservis 35 delar. Höjd: 8 - 16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:32)
1240 8001 Glasservis Fyrklövern, ca. 60 delar. Höjd: 13-21cm (glas). 31cm bringare.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:38)
1240 9394 Golvaskkopp 1960-tal. Höjd: 57
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)
1240 9306 Golvlampa 1950-tal. Höjd: 114 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)
1240 9393 Golvlampa Empirestil. Höjd: 163
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)
1240 8183 Golvlampa höjd: 170 cm ca
1240 9101 Golvlampa metall, palm. Höjd: 180
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)
1240 9483 Golvlampa Teleskopmodell, "ZABO" metall, höj- och sänkbar. Höjd: ca 55-150 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)
1240 9071 Golvlampfot mässing, Bergboms. Höjd: 120
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)
1240 9044 Gräddkanna + sockerskål + bricka, Sterlingsilver. Höjd: 6 cm, Vikt ca: 175 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)
1240 9257 Grafiskt blad Efter Matisse, Blue Nude. Motivet: 49x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)
1240 9018 Grafiskt blad Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 46/190. Original repro, 50x43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:47)
1240 9124 Gravyrer 4 st. Karin Persson, signerade och numrerade, 29x20
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:19)
1240 9109 Gungstol korg, omkring 1900
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:01)
1240 9352 Hallampa Figural. Höjd: 30
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:06)
1240 9414 Hallampor ett par, Blyinfattade. Höjd: ca 30
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:54)
1240 9222 Halsband David Andersen, Sterling, emalj, Norge. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:26)
1240 9181 Handdukar 30 st, Linne
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:41)
1240 8673 Handspegel + borste, silver, jugend. Längd: 22 - 26 cm. Bruttovikt: ca 578 g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:39)
1240 9028 Handspegel silver, Tyskland. Längd: 27,5 cm, bruttovikt: ca 355 g
1240 9177 Hängare mässing. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)
1240 8621 Hänge 18 k. Med svart sten. Höjd: 3,8
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:42)
1240 9203 Hängen 7 st, Frimurar. Längd: ca 5-7,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:19)
1240 9139 Hängskåp Omarbetat klockfodral. Bredd: 43. Djup: 22 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:33)
1240 8629 Herrarmbandsur Certina, Quartz. Längd: ca 25cm. Diameter: ca 3 cm (uret)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:02)
1240 9294 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy, Italien. Höjd: 107
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:02)
1240 9461 Ishink + karaff + vas, 3 delar, kristall, Strömbergshyttan. Höjd: 11-26
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)
1240 9065 Julgransfot glas, Bülach, Schweiz. Diameter: 27, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)
1240 9347 Kaffegods 18 delar, Gustavsberg, Dresden
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)
1240 9036 Kaffegods Rosenthal/Rörstrand, 8+ 5 delar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)
1240 9232 Kaffekanna + gräddkanna, silver, CG Hallberg, 1945, trähandtag, graverad. Höjd: 9- 20,5 ca, Vikt: ca 640 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:53)
1240 9125 Kaffekoppar 7 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)
1240 8393 Kaffeservis 20 delar, Vifte, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:34)
1240 9012 Kaffeservis 27 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:21)
1240 9409 Kaffeservis 3 delar, nysilver
1240 8667 Kaffeservisdelar 37 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, bland annat helblond. Höjd: 11-23 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)
1240 9425 Kanna + ljusstake, Gustavsberg och Rörstrand. Höjd: 13-23
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:02)
1240 9386 Kanna Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 24
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:35)
1240 9344 Kantin + 10 koppar + värmare, Höganäs. Längd: 6,5-19 cm, djup: 9-19 cm, höjd: 5-30 cm
1240 9121 Käppar 2 st. Silverkrycka. Längd: 87
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)
1240 9307 Kapunik Turkmensk, 150x70 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:11)
1240 9013 Karaffer 4 st, bland annat Orrefors. Höjd: 24-36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:22)
1240 9357 Karmstol 1960-tal
1240 9363 Karmstol 1960-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)
1240 8704 Karmstol Barockstil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:36)
1240 9110 Karmstol böjträ, modell äldre
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:06)
1240 9063 Karmstol Idegran, England
1240 8664 Karmstol Nyrokoko
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:20)
1240 9470 Karmstolar ett par, Sydamerika, präglat läder
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:41)
1240 9096 Karott Limoges. Längd: 34 cm, djup: 21 cm, höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)
1240 9166 Karott med ställning ns / porslin, Rörstrand, diameter: 23
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)
1240 9281 Karta Ortelius, Septentrionalium Regionum Descrip, Abraham Ortelius, 31x45
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)
1240 9235 Katt-kanna Hummel. Höjd: 21
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)
1240 9205 Knivar 7+ 4 st. Längd: 24-26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)
1240 9196 Knivar 9+ 5 st. Längd: 22-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)
1240 9095 Konjakskupor 6 st. Diameter: 9,5 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)
1240 9097 Konstglas 2 delar, bla. Murano. Höjd: 5 - 7
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)
1240 9438 Konstglas 3 delar. Höjd: 9-12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:13)
1240 9238 Konstglas 4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 8-15
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)
1240 9242 Konstglas 5 delar, Reijmyre Glasbruk, bland annat Monica Bratt. Höjd: 6-28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)
1240 9188 Kopparstick Kolorerat, "La Promenade du Matin". Motivet: 33x49
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)
1240 9084 Kräfttallrikar 10 + 7, st. Roesner. Diameter: 19 - 22 + 8 st. Servetter
1240 9054 Kuverttallrikar 10 st. Nysilver. Diameter: 30
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)
1240 9103 Lampbord ek, barockstil. Bredd: 65, djup: 44 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)
1240 9373 Lampbord ett par, Intarsia. Bredd: 56, djup: 37 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:21)
1240 9269 Lampdelar parti diverse
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:19)
1240 9436 Leksaksmöbel "Diversehandel", modell äldre
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:11)
1240 9239 Likörglas 9 st, 50/60-tal, olika färger. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)
1240 6016 Litografisk affisch Divan Japonais, SMA, Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901). Motivet: 74x58
1240 8471 Ljuskrona Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20 cm ca, diameter: 49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:23)
1240 9434 Ljuskrona Swedish Grace. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)
1240 9088 Ljuslykta glas / metall. Höjd: 27
1240 9532 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 36
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)
1240 9164 Ljusstakar 2 st, mässing. Höjd: 5-8
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)
1240 9260 Ljusstakar 2 st. Ett par, Ivar Ålenius Björk (1905-1978), Sverige. Liljan. En märkt Ystad-Metall. Mässing. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:04)
1240 9155 Ljusstakar 3 st, smide, Sverige. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:53)
1240 9385 Ljusstakar 6 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 7-31 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:30)
1240 9240 Ljusstakar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Liljeholmens, No: 11, trä. Höjd: 16
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:15)
1240 9241 Ljusstakar Ett par, Empirestil, mässing / stenfot. Höjd: 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)
1240 9043 Ljusstakar Ett par, kristall, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)
1240 9405 Ljusstakar ett par, mässing, Skultuna. Höjd: 26
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:46)
1240 9227 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:27)
1240 9360 Ljusstakar ett par, Tenn. Höjd: 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)
1240 9228 Ljusstake mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:32)
1240 9319 Lockurna + vas, Kina. Höjd: 19 - 23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:40)
1240 9320 Lockurna Kina, 1800-tal, dekorerad med familjevapen. Höjd: 39, skadat lock
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:03)
1240 9490 Lockurna Koppar. Höjd: 33
1240 9118 Målarstege modell äldre. Höjd: 200
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)
1240 9460 Malmkrona Fong Gränna, Höjd: 22 cm + kedja
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)
1240 9122 Mandolin 1940-tal. Längd: 60, strängar saknas
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)
1240 9553 Matbord + 3 stolar. Diameter: 110, höjd: 73 + 1 ilägg
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)
1240 9361 Matbord England, mahogny, + 3 ilägg, Bredd: 115 cm. Djup: 85cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)
1240 9467 Matbord Perstorp, Utdragsskivor. Bredd: 80 + 2x23, djup: 69 cm, höjd: 73 cm
1240 9427 Mätinstrument Nautica. Längd: ca 37 cm, djup: 21 cm, höjd: 15 cm, låda ca 40x32x17 cm
1240 9544 Matkärl Kina, Lackarbete. Längd: 25, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)
1240 9516 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar, + 2 ilägg (2x40), diameter: 110, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:36)
1240 8239 Matservis "Reimari", Arabia, Finland. Ca 40 delar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)
1240 6663 Matservis 45 delar, Christineholm, Fyrklövern + bestickuppsättning i schatull, Fyrklövern
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)
1240 9011 Matservis ca 75 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:13)
1240 9515 Matservisdelar Gustavsberg, 39 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)
1240 9479 Matservisdelar Rosenthal, ca 80 del
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:34)
1240 9221 Matskedar 4 st, silver, Christian Hammer, 1850/60-tal. Längd: 22 ca, Vikt ca: 400 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)
1240 9550 Matta Kina, 167x244
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:42)
1240 9379 Matta Kina, 86x166
1240 9391 Matta orientalisk, 102x150
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:36)
1240 9231 Matta orientalisk, 113x190
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)
1240 9115 Matta Orientalisk, 130x180
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)
1240 9522 Matta Orientalisk, 135x210
1240 8109 Matta orientalisk, 153x233
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:30)
1240 8007 Matta orientalisk, 207x289
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:17)
1240 8329 Matta orientalisk, 95x200
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)
1240 8358 Matta Orientalisk, 98x177
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)
1240 8096 Matta orientalisk, Bochara, 128x160
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)
1240 9390 Matta orientalisk, Bochara, 161x245
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:33)
1240 9180 Matta orientalisk, Bochara, 63x106
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:42)
1240 9524 Matta orientalisk, Kina Sarouk, 125x188
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:43)
1240 9596 Matta orientalisk, Pakistan, 130x187
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)
1240 9523 Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, 126x190
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:41)
1240 9525 Matta Pakistansk Bockara, 124x171
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:45)
1240 9052 Matta Persisk Kirman, 90x155
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)
1240 9099 Metronom höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:33)
1240 9267 Militaria Diverse, bland annat bajonett
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:16)
1240 9020 Minkpäls
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:04)
1240 9234 Mocka / kaffekoppar 13 delar, "Hald", Karlskrona, 6 + 5 + 2 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)
1240 7038 Mockakoppar med fat 11 delar, Napoleon Ivy, Wedgwood, + extra fat
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:16)
1240 9033 Mockaservis 16 delar, Frankrike
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:46)
1240 9148 Muggar 3 + 5 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 10,5-11
1240 9359 Nattygsbord 1 par + stolar. Bredd: 50, djup: 35 cm, höjd: 55 cm
1240 9068 Nattygsbord Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, mahogny. Modell 914, Bredd: 40. Djup: 65 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:20)
1240 9069 Nattygsbord Firma Svenskt Tenn, Josef Frank. Mahogny, Modell 914, Bredd: 40. Djup: 65 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:24)
1240 9333 Oljemålning A Charlet, nakenstudie. Olja på duk, 26x46 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:02)
1240 9568 Oljemålning Acke Edwards. Signerad, daterad -67, Klippkust. Olja på pannå, 67x58
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)
1240 9173 Oljemålning Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, daterad 1971, "Storskär". Olja på duk, 18x24
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:30)
1240 8277 Oljemålning Britta Lamrin (1899-1973), Sverige. Slussen, signerad. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:09)
1240 9399 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Kyrkogård, Frankrike. Signerad, 1948. Olja på duk, 37x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:41)
1240 9082 Oljemålning Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Penséer. Signerad. Olja på duk, 34x26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:36)
1240 9081 Oljemålning Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Tulpaner i vas. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm
1240 9447 Oljemålning Eric Lundgren (f. 1907), Sverige. Hamnmotiv. Olja på duk, 45x53, signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)
1240 9563 Oljemålning Evert Grynning (1910-1966), Sverige. Stadsmotiv. Olja på pannå, 54x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:03)
1240 9334 Oljemålning Francisca Lindberg (f. 1944), Sverige. Olja på duk, 61x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:03)
1240 9049 Oljemålning Fred Stauffer (1892-1980), Schweiz. Hamnmotiv. Signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:22)
1240 9493 Oljemålning Gösta Idås, Träd. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 26x25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:54)
1240 9496 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, monogramsignatur. Modeller. Olja på duk, 27x38
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:06)
1240 9507 Oljemålning Gunnar Persson (1908-1975), Sverige. Penslar i vas, signerad. Olja på pannå, 40x32
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)
1240 7001 Oljemålning Gunnar Svenson (1892-1977), Sverige. Stilleben, Signerad. Olja på duk, 60x76 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)
1240 9158 Oljemålning Gunnar Zilo (1885-1958), Sverige. Interiör, Signerad. Olja på pannå, 45x54
1240 8302 Oljemålning Gurli Kuylenstierna (1866-1957), Sverige. Blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 20x16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)
1240 9449 Oljemålning H v Langen, Interiör. Olja på duk, signerad, 49x69
1240 8112 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Riddarholmen, signerad. Olja på pannå, 92x120
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:01)
1240 8435 Oljemålning James Herbert Snell (1861-1935), Landskap, signerad. Verso a verso. Olja på pannå, 35x24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)
1240 9010 Oljemålning Janos Szöllösi (f. 1884), Ungern. Modell. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)
1240 9508 Oljemålning Kajsa Zetterquist. "September". Monogramsignerad KZ. Olja på duk, 42x34
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)
1240 9248 Oljemålning Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Landskap. Signerad. Med dedikation. Motivet: 32x23 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)
1240 7042 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Rådjur i vinterlandskap. Signerad, daterad -58. Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:12)
1240 9564 Oljemålning Margareta Ahlstedt-Willandt (1888-1967), Finland. Olja på duk, 31x40 cm
1240 2286 Oljemålning Mario LUPO (1926-1992), Strandäng. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x38
1240 9457 Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. Motiv från Gotland. Signerad, daterad 1901. Olja på duk, 73x58
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:45)
1240 6124 Oljemålning Nino Salvadori (1918), Barn, Signerad. Olja på duk, 47x68
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:27)
1240 9017 Oljemålning oidentifierad konstnär, Ryssland. Stilleben. Påskrift a tergo. Olja på duk, 79x79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)
1240 9108 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör med rakspegel. Olja på duk, 58x89 cm
1240 9571 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Näcken. Olja på pannå, 131x99
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:42)
1240 9572 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Acke, Marin. Olja på pannå, 40x56
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:53)
1240 9443 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Böcher, Landskap. Olja på duk, 23x31
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:45)
1240 9448 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kasten -66, Komposition. Olja på pannå, 46x54
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:50)
1240 9446 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap. Olja på pannå, 37x47
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:48)
1240 9442 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 23x31
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:44)
1240 9441 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Rastande sällskap. Olja på duk, 20x24
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:41)
1240 8282 Oljemålning Ruben Wallström, blomsterstilleben. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 35x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)
1240 9174 Oljemålning Signerad Jansson, Riddarholmen, signerad. Olja på pannå, 31x27
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:36)
1240 9304 Oljemålning Sören Olsson, landskap med fors, signerad. Olja på pannå, 77x12
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:38)
1240 9229 Oljemålning Sten Ljung (f. 1928), Stilleben. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 24x33
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:32)
1240 9323 Oljemålning Sven Deurell (1904-1967), Sverige. Landskap. Olja på pannå, 41x52
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)
1240 9504 Oljemålning Sven Deurell (1904-1967), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, Motivet: 21x34
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:57)
1240 9454 Oljemålning T Hagiwara, MS Uddeholm, Yokohama Japan 1940. Signerad, Olja på duk, uppfodrad duk, bladets mått: 30x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:57)
1240 7009 Oljemålning Theodor Lundh (1812-1896), Sverige. Signerad, Jaktstilleben. Olja på duk, 43x30
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:32)
1240 9322 Oljemålning Tor Hörlin (1899-1985), Sverige. 1941. Olja på duk, 54x64
1240 9586 Oljemålning Valerij Chirkov (1943), "Sunshine i can fly", Signerad. Olja på pannå, 76x46
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:28)
1240 9585 Oljemålning Valerij Chirkov (1943), "Waiting spring", signerad. Olja på pannå, 69x49
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:26)
1240 9246 Oljemålning William Baptiste Baird (1847-1917), USA. Vintermotiv med fåraherde, Signerad W Baird. Olja på duk, 32x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:28)
1240 9514 Oljemålningar 2 st, Diptyk, Lars Ramstedt (f. 1953), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 100x30
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)
1240 8116 Oljemålningar 2 st, Henny Nordvall, Kopia, monogramsignerade 1920. Olja på duk, 63x48
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:15)
1240 9364 Öronlappsfåtölj
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)
1240 8240 Öronlappsfåtölj ek
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)
1240 9476 Pallar 2 st. Höjd: 45,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:06)
1240 9492 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)
1240 9207 Parasoll Asien. Diameter: 105 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)
1240 8389 Pärlhalsband odlade pärlor, med silverlås / sten. Längd: 45cm. Vikt: ca 8 g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:29)
1240 9387 Parti bijouterier
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:31)
1240 9348 Parti bijouterier bland annat silver
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:57)
1240 9592 Parti bijouterier diverse, bland annat silver, i dosa med lock
1240 9468 Parti frimärken i album, klistrade, Europa
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)
1240 9105 Parti grafik bland annat kopparstick, 1700-/1800-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)
1240 9289 Parti kuriosa 4 delar, Kina. Längd: 5-7 cm, höjd: 2-7 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:12)
1240 6606 Parti nysilver 5 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:13)
1240 9200 Parti nysilver diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)
1240 9410 Parti silver 14 delar, Ljusstakar + punschkoppar + plakett
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:50)
1240 9287 Parti silver diverse, 7 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:00)
1240 9209 Pastell Henry Schäf, 1873, "Maria Scolorum Regina Statis 4 anno 57". Motivet: 37x31
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)
1240 9377 Pelarbord diameter: 39 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:23)
1240 9211 Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)
1240 9146 Pianopall Höj & sänkbar. Längd: 65 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)
1240 9554 Piedestal höjd: 65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)
1240 9277 Pillerburkar 3 st, silver, 1800-tal. Höjd: ca 4 cm, Vikt: ca 65 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:47)
