Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 1 april 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1245 5353  Äggkoppssamling

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:43)

1245 5221  Akvarell Albert Krüger (1885-1965), Sverige. Motiv från Öland, signerad, 27x34

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:18)

1245 5176  Akvarell Ann-Marie Enlund (1925-2010), Sverige. "I min ateljé". Signerad, daterad -89, bladets mått: 30x39,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:23)

1245 1011  Akvarell Franco Leidi (f. 1933), ansikte. Signerad, daterad 1972. Motivet: 27,5x18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:14)

1245 1012  Akvarell Franco Leidi (f. 1933), komposition. Signerad, daterad 1971. Motivet: 29x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:12)

1245 3149  Akvarell Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Tozour". Signerad, daterad -68

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:44)

1245 5228  Akvarell Ingalill Sjöström, "Fruktfat", signerad, -95. Motivet: 49x55

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:36)

1245 5263  Akvarell Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Fönster, signerad, 39x29

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:58)

1245 5450  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Ballerinor, 19x24

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:03)

1245 5335  Akvarell Signerad Ignacius 1890, fartygsporträtt. Ryssland, Motivet: 20x33

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:17)

1245 5141  Aladåbform Höganäs, Lejon. Längd: 23

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:07)

1245 5037  Appliquer Ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höjd: 38,5

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:02)

1245 5475  Armband 18k, KHM, 1964, Vikt: 47g. Längd: 21 cm

S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:49)

1245 5042  Armband 18k, med berlocker, 9,5g ca. Längd: 19,5 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:30)

1245 5038  Armband 18k. Längd: 18, pärlor, 6,5g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:26)

1245 5195  Armbandsur Omega Seamaster, boettens, diameter: 3,5 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:56)

1245 5472  Armbandsur Omega, Automatic, Cronometer, Constellation. Guld på stål, boettens, diameter: 3,5 cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:44)

1245 5156  Askfat 2 st, omkring 1900, porslin, Apor. Längd: 15, höjd: 11-13

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:33)

1245 5470  Assietter 10 st, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP. Diameter: 19,5

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:39)

1245 5053  Assietter 12 st. Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia. Diameter: 14,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:08)

1245 5188  Assietter 20 st, Rörstrand. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:33)

1245 5179  Babushka Sovjet. Flaskgömma, Höjd: 36 cm, trä

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:34)

1245 5504  Barbiedockor 5 st, + kläder, 1966-1970. Höjd: 22-30

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:43)

1245 5561  Barglob nutida. Höjd: 49. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:01)

1245 5192  Barometer + klocka, mässing. Diameter: 16

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:52)

1245 5542  Bestick 12+ 12+ 2, nysilver, England

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:35)

1245 5534  Bestick 29 delar, silver, Olga. Längd: 12-21, 13 + 12 + 2 + 2 delar, bruttovikt: 800 g (varav knivar ca 130 g)

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:13)

1245 5418  Bestick nysilver, 36 delar, i schatull

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:52)

1245 5342  Bestick Rostfritt, Danmark, 1950-tal, ca 35 delar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:25)

1245 5364  Bestick silver, 6+ 12+ 2, bruttovik. 276 g, vikt knivar 59 g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:56)

1245 5139  Bestickschatull Thomas & Co, London, trä. Längd: 55. Djup: 36 cm. Höjd: 12 cm, modell äldre, ej bestick

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:03)

1245 5550  Bestickuppsättning 52 delar, Möller, nysilver

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:16)

1245 5135  Bestickuppsättning 88 delar, Nysilver, "Domus SCF"

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:19)

1245 5551  Bestickuppsättning nysilver, 96 delar, Ingrid

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:24)

1245 5164  Bläckhorn + vas, 3 delar, Mässing / kristall, 9-11. Längd: 4-7 cm, djup: 4-7 cm, höjd: 9-10 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:46)

1245 3482  Bläckhorn Kristall, förgyllt lock, AG Dufva. 1909, Höjd: 12

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:29)

1245 3155  Blandteknik Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Han med hästar. Signerad, daterad -1920. Motivet: 21x27

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:53)

1245 5095  Blandteknik Carl Lindqvist, Vinga Sand, signerad, 58x37

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:59)

1245 5035  Blandteknik Curt Asker (f. 1930), Sverige. "Vision av en resa I". Signerad, daterad -63, ca 32x36 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:55)

1245 5124  Blandteknik Oidentifierad konstnär, man. Motivet: 45x33

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:45)

1245 5203  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 15x10

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:40)

1245 5401  Blandteknik Rohdin, "Fiskarlappar". Signerad, daterad -39,40x46

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:42)

1245 5117  Blandteknik signerad, stadsbild, 68x49

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:43)

1245 5118  Bokhylla bonad björk. Längd: 110, djup: 26 cm, höjd: 89 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:50)

1245 5302  Bokhylleskåp 1950-tal, teak. Längd: 120, djup: 40 cm, höjd: 170 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:12)

1245 5293  Bokhylleskåp 2 st, Gustaviansk stil. Längd: 90, djup: 42 cm, höjd: 191 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:56)

1245 5320  Bordskanon Hälleforsnäs, med salutskott. Längd: 30

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:38)

1245 5354  Bordslampa Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: ca 48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:44)

1245 5060  Bordslampa Böhlmarks, mässing. Höjd: 84

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:26)

1245 5502  Bordslampa Ewald Dahlskog (1894-1950), Bo Fajans, "Lava", med skärm "Terrazzo", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:44)

1245 5077  Bordslampa Frandsen, Danmark, Halogen. Höjd: 60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:22)

1245 5232  Bordslampa höjd: 50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:39)

1245 5142  Bordslampfot + skål, 2 delar, Kina respektive Japan. Diameter: 13. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:07)

1245 5078  Bordslampfot Kina. Höjd: 30

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:23)

1245 5126  Bordslampfot porslin. Höjd: 60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:50)

1245 5138  Bordslampfötter 4 st, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. Höjd: 26-38

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:05)

1245 5419  Bordslampfötter ett par. Höjd: 47

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:53)

1245 5125  Bordslampor 2 st. EVÅ, 1950-tal. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:45)

1245 5340  Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 75

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:21)

1245 3042  Bordslmpfot + vas, 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 23-31

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:24)

1245 5166  Brevpress 1800-tal, sten. Längd: 21 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:51)

1245 5048  Bricka + bordstabletter, 15 delar, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 8 + 4 + 2 + 1, La Plata & Teheran, 8 st 40x30 cm, 4 st 10x10 cm, 2 st, diameter: 23,5 cm, 1 st, diameter: 31 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:49)

