943 4128 Carborundumetsning Alain Berck-Vitz (f. 1953), 24/100, bladets mått: 31 x 44, "Viva la Musica"
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:49)
943 4103 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), par, 3/5, motivet: 12x16
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:37)
943 4018 Etsning Carl Larsson (1853-1919), ej sign, "Min köksa och min tvätterska" 1901, motivet: 24 x 20
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:58)
943 4050 Etsning David Ahlqvist, Gammal Gotlandsgård, signerad. motivet: 15x24
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:43)
943 4124 Etsning efter Carl Larsson, 'Lisbeth', ej signerad, motivet: 12 x 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:27)
943 4068 Etsning Folke Gullby (1912-1982), "Vinterkväll", motivet: 7 x 20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:38)
943 4070 Etsning Folke Gullby (1912-1982), 1955, Vinterväg, motivet: 17 x 24
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:45)
943 4071 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Hästar i stall, motivet: 15 x 24
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:46)
943 4069 Etsning Folke Gullby (1912-1982), I stallet, motivet: 7 x 8, 5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:40)
943 4072 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Ladugård, motivet: 7 x 20
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:50)
943 9388 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), 1933, 'Prinsessan på Österlånggatan', motivet: 35x16
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:07)
943 4135 Etsning Jorgo Krallis (f. 1937), Komposition, 104/325, 1975, bladets mått: 49 x 59
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:07)
943 4118 Etsning Olle Hjortzberg (1872-1959), "Från haga", 21/100, signerad. 1922, motivet: 18x23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:50)
943 4075 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), "Traktor", 2/15, Löst blad, motivet: 13 x 16
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:35)
943 4082 Etsning Siri Rathsman (1895-1974), gracer, signerad, 1932, motivet: 31x23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:35)
943 4051 Etsning Stig Borglind (1892-1965), brobygge, signerad, motivet: 26x35
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:51)
943 2299 Etsningar 2 st, Axel Tallberg (I860-1928), motivet: 16, 5x12, 5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:10)
943 4091 Färgetsning Louis Bastin (1912-1979), 119/200, motivet: 32x24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:49)
943 4035 Färgetsning Nils G Stenqvist (1934-2005), 9/40, 1962, Komposition, motivet: 49 x 29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:24)
943 4038 Färgetsning Nissan Engel, 90/150, "Printemps", motivet: 47x35
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:58)
943 5533 Färgetsning Stanly William Hayter, 167/250, signerad. -52, motivet: 44x30
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:44)
943 4132 Färgetsning Suzanne Nessim (f. 1944), 1984, 21/165, Kvinna, motivet: 33 x 24
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:54)
943 4108 Färglitogarfier 2 st, Berndt Wennström (f. 1945), 310-upplaga, motivet: 32x25
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:44)
943 4113 Färglitografi , Charles Sjöholm (f. 1933), par på café, PT, signerad, motivet: 45x55
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:59)
943 4004 Färglitografi 2 st, Peter Dahl (f. 1934), Pt, mm 53x57 (lösa blad)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:28)
943 4005 Färglitografi 2 st, Peter Dahl (f. 1934), Pt/31/250, motivet: 55x42 resp 54x36 (lösa blad)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:32)
943 4107 Färglitografi Åke Adamsson, Gustav Vasas inlopp, 173/200, motivet: 47x36
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:48)
943 4045 Färglitografi Arne Andersson, vintermotiv, 139/190, signerad, motivet: 40x55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:16)
943 4109 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), 1977, 81/210, motivet: 27x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:44)
943 4136 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Kvinnor, 69/250, motivet: 40 x 58
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:09)
943 4129 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Tupp, 135/150, bladets mått: 45 x 36
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:52)
943 4009 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Hamlet, 57/90, signerad, 64x48
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:40)
943 4140 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Stad, 251/260, motivet: 50 x 56
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:14)
943 4047 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, signerad, 38x46
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:21)
943 4046 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014). Waxholmsbåtar, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38x46
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:33)
943 4017 Färglitografi Björn Berg (1923-2008), Kåkstad Rio de Janeiro, 85/300, 30 x 43, -77
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:28)
943 4114 Färglitografi Bror Ingemar Fröberg (1921-1999), 'Spillkråka', 1982, 206/210, motivet: 65 x 55
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:02)
943 4016 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), 20/200, Ylande varg, 36 x 35
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:27)
943 4106 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Af Chapman, 227/250, motivet: 28x37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:54)
943 4031 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Stockholmsmotiv, 311/ 360, signerad, motivet: 49x59
943 1163 Färglitografi efter Carl Larsson, Tittut, motivet: 38x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:50)
943 4073 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), "Glassförsäljare i Venedig", 57/250, Löst blad, bladets mått: 55 x 45
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:34)
943 4081 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, 77/325, motivet: 37x44
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:31)
943 4054 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), utsikt mot Fåfängan, signerad, motivet: 51x63
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:09)
943 4064 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), HC-upplaga, motivet: 37x40
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:19)
943 4090 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), 150/330, motivet: 26x32
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:48)
943 4032 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Ansikte, 210/260, motivet: 47x37
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:09)
943 4131 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), 1983, 116/160, kvinna, ramens innermått: 61 x 47
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:51)
943 4013 Färglitografi Fritz Axel From (f. 1925), 1958, Flickor med hopprep, 25/140, motivet: 40 x 53
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:17)
943 4139 Färglitografi Georges Laporte, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 44 x 60, Bygata
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:14)
943 4141 Färglitografi Gudrun Key-Åberg (f. 1925), 1973, "Jaget", 46/75, motivet: 49 x 65
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:16)
943 9384 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), 280/290, motivet: 40x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:03)
943 5531 Färglitografi Hans Wigert (f. 1932), Fiskare, 181/210, motivet: 54x54
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:38)
943 4142 Färglitografi Harald Sallberg (1895-1963), Djurgårdsfärjan vid slussen, -48, 234/260, motivet: 39 x 49
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:58)
943 4097 Färglitografi Igge Karlsson (f. 1932), "Vänsland hästar", PT, signerad. -84. motivet: 47x61
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:27)
943 4079 Färglitografi Ilon Wikland (f. 1930), pt 31/31, Dalarö Hotell, motivet: 36x49
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:59)
943 4059 Färglitografi James Coignard (1925-2008), 9/75, Komposition, bladets mått: 71 x 50
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:51)
943 5060 Färglitografi John-Erik Franzén (f. 1942), motorcykel, 27/250, motivet: 36x57
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:14)
943 4011 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1980, 189/385, motivet: 40x58
943 4010 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1982, 141/385, motivet: 42x54
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:39)
943 4012 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1984, 344/385, motivet: 62x50
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:55)
943 4060 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1993, 26/385, motivet: 55 x 39
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:48)
943 6518 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 97/600, 31x60
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:22)
943 4084 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), 172/290, maskerad, bladets mått: 78 x 59
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:48)
943 4057 Färglitografi KG (Karl Gustaf) Nilson (f. 1942), 1988, 71/100, motivet: diameter: 38
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:42)
943 4137 Färglitografi Kjell Lönnå (f. 1936), Noter, 3/79, motivet: 44 x 26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:11)
943 4089 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 50x34
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:53)
943 4063 Färglitografi Lennart Roupe (f. 1918), 1980, 62/120, motivet: 37x52
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:49)
943 4015 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 640/750, Interiör med sjöjungfru, motivet: 43 x 36
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:26)
943 1543 Färglitografi Oidentifierad konstnär, Leda och svanen, 54/125, motivet: 45x65
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:25)
943 2647 Färglitografi Oidentifierad konstnär, signerad, Fjärilar, 1970, 16/75, ramens innermått: 71 x 41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:52)
943 4104 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), komposition, 38/250, signerad, -78
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:40)
943 4061 Färglitografi Olle Zetterquist, 10/15, komposition, motivet: 37 x 47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:07)
943 4123 Färglitografi Oscar Bergman, 143/260, Höstfärger, motivet: 33 x 46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:26)
943 4117 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 147/200, bladets mått: 72x53
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:04)
943 4055 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Stockholmsmotiv, 129/350, motivet: 32x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:53)
943 4030 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), 1986, komposition, 167/200, motivet: 40x54
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:21)
943 5536 Färglitografi Per Julius (f. 1951), 69/90, 49x61
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:04)
943 5595 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 'Krögaren', Restaurang Rosmarin, 41/375, 42 x 58
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:03)
943 4056 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Löpare, 114/296, motivet: 76x56
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:05)
943 4040 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Tennstopet, Pt, motivet: 42 x 59
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:50)
943 4087 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), AP, signerad. 1977, motivet: 35x59
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:18)
943 1542 Färglitografi Peter Paul, 20/75, motivet: 45x62
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:23)
943 4007 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), 33/40, ET, motivet: 24x40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:14)
943 4033 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), 38/55, motivet: 33x22
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:46)
943 5612 Färglitografi Plura Jonsson (f. 1951), 'Under månen', 63/150, signerad, motivet: 38x53
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:55)
943 4078 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 44/310, motivet: 30x42
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:55)
943 4041 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), motivet: 46 x 72, Vintermotiv, Pt
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:53)
943 9253 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), vinterlandskap, 64/310, motivet: 23x31
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:10)
943 4036 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), "Generalens Vardagsrum", 40/150, 1979, motivet: 53 x 80
943 4101 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "Den gamla ångbåten", 183/360, motivet: 41 x 32
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:37)
943 4020 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 151/300, Vinterskärgård, motivet: 39 x 30
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:28)
943 4092 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 161/250, motivet: 24x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:59)
943 4083 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 222/260, Stora Nassa, motivet: 30x52
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:36)
943 4034 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 269/310, motivet: 51 x 40, Skärgård
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:15)
