1474 9425 Affisch Andy Warhol (1928-1987), USA. Helnwein, Köln 1983, yttermått inklusive ram: 95x65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:31)
1474 9008 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blue waves". Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:56)
1474 4013 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Color tile". Akryl. Bildmått: 40x18 cm, yttermått inklusive ram: 32x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:18)
1474 3008 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Floating lion". Akryl på duk. Bildmått: 21x30 cm, yttermått inklusive ram: 23x32 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:56)
1474 9007 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Liquid Splash". Signerad a tergo. Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm
1474 4014 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Purple wave". Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:00)
1474 4103 Akvarell Gunnar Stålbrand (1925-2006), Sverige. Signerad, daterad -56,45x37 cm. Akvarell, yttermått inklusive ram: 63x54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:09)
1474 4192 Armband + örhängen, 3 delar, silver, filigranarbete. Längd: 17 cm. Vikt: 20 g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:57)
1474 4074 Armband + ring, granater. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:08)
1474 4377 Bajonetter Ett par. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:24)
1474 4026 Barvagn Rotting. Diameter: 41, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:44)
1474 4320 Behållare för vigvatten omkring 1900, brons, hjärta / svärd / eld. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:52)
1474 4434 Bestick nysilver, i schatull
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:16)
1474 4288 Bestickuppsättning silver. 70 delar, bruttovikt: 3445 g (varav knivar 1045 g)
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:34)
1474 9356 Blandteknik 5 st, Ludvig Lubbe Nordström (1882-1942), Sverige. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 23x25-43x48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:33)
1474 3300 Blandteknik Oidentifierad konstnär. 1800-tal, 16x21, yttermått inklusive ram: 27x32 cm. Ej signerad, blandteknik
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:14)
1474 4396 Blandteknik Ola J Sundström (f. 1957), Sverige. "Moln över Stockholm". Monogramsignerad. Signerad a tergo. Mixed media collage metallduk och akryl. Yttermått inklusive ram: 69x55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:25)
1474 4419 Blomlåda koppar. Längd: 64 cm, djup: 15-18 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:14)
1474 4223 Bokhylla Teak. Bredd: 87, djup: 43 cm, höjd: 148 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:35)
1474 4224 Bokhylla Teak. Bredd: 87. Djup: 43 cm, höjd: 148 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:57)
1474 4076 Bokverk Bland tomtar och troll, 1909, årgång 3
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:58)
1474 4308 Bonbonjär Silver/Glas, Frankrike, 1800-tal. Längd: 20. Höjd: 22 cm, brottovikt: 798 g
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:43)
1474 4129 Bord med klaffar & lådor. Bredd: 90 + 2x25, djup: 60 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:26)
1474 4096 Bord skiva i trä, metallunderrede, utdragsskiva. Bredd: 55 cm. Djup: 45 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:16)
1474 4046 Bordskrucifix metall. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:19)
1474 4143 Bordslampa 1940-tal. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:55)
1474 4142 Bordslampa Ateljé Lyktan. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:29)
1474 3122 Bordslampa HBH Solo, Danmark, Originalförpackning. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:18)
1474 4188 Bordslampa Kare design. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:09)
1474 4407 Bordslampa kopparfärgat glas. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:37)
1474 4024 Bordslampa Parian. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:25)
1474 4023 Bordslampa Porslin / glaskupa. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:58)
1474 4089 Bordslampa Tilgman Keramik. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:12)
1474 4196 Bordslampfötter 2 st. Metall, med skulpturer. Höjd: 85
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:53)
1474 3265 Bordslampor Ett par, Kina. Höjd: ca 49-62 cm
S�ldes f�r 33.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:13)
1474 3189 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:58)
1474 4037 Bricka Bemålad, Finland. Signerad Th Lindqvist 1938,60x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:42)
1474 4150 Brosch silver. Diameter: 4cm. Vikt: 11,6g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:53)
1474 4259 Byrå med stenskiva, Empirestil, Frankrike. Bredd: 115, djup: 59 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:34)
1474 4238 Byrå rokokostil, Stenskiva, intarsia. Bredd: 73, djup: 37 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:34)
1474 3132 Byrå med stenskiva Intarsia. Längd: 86, djup: 41 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:56)
1474 4277 Byst Gips, Strindberg. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:57)
1474 4295 Carborundumetsning / collage James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 16/75. Bladets mått: 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 74x59
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:36)
1474 3233 Cigarettetui silver. Längd: 8,5, vikt: 75g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:55)
1474 4323 Cigarrställ 3 st, modell äldre. Höjd: 14-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:44)
