bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Oskar Bergman, Sascha Bolin, Erland Cullberg, Anselm Dahl, Margit Daver, Sten Ekendahl, Hans-Erik Eriksson, Carl Gunne, Edward Hald, Ruben Heleander, Olof Hermelin, Pehr Hilleström, Erik Höglund, Knut Janson, Erik Juselius, Sven Kumlin, Kjell Leander Engström, Axel Lind, Otto Lindberg, Otto Lindström, Carl Luthander, Dan Martin, Gunnar Mossberg, Axel Nipstad, Olle Nordberg, Hans Osswald, Anders Palmér, Johannes Ravn, Sven Rybin, Al Wagiella, Bertil Widbrandt, Wilhelm Wik, Folke Wilhelmson Berg, Gunnar Zetterström, Ulla Zimmerman
  • 3556 Oljemålning
    A Claerup, hus med träd, signerad, 29x34
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:51
  • 3070 Oljemålning
    A Meuller, stadsmur, signerad, 45x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:45
  • 3149 Oljemålning
    Andrew, New York, signerad, 100x150
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:07
  • 3272 Oljemålning
    Anselm Dahl (1897-1964), skärgård, signerad, 35x56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:29
  • 2050 Oljemålning
    Axel Lindman, 'Vaxholm 1890', 18 x 27
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:57
  • 3146 Oljemålning
    Axel Nipstad (1901-1953), landskap, signerad, 30x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:30
  • 3259 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Stockholmsmotiv, signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:17
  • 3156 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Blommande fruktträ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:36
  • 2052 Oljemålning
    Herman af Sillén, Båtar i skymning, 37 x 70
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:53
  • 3308 Oljemålning
    Joh Jansson, Vintermotiv, 57 x 77
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:33
  • 5063 Oljemålning
    Kurt Nyström, Kungsgatan, 1950-tal, signerad, 37x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:21
  • 3169 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Dansk Skola, Marin, 66x104
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:48
  • 3650 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Landsväg, 20x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:59
  • 3338 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Madonnan med Barnet, 1800-..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:29
  • 3094 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Man med bok, 26x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 3173 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Marin, signerad. Bech 1916..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:53
  • 3171 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Marin, signerad. W Rösh -9..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:50
  • 3195 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign, Slott vid va..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:49
  • 3260 Oljemålning
    oidentifierad konstnär, signerad Eugén Jansson, bl..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:24
  • 3667 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Sent 1800-tal, H..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:10
  • 3392 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. -51, Stockholm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:13
  • 3628 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, vintermotiv med hus, Ryssl..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3408 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad N. höjd. , 21x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:00
  • 3406 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stockholmsoperan, 38x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:58
  • 2042 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Brygga, 1896, 42 x 72
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:16
  • 2048 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Sign 1904, plåtmålning,..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:47
  • 3201 Oljemålning
    Otto Lindström (1883-1932), 1937, 53 x 72, Solnedgång
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:02
  • 3092 Oljemålning
    Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, Fiskargu..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 november kl 19:17
  • 1744 Oljemålning
    Philppe Dupuy, 1700-tal, tillskriven. Mansporträtt..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 1789 Oljemålning
    Rysk konstnär, omkring 1900, Pojke med fiol, duk, ..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:35
  • 3237 Oljemålning
    Sign B Holmer, fiskebåt, 73 x 53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:36
  • 3035 Oljemålning
    signerad. , Kopia, barn vid öppenspis, 65x48
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:08
  • 3289 Oljemålning
    St. Nilsson, man med tvärflöjt, signerad, StN, 38x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:17
  • 3081 Oljemålning
    Stig Thiderman, Norge, "Snösmältning ", signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:17
  • 3121 Oljemålning
    Sven Rybin (f. 1914), stadsmotiv, ramens innermått..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:31
  • 3052 Oljemålning
    Sydländskt motiv, 12x16
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:33
  • 2044 Oljemålning
    Tycho Ödberg, 'Motiv från Ingmarsö', 48 x 70
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:31
  • 3557 Oljemålning
    Vanja, stilleben, signerad, 44x53
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:53
  • 3436 Oljemålning
    Anders Palmér (f. 1958), Gotland, signerad, 65x65
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:14
  • 3623 Oljemålning
    Anita Arvidsson Åkerblom, stadsbild, signerad, 200..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:32
