812 4321 9st, kristall 9st, kristall
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:28)
812 4536 Äggkoppar 13 st
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:56)
812 4365 Äggskål med lock, koppar, höjd: 17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:09)
812 4548 Akvarell Elisabeth Almgren, Fåglar, motivets mått: 13 x 10
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:29)
812 4193 Akvarell Kaj Bernstome, Stockholmsmotiv, 31x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:46)
812 4194 Akvarell Kaj Bernstonem 27x28, stockhomsmotiv
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:48)
812 4099 Akvarell Lennart Lundegårdh (1934-2009), Uggla, motivets mått: 14x10
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:44)
812 4330 Akvarell Signerad, Kina, motivets mått: 34x75
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:36)
812 4289 Akvarell Tina Elfast, vas med blomma, signerad, motivets mått: 38x13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:20)
812 4113 Akvareller 2 st, Åke Nothberg (1891-1973)
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:05)
812 4112 Akvareller 2 st, Åke Nothberg (1891-1973), Kvinnostudie
812 4547 Akvareller 2 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, motivets mått: 15 x 24 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:28)
812 4462 Akvareller 2 st, Hilding Rösiö, Bla Cagnes, 20 x 25 & 25 x 36, 1927-28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:20)
812 1735 Akvareller 2 st, Jan Rhodin (f. 1938), Räv i vinterlandskap, motivets mått: 33 x 46 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:45)
812 4221 Akvareller 2 st, längd: Lagerström, signerade, motivets mått: 36x50 + 51x36
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:19)
812 4549 Akvareller 4 st, Stockholmsmotiv, M Borg, motivets mått: 13 x 21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:30)
812 4350 Akvarellmålningar 2 st, Kina, 27x67
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:40)
812 4230 Allmoge 3 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:36)
812 4323 Ampel Bemålat glas, diameter: 37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:27)
812 4035 Ampel glas, Dia30, höjd: 65
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:59)
812 4380 Ampel med prismor, diameter: 19
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:30)
812 4379 Ampel med prismor, diameter: 35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:29)
812 4341 Ampel med prismor, diameter: 54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:12)
812 4480 Amplar 1 par, glas/metall, höjd: 30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:05)
812 4470 Applique jugendstil, längd: 19, höjd: 16, metall
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:37)
812 4513 Arbetsstege Modell äldre
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:43)
812 4063 Armband 1950-tal, + örhängen 1 par, silver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:52)
812 4602 Armband mm Orientaliskt
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 21:11)
812 1638 Badrumsskåp Brevettato, längd: 85, höjd: 47, Rosa
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:29)
812 4208 Bägare 6 st, Silver, Råström, 1976 ca 600 gr
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:18)
812 4229 Bajonetter 2 st
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:37)
812 4031 Barometer omkring 1900, höjd: 40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:00)
812 4482 Barskåp Jordglob
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:26)
812 1306 Benmålningar 3 st, Persien, 3x9
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:02)
812 4436 Bestick Div nysilver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:48)
812 4587 Bestick silver, 6+ 3+ 2, 570gr
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:02)
812 4507 Bestickuppsättning 2st schatull, nysilver, svensk spets
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:36)
812 4484 Bestickuppsättning 96-del, svensk spets, nysilver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:28)
812 4277 Bestickuppsättning nysilver, Svensk Spets
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:41)
812 4135 Bestickuppsättning Svensk spets, diverse, bland annat fiskbestick
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:43)
812 4293 Biblioteksstege England
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:00)
812 4364 Bildrullar 1 par + 1, Kina
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:13)
812 4142 Blandteknik Bo Mörnerud, -02, Fåglar, motivets mått: 71x50
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:11)
812 4245 Blandteknik Kina, motivets mått: 29x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:14)
812 4244 Blandteknik Kina, motivets mått: 42x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:12)
812 3068 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), "Café Opera", 16 x 20
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:51)
812 4222 Blandteknik OIdentifierad konstnär, flugfiskeattiraljer, monogramsignerad, motivets mått: 39x50
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:23)
812 4226 Blandteknik Osignerad, öringar, motivets mått: 20x35
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:32)
812 4145 Blandteknik På siden, signerad, motivets mått: 35x52
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:07)
812 1439 Blandteknik Tor Bjurström (1888-1966), 19x41
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:23)
812 4441 Blyerts Tillskriven Frank Brangwyn, 1867-1956, "Workmen Ghent", motivets mått: 32x36
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:57)
812 4087 Böcker Diverse, bland annat 18/1700-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:01)
812 4605 Bokhylla Karl Johan-stil, Mahogny, längd: 120, djup: 36, höjd: 151
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:33)
812 4209 Bokstöd 1 par, Bali, trä, höjd: 34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:32)
812 4354 Bokstöd 2 delar. Soapstone, barnhuvuden, höjd: 17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:45)
812 1657 Bord 1890-tal. , diameter: 105, höjd: 74
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:22)
812 4076 Bord Med låda, rokokostil, längd: 98, djup: 62, höjd: 68, bemålat
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:36)
812 4542 Bord med lådor, Laura Ashley, längd: 110, djup: 60, höjd: 50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:20)
812 4497 Bord Metall med glasskiva, längd: 50, djup: 50, höjd: 46
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:15)
812 4150 Bordsfotogenlampa Arvid Böhlmark
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:37)
812 4266 Bordsfotogenlampa Sekelskifte, Skultuna, (skadad kupa)
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:07)
812 4026 Bordsfotogenlampfot omkring 1900, glas/mässing, höjd: 30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:46)
812 4046 Bordslampa Bron/glaskupa, Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:15)
812 4530 Bordslampa brons, jugendstil. , höjd: 42
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:13)
812 4508 Bordslampa F. d fotogen
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:36)
812 4494 Bordslampa Japan
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:07)
812 4285 Bordslampa Plau, Dresden, Porslin, litofaniskärm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:39)
812 4496 Bordslampa Sekelskifte 1900
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:15)
812 4412 Bordslampfot Bernt Friberg (1899-1981), Gustavsberg, höjd: 29
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:24)
812 4286 Bordslampor 1 par, alabaster
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:53)
812 4509 Bordslampor 1 par, malm, saknar eldragning
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:37)
812 4169 Bordslampor 2 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:49)
812 1410 Bordslampor Ett par, Kunglig Dansk Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:16)
812 1619 Bordslyster Gustaviansk stil, höjd: 45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:17)
812 9010 Bordspendyl Loius XVI, Urtavlan signerad Caroi. . . Paris. , höjd: 37
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:35)
812 4469 Bordstabletter 6st + 1st bricka, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:36)
812 4510 Bordstelefoner 2 st, modell äldre
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:39)
812 4267 Bordsur Ek, Sekelskifte, höjd: 34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:08)
812 4594 Brasskärm Gustaviansk stil, 1800-tal, höjd: 113
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:22)
812 4468 Butlers tray Ek
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:34)
812 1161 Byrå 1800-tal, Valnöt, längd: 92, djup: 50, höjd: 112
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:41)
812 4107 Byrå Bemålad, längd: 87, djup: 38, höjd: 89
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:38)
812 4435 Byrå England, längd: 50, djup: 39, höjd: 72
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:48)
812 1352 Byrå Haupt-stil, stenskiva, längd: 138, djup: 61, höjd: 80
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:13)
812 4180 Byrå Med stenskiva, längd: 100, djup: 53, höjd: 82
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:30)
812 4171 Byrå Med stenskiva, längd: 45, djup: 37, höjd: 94
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:53)
812 4232 Byrå Rokokostil, stenskiva, längd: 88, djup: 49, höjd: 83
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:49)
812 4342 Byrå Sekelskifte 1900, mahogny, längd: 86, djup: 49, höjd: 149
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:10)
812 4151 Byrå sent 1800-tal, längd: 75, djup: 42, höjd: 92
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:40)
812 4476 Byst Konstmassa, höjd: 60
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:41)
812 4349 Byst Terracotta, Willy Lindeberg, höjd: 30
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:37)
812 1520 Cafébord bemålad med smidesunderrede, diameter: 60, höjd: 60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:53)
812 4604 Champagnekylare Nysilver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:54)
812 4163 Chiffonjé längd: 104, djup: 52, höjd: 142
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:46)
812 4136 Coasters ca 30 st, nysilver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:48)
812 4269 Dalahästar 2 st, 1900-talets första hälft, (1 sign OL). , höjd: 12-13
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:16)
812 4345 Dalahästar 3 st. modell äldre, höjd: 9 - 18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:23)
812 4572 Damarbetsbord med uppsats, bemålad, längd: 115, djup: 48, höjd: 123
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:28)
812 4137 Dessertbestick 24 del, nysilver, i etui
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:49)
812 4047 Dosor 3 st, porlsin, Dia6-12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:16)
812 4182 Droppur höjd: 65
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:40)
812 4274 Ekiperingsskåp "Globe Wernicke", längd: 87, djup: 29, höjd: 245
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:33)
812 4272 Ekiperingsskåp med sekretärdel, 'Globe Wernicke', längd: 87, djup: 39, höjd: 230
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:25)
812 4086 Eldset 4 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:00)
812 4152 Espressomaskin Pavoni
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:16)
812 4421 Etagebord 1880-tal, längd: 56, djup: 31, höjd: 60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:36)
812 4447 Etagebord med låda, 1800-tal, längd: 47, djup: 32, höjd: 72
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:03)
812 4429 Etagebord med låda, 1880-tal, längd: 52, djup: 34, höjd: 74
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:44)
812 4420 Etagehylla Metall, höjd: 76
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:37)
812 2117 Etsning Albert Engström (1869-1940), Porträtt av Hjalmar Lundbom, motivets mått: 25 x 20
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:26)
812 4503 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), 6/12, 20x11
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:29)
812 4566 Etsning Dan Lekberg, "Interiör", 1984, motivets mått: 30 x 25
812 4123 Etsning Folke Gullby (1912-1982), motivets mått: 7x9
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:18)
812 2036 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), "Victoria", 226/310, motivets mått: 27 x 32
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:23)
812 4120 Etsningar 4 st, Harald Sallberg (1895-1963), Stockholmsmotiv,
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:14)
812 4474 Fågelbad Gjutjärn, höjd: 52
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:43)
812 4101 Färgetsning Birgitta Lundberg, -1970, "Blå växter", 21/25, motivets mått: 49x41
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:34)
812 4557 Färgetsning H Hooper, Komposition, 35/63, bladets mått: 75 x 56
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:18)
812 2021 Färgetsning Henri Goetz, "Composition I", 1/50, 33 x 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:07)
812 4191 Färglitografi 2 st, Berndt Wennström (f. 1945), 33x46
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:45)
812 4201 Färglitografi 2 st, Lars Tunebo (f. 1962), 41/250, 46x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:57)
812 4290 Färglitografi Agneta Gussander, "Svärmarspiral", 105/310, signerad, -82, motivets mått: 67x48
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:22)
812 2107 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Blomsterstilleben, 168/360, motivets mått: 63 x 52
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:04)
812 4144 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), 382/750, ramens innermått: 46x62
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:06)
812 4203 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 148/250, motivets mått: 74x52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:59)
812 1499 Färglitografi C F Reutersvärd, 27/200, 60x73
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:45)
812 1498 Färglitografi C F Reutersvärd, 27/200. 60x73
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:41)
812 1321 Färglitografi Claes Folcker (f. 1940), 133/185, 35x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:15)
812 2146 Färglitografi Claes Folcker (f. 1940), 139/250, skärgård, 47x82
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:19)
812 4174 Färglitografi Claes Folcker (f. 1940), 84/260, motivets mått: 50x71
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:52)
812 2084 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), 1977, 192/360, 56x57
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:45)
812 4183 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), 202/250, motivets mått: 36x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:59)
812 2112 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Harar, 59/220, motivets mått: 30 x 46
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:56)
812 4104 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), 31/110, Lotta på Bråkamakargatan", motivets mått: 30x29