1474 4289 Cocktailglas silver, 6 st, 1948, Eldh. Höjd: 9,5. Vikt: ca 339 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:05)
1474 4328 Collier 2 st, bland annat odlade pärlor. Längd: 34-70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:16)
1474 4060 Dekorelement ca 130 st, metall. Längd: ca 1-5 cm, djup: ca 3-6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:44)
1474 3103 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Madame Simon II, Ej signerad. Bildmått: 23,5x16 cm, yttermått inklusive ram: 40x31
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:36)
1474 3279 Etsning Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 29/150. Bildmått: 32x34 cm, yttermått inklusive ram: 60x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:06)
1474 4285 Etsningar 4 st, Frankrike, hundar, yttermått inklusive ram: 23x51 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:45)
1474 4097 Fällstolar Ett par, trä /canvas
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:01)
1474 4065 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 34/200, daterad -81. Bildmått: 16,5x20,5, glasskiva, bladets mått: 40x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:12)
1474 4105 Färgkrita Felix Söderberg (1899-1969), Sverige. "Eva". Signerad, 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:07)
1474 4101 Färgkrita Sven Holm (f. 1934), Sverige. Signerad, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:12)
1474 3284 Färglitografi Bengt Andersson Råssbyn (1931-2008), Sverige. Fönster mot skärgården. Signerad, numrerad 183/300. Färglitografi, bildmått: 44x32 cm, yttermått inklusive ram: 64x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:05)
1474 4347 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 31/99. Färglitografi. Bladets mått: 57x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x94 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:55)
1474 9324 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 17/200. Färglitografi, bildmått: 73x57 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:35)
1474 3192 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad 140/200, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 24x29, yttermått inklusive ram: 33x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:00)
1474 3196 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad 168/250. Färglitografi, bildmått: 15x21, yttermått inklusive ram: 30x35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:03)
1474 3366 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad 217/250. Färglitografi, bildmått: 15x21, yttermått inklusive ram: 30x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:40)
1474 4179 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 21/40, daterad 1961. Färglitografi, bildmått: 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:40)
1474 4054 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. "Renar". Signerad, numrerad 212/320. Färglitografi, bildmått: 14x49 cm, yttermått inklusive ram: 32x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:25)
1474 4053 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), Sverige. "Vid Parkka". Signerad, numrerad 226/320. Färglitografi, bildmått: 37x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:11)
1474 4346 Färglitografi Per-Olof Olsson (f. 1949), Sverige. "I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:33)
1474 9173 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, PT. Färglitografi, bildmått: 64x48cm, yttermått inklusive ram: 92x71cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:05)
1474 3360 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sydländsk gata. Signerad, numrerad 165/260. Färglitografi, bildmått: 37x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x69 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:48)
1474 3102 Färglitografi Roger Metto (f. 1964), Sverige. Signerad, numrerad 120/250, komposition. Färglitografi, bildmått: 25x68 cm, yttermått inklusive ram: 39x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:30)
1474 3039 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Dopp. Signerad, numrerad 158/360. Färglitografi, bildmått: 42x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x6464
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:57)
1474 4340 Färglitografier 2 st, Vy över Comosjön & Vevey, 1800-tal. Färglitografi, bildmått: 35x55 cm, yttermått inklusive ram: 56x73 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:11)
1474 4002 Färhlitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Hinken". Signerad, numrerad 122/250. Litografi. Bildmått: 43x59 cm, bladets mått: 43x59 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:34)
1474 4302 Fat 2 st, brons. Längd: 11-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:20)
1474 4201 Fat 2 st, Steninge slott, på ställning. Diameter: 38, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:11)
1474 4020 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby, 22x22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:56)
1474 4356 Fåtölj + fotpall, 2 delar, "Timeout", Conform, Skinn, ställbar rygg & nackstöd
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:00)
1474 4178 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ren. Objekt
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:35)
1474 9449 Fåtölj Chesterfield, skinn. Bredd: 110 cm, djup: 87 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:39)
1474 4218 Fåtölj Gustaviansk stil
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:49)
1474 4114 Fåtölj Läder
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:13)
1474 4432 Fåtölj Läder
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:38)
1474 9307 Fåtölj omklädd