  • 2032 Oljemålning
    August Hagborg (1852-1921), Västkusten, signerad. ..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:41
  • 3687 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Stockholm, signerad. 34x26
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:38
  • 3591 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), "Bohuslän", 13/7 1944, 27 ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:28
  • 3594 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), 12/87 1970, Skärgård västk..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:31
  • 3590 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), 24/7 1943, Marin, 27 x 46
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:27
  • 3592 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Skåneby vinter, 5/1 1943, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:29
  • 3593 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Solnedgång, 17/8 1950, 50 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:30
  • 3595 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Venedig, 32 x 53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:32
  • 3588 Oljemålning
    Carl Gunne13/8 1942, Fiskeläge, 24 x 41
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:27
  • 1165 Oljemålning
    Carl Luthander (1879-1967), "Vid kanalen", 55 x 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:12
  • 3391 Oljemålning
    Dan Martin (1910-1999), hus, signerad. -74, 28x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:12
  • 3529 Oljemålning
    Dan Martin (1910-1999), Vårlandskap, 48 x 59
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:20
  • 2009 Oljemålning
    Edward Hald (1883-1980), 1962, 'Lejonet' i Kungstr..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:59
  • 3525 Oljemålning
    Eric Häggqvist, 'Himlaväg', 47 x 40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3265 Oljemålning
    Erik Höglund (1932-1998), "Damen vid stranden", 19..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:05
  • 2034 Oljemålning
    Erik Juselius (1891-1948), "Åland Ranöarna -36", 2..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:48
  • 3390 Oljemålning
    Erik Westerlund, Båtar, signerad. -53, 40x52
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:11
  • 3261 Oljemålning
    Erik Z, landskap, signerad, -44, 48x59
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:30
  • 2021 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), "Människo-öde", 75x70
    Utrop: 7.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 3240 Oljemålning
    Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sädersält, 53 x 59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:40
  • 1183 Oljemålning
    Francis Crociani, "Noel 1965", Stilleben med mando..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:54
  • 3633 Oljemålning
    Gunnar Jansson, Vinterlandskap, signerad. 1916, 44x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:10
  • 3245 Oljemålning
    Gunnar Mossberg (1903-1983), Söderkåkar, 32 x 40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:48
  • 3571 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), "Utö", 1957, 32 x 45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:06
  • 1314 Oljemålning
    H Andersson, Religiöst motiv, signerad. , 40x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:36
  • 1070 Oljemålning
    Hans Osswald (f. 1919), Segelbåt, 60 x 78
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:29
  • 3155 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Nybrokajen, 29 x 39
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:35
  • 3241 Oljemålning
    Hjalmar Wiklund, kustväg, 56 x 73
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:42
  • 3388 Oljemålning
    Jan Zielecki, kvinna på väg, signerad. -82, 65x73
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:03
  • 3435 Oljemålning
    Jerry Roupe, "Solvind", signerad. 2001, 60x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:12
  • 3583 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), 53 x 76, Landskap med t..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:24
  • 3080 Oljemålning
    Jorma Holopainen, Johanneskyrkan Helsingfors, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:02
  • 3438 Oljemålning
    Katarina Hård, 'Karneval lll', signerad. 1999, 58x49
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:16
  • 3197 Oljemålning
    Kjell Leander Engström (1914-1979), 1937, utsikt m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:54
  • 2018 Oljemålning
    Knut Janson (1882-1966), 'Den röda ladan', Utställ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:05
  • 1318 Oljemålning
    Lars Florén (1899-1979), Eliah himmelsfärd, signer..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:42
  • 3585 Oljemålning
    Lasse Göransson, Myrklandskap, 73 x 92
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 1089 Oljemålning
    Margit Daver (f. 1918), Franskt stadsmotiv, 1948, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:13
  • 3340 Oljemålning
    Nils John, Kalmar slott, 48 x 64
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:45
  • 3513 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, . Sign Melkersson, Kvinna ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:13
  • 3451 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Ängel, 70 x 50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:39
  • 3514 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Melkersson, 1978, kvinna, ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:14
  • 1249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, monogramsign 1877, Kust, 3..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:33
  • 1252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Monogramsign. AL 1877, Ång..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:38