1245 5618  Bricka + karott, nysilver, Råström, + dubbelkarott, nysilver. Längd: längd: 18 - 38

1245 5457  Bricka England, pläterad. Längd: 44 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:18)

1245 5144  Bricka Gefle. Längd: 37

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:16)

1245 5074  Bricka mässing, Egypten, omkring 1900. Diameter: 49

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:01)

1245 5312  Brickbord längd: 61 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:51)

1245 5423  Brickor 2 st, omkring 1900, nysilver. Längd: 61-63

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:05)

1245 5594  Brickor 2 st. Silver. Längd: 20 + skål, silver. Diameter: 7 cm, höjd: 4 cm, England, vikt: ca 290 g + 70 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:12)

1245 5387  Brosch + armband, Silver / blå sten, SVG & VJ, 1960-tal, brosch 5x3 cm, armban. Längd: 18 cm, bruttovikt: ca 35 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:00)

1245 5295  Brosch Anna Petrus (1886-1949), Sverige. Firma Svenskt Tenn. Längd: 8

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 21:03)

1245 5410  Broscher + hänge, 4 delar, silver, bland annat Birger Haglund. Längd: 5-6, bruttovikt. 31 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:56)

1245 5399  Broscher + ring, 7 delar, silver, bland annat filigranarbete. Längd: ca 3-5,5 cm. Vikt: ca 60 g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:39)

1245 5411  Broscher 8 st, Silver / stenar. Längd: 3,5-5, bruttovikt: ca 80 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:08)

1245 5409  Broscher längd: 3-5 cm + armband längd: 18-20 cm, 4 + 2 delar, Silver / emalj, vikt: ca 51 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:54)

1245 5435  Buljongkoppar 12 + 2 st, Royal Worcester, England, "Regency". Diameter: 11-15,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:29)

1245 5234  Byrå Björk, Längd: 102cm. Djup: 46 cm, höjd: 82cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:41)

1245 1306  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Längd: 98, djup: 53 cm, höjd: 84 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:29)

1245 5377  Byrå Längd: 76 cm. Djup: 38 cm, höjd: 87 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:07)

1245 5379  Byrå med stenskiva, Längd: 64 cm. Djup: 32cm, höjd: 62cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:08)

1245 5576  Byrå Stenskiva, mahogny. Längd: 68, djup: 40 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:29)

1245 5328  Byråar ett par, England, nautisk stil. Längd: 40 cm. Djup: 30 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:06)

1245 5333  Cake stand omkring 1900. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:12)

1245 5113  Champagneglas + vinglas, 12 + 10 st. Helena, Orrefors. Höjd: 20 - 23

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:36)

1245 5133  Coaster + salt/pepparströare, med mera. Nysilverh. Ca 6-11 cm. Diameter: 8 cm, längd: 20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:05)

1245 5547  Coasters ett par, nysilver. Diameter: 13,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:10)

1245 5612  Damarmbandsur 14k, boettens, diameter: 2,2 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:34)

1245 5043  Damarmbandsur 18k, Tissot, 20g brutto, boettens, diameter: 1,8 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:30)

1245 5614  Damarmbandsur Omega, 14k, boettens, diameter: 2 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:37)

1245 5474  Damarmbandsur Omega, Constellation, Automatic, Cronometer. Guld på stål, boettens, diameter: 2,5 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:48)

1245 5595  Damarmbandsur Omega, Tûrler. Längd: 19

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:17)

1245 5562  Dantestol

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:01)

1245 3189  Dosor 3 st, bland annat en med silver lock. Längd: 11-14 cm ca. Vikt: ca 56 g (silverlock)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:28)

1245 5432  Dosor med lock, 2 st, silver, England/Holland. Höjd: 2,5-4, vikt. 56 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:23)

1245 5177  Etsning Harry Booström (1917-1996), Sverige. "Komposition 5", 31/65. Signerad, daterad -53. Motivet: 24,5x34,5

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:32)

1245 3459  Etsning Karta, Gallia vulgo la France. Motivet: 47x58

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:39)

1245 5198  Etsning Léon Danchin (1887-1938), Frankrike. 28x41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:00)

1245 2148  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Fisk. Signerad, numrerad 98/100. Motivet: 15x20,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:12)

1245 5151  Fågelbad nutida, djävul, diameter: 40

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:22)

1245 5087  Färgetsning Cristina Morono, 273/275, signerad, bladets mått: 42x35

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:14)

1245 5034  Färgetsning Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. 6/50, signerad, 17,5x23,5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:55)

1245 5532  Färglitografi 2 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. 250 upplaga. Motivet: 19x27

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:11)

1245 5533  Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 34x19

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:11)

1245 5245  Färglitografi 3 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad. Motivet: 21x17,24x35

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:57)

1245 5417  Färglitografi 6 st bla Huss Wallin + tusch Ströyer, lösa blad, Motivet. 36-50x26-36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:47)

1245 5171  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. EA-upplaga, Figur, signerad. Motivet: 74x52

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:05)

1245 3490  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Norrskär". Signerad, numrerad 301/360, ca 35x42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:12)

1245 5090  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 82/360. Motivet: 36x49 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:22)

1245 5174  Färglitografi C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 73/310, bladets mått: 38x28 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:15)

1245 5031  Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. "Solgatt". Signerad, daterad -82,37/220. Motivet: 31x40

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:49)

1245 5323  Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 275/295. Motivet: 42x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:46)

1245 5324  Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), Stenhusen, 1995. Signerad, numrerad 6/275. Motivet: 35x49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:00)

1245 5012  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, daterad -59. Motivet: 35x55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:52)

1245 5237  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, numrerad 156/260. Motivet: 48x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:45)

1245 5210  Färglitografi Håkan Thorsén (f. 1928), Signerad, numrerad 244/360. Motivet: 41x63 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:50)

1245 5506  Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 127/290. Motivet: 28x35 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:55)

1245 5505  Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 203/250. Motivet: 29x36 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:56)

1245 5211  Färglitografi Jan Håfström (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 179/270, bladets mått: 92x60 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:52)

1245 3258  Färglitografi Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad. PT, Svan. Motivet: 48x67

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:09)

1245 5238  Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, daterad 1988, Älven 2, EA-upplaga, 11/20. Motivet: 54x32

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:47)

1245 5207  Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 100/290. Motivet: 40x29 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:44)

1245 5242  Färglitografi Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige, Katt. Signerad, numrerad 298/360. Motivet: 33x42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:57)

1245 5484  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, Eka, signerad. 38x56

1245 5486  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, Gondoljär, signerad. Motivet: 36x56

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:00)

1245 5496  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, signerad. Motivet: 33x55

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:10)

