bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Aly Ben Salem, Gideon Börje, John Broberg, Carsten Engström, Frans Gard, Manne Hallengren, Staffan Hallström, Knute Heldner, Else Hermansson, Olof Hermelin, Sven-Arne Höken Hökenström, Oscar Hullgren, Torsten Jovinge, Gottfrid Kallstenius, Ejnar Kohlmann, Zoia Krukowskaja, Sven Lidberg, Harald Lindberg, Monica Lorentzon, Dan Martin, Sture Meijer, Severin Nilson, Brita Nordencreutz, Torsten Palm, Ragnar Person, Lennart Sand, Wilhelm Sjöholm, Ragnar Swahn, Stefan Tunedal, Sam Uhrdin, Kurt Ullberger, Wilhelm von Gegerfelt, Bertil Wahlberg, Ellis Wallin, Victoria Westberg, Bertil Widbrant, Sven X-et Erixson
  • 4046 Glasmålning
    Aly Ben Salem (1910-2001), fåglar, 26 x 21
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:11
  • 3013 Olja / bladguld
    Ib Eisner, 'På vej med korset', 19x28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:21
  • 4025 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Madonnan med Barnet, 82x63
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:00
  • 3652 Oljemålning
    Åke Klingberg, hytta, signerad, 32x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:24
  • 3242 Oljemålning
    Alfred Collin, sluss, signerad, 1920, 91x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:02
  • 8473 Oljemålning
    Ante Karlsson-Stig, Fjäll, signerad. 1911´, 46x66
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:20
  • 3689 Oljemålning
    Asien, Rökande man, 100 x 84
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:50
  • 3262 Oljemålning
    B Westerberg, Vinterväg, signerad, 45x37
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:25
  • 2590 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sydländskt landskap, si..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:12
  • 3040 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sydländskt motiv, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:46
  • 3050 Oljemålning
    Björn Widell, "Misty MM", signerad, 19x24
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:57
  • 2589 Oljemålning
    Börje Steen, Vinterlandskap, signerad, 63x80
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:08
  • 3019 Oljemålning
    Brita Nordencreutz (1899-1982), Blomsterstilleben ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:30
  • 8662 Oljemålning
    Brita Nordencreutz (1899-1982), pannå, Stilleben m..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:49
  • 3632 Oljemålning
    Carl Gustaf Höglund, Modell, signerad, 65x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:46
  • 3096 Oljemålning
    Carl Lindqvist, Vinga Hamn, signerad. -07, 56x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:29
  • 3589 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Monogramsignerad CE,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:08
  • 3588 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Monogramsignerad, CE..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:06
  • 3587 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004). Monogramsignerad CE,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:05
  • 3404 Oljemålning
    Constantin, vintermotiv, Siljan, 43x63
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:23
  • 3097 Oljemålning
    Dan Martin (1910-1999), Landskap, signerad. -60, 3..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:31
  • 2067 Oljemålning
    Dansk konstnär, signerad H Hilsoe, Landskap med hj..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:54
  • 3167 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Sjö, signerad, 24x31
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:52
  • 3166 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Sjö, signerad, 34x69
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:51
  • 3456 Oljemålning
    Elin Sangberg, Barnporträtt, signerad. 1945, 28x24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:16
  • 3460 Oljemålning
    Elin Sangberg, porträtt, signerad. 1929, 51x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:19
  • 3363 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), "Paris 1927", Stilleben,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:39
  • 3433 Oljemålning
    Ellis Wallin (1888-1972), Stilleben, signerad. - 6..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:45
  • 3673 Oljemålning
    Else Hermansson (1900-1997), Bokskog, signerad, 65x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:54
  • 3637 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Stilleben med melon, 32 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:52
  • 4029 Oljemålning
    Gottfrid Kallstenius (1861-1943), Signerad, 1938, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:35
  • 3359 Oljemålning
    Gust Holm, Träd, signerad, 28x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:36
  • 3467 Oljemålning
    Hans-Ragnar Berntson, 180 x 100, 1984
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:03
  • 8581 Oljemålning
    Harald Knut-Ekwall, signerad, Isblocksupptagning, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:14
  • 8474 Oljemålning
    Harald Lindberg (1901-1976), signerad. 1943, Kustm..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:21
  • 3233 Oljemålning
    John Broberg (1892-1979), kust, signerad, -36, 33x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:36
  • 3113 Oljemålning
    Knud Jespersen, Landskap, signerad. 1939, 85x95
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:13
  • 4002 Oljemålning
    Knute Heldner (1875-1952), 'Prins Eugens old Mill'..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:58
  • 3357 Oljemålning
    Kurt Ullberger (1919-2008), Regnvädersraukar, 32 x 23
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:33
  • 3098 Oljemålning
    LE Fredrikson, 1938, stilleben, 29x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:32
  • 4030 Oljemålning
    Lennart Sand (f. 1946), Signerad, -02, Vargpar. 72x90
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:51
  • 3358 Oljemålning
    M Cordi, Boulangerie, signerad, 34x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:35
  • 3287 Oljemålning
    M Lydén, Fiskar, signerad, 54x66
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:12
  • 2168 Oljemålning
    Manne Hallengren (1875-1951), Sommarlandskap, 65x95
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:47
  • 3547 Oljemålning
    marin, "Fylgia", Oidentifierad konstnär, 82x117
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:31
  • 3495 Oljemålning
    Martin Sjöblom, "Vårvinter", signerad, 24x32
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:00
  • 2096 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), "Mode Rosa", 33x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:27
  • 2588 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Ballerinor, signerad, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:07
  • 2586 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Religiöst motiv, signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:06
  • 9740 Oljemålning
    monogramsignerad, ED, Motiv från Nyöya, 31x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:42
  • 3244 Oljemålning
    Nils Anrep, Utsikt från Bergsgatan, Gärdet, 23x32
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:05
  • 9627 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Flicka i folkdrä..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:18
  • 3451 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Porträtt, 20x17
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:09
  • 4034 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1839, Mjölkande kvinna, 69x59
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:52
  • 3071 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Alpmotiv, 30x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:21
  • 3249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Bygata, 24x29
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:10
  • 3078 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Figurer, 55x90
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:56
  • 3032 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Landsbyggd, 31x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:32
  • 3197 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Landskap, 23x32
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:23
  • 3112 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsignerad, 60x100
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:12
  • 4038 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Operasångare, möjligen Car..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:06
  • 3452 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Porträtt, 20x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:11
  • 3453 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Porträtt, 58x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:11
  • 3676 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Ryssland, signerad. a terg..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:01
  • 3616 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Lindén, 1967, Religiö..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:14
  • 3348 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad 'eva', Flygplan, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:30
  • 3615 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, F Messner, Stads..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:12
  • 3356 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Skärgård, omkring 1900, 14x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:34
  • 4009 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Avfärd mot Natten, sign..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:49
  • 3638 Oljemålning
    Oscar Hullgren (1869-1948), "Kungsljus", 1939, 38 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:54
  • 2178 Oljemålning
    osignerad, motiv med drake, 99x84
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:36
  • 4011 Oljemålning
    Peter Buchanan, skotskt landskap, 1800-tal, signer..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:58
  • 4056 Oljemålning
    Pollock Sinclair Nisbet, Flicka i gränd, signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:52
  • 4003 Oljemålning