  • 1258 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Karsten, Holländsk st..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:55
  • 1256 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Karsten, Läsande man,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3462 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Knut T, Badande flick..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:59
  • 3515 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Melkersson, 1962, Nor..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:14
  • 3516 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Melkersson, Sydamerik..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:15
  • 1255 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, sign Spencer, Läsande flic..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:45
  • 1054 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign V Baroni, gosse, 39 x 29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:23
  • 3341 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, 1947, Danmark, D..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:46
  • 3236 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Flicka i landska..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:34
  • 3190 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Flicka, 52 x 43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:42
  • 3162 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Sandberg, Vatten..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:22
  • 3569 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad, Skärgård, 26 x 33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:05
  • 1210 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Lada, 1930, 71 x 79
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:44
  • 2031 Oljemålning
    Oskar Bergman (1879-1963), landskap, 35 x 50
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:44
  • 1055 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), kust, 1931, Kust med se..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:24
  • 3649 Oljemålning
    Rickard Angantyr Krantz, hus, signerad. , 26x30
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:58
  • 3648 Oljemålning
    Rickard Angantyr Krantz, komposition, signerad. , ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:57
  • 3647 Oljemålning
    Rickard Angantyr Krantz, Näckrosor, signerad. , 60x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:56
  • 3077 Oljemålning
    Roberto Torregiano, stilleben, signerad, 60x72
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:30
  • 3153 Oljemålning
    Ruben Heleander (f. 1931), "Stilla dag", 44 x 53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:16
  • 3570 Oljemålning
    Sascha Bolin (1889-1967), Kustlandskap, 63 x 81
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:05
  • 3253 Oljemålning
    Sign Emilsdotter, -77, Sommarblommor, 26 x 56
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:06
  • 3252 Oljemålning
    Sign Emilsdotter, 1974, Sommaridyll, 65 x 100
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:53
  • 1391 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), jagande räv, 42 x 63
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:29
  • 3330 Oljemålning
    Svän Gradin, Höskörd, 60x74
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:47
  • 3161 Oljemålning
    Sven Kumlin (1892-1967), 47 x 78, Samer
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:20
  • 3216 Oljemålning
    Ulla Zimmerman (f. 1943), "Törst" monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:59
  • 3282 Oljemålning
    Viking Svensson, Ansikte, signerad à tergo, 45x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:52
  • 3448 Oljemålning
    Viktoria Perers, 2001, 'Parafras' fritt efter Char..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:35
  • 5064 Oljemålning
    Wilhelm Wik (1897-1987), båtar, signerad, -54, 45x53
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 20:26
  • 2064 Oljemålningar
    1 par, Flamländsk Konstnär, 1600-tal, Värdshusscen..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:39
  • 3226 Oljemålningar
    1 par, porträtt, 1700-talskopior, 23x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:54
  • 3536 Oljemålningar
    2 st. Marika af Trolle, stilleben, signerad. 40x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:49
  • 3449 Thanka
    motivet: 44 x 35, höjd: 66
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:37
  • Metropol Tipsar
  • 3436 Oljemålning
    Anders Palmér (f. 1958), Gotland, signerad, 65x65
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:14
  • 3201 Oljemålning
    Otto Lindström (1883-1932), 1937, 53 x 72, Solnedgång
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:02
  • 2050 Oljemålning
    Axel Lindman, 'Vaxholm 1890', 18 x 27
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:57
  • 3171 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Marin, signerad. W Rösh -9..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:50
  • 3169 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Dansk Skola, Marin, 66x104
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:48
  • 2048 Oljemålning
    Olof Hermelin (1827-1913), Sign 1904, plåtmålning,..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:47
  • 2064 Oljemålningar
    1 par, Flamländsk Konstnär, 1600-tal, Värdshusscen..//
    Utrop: 30.000 kr
    Just nu: 24.500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:39
  • 1789 Oljemålning
    Rysk konstnär, omkring 1900, Pojke med fiol, duk, ..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:35
  • 2044 Oljemålning
    Tycho Ödberg, 'Motiv från Ingmarsö', 48 x 70
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:31

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev