KONST / Litografier

Aktuella artister: Mårten Andersson, Louis Bastin, Antoni Clavé, Erland Cullberg, Peder Duke, Yrjö Edelmann, Herbert Gentry, Bert Håge Häverö, Karl Höglund, Gustaf Isander, Bruno Karlsson, C Göran Karlsson, Sven Lidberg, Bengt Lindström, Reinhold Ljunggren, Brita Molin, Suzanne Nessim, Olle Nyman, Lennart Nyström, Karl Axel Pehrson, Madeleine Pyk, Carl Fredrik Reuterswärd, Lennart Rodhe, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Petter Thoen, Sven X-et Erixson
  • 7036 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    2 mars kl 20:53
  • 7595 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 65/300, motivet: 26x37
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:36
  • 7437 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    2 mars kl 18:39
  • 7442 Färglitografi
    Bengtr Fransson, Dans, motivet: 40x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:49
  • 7302 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 328/375, motivet: 38x48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 20:43
  • 7301 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 359/375, motivet: 38x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    2 mars kl 20:41
  • 7141 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:43
  • 7544 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 20:28
  • 7447 Färglitografi
    Bruno Karlsson (f. 1927), 36/360, motivet: 34x52
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 18:54
  • 7596 Färglitografi
    C Göran Karlsson (f. 1944), 259/310, motivet: 38x28
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:36
  • 7069 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    2 mars kl 18:32
  • 7312 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    2 mars kl 20:00
  • 7311 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    2 mars kl 20:57
  • 7604 Färglitografi
    John-Erik Franzen, 1988, 143/325, motivet: 19x22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:45
  • 7632 Färglitografi
    José Ortega, 98/100, Man och åsna, motivet: 51 x 66
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    2 mars kl 20:25
  • 7098 Färglitografi
    kai Piehl, Stockholmsnatt, 7/200, motivet: 70 x 54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    2 mars kl 18:19
  • 7443 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    2 mars kl 18:50
  • 7139 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    2 mars kl 18:41
  • 7631 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 20:24
  • 7601 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    2 mars kl 18:43
  • 7271 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    2 mars kl 19:18
  • 7264 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 18:29
  • 7266 Färglitografi
    Peder Duke (1938-2003), 1989, 49/200, motivet: 41x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    2 mars kl 18:35
  • 5165 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    2 mars kl 19:25
  • 7597 Färglitografi
    signerad. 117/210, Träd, motivet: 36x30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 18:38
  • 7142 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    2 mars kl 18:44
  • 5595 Färglitografi
    Umetaro Azechi, May sky, 66/100, 1962, motivet: 32x22
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    2 mars kl 20:36
  • 7070 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 72/150, 87 x 60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:34
  • 7448 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), Paket, 4/199, motivet: 24x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:56
  • 7263 Färglitografier
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 18:27
  • 7441 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    2 mars kl 18:48
  • 7140 Färglitogrtafi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    2 mars kl 18:42
  • 7360 Grafiska blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    2 mars kl 20:24
  • 7393 Grafiska blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    2 mars kl 18:55
  • 7354 Grafiska blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 20:14
  • 7205 Grafiska blad
    diverse, Bla Hans Wigert
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    2 mars kl 18:04
  • 7358 Grafiska blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 20:22
  • 7037 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    2 mars kl 20:57
  • 7394 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    2 mars kl 19:45
  • 7270 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    2 mars kl 19:16
  • 7309 Litografi
    Herdescen, motivet: 27x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 20:53
  • 7145 Litografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 19:27
  • 7165 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    2 mars kl 18:42
  • 7438 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    2 mars kl 18:41
  • 5692 Litografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    2 mars kl 20:04
  • 7039 Litografier
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 18:22
  • 7035 Litografier
    3 st, Soldattavlor, motivet: 17 x 22
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    2 mars kl 20:50
  • 7634 Litografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    2 mars kl 20:35
  • 7357 Mapp
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    2 mars kl 20:17
  • Metropol Tipsar
  • 7437 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    2 mars kl 18:39
  • 7036 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    2 mars kl 20:53

Vad r den vrd?