1245 5495  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, signerad. Motivet: 41x55

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:09)

1245 5482  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Eskimå, signerad. EA-upplaga. Motivet: 40x57

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:00)

1245 5488  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka med papegoja. Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 36x64 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:01)

1245 5494  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka. Signerad, numrerad 82/360. Motivet: 89x63 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:11)

1245 5489  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Hus, signerad, EA-upplaga. Motivet: 39x65 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:02)

1245 5485  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 1/40. Motivet: 26x66 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:59)

1245 5493  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 1/40. Motivet: 26x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:07)

1245 5478  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 38x65 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:55)

1245 5492  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 2/40. Motivet: 26x66 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:04)

1245 5498  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 2/40. Motivet: 26x66 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:11)

1245 5499  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 2/40. Motivet: 27x66 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:12)

1245 5619  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 4455/5000. Bladets mått: 64x49 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:55)

1245 5491  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad HC 12/30. Motivet: 69x46 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:03)

1245 5204  Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Motivet: 21x17

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:40)

1245 5120  Färglitografi Otte Sköld (1894-1958), Sverige. Ångbåt. Signerad, bladets mått: 65x84 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:36)

1245 5172  Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. 106/260. Signerad, daterad -76, utsikt. Motivet: 56x46

1245 5442  Färglitografi Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. Signerad, numrerad 31/188. Motivet: 91x64 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:53)

1245 5357  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad Sven Erixson i tryckplåt, ej numrerad. Motivet: 72x61 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:50)

1245 3457  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, daterad 48. Motivet: 64x43

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:32)

1245 3353  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 101/350. Motivet: 47x68

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:48)

1245 3653  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Spanien. Signerad, numrerad 250/250. Motivet: 44x49 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:05)

1245 5206  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 362/380. Motivet: 31x43 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:42)

1245 3099  Färglitografier 10 st, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Signerad, daterad 1966, numrerad 20/225. Lösa blad i mapp, bladets mått: 67x55 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:09)

1245 5175  Färglitografier 2 st, Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Djur. Signerad, numrerad 86-282/330. Motivet: 30x26 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:17)

1245 5066  Färglitografier 2 st. Lars Holm (f. 1956), Sverige. Numrerade och signerade. Motivet: 45x60, ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:46)

1245 5529  Fat Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Upsala-Ekeby. Längd: 31

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:52)

1245 5439  Fat silver, Reliefmönster, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1952. Diameter: 12

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:39)

1245 5220  Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, DUX, svart läder, stomme av kromad metall

S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:14)

1245 5111  Fåtölj Karl Johan, tygslitage + fotpall. Längd: 56, djup: 31 cm, höjd: 11 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:33)

1245 5397  Fåtöljer Ett par

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:40)

1245 5311  Fåtöljer ett par, skinn

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:41)

1245 5194  Fickur 5 st

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:55)

1245 5438  Fingerborgar  + broscher, diverse, i glasask, bland annat silver

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:35)

1245 5165  Flakonger 3 delar, 1800-tal, glas. Höjd: 9-15

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:48)

1245 5434  Flaskor 6 st, glas, "Ges Gesch", 0,35cl. Höjd: 16,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:29)

1245 5028  Flaskskepp glas. Längd: 36

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:13)

1245 5168  Fotoalbum 3 st

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:55)

1245 5384  Fotogenlampa höjd: 40 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:15)

1245 5345  Fotografi Helene Schmitz (f. 1960), Sverige. "Caméllia japónica". Signerad på baksida av fotografiet, 75-upplaga. Omramad. Motivet: 43x37 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:30)

1245 5616  Front till öppen spis trä. Längd: 120, djup: 20 cm, höjd: 120 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:14)

1245 5289  Fruktservis 9 delar, Iittala. Diameter: 11-18

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:44)

1245 5091  Gabbeh 382x255

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:44)

1245 5143  Gardinomtag 3 st, Trä. Diameter: 12 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:11)

1245 5520  Gitarr Akustisk Yamaha. Längd: ca 100 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:42)

1245 5262  Gitarr Akustisk, EKO p2. Längd: 96 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:32)

1245 5426  Glas 19 delar, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors, 10 + 9 st, formgiven 1957. Höjd: 7-11

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:09)

1245 5291  Glas 5+ 9 st, Iittala. Höjd: 5-17

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:49)

1245 5538  Glas 7 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:31)

1245 5427  Glas på fot 12 + 6 st, Tidigt 1900-tal. Höjd: 9-14

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:12)

1245 5010  Glasservis 96 delar. Edward Hald (1883-1980), Sverige. Rio, Orrefors. 8x12 st, Höjd: 8,5 - 14,5 cm

S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:22)

1245 5180  Glasservis Ca 50 delar, ej slipade. Höjd: 8-20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:34)

1245 5582  Glasservisdelar 21 delar, Johansfors Glasbruk

1245 5581  Glasservisdelar 29 delar, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. "Rhapsody", Orrefors / Hovmantorp & Smålandshyttan. Höjd: 10-18,5

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:56)

1245 5103  Glasservisdelar 9 + 5 st. Walter Hickman, Kosta Boda. Höjd: 9 - 13

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:29)

1245 5374  Glasservisdelar Böhmen, ca 30 del

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:07)

1245 5522  Golvlampa 1950-tal. Höjd: 140

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:44)

1245 5254  Golvlampa 1960-tal. Höjd: 117

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:17)

1245 5255  Golvlampa 2-armar. Höjd: 130 ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:23)

1245 3293  Golvlampa Armaturhantverk. Höjd: 150 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:49)

1245 5231  Golvlampa Ett par. Höjd: 113 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:41)

1245 5518  Golvlampa höj- och sänkbar. Höjd: ca 168 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:27)

1245 5583  Golvlampa teak, 1950-tal. Höjd: 155

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:28)

1245 5154  Golvvas 1950-tal. Höjd: 45 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:26)

1245 5571  Golvvas Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. "Paprika", Upsala-Ekeby 1948-1962. Delvis glaserat lergods med vita blad på brun boten. Märkt undertill: Upsala-Ekeby. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:28)

1245 5381  Gouache Oidentifierad konstnär. Signerad. Spanien, 1952,32x56

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:09)

1245 3126  Gouache Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "tornedalen". Signerad, daterad -56,64x48

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:56)

1245 5123  Grafiska blad parti diverse, ca. 70 st. Bladets mått: ca. 50x35

1245 5281  Grafiskt blad Die Schmede von Philipp, Wouwermann. Motivet: 42x53

1245 5122  Grafiskt blad husfasad i Berlin. Motivet: 32x20

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:39)