943 4006 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 395/450/1, Tristan da Cunha, motivet: 45x63 (löst blad)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:33)
943 4067 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Fritidsbåt i månsken, 343/360, motivet: 43 x 27
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:38)
943 4043 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), skärgård, 106/260, motivet: 43x55
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:16)
943 4080 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Skärgård, motivet: 9, 5 x 13
943 4065 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Söndag på isen, 343/360, motivet: 42 x 58
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:32)
943 4049 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), vintermotiv med fiskebåt, Söder mälarstrand, 129/250, signerad, 1991, motivet: 70x53
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:30)
943 4086 Färglitografi Sten Kauppi, 9/65, 1958, Figurer, bladets mått: 32 x 50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:51)
943 4119 Färglitografi Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, bladets mått: 90x64
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:59)
943 4048 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 'Den gyldene Freden, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 28x12
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:23)
943 4085 Färglitografi Sven X-et, Erixson, 2/50, motivet: 32 x 22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:50)
943 4029 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 113/360, motivet: 46x55, skadad.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:04)
943 9254 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 256/260, motivet: 27x35,
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:11)
943 4093 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Drakflygare, 91/300, motivet: 26x34,
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:04)
943 4008 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), EA-upplaga (konstnärens exemplar), 3/ 10, bladets mått: 57x77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 21:00)
943 4053 Färglitografi Torsten Renqvist (1924-2007), Banhall, provtryck, motivet: 47x57
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:56)
943 4125 Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), Slussen, 32/200, 1983, motivet: 48 x 60
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:29)
943 5272 Färglitografi Yrjö Edelmann (f. 1941), 80/125, bladets mått: 68x53
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:09)
943 4116 Färglitografier 2 st, Bert Håge Häverö (1932-2014), Sommarskärgård, 220/375 & 262/375, motivet: 38 x 52
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:25)
943 4042 Färglitografier 2 st. Stig Fyrin, båtar, 22/260, ramens innermått: 41x57
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:08)
943 4105 Färglitografier 3 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Stockholmsmotiv, motivet: 33x46, 36x48
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:47)
943 2250 Färglitografier 3 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), motivet: 31x46, 29x47
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:35)
943 4066 Färgträsnitt Nalle Werner (1913-1991), "Resa i Lappland", 2/9, motivet: 61 x 84
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:36)
943 5096 Litografi Carl Larsson (1853-1919), Vikingatåg, Sundborn 1900, tryckt hos Börtzells, 61x91
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:23)
943 4102 Litografi Jean Söderberg, komposition, 1/40, signerad, -71, motivet: 32x27
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:35)
943 4130 Litografi Jordi Arkö (f. 1951), Man med tratt, 103/300, motivet: 28 x 20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:49)
943 4110 Litografi Marc Chagall (1887-1985), Kvinna, numrerad med blyerts: 72/300, signerad i trycket, 1953, motivet: 48x37
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:04)
943 4039 Litografi Peter Dahl (f. 1934), 10/150, motivet: 30 x 43
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:44)
943 4076 Litografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), skärgårdsmotiv, 4/310, motivet: 30x35
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:52)
943 1165 Litografi Yngve Svedlund (f. 1925), Romantisk stad, signerad, motivet: 33x26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:00)
943 4002 Serigrafi 4 st. Richard Ryan, 350-upplaga, bladets mått: 48x62, oramade
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:54)
943 4021 Serigrafi Jean (Hans) Arp (1886-1966), 'Edition Denise René Paris', 131/135, Signerat med fingeravtryck, motivet: 41 x 32, 5
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:47)
943 4027 Serigrafi Jean Dewasne (1921-1999), 50/275, Komposition, motivet: 41 x 54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:46)
943 4127 Serigrafi KG (Karl Gustaf) Nilson (f. 1942), 'Den rosa stenen', 1986, 144/260, motivet: 30 x 30
943 4026 Serigrafi Olle Baertling (1911-1981), tillskriven, osignerad, tryckt till Konstruktiv tendens, 80-tal, motivet: 100 x 70
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:55)
943 4134 Serigrafi Simon Andrews, 29/30, "A bucket full", bladets mått: 28 x 28
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:02)
943 5668 Serigrafier 3 st. Richard Ryan, Manhattan, HC-upplaga, 30-upplaga, bladets mått: 48x62, oramade
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:53)
943 4003 Serigrafier Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), 4 st, 350-upplaga, bladets mått: 68x47, oramade
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:54)
943 4022 Träsnitt Hiroyuki Tajima, "Boruta", från The Yoseido Gallery, 1961, "Edzo-5", motivet: 54 x 45
943 4052 Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), skördearbete, signerad, motivet: 14x21
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 19:00)
943 4019 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), -74, Mynttorget, motivet: 32 x 44, 2/360
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:20)
943 4062 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 118/360, motivet: 23x40
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:43)
943 1464 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 1971, 154/310, skogslandskap, motivet: 41x41
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:55)
943 4024 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 1987, Söder Mälarstrand, pt, motivet: 56 x 47 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:38)
943 4014 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 3 blad med 2 på varje, 25 upplaga, ca 40x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 18:46)
943 4025 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 306/350, 1986, Hustak Söder, motivet: 45 x 51
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:45)
943 4023 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 1991, 251/330
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2015 20:43)