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:13)
1474 3266 Fåtöljer ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:03)
1474 9046 Figuriner Hummel, 20 st. Höjd: 8-13 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:26)
1474 4405 Fisktallrikar 6 st, ej märkta, porslin, diameter: 24 cm
1474 4329 Flakong + glas, 2 delar, Böhmen, mässingsdekor. Omkring 1900, Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:21)
1474 4305 Flakong Glas, Nancy. Höjd: 7,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:52)
1474 4261 Garderobsskåp Gustaviansk stil, med spegeldörr. Bredd: 98, djup: 48 cm, höjd: 223 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:44)
1474 4158 Golvlampa 2-armad, 1950-tal. Höjd: 145
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:37)
1474 4220 Golvlampa Fagerhult, Uplight, mässing. Höjd: 173
1474 3210 Golvlampbord mässing och trä. Höjd: 150
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:35)
1474 4363 Golvur Bemålat, 1800-tal. Höjd: 194
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:42)
1474 1024 Gouache Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Laxnätet". Signerad. Proveniens: utlånad till Moderna Museet 1969-1970. Gouache, 31x40cm, yttermått inklusive ram: 45x53cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:51)
1474 3277 Grafiska blad 10 st, Signerad, diverse, oramade lösa blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:39)
1474 4012 Grafiskt blad Bengt Bengtsson. "Comic girl". Signerad, numrerad 50/50. Giclee fine art. Bildmått: 38x28 cm, bladets mått: 43x31 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:26)
1474 4005 Grafiskt blad Catrin Johansson. "Cowz". Signerad, numrerad 12/100. Giclee fine art. Bildmått: 27x38 cm, bladets mått: 30x43 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:26)
1474 4006 Grafiskt blad Jonas Lund. "Hus". Signerad, numrerad 33/60. Giclee fine art. Bildmått: 27x38 cm, bladets mått: 30x44 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:43)
1474 4011 Grafiskt blad Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. "Räv". Signerad, numrerad 135/180. Giclee fine art. Bildmått: 38x28 cm, bladets mått: 41x31 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:43)
1474 4007 Grafiskt blad Markus Jakobsson. "Streetlights". Signerad, numrerad 79/100. Giclee fine art. Bildmått: 38X28 cm, bladets mått: 41X31 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:00)
1474 4062 Hänglås 1800-tal, (med nyckel). Diameter: 7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:05)
1474 4411 Hattask trä, Paris. Diameter: 53, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:28)
1474 4157 Hatthylla Metall. Bredd: 131
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:22)
1474 4254 Hatthylla METALL. Bredd: 80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:46)
1474 4231 Hörnétagère Rotting. Höjd: 102 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:59)
1474 1041 Ikoner Ett par, 1800-tal, Ryssland, olja på pannå, 31x49 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:31)
1474 4424 Jaktparpaly + sittkrycka, 2 delar. Längd: 68x97 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:54)
1474 4321 Jardiniere Sent 1800-tal, zinkinsats, Intarsia. Längd: 36, djup: 23 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:02)
1474 4402 Kaffe-/ teservis 24 delar, Thomas, 1950-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:18)
1474 4211 Kaffe-/ teservis Royal Copenhagen, Prinsess. Vitglaserad räfflat gods med målad blå dekor. Ca 35 delar
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:10)
1474 4406 Kaffegods 18 delar, "Diamant", Rörstrand
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:40)
1474 4228 Kaffekoppar med fat 7 delar, delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Diameter: ca 7- 11 cm, höjd: ca 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:25)
1474 4315 Kakburk Modell äldre, "Mazetti", glaslock. Längd: 23, djup: 23 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:26)
1474 4433 Kalkar 7 st, silver. Höjd: 11,5. Vikt: 385 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:48)
1474 3130 Kandelaber Oscariansk, omkring 1900, mässing / alabaster / prismor. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:52)
1474 3337 Kanna Kina, 1800-tal, saknar lock. Höjd: 10 cm
1474 4410 Karaff + vas, 2 delar, Konstglas. Höjd: 33-36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:01)
1474 4163 Karaffer 4 st, Kristall, 1800-tal. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:17)
1474 4216 Karmstol Gustaviansk stil, skinnklädsel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:20)
1474 9261 Karmstolar + bord, 3 delar, Gustaviansk stil, omkring 1900
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:20)
1474 4208 Karmstolar ett par, "Ballerina"
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:25)
1474 3237 Karmstolar Ett par, 1920-tal, omklädda. Höjd: 114 cm, bredd: 60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:12)
1474 4355 Karmstolar Ett par, Karl-Erik Ekselius (tillskrivna), teak, 1960-tal
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:37)
1474 4027 Karmstolar rotting/trä
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:58)
1474 3336 Karott med lock. Kina. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:19)
1474 4113 Karusellbokhylla längd: 55 cm, djup: 55 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:34)
1474 4239 Karusellbokhylla mahogny. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:40)
1474 4017 Kedja 18k guld. Längd: 42cm. Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:48)
1474 4361 Kista Järn, 1800-tal. Bredd: 58, djup: 45 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:03)
1474 4390 Kista på ben 1800-tal. Bredd: 50, djup: 42 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:12)
1474 9110 Kolorerad litografi Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1900-tal, 60x73cm, yttermått inklusive ram: 73x86cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:05)
1474 4156 Konsolbord 1880-tal. Bredd: 70, djup: 33 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:09)
1474 4341 Kopp med fat i Reseetui, omkring 1900, Silver / porslin, "Aux epis d Or" Tours, Frankrike, bruttovikt: 207 g. Diameter: 5,5-13 cm, höjd: 7,5-12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:13)
1474 4210 Koppar Ett par, Empire, porslin. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:58)
1474 4189 Koppar med fat 4 + 1 delar, Golden Sun, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Diameter: 9-15,5 cm. Höjd: 3-10 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:53)
1474 4339 Kopparstick Kolorerat, 1800-tal, Romare. Bildmått: 40x56 cm, yttermått inklusive ram: 70x83 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:12)
1474 9371 Kudde / rökelsekar Kina, Porslin. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:56)
1474 4422 Kuverttallrikar 6 st, Metall, diameter: 30, ca 2kg st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:54)
1474 4219 Lampetter Ett par, malm. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:41)
1474 4385 Litografi Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 40/150, daterad -90. Bildmått: 54x 38 cm, yttermått inklusive ram: 73x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:33)
1474 4028 Ljushållare 2 armade, ett par. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:25)
1474 4137 Ljuskrona Maria Teresia-modell. Höjd: 112
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:36)
1474 9533 Ljuskrona med blå ilägsskskål av glas. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:34)
1474 4369 Ljuskrona Prismor. Höjd: 80 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:15)
1474 4246 Ljusstakar ett par, Kolonn. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:21)
1474 4025 Ljusstakar ett par, mässing, 180-tal. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:54)
1474 4307 Ljusstakar ett par, mässing, 1800-tal. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:32)
1474 4166 Ljusstakar ett par, NK, 75 år, Gustavsberg, jugendstil. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:06)
1474 4039 Ljusstakar Ett par, silver, Finland. Höjd: 13, vikt: 295g brutto, (fylld fot)
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:26)
1474 4244 Ljusstake Georg Jensen, metall. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:34)
1474 4248 Ljusstake mässing, Ystad metall. Med gravyr/inskription. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:02)
1474 4245 Ljusstake Smide. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:45)
1474 4135 Lockurna Kina. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:44)
1474 4167 Lockurna mässing och kristall. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:34)
1474 3113 Matbord gustaviansk stil, djup 107 cm. Bredd: 107-197 cm, 2 st iläggsskivor a 45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:24)
1474 4183 Matbord Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 110, höjd: 74 + 1 iläggx49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:28)
1474 4335 Matknivar 12 st, i etui, omkring 1900, "Michel, Gallard, Tours", Bakelit / silver / rostfritt skaft. Längd: 24,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:24)
1474 9444 Matsalsgrupp England, 6 delar, Bord + 4 stolar + 1 karmstol. Längd: 163, djup: 104 cm, höjd: 75 + 1 iläggx37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:32)
1474 4132 Matsalsskåp 2-delat, bemålat, 1800-tal, senare underdel. Bredd: 128. Djup: 47 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:02)
1474 4055 Matservis 31 delar, "Peking", Gustafsberg. Diameter: 19-26
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:14)
1474 4253 Matservis 65 delar, "Luna", Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:29)
1474 4052 Matservisdelar Gefle, Vinranka, diameter: 20-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:26)
1474 4212 Matservisdelar Royal Copenhagen, Prinsess. Vitglaserat räfflat gods med målad blå dekor. 38 delar
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:26)
1474 4353 Matta Annapuna, Galleri, Nepal, 83x348 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:38)
1474 4352 Matta Annapuna, Galleri, Nepal, 91x404 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:15)
1474 4426 Matta guldafghan, 100x140 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:14)
1474 4165 Matta orientalisk, 128x196 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:13)
1474 4269 Matta orientalisk, 132x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:26)
1474 3323 Matta orientalisk, Galleri, 115x395 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:48)
1474 4100 Matta Röllakan, 120x180 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:18)
1474 4041 Matta Röllakan, Ida Rydelius, Märkt IR, 145x207 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:49)
1474 4040 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. Märkt IS, 135x202 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:28)
1474 4042 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. Märkt IS, 137x196 cm
1474 3135 Mattor Ett par, Orientaliska, Kerman, 61x124 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:59)
1474 4180 Musselmalet 3 delar, Helblond. Höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:51)
1474 4319 Nattljusstake med låda, mässing, Putto. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:15)
1474 4413 Nattygsbord Alm, 1950-tal. Bredd: 50, djup: 32 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:11)