1245 5205  Gravyrer 2 st, 15x22

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:42)

1245 5375  Hallbyrå mahogny, Längd: 37 cm. Djup: 31cm, höjd: 71 cm

1245 5575  Hallbyrå Stenskiva, mahogny. Längd: 51, djup: 31 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:34)

1245 5127  Hängskåp längd: 67 cm, djup: 27 cm, höjd: 55 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:51)

1245 5615  Herrarmbandsur 18k, Zenith, boettens, diameter: 3,5 cm. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:44)

1245 5465  Herrarmbandsur Omega, Seamaster, De ville, Automatic. Guld på stål. Diameter: 3,5 cm ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:30)

1245 5252  Hillebarder 2 st. Längd: 72-78

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:11)

1245 5271  Ishink + tång. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:56)

1245 5556  Jultallrikar 7+ 3, Kunglig dansk och B&G. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:27)

1245 5212  Kaffe-/ teservis 34 delar, Blå Blom, Gustavsberg

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:44)

1245 5284  Kaffegods Gustavsberg, Ritz, 8 + 5 delar, + 2 extra fat

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:35)

1245 3380  Kaffekoppar 8 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten, 8 koppar + 2 extra fat

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:51)

1245 5283  Kaffekoppar 8 st. Linnea + 8 st. Blåvinge, Rörstrand

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:30)

1245 3032  Kaffeservis 32 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:59)

1245 3248  Karaffer + skål, 5+ 1 delar, bla. Orrefors. Höjd: 13-41 cm ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:50)

1245 5307  Karaffer 2 st + vas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 22-27

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:18)

1245 3415  Karaffer / kannor / pluntor 9 st, glas / ns / mässing. Höjd: 14-30cm.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:50)

1245 3512  Karmstol Barockstil, petit pointsklädsel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:44)

1245 3115  Karmstol omkring 1900, mahogny

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:29)

1245 5549  Karmstol Sjuan, design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Fritz Hansen, läder

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:18)

1245 5006  Karmstolar ett par, NK, 1900-talets första hälft, etikettmärkta

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:48)

1245 5070  Karott + 2 st. Uppläggningsfat, nysilver, Råström / GAB. Längd: 27 - 37

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:54)

1245 3647  Karotter  + form, 4 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Längd: 40 Dia: 13-20

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:56)

1245 5395  Knappar / broschdelar 22 delar, silver, till folkdräkt. Diameter: 1,5-3 cm. Höjd: 1-2 cm, vikt: ca 70 g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:45)

1245 5279  Konsolbord Gustaviansk stil, med stenskiva, Längd: 65 cm. Djup: 32cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:04)

1245 5331  Konsolbord Metall. Längd: 40. Djup: 27 cm, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:09)

1245 5157  Konstglas 4 delar, bland annat Millifiori. Höjd: 5-14 cm

1245 5305  Konstglas 5 delar, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 9-19

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:17)

1245 5017  Konstglas 6 delar. Höjd: 12-25

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:13)

1245 3565  Konstglas 8 delar, bland annat Orrefors, Kosta. Höjd: 3,5-16,5cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:17)

1245 5329  Koppargryta med lock. Höjd: 35

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:07)

1245 5503  Kudde Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mönster "Terrazzo", etiketterad, 60x60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:41)

1245 5543  Kuverttallrikar 6 st, Skultuna. Diameter: 30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:40)

1245 5253  Lampett metal, bemålad. Höjd: 56

1245 3261  Lampett trä, Gustaviansk stil. Höjd: 145, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:17)

1245 5277  Lerkrukor 3 st. Höjd: 29-32 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:05)

1245 5512  Litografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, numrerad 80/100, daterad -67, Motivet. 48x62 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:03)

1245 5620  Litografi Janne E Johansson, Mosebacke torg, Stockholm, 423/450, signerad, -82. Motivet: 44x62

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:08)

1245 5244  Litografi Nina Bondeson (f. 1953), Sverige. "Ung man tröstas", ej numrerad, signerad. Motivet: 38x26 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 21:11)

1245 3604  Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 60

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:36)

1245 5008  Ljuskrona med prismor. Diameter: ca 40 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 21:02)

1245 3435  Ljuskrona med prismor. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:58)

1245 5273  Ljuslyktor 3 st, Kosta Boda. Höjd: 7 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:57)

1245 5082  Ljusstakar Ett par, mässing, barockstil. Höjd: 18

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:41)

1245 5016  Ljusstakar Ett par, mässing, kolonn. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:13)

1245 5121  Ljusstakar Ett par, mässing, omkring 1900. Höjd: 18

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:37)

1245 5319  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:36)

1245 3609  Ljusstakar Ett par, metall. Längd: 45

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:10)

1245 5349  Ljusstakar Ett par, No 54, mässing. Höjd: 18

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:40)

1245 5536  Ljusstakar Ett par, silver, MEMA, Meyer, 2005. Höjd: 6,5, bruttovikt: 300 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:42)

1245 5394  Ljusstakar Ett par, silver, MGAB, 1969. Höjd: 7 cm, bruttovikt: 255 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:33)

1245 5190  Ljusstakar Ett par, Skultuna Bruk, No 48. Höjd: 17,5

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:41)

1245 3486  Ljusstakar Ett par, Sterling, Thailand. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:06)

1245 5469  Ljusstakar ett par, Tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1935. Höjd: 13

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:37)

1245 5147  Ljusstakar Ett par, Trä, Bemålade. Höjd: 21

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:13)

1245 3109  Lockurna Berlin, senare bemålning. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:54)

1245 5119  Lockurna Kina. Höjd: 34

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:31)

1245 5606  Lockurna Turkiet, nutida. Höjd: 25

1245 5084  Malmkrona mässing. Höjd: 45 ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:47)

1245 5062  Manikyrgarnityr i etui. Längd: 28

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:28)

1245 5507  Manschettknappar 4 par, silver, Sverige / Finland, bruttovikt. 46 g. Diameter: ca 2 cm. Vikt: ca 45 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:38)

1245 5326  Mapp Olof Rudbeck DY, "Portföljen, 1988, bladets mått: 44x55

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:01)

1245 5286  Mat / kaffeservis ca. 60 delar, Victoria, Tjeckoslovakien

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:39)

1245 5080  Mat / kaffeservis ca. 70 delar, Rosenthal, Maria Björnbär

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:38)

1245 5407  Matbord Gustaviansk stil. Längd: 140. Djup: 100 cm. Höjd: 75 + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:52)

1245 5578  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, diameter: 110, höjd: 73,2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:28)

1245 3454  Matsalsgrupp 7 delar, England, mahogny, Bord + 6 stolar

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:28)