    Ragnar Person (1905-1993), Sign RP, Figurer på syd..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:01
  • 3237 Oljemålning
    Rudbäck, Figur, signerad, 23x32
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:58
  • 3239 Oljemålning
    Rudbäck, Porträtt, signerad, 32x40
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:59
  • 3271 Oljemålning
    Rudbäck, Sydländskt hus, signerad. -38, 45x54
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:55
  • 3236 Oljemålning
    Rudbäck, Tupp, signerad. - 62, 41x33
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:58
  • 4008 Oljemålning
    Sam Uhrdin (1886-1964), "Mattrasor" signerad 47, d..//
    Utrop: 15.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:46
  • 4014 Oljemålning
    Severin Nilson (1846-1918), Torpestuga i Halland, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:30
  • 3590 Oljemålning
    Sign H Carlstedt, 1913, "Mellösa", 37 x 30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:49
  • 4018 Oljemålning
    signerad Thomas Sidney Cooper, Landskap med får, r..//
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:56
  • 4035 Oljemålning
    Signerad Y Ardovin, Flodlandskap, 1800-tal, 62x51
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:55
  • 3273 Oljemålning
    signerad, Gård, 37x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:57
  • 3264 Oljemålning
    signerad, tallar, 33x39
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:27
  • 3403 Oljemålning
    signerad. Arndt, 2008, eklöv, 63x50 oramad
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:22
  • 4007 Oljemålning
    Staffan Hallström (1914-1976), porträtt, signerad ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:46
  • 2289 Oljemålning
    Stefan Tunedal (f. 1959), Gula tranor, signerad, 5..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:18
  • 3494 Oljemålning
    Stig Dellang, Forsythia, signerad, 70x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:59
  • 3293 Oljemålning
    Sture Meijer (f. 1931), sittande man, Signerad Mei..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:16
  • 4017 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), olja på pannå; RIM: 42x3..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:02
  • 2039 Oljemålning
    Sven Rousk, 1971, Söder, 64 x 49
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:02
  • 4019 Oljemålning
    Sven X-et Erixson (1899-1970), Stilleben, 29x27
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:09
  • 2595 Oljemålning
    Thiderman, Gatuvy, signerad, 91x91
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:20
  • 3246 Oljemålning
    Tillskriven Nils Anrep, Fulufjället, 23x31
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:08
  • 9107 Oljemålning
    Torsten Jovinge (1898-1936), Landskap med hus, 53x66
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:36
  • 4015 Oljemålning
    Torsten Palm (1885-1934), 'Kvarndamm', 'Inköpt på ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:44
  • 4033 Oljemålning
    Victoria Westberg (1859-1941), Fors, 62x51
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:49
  • 3565 Oljemålning
    Wilhelm Sjöholm (1903-1974), Ban, 43x71
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:16
  • 4016 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), I trädgården, 5..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:52
  • 4010 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Flicka med fåglar, B..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:32
  • 3017 Oljemålningar
    2 st, Sign Rosander, oramade, 28 x 58
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:28
  • 3455 Oljemålningar
    Elin Sangberg, Nordafrika, signerad, 37x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:15
  • 3428 Oljemålningar
    Margareta Öberg, Stockholmsmotiv, signerade, 45x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:21
  • Metropol Tipsar
  • 4056 Oljemålning
    Pollock Sinclair Nisbet, Flicka i gränd, signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:52
  • 4035 Oljemålning
    Signerad Y Ardovin, Flodlandskap, 1800-tal, 62x51
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:55
  • 3293 Oljemålning
    Sture Meijer (f. 1931), sittande man, Signerad Mei..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:16
  • 4038 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Operasångare, möjligen Car..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:06
  • 2500 Oljemålning
    Signerad, par med kycklingar, 71x48
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:28
  • 4015 Oljemålning
    Torsten Palm (1885-1934), 'Kvarndamm', 'Inköpt på ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 18:44
  • 4011 Oljemålning
    Peter Buchanan, skotskt landskap, 1800-tal, signer..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 20:58
  • 4003 Oljemålning
    Ragnar Person (1905-1993), Sign RP, Figurer på syd..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:01
  • 4007 Oljemålning
    Staffan Hallström (1914-1976), porträtt, signerad ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 mars kl 19:46

Vad r den vrd?