1474 9126 Nyckelring Med tand, bruttovikt: 23,6g. Längd: ca 3,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:53)
1474 4015 Oljemålning Ants Murakin (1892-1975), Sverige. Signerad, landskap. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:23)
1474 4386 Oljemålning Axel Zachrison (1884-1944), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 52x62 cm, yttermått inklusive ram: 55x65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:15)
1474 4389 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x97 cm, yttermått inklusive ram: 57x108 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:21)
1474 3298 Oljemålning Björn Nav (f. 1948), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 137x92 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:02)
1474 3271 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 59x71, yttermått inklusive ram: 73x86 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:59)
1474 4429 Oljemålning Edward Rosenberg (1858-1934), Sverige. Skymning. Signerad. Olja på duk, 58x92 cm, yttermått inklusive ram: 82x117 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:52)
1474 4173 Oljemålning Eric Cederberg (1897-1984), Sverige. "Interiör med päron". Signerad, daterad -63. Olja på pannå, 15x25 cm, yttermått inklusive ram: 27x37 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:56)
1474 1047 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, daterad 49, "Vy från Kungsbron", Stockholms Stadshus. Olja på duk, 33x45 cm, yttermått inklusive ram: 42x55cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:10)
1474 8436 Oljemålning Gunnar Hållander (1915-1980), Sverige. Signerad, daterad 76, stilleben med gurka och plommon. Olja på pannå, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:37)
1474 4345 Oljemålning H G Carlström. Signerad, daterad -67, komposition. Olja på duk, 54x73 cm, yttermått inklusive ram: 56x75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:39)
1474 4176 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Signerad, segelbåtar. Olja på duk, 90x58 cm, yttermått inklusive ram: 105x72 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:22)
1474 4071 Oljemålning K G Carlström, Signerad, Fönsterram. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 48x84 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:07)
1474 4169 Oljemålning Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Porträtt. Signerad. Olja på duk, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 47x39 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:11)
1474 4387 Oljemålning monogramsignerad C W 1902, vinterlandskap. Olja på duk, 32x76 cm, yttermått inklusive ram: 40x85 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 21:00)
1474 3302 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med flicka och grisar. Olja på pannå, 13x19, yttermått inklusive ram: 28x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:11)
1474 4056 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olja på duk, 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 71x91 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:53)
1474 4075 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hav, röd himmel. Ej signerad. Olja på duk, 19x21 cm, yttermått inklusive ram: 38x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:42)
1474 4077 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad 1870, Marin. Olja på pannå, 21x30, oramad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:06)
1474 4344 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -65, komposition. Olja på duk, 51x69 cm, yttermått inklusive ram: 53x71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:37)
1474 3317 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på duk, 116x90, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:52)
1474 4064 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap. Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:57)
1474 4286 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 34x53 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:15)
1474 9522 Oljemålning Skeppsporträtt, England, 1800-tal. Ej signerad. Olja på duk, 60x87, yttermått inklusive ram: 80x108 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:33)
1474 4032 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Fiskare. Signerad. Olja på duk, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 63x83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:12)
1474 4185 Oljemålning Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Strandklippor vid Huvudskär". Signerad. Olja på duk, 58x47 cm, yttermått inklusive ram: 70x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:22)
1474 4034 Oljemålning Wilfred Lang (1954), Komposition, akryl. Signerad. Olja på duk, 90x120 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:36)
1474 4172 Oljemålning William Gibson (1909-1988), Sverige. "Utsikt från ett fönster, Göteborg -41". Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 64x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:26)
1474 4186 Oljemålningar 3 st, Signerade Heino, kust & skog. Signerade. Olja på duk,
yttermått inklusive ram: 36x36 - 63x75
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:48)
1474 4016 Örhängen 18k guld/vitguld, Ett par. Längd: 6cm. Vikt: 6,9g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:52)
1474 4091 Pall björk. Höjd: 45 cm
1474 4116 Pall med låda, intarsia. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:58)
1474 4403 Paraplyställ dekor med lejon. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:35)
1474 4044 Paraplyställ mässing, i form av paraply. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:03)
1474 3164 Parfym Eau de Cologne, Christian Dior, Fraiche, originalask. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:34)