1245 5554  Matsalsgrupp 9 delar, Gustaviansk stil, + 2 st iläggsskivor. Längd: 140, djup: 99 cm, ilägg 2x48

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:53)

1245 5251  Matsalsskåp med vitrin, Längd: 100 cm. Djup: 40 cm, höjd: 184cm, nyckel

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:09)

1245 5216  Matsalsstolar 6 st + 1 par karmstolar, England, mahogny

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:46)

1245 5306  Matservis 54 delar, dekor med blommor & guldkant

1245 5332  Matservis Eschenbach, ca 50 del

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:10)

1245 3442  Matservis Villeroy & Boch, Amapola, ca 45 del

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:05)

1245 5186  Matservisdelar Arabia, ca 40

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:12)

1245 5584  Matta Bocchara, 137x197

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:29)

1245 5585  Matta bocchara, 62x180

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:31)

1245 3135  Matta Orientalisk Jadjim, 230x285

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:49)

1245 5224  Matta orientalisk, 105x192

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:29)

1245 5222  Matta orientalisk, 126x190

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:24)

1245 3306  Matta orientalisk, 137x241

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:06)

1245 5226  Matta orientalisk, 140x200

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:32)

1245 5455  Matta orientalisk, 140x330

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:14)

1245 5059  Matta orientalisk, 145x100.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:25)

1245 5057  Matta Orientalisk, 150x205

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:24)

1245 5510  Matta orientalisk, 167x250

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:02)

1245 5227  Matta orientalisk, 180x270

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:34)

1245 3117  Matta Orientalisk, 183x253

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:33)

1245 3300  Matta orientalisk, 200x300

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:54)

1245 5385  Matta orientalisk, 237x340

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:13)

1245 5383  Matta orientalisk, Afghan, 140x208

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:12)

1245 5223  Matta orientalisk, Afghan, 76x120

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:29)

1245 5545  Matta orientalisk, Galleri, 81x252

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:08)

1245 5443  Matta Orientalisk, Hosseinabad, Galleri, 140x322

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 21:10)

1245 5225  Matta orientalisk, Pakistan, Bochara, 120x183

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:28)

1245 5382  Matta orientalisk, Pakistan, Bochara, 131x172

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:11)

1245 5617  Matta Orientalisk, Sarouk, 133x212

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:17)

1245 5094  Matta ull, 138x196

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:56)

1245 5009  Mattallrikar 16 st, Lincoln, Wood & sons, England. Diameter: 27,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:22)

1245 5052  Minkpäls Saga Mink, rygg mellan axlar ca 42 cm, rygg vid ärmhåleslut ca 60 cm, rygglängd ca 110 cm, ärmlängd ca 63 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:05)

1245 5004  Mjölkkanna + 3 st. Kaffekoppar. Höjd: 5 - 13 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:45)

1245 5601  Mjukdjur 3 st, Steiff. Längd: ca 28-40

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:05)

1245 5600  Mjukdjur Valross, Steiff. Längd: ca 80

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:03)

1245 5285  Mockakoppar 8 st. + kakfat, Linnea, Hackefors

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:31)

1245 5415  Mockaskedar 6 + 6 st, Silver / emalj, Frigast Danmark & Norge. Längd: 9-10, bruttovikt. 110 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:37)

1245 5229  Mössbord Bemålad, Längd: 105cm. Djup: 54cm, höjd: 74 cm

1245 5539  Muggar 2 st, Mumin, Arabia. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:34)

1245 5359  Naglar 2 st, silver, Asien. Längd: 8,5, bruttovikt. 24 g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:54)

1245 5288  Nallar 2 st. Höjd: 14-50

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:43)

1245 5422  Nattygsbord ett par. Längd: 66, djup: 43 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:01)

1245 3520  Oljemålning 1800-tal, herde med getter. Olja på duk, 38x46 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:32)

1245 5404  Oljemålning A Wahlgren, När solen dalar. Olja på pannå, signerad. 37x52

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:46)

1245 5197  Oljemålning Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stilleben. Olja på pannå, 42x33

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:57)

1245 3311  Oljemålning Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Signerad, daterad -49, "Venezia". Olja på pannå, 47x59

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:30)

1245 5511  Oljemålning Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1917, Vinterlandskap. Olja på duk, 42x60

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:03)

1245 3154  Oljemålning Astrid Widenberg-Liljefors (f. 1943), Sverige. Landskaå med sjöfåglar, signerad. Olja på pannå, 15x32

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:51)

1245 5032  Oljemålning Axel Birkholm (1909-1984), Sverige. "Kväll Norrfälsviken", Signerad. Olja på pannå, 38x46

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:46)

1245 5508  Oljemålning Barend van der Bruggen (f. 1914), Strandmotiv, 50x61, signerad. Olja på duk

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:01)

1245 5105  Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Sydländsk by. Signerad. Olja på duk, 67x33 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:36)

1245 5592  Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerad, daterad 1944, "Kyrktornet". Olja på pannå, 25x35, oramad

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:10)

1245 5591  Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerad, daterad 39, Motiv från Gotland. Olja på pannå, 20x28, oramad

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:16)

1245 5567  Oljemålning Bror Elvin Persson, Signerad "Gorthe", skånemotiv. Olja på duk, 40x77

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:18)

1245 3156  Oljemålning Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Venedig, signerad. Olja på duk, 33x54

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:54)

1245 4001  Oljemålning Carl Johansson. Signerad, daterad -08, Vinterlandskap, älvmotiv. Olja på duk, 35x48

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:59)

1245 5199  Oljemålning Cazac, Komposition. Olja på duk, 53x72

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:12)

1245 5313  Oljemålning Curt Agge (f. 1929), Sverige. Kust, signerad. Olja på duk, 60x72

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:31)

1245 3140  Oljemålning Einar Palme (1901-1993), Sverige. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, Hamnmotiv, 45x37

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:03)

1245 5235  Oljemålning Eliasson, Landskap, signerad. Olja på pannå, 42x60

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:42)

1245 5097  Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Tallar, signerad. Olja på duk, 54x64

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:02)

1245 5523  Oljemålning Fritiof Strandberg (1906-1988), Sverige. Hus. Olja på duk, 57x45

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:45)

1245 5236  Oljemålning G Johansson, Stilleben. Olja på duk, signerad. 47x66

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:47)

1245 5058  Oljemålning Gösta Sundvall (1900-1957), Sverige. Skeppsholmen. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:23)

1245 5566  Oljemålning Henry Cooper, Highland, omkring 1900. Olja på duk, signerad, 40x60

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:17)

1245 5509  Oljemålning Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Kyrka, 1945. Olja på duk, signerad, 64x80

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:00)

1245 5402  Oljemålning J Boström, Domherrar, 1915. Olja på duk, 45x58

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:44)

1245 5003  Oljemålning J c v h Heijden, Landskap med kanal, signerad. Olja på duk, 38x59 cm, ej ram

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:22)

1245 5266  Oljemålning Johan Heijer (1876-1961), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:50)

1245 5258  Oljemålning Johan Johanson, Fartyg. Signerad. Olja på pannå, 62x93 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:21)

1245 5085  Oljemålning Johan Lodewijk van Leemputten (1840-1910), Belgien. Gård med hönor. Signerad, daterad 1866. Olja på pannå, 23x35 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:59)

1245 5086  Oljemålning Johan Lodewijk van Leemputten (1840-1910), Belgien. Hönor. Signerad, daterad 1866. Olja på pannå, 23x35 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:03)

1245 5104  Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Havstensund, signerad. Olja på duk, 49x19

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:34)

1245 5460  Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Vinflaska, signerad. 43x38

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:21)

1245 3657  Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Figurer, Signerad. Olja på pannå, 70x100

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:15)

1245 1332  Oljemålning Nathan Gutman (1914-1990), orkester, signerad. Olja på duk, 53x64 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:32)

1245 5514  Oljemålning Nils Ove Olson. Signerad, daterad -69, Båtar vid ebb. Olja på pannå, 26x34

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:06)

1245 5098  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Fårö. Olja på pannå, 39x68

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:07)

1245 3662  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Bibliskt motiv. Olja på duk, 1700-tal, 60x72

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:31)

1245 5568  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Efter filmaffisch, La dolce Vita, 90x60. Olja på duk

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:21)

1245 5446  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Stadsmotiv. Olja på duk, 50x34

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 21:00)

1245 5610  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskeläge, signerad A Nilsson. Olja på duk, 44x64 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:20)

1245 5336  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Franskt flodlandskap, med eka, 37x44

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:16)

1245 1282  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Franskt landskap Kartong, 23x33

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:54)

1245 5445  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Johannes Döparen. Olja på duk, 97x73 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:56)

1245 3200  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap, ej signerad. Olja på duk, 21x26

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:23)

1245 5515  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hus. Olja på pannå, -46,45x55

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:11)

1245 5200  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, ME. Olja på pannå, 44x60

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:14)

1245 5257  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign BR. Olja på pannå, 21x77

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:20)

1245 5548  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Paris -68. Olja på pannå, 41x60 cm, oramad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:14)

1245 5449  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1962, komposition. Olja på pannå, 49x61

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:05)

1245 5015  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 50/60-tal. Olja på duk, 60x71 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:58)

1245 5173  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Fjällsjö. Olja på duk, 59x97

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:06)

1245 5527  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 45x60

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:52)

1245 5405  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Fartyg, omkring sekelskiftet 1900. Olja på pannå, 41x26

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:48)

1245 5250  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Hamn. Olja på duk, 50x70

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:11)

1245 5403  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stadsvy, signerad G Esposito. Olja på duk, 50x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:45)

1245 5525  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Olja på duk, 59x78

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:47)

1245 1138  Oljemålning Per Gummesson. Signerad, daterad -04, Landskap med hus. Olja på duk, 37x48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:08)

1245 5064  Oljemålning S Wirde, allé, signerad-58. Olja på duk, 32x20

1245 5128  Oljemålning signerad Th. J. Visby ringmur. Olja på pannå, 53x63

1245 3575  Oljemålning Stig Winnerskog (f. 1930), Sverige. Vintermotiv, signerad. Olja på duk, 68x74

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:31)

1245 5030  Oljemålning Sven Olow Olsson (1924-1971), Sverige. "Compiegné Frankrike", Signerad. Olja på duk, 43x60

1245 4023  Oljemålning Tamas Konok (f. 1930), Ungern. "Espacement". Signerad a tergo, 27,5x19,5 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:33)

1245 5065  Oljemålning Törner, sädesärla, signerad. Olja på duk, 28x38

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:38)

1245 3075  Oljemålningar 2 st, Gustav Adon Johansson (1922-1998), Sverige. Rödhake & Talgoxe, Signerade. Olja på duk, 22x27

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:05)

1245 5265  Oljemålningar 2 st. Inger Tollman, ansikten, signerade. Olja på pannå, 2019,41x33, oramade

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:39)

1245 5414  Pall Galonklädsel. Längd: 50 cm, djup: 30 cm, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:21)

1245 3406  Pall Gustaviansk stil. Längd: 71, med låda

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:30)

1245 5424  Parti grodor olika modeller

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:07)

1245 5061  Parti koppar diverse

1245 5163  Parti proppar 17 st, till Karaffer, glas

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:45)

1245 5516  Pastell Oidentifierad konstnär. Berns Salonger, 1950-tal. Signerad. Motivet: 28x20

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:10)

1245 3182  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad. O P, Porträtt, 60x52

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:00)

1245 5373  Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:13)

1245 5314  Piedestal Stenskiva, 25. Djup: 25 cm. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:33)

1245 5132  Pigtittare Valnöt, 1800. Tal. Höjd: 70

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:15)

1245 3294  Pins märken, diverse

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:50)

1245 5299  Plafond 1940-tal. Diameter: 45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:09)

1245 4005  Pokalglas Kungsholms glasbruk, 1700-tal, Lovisa Ulrikas monogram. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:41)

1245 5453  Porslin 4 + 3 delar, bland annat Gefle, Röd Rubin. Höjd: ca 8-10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:07)

1245 5019  Porslin 4 delar, "God Jul", Gustavsberg. Höjd: 10-23

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:22)

1245 5101  Porslinstavlor 11 st. Design Anne Marie Ödegaard, Porsgrund, Norge, 10x7

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:20)

1245 5433  Punschkoppar 10 st, glas. Höjd: 4,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:25)

1245 5351  Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 5,5. Vikt: ca 180 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:45)

1245 5131  Punschkoppar 7 st, silver. Höjd: 5. Vikt: ca 190 g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:04)

1245 5316  Remmare 9 st. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:35)

1245 5459  Ring + hängen, 4 delar, Silver / granater / stenar, ringmått 16,5 mm. Vikt: ca 25 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:52)

1245 5483  Ring 23k, JP, slät, 1930,5g ca, ringmått 16 mm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:58)

1245 5481  Ring 23k, slät, 1930, Stockholm, 5g ca, ringmått 16 mm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:56)

1245 5479  Ring 23k, slät, GABTP, 1906,9g ca, ringmått 18,5 mm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:55)