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:43)
812 4090 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), motivets mått: 71x57, glas saknas
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:07)
812 4141 Färglitografi Jonas Glock (f. 1947), 188/360, 'Indvid värmen', bladets mått: 30x28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:02)
812 4202 Färglitografi Karl Mårtens, 115/290, bladets mått: 62x43
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:58)
812 4567 Färglitografi Laris Strunke, 41/60, landskap, bladets mått: 63 x 47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:02)
812 4186 Färglitografi Lars Jonsson, 237/250, Sjöfåglar, 58x87
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:18)
812 4571 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), 18/30, 1947, motivets mått: 23x30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:25)
812 4197 Färglitografi mac Hamilton, 114/220, bladets mått: 39x58
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:51)
812 4196 Färglitografi Mac Hamilton, 114/220, bladets mått: 39x58
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:51)
812 4192 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 277/375, bladets mått: 29x45
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:45)
812 4411 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 68/150, motivets mått: 26x34
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:29)
812 2087 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 217/350, 29x40
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:55)
812 2029 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Pt, Storskärgården, motivets mått: 28x43
812 4195 Färglitografi Signerad 7/20, Doina Enos, 42x42
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:48)
812 4140 Färglitografi Stefan Hansson, 94/290, motivets mått: 40x32
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:01)
812 2144 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 266/350, 50x69,
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:16)
812 2079 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Pt, 1948, "Richard III" 67 x 44,
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:24)
812 4088 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 1477/1500, motivets mått: 55x39
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:09)
812 4089 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), motivets mått: 50x39
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:06)
812 2024 Färglitografi Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:40)
812 4558 Färglitografier 2 st, Sign Paula, "Landscape III & IV", bladets mått: 76 x 57
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:24)
812 4332 Fat 2 st, Kina, diameter: 23-30
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:48)
812 4378 Fat 6+ 1 st, Bla Lagun
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:25)
812 4213 Fat Genombruten dekor, silver, 110gr, längd: 15
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:57)
812 4532 Fat Gustafsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Domino, 20x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:48)
812 4363 Fat Kina, dia 16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:03)
812 4535 Fat Majolica, längd: 34
812 4356 Fat metall, design Sigurd Persson, 395, 29x29
812 4212 Fickur 2 st, silver, bland annat Omega
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:53)
812 4400 Fickur Eljo,
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:57)
812 4516 Filmaffisch "under eviga toner"-58
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:45)
812 4486 Filtar 2 st, Viola Gråsten (f. 1910), Tidstrand
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:32)
812 4418 Flaskschatull 3st flaskor, silvermonterade, höjd: 10
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:42)
812 4033 Fruktservis 11 del, Gefle
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:58)
812 4045 Glas på fot 12 delar
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:13)
812 4131 Glas+karaff "Chateau", Kosta Boda
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:36)
812 4614 Glasservis ca 70 del, Kosta
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:23)
812 4309 Glasservisdelar 11+ 16
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:14)
812 4166 Golvlampa
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:54)
812 4165 Golvlampa
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:48)
812 4522 Golvlampa Ateljé lyktan
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:50)
812 4009 Golvlampa Ateljé Lyktan scarbé
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:39)
812 4387 Golvlampa Keramik
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:36)
812 4164 Golvlampa Luxus, trä
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:52)
812 4390 Golvlampa Teak
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:39)
812 4405 Golvlampfot Mässing
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:14)
812 4404 Golvlampfot Mässing
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:13)
812 4306 Golvlampor 1 par, Mässing
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:21)
812 4386 Golvljusstakar 2 st, Smide/Mässing, höjd: 50+ 83
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:35)
812 4080 Golvur höjd: 205
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:40)
812 4022 Golvur Rokoko, Södra Sonebytorp, höjd: 233, Sign OOS
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:30)
812 4357 Golvurna Kina, höjd: 39
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:02)
812 4328 Golvvas Kina, höjd: 53
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:33)
812 4298 Göteborgsstol Mahogny
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:05)
812 4490 Gouache 2 st, Stig-Owe Jemseby (f. 1941), Kosmiskt vattenfall, 102x71 + 72x50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:56)
812 4110 Grafik Diverse, 5 st, bland annat Ulrica Hydman-Vallien
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 21:01)
812 4109 Grafik Diverse, 9 st, bland annat Ulf Greder & Lennart Olausson
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 21:03)
812 9405 Grafiska blad 2 st, Müller, 1840, 32x27 (fuktskador)
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:05)
812 4553 Grafiska blad 3 stInramade, (eftertryck), Tuna, Wreta & Staafsund, motivets mått: 22 x 33 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:40)
812 4613 Grafiska blad 6 st
812 4526 Grafiskt blad Madeleine Pyk (f. 1934), 2/220, signerad, motivets mått: 49x34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:07)
812 1222 Gravyrer 2 st, 1700-talets början, Slaget vid Narva samt Krakow
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:14)
812 4409 Hallbyrå Teak, längd: 56, djup: 33, höjd: 67
812 4442 Halsband + 1 par örhängen+ brosch, Silver/emalj
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:56)
812 4060 Halsband + 1 par örhängen, sterling silver
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:49)
812 4218 Halsband Silver, 1958, 27gr
812 1053 Halsband + armband Silver 925
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:53)
812 4488 Handdukar 18st, monogram
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:47)
812 4067 Hänge Silver/Bergkristall
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:55)
812 4514 Hängskåp Hörnmodell, 1700-tal, senare bemålning & lås, längd: 63, djup: 44, höjd: 107
812 4559 Hängsmycke + 1 par örhängen, silver / malakit
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:23)
812 4215 Hängsmycke Silver, 28gr
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:02)
812 4505 Herrarmbandsur 3 st, bland annat. Tissot
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:34)
812 4504 Herrbetjänt
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:34)
812 4082 Hink med lock, 1700-/1800-tal, koppar, höjd: 21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:56)
812 4443 Hönge + 1 par örhängen Jade/silver
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:57)
812 1246 Hörnskåp Gustaviansk stil, höjd: 180
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:57)
812 4228 Huggare 2 st
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:40)
812 4524 Hylla Teak, längd: 132, djup: 40, höjd: 149
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:51)
812 3029 Ikon 1700-/1800-tal, 34 x 29
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:06)
812 4570 Ikon Ryssland, 1800-tal, 35x29
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:19)
812 4603 Ikonskåp Valnöt, omkring 1900, 37 x 32
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:51)
812 4394 Jaktknivar 6 st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:42)
812 1263 Jordglob med belysning
812 4465 Kaffekittlar 2 st. koppar, höjd: 20 + 17
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:23)
812 4094 Kaffekoppar 5 st, Rörstrand, Sekelskifte
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:12)
812 4276 Kaffeservis 3 delar. Nysilver, rokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:38)
812 4125 Kandelabrar 1 par, Nysilver, höjd: 20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:21)
812 4030 Kanna Kristall, höjd: 25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:52)
812 4533 Kannor 3 st (1 med skadad pip)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:02)
812 4056 Kannor + skål 5 delar, porslin
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:47)
812 4433 Karmstol Dantestol
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:47)
812 4240 Karmstolar 1 par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:57)
812 4368 Karta Syrien, motivets mått: 29x24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:13)
812 4172 Klaffbord Med låda, längd: 58, djup: 45, höjd: 70
812 4580 Klarinett + tvärflöjt, i väska + etui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:24)
812 4083 Klockställ Metall, höjd: 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:58)
812 4013 Kniv Orientalisk
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:37)
812 4592 Kobratelefoner 3 st, röda
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:05)
812 4583 Koffert längd: 80, djup: 50, höjd: 60
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:06)
812 4485 Köksspall 50-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:31)
812 4130 Konstglas 5 delar, Bla Kosta Boda, höjd: 6-10
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:36)
812 2012 Konstmapp 5 st, Lasse Broberg + Karin Egertz + Gunilla Grundeus + Liisa Mattilla + Rosemarie Olofsson-Kjellgren, signerade, Hc x/x, bladets mått: 70x58
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:05)
812 4311 Koppar 4 delar, bland annat. vinkylare
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:16)
812 4133 Koppar/mässing Parti, diverse
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:40)
812 4346 Koppargryta på ben, dia 35, höjd: 36
812 4483 Kronograf Minerva
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:24)
812 4129 Kryddset 8 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:33)
812 4329 Kuriosa 17 delar, Kina
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:34)
812 4352 Kuriosa 5 delar, Kina
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:41)
812 4597 Kuriosa diverse, bland annat. 3 damarmbandsur
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:08)
812 4176 Kuvertbord rokokostil, längd: 60, djup: 60, höjd: 75
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:25)
812 4367 Kuverttallrikar 12 + 4 st. Nysilver, diameter: 29, 5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:12)
812 4128 Lampetter 1 par, med prismor
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:34)
812 4297 Lampetter 3 par
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:07)
812 2126 Litografi Bengt Landin (f. 1933), 'Venus med lösnäsor', 128/250, signerad, motivets mått: 38x46
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:26)
812 2020 Litografi Christian Berg, "Tre träd III", 1962, Pt, med dedikation, motivets mått: 42 x 25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:46)
812 2018 Litografi Christian Berg, 1957, Pt, "Pinjestammar I", motivets mått: 42 x 29, med dedikation
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:39)
812 2122 Litografi Claes Folcker (f. 1940), 68/450, signerad, motivets mått: 53x73
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:20)
812 4317 Litografi Hans Viksten (1926-1987), 159/200, 63x44
812 2102 Litografi Lasse Åberg (f. 1940), 104/200, "Och dom korkade gick i hjälpklass", motivets mått: 44 x 53
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:04)
812 4538 Litografi Olle Nyman (1909-1999), 256/460, signerad, motivets mått: 23x22
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:21)
812 2059 Litografi Roland Svensson (1910-2003), 28/310, signerad, motivets mått: 26x38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:35)
812 1307 Litografi Roland Svensson (1910-2003), 51/260, signerad, motivets mått: 30x43
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:51)
812 2143 Litografi Runi Langum, "Trekant" sign. 1/100 BM 47x62
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:35)
812 2129 Litografier 2 st, Björn Ekegren (f. 1955), 190/250 + 89/230, signerade, motivets mått: 43x55 + 48x69
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:31)
812 4556 Litografier 2 st, Leopold Fare (1926-1996), motivets mått: 57 x 72
812 2113 Litografiskt foto Sven Gillsäter, 30 upplaga, 'Sälunge i Berings hav', signerad, motivets mått: 16 x 30 ca
812 4458 Ljuskrona Barockstil, höjd: ca 65
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:47)
812 4491 Ljuskrona Empirestil, höjd: 60
812 4423 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: 65
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:38)
812 4302 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: ca 50
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:09)
812 1478 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd: ca 60
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:54)
812 1650 Ljuskrona med prismor, höjd: 80
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:35)
812 1476 Ljuskrona Oscariansk, höjd: ca 85
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:48)
812 4308 Ljuskrona Oscariansk, höjd: ca 90
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:13)
812 4599 Ljusstakar 1 par, mässing, sengustaviansk stil, England, höjd: 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:16)
812 4092 Ljusstakar 1 par, Silver, höjd: 12
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:09)
812 4562 Ljusstakar 6 del, Mässing, Bla Eskilstuna & Hans Agne Jakobsson, höjd: 5, 5-21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:46)
812 4426 Ljusstakar 6 st, höjd: 11-22
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:41)
812 4027 Ljusstakar Ett par, glas/mässing, höjd: 31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:47)
812 4041 Ljusstakar Ett par, Mässing, höjd: 16
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:07)
812 4098 Ljusstake Georg Jensen, höjd: 18
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:21)
812 4430 Ljusstake Järn, Asea, längd: 36, höjd: 27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:47)
812 1268 Lockurna Kina, höjd: 26
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:16)
812 4331 Lockurna Kina, höjd: 32
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:41)
812 4025 Lockurnor Ett par, Porslin/mässing, höjd: 24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:39)
812 4029 Lockurnor + kanna 3 delar, Kina, höjd: 12-18
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:56)
812 3026 Matbord Design: Børge Mogensen (1914-1972), diameter: 130, höjd: 72 + 2 ilägg
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:38)
812 1660 Matbord mahogny, engelsk stil, med klaffar. , längd: 160, bredd: 92 h, 75
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:27)
812 4543 Matbord med låda, längd: 115, djup: 80, höjd: 72
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:23)
812 4300 Matsalsgrupp 10 del
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:08)
812 4273 Matservis cirka 55-del, Rosenthal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:33)
812 4396 Matservis Tjeckien, ca 55 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:54)
812 4011 Matservisdelar 25 del, Gustavsberg, "Margareta"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:27)
812 4053 Matservisdelar ca 20 del, Vineta, Rörstrand
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:43)
812 1077 Matservisdelar Rörstrand, ca ca 45 del
812 4478 Matservisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter, 43 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:54)
812 4455 Matservisdelar W&B, 19 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:12)
812 4449 Matta 1950-tal, ca 160x230
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:06)
812 4018 Matta Bönematta, 86 + 108
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:24)
812 1036 Matta galleri, Kina
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:08)
812 1421 Matta orientalisk, 120x180
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:50)
812 4395 Matta orientalisk, 137x199
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:43)
812 4019 Matta Orientalisk, 60 x 97
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:25)
812 4258 Matta orientalisk, Afghan, 137x219
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 21:04)
812 4261 Matta orientalisk, Afghan, 91x131
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:09)
812 4338 Matta orientalisk, Ardebil, semiantik, 151x221
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:04)
812 4170 Matta orientalisk, Borchalou, semiantik, 138x217
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:50)
812 1497 Matta orientalisk, ca 270x365
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:31)
812 4156 Matta orientalisk, Galleri, 84x212
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:18)
812 4333 Matta orientalisk, Goltogh, semiantik, 128x196
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:58)
812 4139 Matta orientalisk, Kerman, 183x259
812 1274 Matta orientalisk, Kerman, va 200x300
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:19)
812 1430 Matta orientalisk, Milas, 117x200
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:03)
812 4284 Matta orientalisk, Old Beluch, 175x290
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:30)
812 4337 Matta orientalisk, Pakistan, 126x186
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:03)
812 4334 Matta orientalisk, Pakistan, 97x150
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:00)
812 4260 Matta orientalisk, Semiantik Hamadan, 140x220
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:00)
812 4336 Matta orientalisk, Semiantik, Bakhtiari, 134x194
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:02)
812 4335 Matta orientalisk, Semiantik, Bakhtiari, 140x197
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:01)
812 4339 Matta orientalisk, Semiantik, Bakhtiari, 140x206
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:05)
812 4257 Matta orientalisk, semiantik, Hamadan, 111x204
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:55)
812 4259 Matta orientalisk, Semiantik, Turkmen, 92x172
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:58)
812 4187 Matta orientalisk, Silke, 94x67
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:32)
812 4188 Matta orientalisk, Silke, figural, 38x55
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:32)
812 4320 Matta Rölakan, Ingegerd Silow (1916-2005), 195x280
812 4085 Medaljer Parti, diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:59)
812 4161 Minkpäls+mössa stl: ca 38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:48)
812 4231 Mortel med stöt, marmor
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:40)
812 4397 Mortel med stöt, Marmor
812 4074 Näsduksskål Paolo Venini, höjd: 14
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:32)
812 8058 Offsettryck Ulf Lundell (f. 1949), 2x20x15 (samramat) Shakesapearesonetter på svenska och engelska på baksidan
812 4242 Oljemålning Achenbach, alpstuga, signerad, ramens innermått: 40x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:07)
812 4002 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), vinter, signerad, 53x64
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:12)
812 4001 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), vintermotiv, signerad, 49x64
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:14)
812 1443 Oljemålning Axel Nilsson, Blomsterstilleben, signerad 1933, 46 x 54
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:29)
812 4124 Oljemålning Bengt Hallgren, Räv, ramens innermått: 22x32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:19)
812 1063 Oljemålning Björn Jakobsson (f. 1956), 'Adam&Eva', signerad. 140x104
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:06)
812 4003 Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), flickor, signerad, -78. 39x49
812 1151 Oljemålning Curry Melin, komposition, signerad, 1970, 75x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:06)
812 4519 Oljemålning Curt Agge (f. 1929), signerad, ramens innermått: 38x46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:51)
812 3013 Oljemålning E Guldbrandsen, Fartygsporträtt, Signerad, Oslo, Pannå, 24x42
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:24)
812 9489 Oljemålning Einar Palme (f. 1901), Kustlandskap, signerad. 32 x 45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:47)
812 4431 Oljemålning Eino Takala, 1977, "husförhör", 60x90
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:45)
812 1539 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Landskap med bro, signerad 1948, 33x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:14)
812 1540 Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Landskap, signerad 1950, 33x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:15)
812 9285 Oljemålning Eugen Haller, Highland, signerad E Haller. 54x61
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:19)
812 4108 Oljemålning Gerhard Albe (1892-1965), -1924, Hamnmotiv, ramens innermått: 34x44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:42)
812 4106 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Kustmotiv, motivets mått: 15x22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:17)
812 4318 Oljemålning Gösta Gustavson, motiv från Fårö, signerad, ramens innermått: 38x56
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:21)
812 4348 Oljemålning Gösta Gustavsson, Landskap, 33x44
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:36)
812 4595 Oljemålning Gunnar Ruda (1887-1948), landskap, signerad, ramens innermått: 54x61
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:16)
812 9491 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Kustmotiv, signerad. 65 x 79
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:49)
812 4611 Oljemålning Helge Zandén (1886-1972), Gråväder, ej signerad, 50x36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:37)
812 4147 Oljemålning Hubert Lundquist, -1979, motivets mått: 42x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:10)
812 4541 Oljemålning J. E Jonsson, hundar, signerad 1917, ramens innermått: 30x44
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:21)
812 4593 Oljemålning John Andersson, marin, signerad 1895, ramens innermått: 24x35
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:06)
812 4122 Oljemålning Jonne Bergström (1915-1987), ramens innermått: 26x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:16)
812 1144 Oljemålning Joseph Mellor, Landskap med vattendrag, signerad J Mellor 45x35
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:29)
812 4241 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), marin med fiskare, ramens innermått: 50x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:00)
812 4205 Oljemålning Lee Reynolds Burr, signerad, 120x152
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:16)
812 1484 Oljemålning Man med häst (oramad), 57x70
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:08)
812 1165 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Syende kvinna, osignerad. ramens innermått: 29x25
812 4598 Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1800-talets första hälft, Mor och barn i säng, på papper 12x9, 7. a tergo, H Daumier i blyerts
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:28)
812 3015 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Frankrike, 1800-tal, Pannå, 27x21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:27)
812 4539 Oljemålning Oidentifierad konstnär, körsbärsblom, signerad-87, ramens innermått: 53x72
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:12)
812 4206 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kubistiskt motiv, signerad, ramens innermått: 41x33
812 4146 Oljemålning oidentifierad konstnär, Stad, motivets mått: 27x45
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:08)
812 4287 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Stilleben, ekpannå, 32x24
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:12)
812 1620 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Vinterlandskap, 87 x 130
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:18)
812 1106 Oljemålning Otto Lindberg, Nattfiske, signerad, ramens innermått: 70x90
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:58)
812 1311 Oljemålning Otto Lindström (1883-1932), segelbåt, 44x55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:07)
812 3058 Oljemålning Pelle Åberg (1909-1964), Innergård Simrishamn, signerad, ramens innermått: 60x48
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:51)
812 3059 Oljemålning Roland Svensson (1910-2003), 'Pontoise' 32 x 38, Sign Roland S
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:38)
812 4392 Oljemålning Severin Nilson (1846-1918), landskap, signerad, duk 29x63
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:43)
812 4464 Oljemålning Sign Hj Hilding, syrener, 30 x 39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:27)
812 4391 Oljemålning Signerad Älg, 28x52
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:40)
812 4143 Oljemålning Signerad Wieselgren, "Sommarhuset Yttringe", ramens innermått: 45x85
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:04)
812 4446 Oljemålning Stilleben, 68x58
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:06)
812 9484 Oljemålning Sune Tjellander (f. 1912), Köksstilleben, signerad 1946, 45 x 36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:41)
812 4301 Oljemålning Tor Bjurström (1888-1966), vinterlandskap, signerad Bjurström, ramens innermått: 49x59
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:13)
812 4310 Oljemålning Tore Börjesson, 100x70
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:16)
812 4004 Oljemålning Veikko Aaltona (1910-1990), signerad, -69, 40x32
812 4247 Oljemålning W. Olson, marin, signerad, ramens innermått: 61x81
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:18)
812 4149 Oljemålningar 2 st, Göran Johansson (f. 1942), 'Landsorts fyr & Svenska Högarnas fyr', ´rym: 40x40
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:21)
812 4316 Oljemålningar 2 st, Hellbom
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:19)
812 4540 Oljemålningar 2 st, Rune Persson, ramens innermått: 27x21 + 34x26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:15)
812 4069 Örhängen 1 par + halsband, Silver/Bergkristall, 1970-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:57)
812 4066 Örhängen 1 par, Silver/agat
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:03)
812 4068 Örhängen 1 par, silver/Pärlor
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:56)
812 4070 Örhängen 1 par, Vintage
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:01)
812 4059 Örhängen 8 par, odlade saltvattenspärlor
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:48)
812 1056 Örhängen Ett par, 18k, med stenar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:01)
812 4434 Pall 1960-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:47)
812 4452 Paradvärja längd: 100
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:13)
812 4481 Pärlcollier Silverlås
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:10)
812 4385 Parti koppar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:34)
812 4039 Parti koppar diverse, 2 krt
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:03)
812 4043 Parti kristall diverse, vaser mm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:10)
812 4347 Pastell Sign BL. 1937, 59x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:34)
812 4116 Pelarbord höjd: 77
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:08)
812 4262 Pelarbord med låda, Björk, 1800-tal, längd: 58, djup: 42, höjd: 78
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:02)
812 4115 Piedestal höjd: 73
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:07)
812 4175 Pigtittare 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:55)
812 1450 Pilaster höjd: 85
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:42)
812 4563 Plånbok Louis Vitton, med låda
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 21:00)
812 4361 Porslin 3 delar. Kina, blå/vitt, höjd: 7 + 9, längd: 25
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:05)
812 4263 Pottskåp Gustaviansk stil, längd: 45, djup: 33, höjd: 73
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:04)
812 4590 Provdocka ej Inställningsbar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:22)
812 4126 Provdocka Plast, höjd: 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:22)
812 4243 Ramar 1 par, ramens innermått: 28x66
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:45)
812 4185 Ramar 4 st, diverse
812 4117 Ramar Parti, diverse
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:11)
812 4040 Relieftavlor 2 st, metall, höjd: 32, Änglar
812 4439 Ring 18 k, 3, 6 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:53)
812 1054 Ring + örhängen 3 delar, Granater
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:54)
812 4065 Ringar 2 st, silver
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:58)
812 4545 Salongsbord engelsk stil, längd: 72, djup: 72, höjd: 69
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:22)
812 4416 Salongsbord Gustaviansk stil, sekelskifte, diameter: 76, höjd: 74
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:37)
812 4406 Salongsbord med låda, Mahogny, Empirestil, längd: 107, djup: 72, höjd: 72
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:22)
812 4219 Samesilver 11-del, längd: 11-24, 250gr
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:09)
812 4601 Samovar Ryssland, höjd: 47
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:25)
812 4467 Säng Furu, 75x195
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:33)
812 4097 Sängstol utvikbar, tidigt 1900-tal, bemålad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:21)
812 4299 Satsbord 3 delar, Mahogny, höjd: 52
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:06)
812 4058 Satsbord 3 delar, Rokokostil, Jason Danmark
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:06)
812 4091 Screentryck 3 st, motivets mått: 30x30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:08)
812 4432 Sekretär Sent 1800-tal, längd: 94, djup: 45, höjd: 120
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:46)
812 1221 Senapskanna Silver, England, höjd: 7
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:14)
812 4489 Serveringsvagn
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:43)
812 4521 Serveringsvagn Funkis, längd: 72, djup: 43, höjd: 65
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:49)
812 4051 Servisdelar ca 30 del, Willow
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:31)
812 9267 Sideboard nutida, längd: 137, djup: 50, höjd: 95
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:50)
812 4006 Sifon + korkskruv, (väggfast)
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:26)
812 4550 Siluettavlor 3 st, signerad,
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:32)
812 4280 Silver 13 del. bestick, olika modeller, 260g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:45)
812 4278 Silver 14 del. kaffeskedar, m. m
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:42)
812 4217 Silver 9-del, 180gr
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:05)
812 4415 Sjömanskista längd: 95
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:26)
812 4373 Skål Gustavsvbergs studio, Stig Lindberg (1916-1982), diameter: 16
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:20)
812 4362 Skålar 4 + 2 st. Kina, dia ca. 15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:19)
812 4326 Skålfat 1 par, Kina, diameter: 27
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:37)
812 4016 Skålfat Kina, Dia30
812 4366 Skålfat porslin, dia 36
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:15)
812 1214 Skåp Allmoge, längd: 122, djup: 59, höjd: 175
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:02)
812 4020 Skåp bemålat, längd: 54, djup: 20, höjd: 83
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:26)
812 4021 Skåp Bemplat, längd: 60, djup: 37, höjd: 98
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:30)
812 4282 Skedar 10 del. silver, 250g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:00)
812 4220 Skedar 15-del, 280gr
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:11)
812 4291 Skeppsbarometer + skeppsklocka, mässing
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:55)
812 4492 Skrin Tenn, längd: 35, djup: 25, höjd: 13
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:05)
812 8444 Skrivbord 'Saab baklucka', + Saabstol. längd: 152, djup: 60, höjd: 120 Möbeln är tillverkad av Gunnar Svensson från Malmö. "Galleri Form" i Malmö hade tidigare inbjudit honom att deltaga i deras utställning "Fantastiska Möbler"
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:13)
812 4204 Skrivbord Furu, Sekelskifte, längd: , djup: , höjd:
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:12)
812 4413 Skrivbord Nyrokoko, längd: 119, djup: 57, höjd: 76
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:25)
812 4525 Skrivbord sent 1800-tal, längd: 142, djup: 72, höjd: 80
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:59)
812 4292 Skrivbordslampa mässing/plåt
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:59)
812 1155 Skrivbyrå 1800-tal, Björk, längd: 94, djup: 46, höjd: 102
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:25)
812 4223 Skulptur Annica Stiernlöf, "fågel IX", brons, längd: 24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:22)
812 4473 Skulptur Bagare, höjd: 67
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:40)
812 4343 Skulptur brons, sittande kvinna, efter M Guiraud Riviere, saknar gjutarstämpel, längd: 40
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:09)
812 1390 Skulptur Clown, konstglas, höjd: 22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:54)
812 4585 Skulptur Diskuskastaren, Brons/marmorsockel, Herman Bergmans gjuteri, Stockholm, höjd: 30
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:23)
812 4127 Skulptur Häst, höjd: 20
812 4520 Skulptur Järn, riddare, höjd: 90
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:51)
812 4353 Skulptur Kina, järn, höjd: 37
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:42)
812 4042 Skulptur Schackspelare, porslin, Napoli, höjd: 16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:09)
812 3039 Skulptur Thure Thörn, Figur, brons, signerad. T. Thörn III - VII. , höjd: 40
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:44)
812 4472 Skulpturer 1 par, Hundar, höjd: 72
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:46)
812 4534 Skulpturer 2 st, Elefanter, höjd: 12-22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:53)
812 4451 Slaglåsgevär längd: 116
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:08)
812 4450 Slaglåsgevär längd: 120
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:07)
812 4062 Smycken div vintage
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:51)
812 4061 Smycken div vintage
812 4064 Smycken Silver, 1950-tal
812 4036 Snäckfat nysilver, omkring 1900, längd: 25
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:01)
812 4402 Snapsglas 6 st + karaff
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:59)
812 4214 Snusdosa Silver, 1820, Carl XIV Johan, längd: 9, 34gr
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:01)
812 4216 Sockerskål + gräddsnipa, silver, 240gr
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:03)
812 1057 Sockerskål + gräddkanna + bricka, silver, 320g ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:05)
812 4233 Soffa nutida, Amerika, längd: 220
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:59)
812 4305 Soffa Nyrokoko, Emmamodell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:11)
812 4303 Soffa Nyrokoko, Emmamodell
812 4264 Soffa Nyrokoko, omklädd, längd: 210
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:04)
812 1733 Soffbord 1950-tal, trä, längd: 125, djup: 59, höjd: 50
812 4296 Soffbord Butlers tray, längd: 120, djup: 90, höjd: 55
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:00)
812 4153 Soffbord Carl Malmsten, "Ovalen", längd: 120, djup: 85, höjd: 62
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:17)
812 4428 Soffbord Mosaik, längd: 140, djup: 85, höjd: 50
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:43)
812 4517 Sparbössa Städerska, gjutjärn
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:46)
812 4238 Spegel Barockstil, höjd: 72
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:55)
812 1658 Spegel förgylld, 1800-tal, höjd: 120
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:26)
812 4422 Spegel Gustaviansk stil, Metall, höjd: 32
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:37)
812 4546 Spegel metall, höjd: 47
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:24)
812 4315 Spegel nutida, höjd: 87
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:19)
812 4425 Spegel Rektangulär, höjd: 152
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:41)
812 4384 Spegel Reliefdekor, höjd: 65
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:33)
812 1290 Spegel rokokostil, höjd: 83
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:41)