1474 4193 Pärlcollier silverlås. Längd: 57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:59)
1474 4058 Parti beslag diverse, metall
1474 4059 Parti beslag diverse, modell äldre, metall, bland annat Nyckelskyltar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:20)
1474 4153 Parti frimärken 3 Album, diverse
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:58)
1474 4190 Parti koppar diverse, bland annat Bulkruka
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:47)
1474 3321 Parti kuriosa 15 delar, bland annat pennor. Längd: 4,5-15 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:02)
1474 4343 Parti kuriosa 6 delar, bland annat Dosa
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:16)
1474 4398 Parti oljehus till fotogenlampor, en kartong
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:58)
1474 4397 Parti prismo i kartong
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:34)
1474 4086 Piedestal trä. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:14)
1474 4242 Piedestaler 2 st, furu. Höjd: 51-100
1474 4021 Pipa Tyskland, Modell äldre. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:07)
1474 4043 Plafond 1960-tal, glas. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 juni 2022 11:20)
1474 4293 Plåtbil 1920-/30-tal. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:57)
1474 4376 Plåtbricka Bemålad, 51x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:20)
1474 4155 Porslin 4 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp. Längd: 6 - 15 cm
1474 4136 Porslin 7 delar, Kina. Diameter: ca 13,5-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:05)
1474 3301 Porslinsmålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Vanitas, 14x10, yttermått inklusive ram: 23x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:10)
1474 4233 Pottskåo Ett par, Grange, etikettmärkt. Bredd: 41. Djup: 34 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:42)
1474 4082 Reservoarpenna 18k guld. Bruttovikt: 21g. Längd: 10 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:33)
1474 4072 Rikssalsmatta 255x340 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:25)
1474 9128 Ring 18k guld, med pärlor, storlek: 16½. Vikt: 7,8g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:58)
1474 4256 Rullklaffsekretär Louis XVI-stil. Bredd: 110. Djup: 63 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:41)
1474 4393 Ryamatta Hemslöjden Upsala, 1931,122 x188 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:35)
1474 4279 Salt/pepparkar Skultuna, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Höjd: 11 cm
1474 4226 Samovar mässing, Modell äldre. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:17)
1474 4333 Sängbord ett par, Engelsk stil. Bredd: 55, djup: 42 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:13)
1474 4018 Satsbord 2 delar, plexiglas. Bredd: 55 cm. Djup: 39,5 cm, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:38)
1474 3268 Sekretär 1800-tal. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:42)
1474 4420 Serveringsvagn 1960-tal, vändbar bricka (teak / perstorp). Längd: 73, djup: 46 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:51)
1474 4141 Serveringsvagn mässing med rökfärgade glasskivor. Längd: 60, djup: 38 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:41)
1474 3168 Servisdelar 20 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:37)
1474 4181 Servisdelar 7 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet. Höjd: 7-18 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:56)
1474 4379 Servisdelar Gustavsberg, ca 90 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:20)
1474 4243 Sideboard Mässingsbeslag, lackerad. Längd: 150, djup: 46 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:41)
1474 4061 Skaft till stämplar 11 st, sten, bland annat Agat. Längd: 8 ca
1474 9279 Skål Dan Clausen, "Magma". Diameter: 22, höjd: 12 cm
1474 4274 Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. I träetui, Kristall, Orrefors, "För nit och redlighet i rikets tjänst". Diameter: 23,5, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:51)
1474 4299 Skål Kosta, Signerad "Unica". Längd: 32, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:04)
1474 4281 Skål med lock, Villeroy & Boch, Snögubbe. Höjd: 28 ca
1474 4300 Skål med metallkant, glas. Diameter: 22, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:32)
1474 4067 Skål porslin, Kina. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:40)
1474 4145 Skål silver, MEMA, 1995, Löfman. Diameter: 16. 5, höjd: 5,5 cm, vikt: 245 gr ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:30)
1474 4047 Skål Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. "Expo", Orrefors. Längd: 16, djup: 13,5 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:31)
1474 4049 Skålar + vaser, 7 delar, Böhmisk kristall. Höjd: 6-27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:46)
1474 4278 Skålfat Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 18x18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:25)
1474 4133 Skänk avlutad. Bredd: 144, djup: 53 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:12)
1474 4272 Skåp Allmogemålat. (Järvsö), Bredd: 127. Djup: 50 cm, höjd: 212 cm, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:58)
1474 4263 Skåp med glasad dörr, Frankrike, 1800-tal. Bredd: 78 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 212 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:05)
1474 4364 Skåp Rokoko, Ek. Bredd: 148 cm. Djup: 57 cm, höjd: 213 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:01)
1474 4080 Sked silver, Borgila, 1957. Längd: 15 cm. Vikt: 23 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:06)