1245 5477  Ring 23k, slät, JP, Stockholm, 1930,7,5g ca, ringmått 21 mm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:52)

1245 5040  Ringar 3 st, 18k, med stenar, 5g ca, ringmått: ca 14,7 mm, 16,5 mm, 17,5 mm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:28)

1245 5448  Rödvin / ölglas 9 st, "Select", Boda Nova. Höjd: 22

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:01)

1245 5392  Sabel 1800-tal. Längd: 99

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:38)

1245 5092  Sablar 2 st. Längd: 95

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:33)

1245 5050  Salongsbord Karl Johanstil, björk. Längd: 80+ 2x19. Djup: 71 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:21)

1245 5389  Salt / pepparkar & ströare 7 delar, silver. Höjd: 4-6, bruttovikt 188 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:11)

1245 5145  Saltkar 10 st, glas. Längd: 4-9

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:16)

1245 5148  Saltkar 6 st, Agat, i etui. Längd:

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:14)

1245 3088  Saltkar Ett par, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1947. Diameter: 4,5, + en saltsked. Vikt: ca 24g.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:43)

1245 5054  Samlartallrikar 9 st. Stockholmsmotiv, Gustavsberg. Diameter: 22

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:15)

1245 5049  Sekretär sekelskifte 1900-tal, björk. Längd: 100 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 119 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:11)

1245 5553  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 185, djup: 42 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:49)

1245 5593  Silver 10 delar, parti diverse, bland annat skedar. Höjd: 2 - 7

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:09)

1245 5462  Silver 3 delar, Samearbete, Sked + kakspade + skål. Längd: 7,5-16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:23)

1245 5540  Skål + ljuslyktor, Kosta Boda. Diameter: 11-18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:33)

1245 5362  Skål Kina. Diameter: 18

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:05)

1245 5196  Skålar 2 st, Orrefors. Höjd: 8-10

1245 5468  Skålar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, fajans. Längd: 19-27 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:36)

1245 3410  Skålfat Konstglas, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Längd: 22, djup: 22 cm, höjd: 7 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:41)

1245 5318  Skärbräda Rörstrand, Pomona, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. 29x27

1245 5429  Skedar 12 + 10 st, nysilver. Längd: 17,5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:17)

1245 3250  Sköljskålar 7 st, Iriserande glas. Diameter: 12,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:55)

1245 3111  Skrivbord Jugend. Längd: 132, djup: 69 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:13)

1245 5193  Skrivställ nysilver. Längd: 22

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:53)

1245 5386  Skulptur brons, David, efter Andrea del Verrocchio. Höjd: 36

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:15)

1245 5267  Skulptur brons, Grand Tour, St. Peter. Höjd: 22

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:48)

1245 5315  Skulptur brons, Häst. Längd: 31

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:34)

1245 5160  Skulptur Buddha, sten. Höjd: 42

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:43)

1245 5528  Skulptur Dorothy Clough (f. 1930), Upsala-Ekeby, Kvinna. Höjd: 26

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:50)

1245 5604  Skulptur Efter Frederic Remington, brons, "Rattlesnake". Höjd: 20

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:09)

1245 5107  Skulptur lergods, Mexiko. Höjd: 34

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:52)

1245 5158  Skulptur Lergods. Höjd: 28

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:36)

1245 5270  Skulptur Lergods. Längd: 26 cm, höjd: 16 cm

1245 5454  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon, Gustavsberg. Höjd: 14

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:10)

1245 5607  Skulptur Michel Garman, USA, Pilot, bemålad konstmassa. Höjd: 19

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:13)

1245 5096  Skulptur patinerad gips, Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Kvinnohuvud. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:00)

1245 5023  Skulptur Paul Hoff (f. 1945), "Tarzan Jaguar", Gustavsberg. Längd: 12, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:26)

1245 5079  Skulptur porslin, Italien, signerad. Höjd: 38

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:34)

1245 5524  Skulptur Taisto Kaasinen (1918-1980), Finland. Pelikan. Upsala Ekeby, 1900-talets mitt, lergods. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:45)

1245 5558  Skulpturer 2 st. Höjd: 12-14

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:10)

1245 5603  Skulpturer Efter Frederic Remington, brons, "The Cheyenne". Höjd: 23 längd: 21 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:07)

1245 5140  Slevhandtag trä. Längd: 12-32

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:05)

1245 5552  Smycken diverse bla silver

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:25)

1245 5412  Smycken diverse, Bijouterier, silver

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:02)

1245 3001  Sockertång Försilvrad, 1700-tal. Längd: 11,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:23)

1245 5112  Soffa + 2 karmstolar, metall, soffan. Längd: 116

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:38)

1245 3317  Soffa Karl Johan, mahogny, Mässingsdekor. Längd: 205

1245 5240  Soffbord björk / intarsia. Diameter: 81, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:52)

1245 5473  Soffbord längd: 93 cm, djup: 68 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:48)

1245 5327  Soffbord Teak. Längd: 124, djup: 70 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:05)

1245 3515  Soppslevar 2 st, bland annat Silver, trähandtag. Längd: 37-46. Vikt: ca 293 g.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:54)

1245 5261  Soyatunna höjd: 66 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:23)

1245 5605  Spargrisar 3 st, Guldkroken. Höjd: 12-27

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:10)

1245 5155  Sparrisfat 2 delar, Gustavsberg, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 34

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:32)

1245 3259  Spegel figural, förgylld, 122x120

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:12)

1245 5565  Spegel Gustaviansk stil, 92x50

1245 5001  Spegel med hylla, 73x55

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:21)

1245 5296  Spegel ramens yttermått: 41x34

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:04)

1245 5298  Spegel ramens yttermått: 56x45

1245 3096  Spegel rokokostil, 52x18

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:58)

1245 5072  Spegelplatåer 2 st. Mässing. Längd: 30 - 36

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:58)

1245 5026  Speldosa Sent 1800-tal. Längd: 41, djup: 18 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:10)

1245 5559  Spelmarksskrin diverse

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:41)

1245 5075  Spottkopp mässing, omkring 1900. Diameter: 47 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:03)

1245 5309  Stegpall 1950-tal. Längd: 43 cm, djup: 37 cm, höjd: 59 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:23)

1245 5099  Stolar 3 st. Nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:14)

1245 5308  Stolar 4 st, 1880-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:19)

1245 5372  Stolar 4 st, Gustaviansk stil

1245 5256  Stolar 4 st, nyrokoko

1245 5088  Stolar Ett par, design: Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. 'Arka', ek, 1955

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:18)

1245 5182  Stolar Ett par, Gustaviansk stil, Rotting

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:52)