1240 9170 Pipskåp England, Bredd: 22 cm. Djup: 15cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:25)
1240 8430 Plafond tygklädd. Diameter: 80
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)
1240 9495 Plåtbricka 1800-tal, 51x37
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:00)
1240 9055 Plåtbricka på träställning. Längd: 67, djup: 53 cm, höjd: 66 cm
1240 9237 Porslin 11 delar, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 6-13. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)
1240 9315 Porslin 4 delar, Imaridekor. Höjd: 8 - 26
1240 9328 Porslin 4 delar, Kina. Höjd: 4-18
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:27)
1240 9150 Porslin 5 delar, Meissen. Höjd: 3-14
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)
1240 9336 Porslinstavla Rosenthal, Erhard Amadeus Dier, 1939,31x25
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:04)
1240 9162 Pottskåp mahogny, Bredd: 64cm. Djup: 44cm, höjd: 80cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)
1240 9555 Provdocka höjd: 164 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:48)
1240 9589 Ram med tryck, efter Auguste Ludwig, interiör, 36x31
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)
1240 8650 Ring 14 k. Med gröna stenar, Ringmått: 18, Vikt: ca 3 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)
1240 8649 Ring 14 k. Med olikfärgade stenar, Ringmått: 17,5, ca 1 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:04)
1240 8517 Ring 18 k. Med 7 st. Smådiamanter, ringmått: 18. Vikt: 4 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:23)
1240 8558 Ring 18 k. Med diamanter, Ringmått: 17,25. Vikt ca 6 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)
1240 9278 Rökbord kopparbricka. Diameter: 57, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:44)
1240 9135 Rökelsekar metall, Kina. Höjd: 51
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)
1240 9478 Salongsbord Gustaviansk stil, Björk. Bredd: 53, djup: 35 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:34)
1240 9474 Salongsbord mahogny, Empirestil. Mässingsdekor, Diameter: 80. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:03)
1240 9284 Saltkar ett par, silver, Norge. Höjd: 4,5. Vikt: 35 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)
1240 8249 Sekretär bemålad, 1800-tal, längd. 9, djup: 45 cm, höjd: 106 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:24)
1240 9163 Sekretär Furu, Bredd:90cm. Djup: 48 cm, höjd: 141 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)
1240 8322 Sekretär Gustaviansk stil, mahogny, Bredd:80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 104cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:15)
1240 9114 Serveringsvagn funkisstil, Frankrike, krom / färgat glas. Längd: 84. Djup: 40 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)
1240 9368 Serveringsvagn längd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:16)
1240 9588 Serveringsvagn metall, laminat. Längd: 60, djup: 40 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:05)
1240 9070 Serveringsvagn Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Thea. Längd: 70 - 100 d, 42, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:28)
1240 8441 Servisdelar 12 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:49)
1240 9154 Servisdelar 14 delar, Bengali, Rörstrand
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:44)
1240 8067 Servisdelar 27 del ca, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:33)
1240 8214 Servisdelar 31 delar, japan, Rörstrand
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)
1240 9329 Servisdelar 35 delar, Arabia
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:44)
1240 9430 Servisdelar Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, Musselmalet, 18 del
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)
1240 9437 Shaker + kanna+ glas, 10 delar. Höjd: 6-23
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:12)
1240 9552 Sideboard Ek. Längd: 99, djup: 28 cm, höjd: 54 cm
1240 9475 Sideboard Teak. Längd: 170, djup: 42 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:07)
1240 9286 Silver diverse, 4 delar, bland annat Georg Jensen
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)
1240 9327 Silver diverse, 6 delar, bland annat England
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)
1240 9058 Skål + spegel, keramik, Amie Stålkranz, Diameter: 27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:10)
1240 9218 Skål Kosta, Signerad. Höjd: 7,5 Dia: 10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:11)
1240 9053 Skål Kristall, Orrefors. Diameter: 25, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)
1240 8676 Skål Rosenthal. Diameter: 20, höjd: 7 cm
1240 9215 Skål Venini, Murano, med lös cigaretthållare i silver (800), Signerad. Höjd: 4,5 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)
1240 8531 Skål på fot Lisa Bauer (1920-2003), Sverige. Kosta Boda, i Schatull. Etsad floral dekor. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:42)
1240 9208 Skålar + ljusstakar, 7 delar, Alvar Aalto & Heikki Orvola, Iittala, 10-13,5cm, Höjd 3-6,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)
1240 9413 Skålar + vas, 3 delar. Diameter: 24-33, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:53)
1240 9350 Skålfat Kosta Boda, Lisa Bauer (1920-2003), Sverige. Diameter: 35
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:59)
1240 9556 Skänkskåp nyrenässans, ek. Bredd: 194 cm. Djup: 63 cm, höjd: 214 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)
1240 9351 Skåp Furu. Bredd: 44, djup: 48 cm, höjd: 140 cm, nyckel
1240 9157 Skåp mahogny, Bredd: 72cm. Djup: 45 cm. Höjd: 100cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:59)
1240 9233 Skärbrädor mm Rörstrand & Ekeby, bland annat Picknick. Längd: 18-37 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)
1240 9191 Skedar + fruktknivar, 6+ 4, silver. Längd: 14-17 cm, Vikt ca: 220 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:54)
1240 9534 Skedar 12+ 6+ 4, silver. Längd: 10-12 cm, Vikt ca: 250 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:24)
1240 9536 Skedar 4 st, silver. Längd: 21 cm, Vikt ca: 320 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:27)
1240 9535 Skedar 6 st, silver. Längd: 22 cm, Vikt ca: 440 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:26)
1240 9411 Skinkfat dekor av grishuvuden, Rörstrand. Längd: 48
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:52)
1240 9325 Skolplanscher 11 st, Djur/växter, 35x44
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)
1240 9371 Skrivbord 1920-tal, bemålat. Bredd: 90. Djup: 54 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)
1240 9117 Skrivbord 2 lådor, tidigt 1900-tal. Bredd: 121, djup: 71 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:45)
1240 9258 Skrivbordslampa metall. Höjd: ca. 45, buckla
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)
1240 8461 Skrivskåp med vitrinöverdel, mahogny, England. Bredd: 74, djup: 40 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)
1240 9488 Skulptur Austin Sculpture, 1991. Höjd: 54
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:51)
1240 7004 Skulptur brons, 1800-tal, Man med slunga. Höjd: 24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)
1240 9300 Skulptur brons, efter Cefaro, kvinna med båge. Höjd: 44
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:24)
1240 9301 Skulptur brons, efter Milo, nutida, ballerina. Höjd: 34
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)
1240 9220 Skulptur Bruno Bruni (f. 1935), Italien. "Kleine Venus", Sockel i marmor. Signerad, numrerad 26/1250. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:59)
1240 9569 Skulptur Elefant, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Ekeby. Höjd: 34 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)
1240 9408 Skulptur Glas, Obelisk. Höjd: 27
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:47)
1240 9128 Skulptur glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi. Längd: 18
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:32)
1240 9372 Skulptur Goldscheider, Österrike. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:18)
1240 9302 Skulptur hand. Brons. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)
1240 9107 Skulptur keramik, huvud, vitglaserat. Höjd: 30
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:56)
1240 9147 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)
1240 9395 Skulptur Royal Copenhagen. Höjd: 13
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:40)
1240 9551 Skulptur Sivert Lindblom (f. 1931), Sverige. Plast. Höjd: 23
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)
1240 9400 Skulptur Sten, Kina. Träsockel, Höjd: 23
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:44)
1240 9293 Skulpturer Ett par, sten. Kina. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:07)
1240 6246 Slagbord 1800-tal, bemålad. Diameter: 120 cm. Höjd: 73 cm
1240 9310 Slagbord England. Bredd: 11+ 2x38, djup: 90 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:28)
1240 9159 Slagbord Furu, Bredd: 97cm. Djup: 31+ 2x70 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)
1240 9295 Smycken parti diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)
1240 9072 Snurrfåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, brun skinnklädsel, etikettmärkt
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:42)
1240 9061 Snurrfåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, röd skinnklädsel, etikettmärkt
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:28)
1240 9073 Snurrfåtölj Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. DUX, läder
1240 9331 Sockerskål silver, 1884. Längd: 18. Vikt: 380 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:53)
1240 9362 Soffa 1800-tal. Längd: 158
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)
1240 9445 Soffa 1880-tal. Längd: 142 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:40)
1240 9160 Soffa Furu. Längd: 185 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)
1240 9078 Soffa Nyrokoko. Längd: 190
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)
1240 9355 Soffbord 1940-tal, Alm. Diameter: 80, höjd: 50 cm
1240 9039 Soffbord Butlers Tray, 119x78. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)
1240 9342 Soppslev silver, Göteborg, 1886, träskaft. Längd: 43 cm, Bruttovikt: ca 140 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:51)
1240 9223 Spänne silver. Vikt: 30 g, ca 4x5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)
1240 9087 Sparrisfat Rörstrand. Längd: 31, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)
1240 9422 Spegel 101x65
1240 9416 Spegel 1920-tal, 105x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:56)
1240 9455 Spegel 204x63
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)
1240 9421 Spegel 92x60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:00)
1240 9057 Spegel Calle Drakenberg, skulpterad träram, signerad och daterad, -73,60x66
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)
1240 9297 Spegel Empirestil, 66x30
1240 9312 Spegel fd överdel. Höjd: 100
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:29)
1240 9119 Spegel förgylld, Nyrokoko, 187x70
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:03)
1240 9419 Spegel höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:02)
1240 9452 Spegel Karl Johanstil, 90x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:56)
1240 8244 Spegel oktagonal, 81x65 cm
1240 9389 Spegel Sengustaviansk, 85x38
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:57)
1240 9570 Spegel Tenn, bladdekor, "Landstingets verkstäder, Västerås", diameter: 44
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)
1240 9296 Speglar 2 st. Förgyllda, 59x27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)
1240 9593 Stolar 4 st, björk, 1940-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:32)
1240 9007 Stolar 4+ 2 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:55)
1240 9262 Stolar Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:09)
1240 8100 Stolar ett par, 1800-tal
1240 6377 Stolar Ett par, Arper, Catifa 46, Italien
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)
1240 6378 Stolar Ett par, Arper, Catifa 46, Italien
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)
1240 8448 Stolar Ett par, Empirestil
1240 9565 Stolar Ett par, Joe Colombo för Kartell, 1972 Milano, modell 4868, svart plast
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)
1240 9469 Stolar Ett par, Rokokostil, 1800-tal
1240 9111 Stolar Ett par, trä / rotting, omkring 1900
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:05)
1240 9375 Stringhylla 3 hyllplan. Längd: 20cm. Djup: 2cm. Höjd: 78cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)
1240 9008 Stringhylla 3 hyllplan. Längd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:32)
1240 9313 Syskrin Intarsia. Längd: 41, djup: 27 cm, höjd: 46 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:34)
1240 9458 Tåg + vagnar. Längd: 11-27cm. Djup: 5-9cm. Höjd: 3-11,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:58)
1240 9047 Tågbana Märklin, med lok, vagnar och räls
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:37)
1240 9415 Tågset Märklin
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:59)
1240 9500 Takarmatur "Hattlampa", Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd. Höjd: 21
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:40)
1240 9219 Takarmatur Belid T206, metall, diameter: 45 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:25)
1240 9349 Takarmatur glas och mässing. Diameter: 30
1240 8088 Takarmatur höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:48)
1240 9520 Takarmatur Maria Theresia. Höjd: 50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:39)
1240 8601 Takarmatur mässing, fd. Fotogen. Höjd: 60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:11)
1240 9542 Takarmatur Orrefors. Höjd: ca 60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:35)
1240 8663 Takarmatur plast / mässing. Diameter: 47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:10)
1240 9541 Takarmaturer ett par, Kopparfärgade. Höjd: 19
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:33)
1240 8692 Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22 cm, diameter: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:41)
1240 8693 Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22, diameter: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:42)
1240 8503 Takfotogenlampa mässing, Jugend. Diameter: 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:58)
1240 9006 Tallrikar 3 st, Kanton. Diameter: 21,5 cm
1240 8031 Tallrikar 4 st, Kina. Diameter: 21,5-23,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:38)
1240 9005 Tallrikar 6 st, dekor i famille rose, Kina. Diameter: 23 cm ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:58)
1240 9249 Teckning Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Figurer, monogramsignatur. 40x29
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:47)
1240 9528 Teckning Georg Arsenius (1855-1908), Sverige. 26x20
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:59)
1240 9136 Teckningar 2 st. Hilda Ekberg, 1800-tal, 60x35. Ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:25)
1240 9098 Tedosa Asien. Höjd: 13
1240 9426 Tegods 13 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:03)
1240 9268 Tekoppar + assietter, 8 delar, Irja Soini, Kupittaan, Åbo, Finland, 1940-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:13)
1240 9165 Tenn 4 delar, 1970-tal, bland annat ljusstakar. Höjd: 5-14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:05)
1240 9600 Terrin Masons, England. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:21)
1240 6083 Terrin med Lock, Napoleon Ivy, Wedgwood. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:38)
1240 9045 Teservis 14 delar, Bohemia
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:26)
1240 9498 Teservis 23 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)
1240 9429 Teservis Rosenthal, Maria, 13 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:05)
1240 9214 Teservisdelar 6 delar, Vinranka, Gefle
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:55)
1240 9354 Tidningsställ 1950-tal. Höjd: 51
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)
1240 9370 Tidningsställ 1960-tal. Höjd: 64
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:18)
1240 9308 Torba Turkmensk, 42x153
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:13)
1240 9120 Trädgårdsgrupp 5 delar, Aluminium, nutida
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 21:00)
1240 9091 Trädgårdskruka glaserad stengodslera. Höjd: 33. Diameter: 46 + fat
1240 9092 Trädgårdskrukor 3 st. Glaserad stengodslera. Höjd: 19, diameter: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:17)
1240 9093 Trädgårdskrukor 4 st, glaserad stengodslera. Höjd: 24, diameter: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)
1240 9116 Trädgårdsstolar 4 st. Trä / järn
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:30)
1240 9548 Träskulptur Präst. Ekivok. Höjd: 20-28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:38)
1240 9161 Träsnitt 2 st, carl Olof Petersen. Motivet: 22-29x25 cm
1240 9104 Träsnitt 2 st. Ogata Gekko ( 1859-1920). Motivet: 32,3x21,3
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)
1240 9204 Träsnitt Alf Wisel. Signerad, daterad -51, kvinna. Motivet: 27x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:12)