1474 3069 Skolkarta Sverige, Södra delen, Norstedt & Söner, 250x185
1474 4063 Skrivbord Bambu. Bredd: 92, djup: 47 cm, höjd: 75-83 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:33)
1474 4098 Skrivbord bemålat, Jugend. Bredd: 110, djup: 68 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:20)
1474 4215 Skrivbord Jugend, Bemålat. Bredd: 82, djup: 44 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:35)
1474 4330 Skrivbord Rokokostil, mahogny. Bredd: 103, djup: 59 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:20)
1474 4316 Skulptur Glaserad Keramik, Ödla, 1892. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:46)
1474 4214 Skulptur Järn, Dvärgschnauzer, (Dörrstopp). Längd: 34. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:17)
1474 4372 Skulptur Lergods, Sonja Pettersson (f. 1935), Sverige. Mops "Redlige Rustan", Signerad S P 2000. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:28)
1474 4149 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta, Gustavsbergs Studio. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:44)
1474 4140 Skulptur Meissen. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 21:07)
1474 3037 Skulptur metall, kvinna. Höjd: 34, nyproduktion
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:52)
1474 3033 Skulptur patinerad metall, kronhjort. Höjd: 30, nyproduktion
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:44)
1474 4247 Skulptur Rosenthal, Hans Stangel. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:25)
1474 4317 Skulpturer 2 st, Gips, Efter antiken, "J Pradier". Höjd: 32-33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:53)
1474 4421 Skulpturer 3 st, Astrid Anderberg (1927-2010), Sverige. Keramik, fåglar. Höjd: 10-12,5
1474 4303 Skykanna + Fat, silver. Diameter: 10-1. Längd: 19 cm, bruttovikt: 204 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:26)
1474 4051 Skyltningshand Modell äldre, trä. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:26)
1474 4177 Slagbord mahogny. Bredd: 41+ 2x62, djup: 90 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:33)
1474 4120 Slaglåsgevär Sverige, 1862, med laddstake. Längd: 140
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:04)
1474 4118 Slaglåspistoler 2 st. 1800-tal. Längd: 24 - 35
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:28)
1474 4327 Slipsnål 18 med sten. Längd: 5 cm
1474 3139 Snurrfåtölj Ekornes, ställbar + fotpall
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:56)
1474 4112 Snurrfåtöljer ett par, Kretong
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:49)
1474 4170 Snurrstol omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:10)
1474 4146 Sockertång silver, 1700-tal. Längd: 13 cm. Vikt: 57 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:10)
1474 4350 Soffa Brunstad, "Stream". Längd: 220 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:03)
1474 4108 Soffa Kretong. Längd: 220 ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:45)
1474 4204 Soffa Layered No 126. Längd: 210
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:46)
1474 4127 Soffbord rokokostil, Bemålat. Bredd: 108, djup: 80 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:28)
1474 3097 Soffbord teak, Danmark. Bredd: 130 cm. Djup: 75 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:02)
1474 4019 Solfjädrar 2 st, Modell äldre. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:45)
1474 4301 Solfjädrar Parasoller, diverse 6 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:16)
1474 4357 Spegel 1890-tal, 108x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:35)
1474 4235 Spegel Bronserad, 56x124 cm
1474 4168 Spegel Empire, 66x40 cm
1474 4260 Spegel Kinesiserande dekor, 87x49 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:12)
1474 3141 Spegel med belysning, Allibert, Tyskland. Diameter: 61 cm
1474 4342 Spegel Nyrokoko, 63x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:01)
1474 4036 Spegel omkring 1900 cm, yttermått inklusive ram: 65x53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:08)
1474 4236 Spegel omkring sekelskitet 1900,136x70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:36)
1474 4107 Spegel oval. Höjd: 97x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:21)
1474 4418 Stativ jugendstil, nutida. Höjd: 41 cm. Bredd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:43)
1474 9259 Stol Rokoko, bemålad
1474 4270 Stolar 3 st, Windsormodell
1474 4205 Stolar 4 st, "Iris", design: Bob & Dries van den Berghe, Tranekaer, Danmark. Etikettmärkta. Svartlackerat trä, sitsar klädda i svart läder
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:23)
1474 3264 Stolar 8 st, sengustaviansk stil, axknippedekor
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:42)
1474 4414 Stolar Ett par, 1960-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:30)
1474 4093 Stolar Ett par, rotting
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:50)
1474 4029 Stövelknektar 2 st. Längd: 22-27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:35)
1474 4125 Symaskinsunderrede "Gripen", Järn. Längd: 56, djup: 30 cm, höjd: 72 cm
1474 4126 Symaskinsunderrede Husqvarna, Järn. Längd: 55 cm. Djup: 40 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:16)
1474 4087 Taburett Gustaviansk stl. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:39)
1474 4273 Taburett längd: 56 cm, djup: 36 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:33)
1474 4241 Taburett rokokostil. Längd: 52 cm, djup: 37 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:11)
1474 3099 Takarmatur med prismor, empirestil. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:01)
1474 3100 Takarmatur med prismor, empirestil. Diameter: 36 cm
1474 3131 Takarmatur med prismor. Diameter: 82 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:55)