1245 5248  Stolar Ett par, Karl Johanstil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:06)

1245 5521  Stränginstrument Sitar, Indien. Längd: ca 124 cm, djup: 37 cm, höjd: 28 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:43)

1245 5067  Stringhyllor 5 gavlar. Höjd: 75 - 200 + 13 hyllplan, bok. Längd: 80 cm, djup: 30 cm

1245 5500  Supsked silver, Replika. Längd: 13

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:17)

1245 5400  Sybord mahogny, Nyrokoko, Längd: 60 cm. Djup: 44 cm, höjd: 74cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:41)

1245 5184  Syltkrukor 4 st, Höganäs, 2L - 15L. Längd: 18-41 cm, djup: 17-35 cm, höjd: 17-25 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:56)

1245 5051  Tågset Märklin

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:28)

1245 5301  Takarmatur 1930-/40-tal. Höjd: 80 cm

1245 5187  Takarmatur Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:32)

1245 5456  Takarmatur Crystal, Anders Persson, Ateljé Lyktan, Åhus. Diameter: 32 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:19)

1245 5073  Takarmatur förkromad metall. Diameter: 50, höjd: 30 ca.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:59)

1245 5310  Takarmatur glas och metall. Höjd: ca 40

1245 5458  Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:21)

1245 5269  Takarmatur Råglas. Höjd: 70

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:57)

1245 1459  Takfläkt USA. Höjd: 86 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:00)

1245 5191  Takfotogenlampa diameter: ca 45

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:51)

1245 5544  Tallrikar 11+ 7, Finland. Diameter: 21-26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:39)

1245 5341  Tallrikar 14 st + skål, Rörstrand, Herrgårdsjul. Diameter: 15-21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:23)

1245 5436  Tallrikar 14 st, Royal Worcester, England, "Regency", diameter: 27,5

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:31)

1245 5437  Tallrikar 2 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 23-24

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:33)

1245 5189  Tallrikar 4 + 4 st, Flytande blått, Rörstrand & Gustafsberg, diameter: 24

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:43)

1245 5388  Tårtspade  + sked, 2 delar, silver, Markström, 1921, & Danmark 1956. Längd: 12-21

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:08)

1245 5093  Tavelram ramens innermått: 57x62

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:35)

1245 5046  Teburk + lockdosa, bland annat Meissen. Höjd: 6-13

1245 1001  Teckning Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Hus. Signerad. Tusch. Motivet: 9,5x14,5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:27)

1245 3190  Teglashållare 2 st, Förgyllt silver, med niellodekor, Ryssland. Höjd: 9,5 cm. Vikt: ca 176g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:29)

1245 5303  Tekoppar 12 st, Willow, 1900-talets andra hälft, ej märkt

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:15)

1245 5322  Tekoppar 16 delar, Classic Rose, Rosenthal

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:42)

1245 5071  Teservis 3 delar, Wedgwood, England

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:57)

1245 5447  Tillbringare 3 st, Glas, tidigt 1900-tal. Höjd: 15-34 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:59)

1245 5167  Tillbringare brons, handtag i form av djur. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:00)

1245 5338  Tomteterrin + kanna, Rörstrand. Diameter: 13-23 cm, höjd: 14-19 cm

1245 5264  Trädgårdslejon Ett par, nutida. Höjd: 41 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:18)

1245 5339  Trädgårdsurnor 4 st, betong. Höjd: 7-20

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:20)

1245 5106  Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 32

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:49)

1245 3158  Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, 150-upplaga. Motivet: 31x46 & 25x56

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:57)

1245 8229  Träsnitt 3 st, Kina, 1900 tal. Mått: 40x58cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:02)

1245 5246  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholm. Signerad, daterad -71,140x360. Motivet: 23x40

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:58)

1245 5519  Trumpet i väska. Längd: 57

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:44)

1245 5287  Tryck 2 st, Prins Karl & Prinsessan Ingeborg, omkring 1900,50x38

1245 5243  Tusch signerad, "Personage". Motivet: 87x58

1245 5260  Tuschteckning Franco Leidi (f. 1933), Signerad, daterad -72. Motivet: 32x21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:31)

1245 3166  Urna  + skålfat, 2 delar, Kina, 1800-tal. Längd: 27, höjd: 7-19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:21)

1245 5420  Väggpendyl höjd: 67 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:57)

1245 5580  Väggrelief Madonna, metallfolierad, Signerad Helli, Etikett Kalevala Koru, 43x32

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:49)

1245 5202  Väggskulptur Koppar. Längd: 132

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:20)

1245 5102  Väggskulptur Stig-Åke Lund (f. 1932), Sverige. Sterlingsilver, signerad. Motivet: 14x11

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:40)

1245 5602  Väggur Gustaviansk stil. Längd: 50, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:06)

1245 5233  Väggur Rokokostil. Höjd: 55

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:40)

1245 5018  Vas + skål, Konstglas, Johansfors Glasbruk. Bla Ingegerd Råman, Höjd: 14-20

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:13)

1245 5214  Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Höjd: 13

1245 5555  Vas Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 35 cm

1245 5021  Vas Jugend, "Prästkrage", Rörstrand. Höjd: 14

1245 5560  Vas Konstglas, Anna Örnberg, signerad AÖ. Höjd: 17

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:52)

1245 5055  Vas kristall, Orrefors. Höjd: 22

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:17)

1245 5371  Vas Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 15

1245 5153  Vas Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Höjd: 33

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:31)

1245 5376  Vas Royal Copenhagen. Höjd: 23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:07)

1245 5526  Vas Upsala-Ekeby, Gefle. Höjd: 30

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:48)

1245 5020  Vaser 2 st, bland annat Gustavsberg. Höjd: 17-24

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:24)

1245 5451  Vaser 3 delar, Konstglas, Strömbergshyttan, Anna Örnberg. Höjd: 27 + 2 proppar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:02)

1245 5444  Vaser 3 st, Orrefors. Höjd: 13,5-15

1245 5069  Vaser Ett par, majolika, Rörstrand. Höjd: 32, små nagg

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:52)

1245 5150  Vaxstapelställ Smidesjärn, 1900-tal. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:16)

1245 3432  Vinglas 12 st. Höjd: 19,5

1245 5569  Vinprovarglas 12 st, Orrefors. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:21)

1245 5169  Ytterfoder 2 st, Keramik. Höjd: 15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 18:56)

1245 5083  Ytterfoder 4 st. Waldemarsudde. Höjd: 13

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 20:44)

1245 3098  Ytterfoder 6 st, Arabia, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. & Gunnar Nylund. Höjd: 10-15

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 1 april 2019 19:05)