bakg

SILVER OCH METALL / Silver & nysilver



Aktuella artister: Wiwen Nilsson
  • 9206 Kolonnljusstakar
    Ett par, silver, London, höjd: 12 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:22
  • 7341 Ljusstakar
    Ett par, silver, höjd: 13 cm, MGAB, 1967
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:31
  • 9175 Mockaservis
    3 delar, nysilver
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:59
  • 9087 Skål
    England, Silver on Copper, Gallerkant, längd: 19 c..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:35
  • Metropol Tipsar
  • 3005 Bestickuppsätt..
    60 delar, silver, modell Haga
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 20:03
  • 9395 Opiumdosa
    på ställning, Empire, silver, höjd: 18 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 19:55
  • 5010 Bestickuppsätt..
    135 delar, silver, David Andersen, Norge
    Utrop: 16.000 kr
    Just nu: 13.500 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 19:36
  • 5027 Bestickuppsätt..
    79 delar, silver, MGAB, 1960-tal
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 19:32
  • 3004 Tekök
    silver, London, 1929, längd: 24 cm, höjd: 30 cm
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 18:52
  • 3003 Fiskbestick
    24 delar, silver, Finland
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 18:47
  • 9446 Bestickservis
    135 delar, silver, Finland
    Utrop: 14.000 kr
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 18:40
  • 3002 Coctailpinnar
    12 st, silver, Wiwen Nilsson (1897-1974), 1936
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 18:34
  • 3001 Bägare
    silver, förgylld insida, Erik Ernander, 1785, mäst..//
    Utrop: 13.000 kr
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    11 december kl 18:25