812 4239 Spegel Sent 1800-tal, höjd: 163
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:56)
812 1276 Spegel+ konsolbord 1960-tal, längd: 80, höjd: 42 + 113
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:22)
812 4319 Spegel/tavelram höjd: , 75
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:22)
812 4072 Spegellampett Sent 1800-tal, höjd: 51
812 4249 Spegellampetter 1 par, tenn, 1920-tal, höjd: 37
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:31)
812 4071 Spetsar diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:59)
812 4560 Stekfat + 2+ 2+ 2 tallrikar, 1800-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:24)
812 1037 Stol Karl Johan, Björk Sign, Johan Adam Vogt, ioVo
812 1236 Stolar 1 par + 1 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:47)
812 1079 Stolar 1 par, Björk, 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:49)
812 4189 Stolar 1 par, Design Bruno Mathsson, Mina
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:49)
812 4167 Stolar 1 par, Nyrokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:48)
812 4078 Stolar 1 par, rokokostil, bemålade
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:42)
812 4544 Stolar 1 par, rotting, mahogny
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:22)
812 4498 Stolar 2+ 2, 1800-tal, björk
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:16)
812 4178 Stolar 4 st, engelsk stil, lädersits
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:28)
812 4600 Stolar 4 st. Jugend
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:30)
812 1666 Stolar 4 st. mahogny, senempire
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:37)
812 4177 Stolar 6 st, Bast
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:28)
812 1234 Stolar 6 st, Chippendalestil, Mahogny
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:44)
812 1628 Stolar Ett par, Karl Johan, björk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:23)
812 4453 Svärd längd: 77
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:14)
812 4015 Svepaskar 2 st, 1800-tal, Bla dekorerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:56)
812 4414 Taburett Chippendalestil,
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:26)
812 4537 Takarmatur 60/70-tal, diameter: 47
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:09)
812 4495 Takarmatur Bumlingen, diameter: 40
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:15)
812 4512 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), plåt
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:39)
812 4424 Takarmatur med prismor, höjd: 25
812 4037 Takarmatur med prismor, höjd: 30
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:01)
812 4252 Takarmatur Oscariansk, (el), höjd: 80, diameter: 57
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:49)
812 4459 Takarmatur Prismor, höjd: 25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:47)
812 4417 Takarmatur Rokokostil, höjd: 48
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:41)
812 4360 Tallrikar 4 st. Kina, dia 16 - 23
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:09)
812 4012 Tallrikar 6 del, Rörstrand
812 4475 Teaterkikare i fodral
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:42)
812 4399 Teglas 6 st, Iittala
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:57)
812 1536 Tekoppar 11 st, Rosenthal, "Isolde"
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:00)
812 4325 Tekoppar 4 st, Kina, höjd: 5
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:32)
812 4134 Tenn bla 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:41)
812 4054 Terrin + såsskål Gefion, Gustafsberg
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:44)
812 4295 Teservisdelar 13 del. "Blå Eld", Rörstrand
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:59)
812 4253 Textilier 3 st. rullar, bomull, chintz
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:44)
812 4427 Tobaksburk Mahogny, längd: 16, djup: 16, höjd: 17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:42)
812 1659 Trågsoffa svensk rokokostil. , längd: 194
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:24)
812 4270 Träskulpturer 3 st Samer, (1 sign TL samt 2 st GJ), höjd: 9-12
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:18)
812 4502 Träsnitt Hans Osswald (f. 1919), 1952, 6/25, motivets mått: 38x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:27)
812 4100 Träsnitt Signerad, -78, 7/10, motivets mått: 65x46
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:33)
812 4511 Trofé Monterat rådjurshuvud
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:38)
812 4606 Tryck Efter Nils Krång, "Bärgningen av Vasa", 80x57
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:21)
812 4407 Tryck Philip von Schantz (1928-1998), med dedekation, 20x14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:16)
812 4531 Tvättbalja Koppar, diameter: 70
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:31)
812 9259 Urna/ytterfoder Kina, höjd: 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:38)
812 4487 Vägghyllor 1 par, SenjugendL. 44
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:33)
812 4493 Väggljusstakar 1 par, nyrokoko, längd: 32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:07)
812 4050 Väggljusstakar med prismor, mässing, höjd: 30
812 4381 Väggpendyl Förgylld, Rokokostil, höjd: 62
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:31)
812 4506 Väggpendyl Sent 1800-tal, höjd: 102
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:35)
812 4471 Väggreliefer Maggi Edsbäcker, triptyk, Moses
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:38)
812 4389 Väggur Ek, H 72
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:38)
812 4118 Väggur höjd: 59
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:12)
812 4372 Väggur Keramik, Gustavsberg Britt-Louise Sundell, diameter: 29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:19)
812 4265 Väggur Kling, Gefle, bemålat, höjd: 36
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:05)
812 4049 Väggur rokokostil, höjd: 58
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:21)
812 4093 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Boda, höjd: 17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:10)
812 4518 Vas Brons, höjd: 30+ sockel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:52)
812 4370 Vas Gustavsbergs Studio, Lisa Larson (f. 1931), höjd: 29
812 4359 Vas Kina, höjd: 25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:58)
812 4024 Vas Kristall/Nysilver, graverad, höjd: 50
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:35)
812 4374 Vas med handtag, Argenta, höjd: 30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:21)
812 4275 Vas Signerad Stålhane, Rörstrand, höjd: 26
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:30)
812 4445 Vaser 1 par, Brons, Meiji Japan, höjd: 19
812 4014 Vaser 1 par, Kina, + 1 del stengods, (skadad)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:43)
812 1269 Vaser 1 par, Kina, höjd: 29
812 4038 Vaser + skål 3 delar, Imari, längd: 20, höjd: 24-25
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 19:02)
812 4190 Väskor 2 st, 1800-tal, läder
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:11)
812 4398 Vikt 1860. , höjd: 15
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:56)
812 4322 Vinglas 2st rejmyre 1700-talsmodell + tennplunta Bellmanmotiv
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:26)
812 4574 Vinglas 7+ 5 + karaff
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 18:53)
812 4052 Vinglas 8 + 4 st
812 4448 Vinglas 9 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 4 mars 2013 20:05)