bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Erling Ärlingsson  Conrad Jean Théodore Conrad-Kickert  Hans-Erik Eriksson  Figge Fredriksson  Henning Hougaard  Bruno Karlsson  Sven Lidberg  Sofia Linde  Rolf Mellström  Olle Nordberg  Gunnar Nordström  Anstein Risteigen  Alexander Roos  Laris Strunke  Lars Tärning  Armas Vainio  Uno Vallman  Leoo Verde  Nils von Dardel  Alfred Wahlberg  Gösta Werner  Bertil Widbrandt
  • 4064 Bonad
    Blekinge, 1800-tal, 126x119
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:08
  • 4028 Oljemålning
    1800-tal, Fors, 95x135
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:22
  • 3348 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), -47, Landskap, 44x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:24
  • 4008 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Franskt Landskap, mon..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:47
  • 4029 Oljemålning
    Anstein Risteigen (1885-1971), 1926, 'Mot Vaar' 42x36
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:59
  • 3403 Oljemålning
    Antal A Péczely, Interiör, 38x48
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:14
  • 2191 Oljemålning
    Bengt Pettersson, Vintermotiv, signerad, 33x40
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:55
  • 3022 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Fredsgatan 12, 60x80
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:08
  • 4022 Oljemålning
    Conrad Jean Théodore Conrad-Kickert (1882-1965), S..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:10
  • 3471 Oljemålning
    Creutz, Hamn, 46x38, ej ram
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:20
  • 3501 Oljemålning
    E Dahlgren, Hamn, signerad, 29x39
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:13
  • 3263 Oljemålning
    Erkki Jalava, Sydländskt motiv, signerad, -52. 51x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:03
  • 4006 Oljemålning
    Erling Ärlingsson (1904-1983), Landsväg, signerad...//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:38
  • 4058 Oljemålning
    Figge Fredriksson (1887-1951), Slussen, 1925, 64x47
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:19
  • 4057 Oljemålning
    Figge Fredriksson (1887-1951), Stockholm, signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:12
  • 3030 Oljemålning
    Gennedij Vasilikov, Svart rytm, 1988, 150x150
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:28
  • 4056 Oljemålning
    Gerard Hoet, tillskriven, 16-1700-tal, Offerscen, ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:00
  • 4009 Oljemålning
    Gösta Werner (1909-1989), Stilleben, signerad GW, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:07
  • 3422 Oljemålning
    Gunnar Nordström (f. 1921), Träd, 47x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:49
  • 3270 Oljemålning
    Hebert, Köpenhamn, 1954, 69x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:15
  • 2132 Oljemålning
    Jan Grundberg. "kock", 86x86
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:35
  • 4001 Oljemålning
    Laris Strunke (f. 1931), "Bro i Salernes", 1995, 1..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:55
  • 3502 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Apelsiner, signerad. 2016,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:16
  • 3503 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Citroner, signerad, 2015, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:16
  • 3080 Oljemålning
    Leoo Verde (1904-1976), signerad, Stilleben, 21x25
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:19
  • 3271 Oljemålning
    Ludde Lundin, Stadsmotiv, signerad. - 55, 72x54
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:16
  • 4024 Oljemålning
    Nils von Dardel (1888-1943), 'Damen med rosen', ut..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:52
  • 4065 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Flicka, 43x37
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:15
  • 3065 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, signerad, Skymni..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:23
  • 3627 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, signerad. Vinterlandskap, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:47
  • 3404 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), 1934, Vik, 38x46
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:15
  • 4061 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Kolonat, signerad. 1934..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:28
  • 3405 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sydländskt motiv, 33x41
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:16
  • 9039 Oljemålning
    på plåt, 1800-tal, Oidentifierad konstnär, Biskop,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:19
  • 4059 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sträckande svanar, 194..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:21
  • 3423 Oljemålning
    Rune Person, Sovande kvinna, 1947, 30x38
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:49
  • 5063 Oljemålning
    Sofia Linde (f. 1980), 2016, Monogramsignerad, 22x16
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:42
  • 4023 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), 23x18
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 18:23
  • 9005 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), 1951, Vattenfall och fjäl..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:59
  • 4062 Oljemålning
    William Elmes, 1700/1800-tal, Sjöslag, omkr. 1800,..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:58
  • Metropol Tipsar
  • 3404 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), 1934, Vik, 38x46
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:15
  • 4057 Oljemålning
    Figge Fredriksson (1887-1951), Stockholm, signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:12
  • 4009 Oljemålning
    Gösta Werner (1909-1989), Stilleben, signerad GW, ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:07
  • 4056 Oljemålning
    Gerard Hoet, tillskriven, 16-1700-tal, Offerscen, ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 20:00
  • 4024 Oljemålning
    Nils von Dardel (1888-1943), 'Damen med rosen', ut..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:52
  • 4008 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Franskt Landskap, mon..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:47
  • 2132 Oljemålning
    Jan Grundberg. "kock", 86x86
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:35
  • 4028 Oljemålning
    1800-tal, Fors, 95x135
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:22
  • 4065 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Flicka, 43x37
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 juni kl 19:15