1474 4227 Takarmatur nutida. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:28)
1474 4408 Tallrikar 6 + 5 delar, Staffordshire, Ridgway, Windsor, diameter: 21-25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:50)
1474 4209 Tamburmajor design: Sidse Werner för Fritz Hansen, Danmark. "Coat tree". Formgiven 1971. Höjd: 192 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:30)
1474 4099 Tamburmajor trä. Höjd: 180
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:47)
1474 4094 Tändare 4 st, Ronson. Längd: 5-7 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:06)
1474 4435 Tantalus med 3 karaffer. Längd: 39 cm, djup: 14 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:48)
1474 4069 Tavelramar ett par, rim33x46 cm, yttermått inklusive ram: 49x63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:17)
1474 3344 Tavla Stockholm under Vasatiden, yttermått inklusive ram: 96x142 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:27)
1474 4415 Tavlor 3 st, Stockholmsutställningen 1897, tryck och textil, yttermått inklusive ram: ca 36x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:40)
1474 4249 Tekanna Inger Persson (f. 1936), Sverige. "Pop", porslin, Rörstrand, formgivningsår 1968, Orange glasyr, undertill märkt Rörstrand Sweden. Höjd: ca 16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:53)
1474 4404 Terrin Lotus, Rörstrand (ej lock). Längd: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:21)
1474 4412 Textilier Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, bland annat La Plata, 80x147 & 51x148 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:37)
1474 4147 Trädgårdsskulpturer 7 delar, sten och betong, bland annat fåglar och grodor. Höjd: 6 - 29
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:01)
1474 4090 Trädgårdsstolar Ett par, trä och metall
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:04)
1474 3295 Trädgårdsurnor Ett par, järn, nutida. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:53)
1474 4187 Trådskulptur Kvinna. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:50)
1474 3203 Utställningsaffisch Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Moderna Museet, 1982, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:10)
1474 4423 Väggbonad textil, Polen, 70x96 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:34)
1474 4309 Vägghyllor ett par, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Bredd: 91 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:24)
1474 4375 Väggpendyl förgylld, Gustaviansk stil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:28)
1474 4384 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Biskop. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:09)
1474 3011 Väggskulptur Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Green breast plate". Epoxygjutning, 30x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:10)
1474 4291 Väggvaser ett par, Porslin, figurala. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:37)
1474 4095 Väggvitrinskåp längd: 56 cm, djup: 202 cm, höjd: 54 cm
1474 4318 Vagnsur omkring 1900, mässing, Oktagonalt. Diameter: 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:38)
1474 4401 Vas + assietter + fat, 1 + 1 + 6 delar, Herend. Diameter: 16-28, Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:55)
1474 4283 Vas + skål med hänkel, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15-18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:37)
1474 3023 Vas Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:10)
1474 4251 Vas Flygsfors, Willem de Moor. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:03)
1474 4276 Vas Glas. Med prismor, Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:02)
1474 4381 Vas Japan, 1900-tal. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:19)
1474 4134 Vas Metall, Carl Hjalmar Norrström, 1905. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:56)
1474 4326 Vas Signerad Daum Nancy France, Dekor med bubblor. Diameter: 12, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:14)
1474 4048 Vaser 3 delar, bland annat Steninge slott. Höjd: 20-26 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:30)
1474 4050 Vaser 4 st, bland annat Rörstrand & Rosenthal. Höjd: 19-24 cm
1474 4131 Vedskåp 1800-tal, senare bemåkning. Bredd: 108 cm. Djup: 45 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:22)
1474 4128 Vikskärm Modell äldre, 2 delar, 162x56 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:02)
1474 4207 Vilfåtölj Kenneth Bergenblad (f. 1954), Sverige. Superspider, Dux. Helstoppad med svart läderklädsel, benställning i kromad metall. Längd: ca 150 cm. Bredd: 74 cm, sitthöjd: 35 cm, höjd 83: cm
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 21:01)
1474 4392 Vinglas + dessertglas, 13 + 12 st. Höjd: 11 - 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:39)
1474 4349 Vitrinskåp "Falsterbo", Mavis, Glashyllor. Bredd: 79, djup: 37 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:52)
1474 4362 Vitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 89, djup: 38 cm, höjd: 152 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 20:18)
1474 4252 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde. Diameter: ca 13-19,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:16)
1474 4081 Ytterfoder 3 st. Porslin. Höjd: 8 - 14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:53)
1474 4409 Ytterfoder metall. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 19:34)
1474 4078 Ytterfoder porslin. Diameter: 23, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:11)
1474 4084 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm, höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 juni 2022 18:59)