1240 9042 Träsnitt Hiroshige (efter), 1950-tal, 33x21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:20)
1240 9172 Tryck på silke Asien, 30x21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:33)
1240 9038 Tulpanvas Kina, nutida. Längd: 25 cm, höjd: 30 cm
1240 9085 Tvättset 5 delar, Rörstrand, tvålkoppen har en nagg. Längd: 8-40cm. Djup: 8-40cm. Höjd: 8-26,5cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:50)
1240 9046 Uppläggningsfat för skaldjur, Cre Art, Italien. Längd: 50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:35)
1240 9083 Uppläggningsfat Picknick, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Längd: 37
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:38)
1240 9531 Väggarmatur Boréns, Borås, 1900-talets mitt. Mässing. Sänglampa med klockformad, ställbar skärm med genombruten dekor. Längd: 18 cm. Djup: 12,5 cm. Höjd: 24 cm
1240 9324 Väggarmatur mässing. Höjd: ca 30
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:13)
1240 9539 Väggarmaturer ett par. Längd: 12 cm, djup: 12 cm, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)
1240 9137 Vägglampor Ett par, metall / glas. Höjd: 30
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)
1240 9077 Vägglystrar Ett par, Oscariansk stil. Höjd: 20
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:58)
1240 9079 Väggpendyl Gustaviansk stil. Höjd: 52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:31)
1240 9547 Väggplatta Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 22x22
1240 9185 Väggplatta Mosaik, Karin Fryxell (1911-2003), Sverige. Madonna, 1970, signerad, 30x24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)
1240 9477 Väggplattor 2 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 25-27
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:21)
1240 8148 Väggrelief Johannes Hedegaard, Aluminia, Danmark, signerad. 32x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)
1240 9178 Väggrelief Signerad Winblad, Alingsås keramik. Stengods, 31x21 cm
1240 9138 Väggskulptur betong, Putto, 47x44
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)
1240 9032 Väggur 1890-tal, Waterbury. Höjd: 74
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:39)
1240 9365 Väggur höjd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:14)
1240 9244 Väggur rokokostil. Höjd: 68 + intyg & nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:23)
1240 9112 Väggurna gjutjärn, 1800-tal. Höjd: 40
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:18)
1240 9142 Vas + skål, 2 delar, Rörstrand. Höjd: 7-15,17 Dia
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)
1240 9398 Vas Böhmen. Höjd: 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:42)
1240 9037 Vas Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Elme Glasbruk, rökfärgat pressglas, höjd, 15 cm. Diameter: 11 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)
1240 9465 Vas Glas, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 67
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:30)
1240 9309 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Barnängs original, Rörstrand. Höjd: 33
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:22)
1240 9034 Vas höjd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:03)
1240 9559 Vas Kalebassformad, Kina, 1900-tal. Höjd: 42
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:17)
1240 9558 Vas Kina, omkring 1900. Höjd: 43
1240 9290 Vas Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:22)
1240 9132 Vas Kina. Höjd: 32
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:58)
1240 9133 Vas Kina. Höjd: 34
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:07)
1240 9299 Vas Orrefors. Höjd: 35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:20)
1240 8682 Vas Sterlingsilver, England. Höjd: 24cm. Vikt: ca180g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:02)
1240 8568 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Klarglas med slipad randdekor. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)
1240 9378 Vasaorden 18 k. Emalj, 1952, bruttovikt: 14 g. Längd: ca 6,5 cm, bredd: 4 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:24)
1240 9149 Vaser + miniatyrer, 3+ 2 delar, bla. Kosta Boda. Höjd: 5-20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:49)
1240 9432 Vaser 2 st, 1950-tasl, Glas. Höjd: 21-29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:08)
1240 8336 Vaser Ett par, brons, Asien. Höjd: 13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:52)
1240 9423 Vaser ett par, majolika. Höjd: 22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:01)
1240 6078 Vaser Ett par, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:18)
1240 9094 Vedkorg metall. Höjd: 38
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:28)
1240 9276 Vikskärm 4-delat. Höjd: 151, bredd 38 / del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:43)
1240 9557 Vinglas 10 st, Reijmyre Glasbruk, "Antik", 25 cl. Höjd: 18cm
1240 9059 Vinkanna glas / nysilvermontering. Höjd: 36
1240 9517 Vitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 100, djup: 45 cm, höjd: 175 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:37)
1240 9217 Vitvinsglas 4 st. Höjd: 14,5 ca
1240 8292 Vitvinsglas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Ulrica", Boda, 9 st. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 20:56)
1240 9145 Vykort 3 kartonger+ 1 album
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:23)
1240 9420 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 16-25 cm
1240 9285 Ytterfoder Ett par, keramik, 1970-tal. Höjd: 17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 19:04)
1240 9179 Ytterfoder Gjutjärn, omkring 1900. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:38)
1240 9433 Ytterfoder med fat, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Diameter: 20
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 mars 2019 18:08)