KONST / Litografier
Aktuella artister: Hans Arnold • Sigvard Bernadotte • Ola Billgren • Max Book • Birgit Broms • Pontus Carle • Marc Chagall • Franco Costa • Erland Cullberg • Claes Folcker • Karl Granquist • Ulf Gripenholm • Mona Huss Walin • Lars Jonsson • Mikael Kihlman • Björn Krestesen • Roy Lichtenstein • Bengt Lindström • Reinhold Ljunggren • Jørgen Nash • Leif Nielsen • Pierre Olofsson • Madeleine Pyk • Lennart Rodhe • Ian Rusth • Elis Ryberg • Pär Gunnar Thelander • Théo Tobiasse • Annika Elisabeth von Hausswolff • Philip von Schantz • Helga Wachholz • Gösta Werner
5098 Blyerts
Utrop: 500 kr
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Utrop: 800 kr
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 20:01
2084 Serigrafi
Utrop: 7.000 kr
29 april kl 19:43
5380 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
29 april kl 18:03 -
2019 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
29 april kl 20:13 -
5208 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 april kl 20:53
5207 Färglitografi
Utrop: 600 kr
29 april kl 20:34 -
5212 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 april kl 18:07 -
5211 Färglitografi
Utrop: 600 kr
29 april kl 20:54
2002 Färglitografi
Utrop: 700 kr
29 april kl 20:26 -
5360 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
29 april kl 19:46 -
2077 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
29 april kl 19:45
5130 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
29 april kl 18:25 -
2073 Färglitografi
Utrop: 700 kr
29 april kl 19:40 -
5077 Färglitografi
Utrop: 600 kr
29 april kl 18:01
2047 Grafiskt blad
Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Utan titel, 2021. Signerad, numrerad 11/50, daterad 2021. Digitalt collage. Fine art print på matt bomullspapper. Ur "Edition no 7" för Moderna Museets vänner 2021. Bildmått: ca 42x30 cm. Bladets mått: 48x33cm, oramat löst blad i en specialdesignad förpackning
Utrop: 6.500 kr
29 april kl 19:33
5078 Färglitografi
Utrop: 600 kr
29 april kl 18:55 -
5371 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
29 april kl 19:41 -
5390 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 20:50
2016 Färglitografi
Utrop: 700 kr
29 april kl 19:41 -
4180 Färglitografi
Utrop: 700 kr
29 april kl 18:34 -
4236 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 18:12
5391 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 20:51 -
5361 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
29 april kl 20:41 -
2083 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
29 april kl 19:43
2081 Färglitografi
Utrop: 700 kr
29 april kl 19:31 -
2070 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
29 april kl 18:53 -
5384 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 april kl 19:51
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 20:01
5382 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 april kl 18:54 -
5373 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 april kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 april kl 18:18
5370 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 april kl 18:54 -
5369 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
29 april kl 20:14 -
2069 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 april kl 18:34
2030 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 20:30 -
4093 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 april kl 18:06 -
2045 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
29 april kl 19:33
2051 Färglitografi
Utrop: 700 kr
29 april kl 19:33 -
2036 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
29 april kl 19:48 -
2043 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
29 april kl 19:00
5361 Färglitografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad HC. Signerad, numrerad 9/20. Färglitografi, bildmått: 62x88 cm, yttermått inklusive ram: 68x94 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
29 april kl 20:41
4234 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 april kl 18:03 -
5055 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 20:50 -
2017 Färglitografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 19:43
5175 Färglitografi
Utrop: 1.600 kr
29 april kl 18:45 -
5383 Färglitografi
Utrop: 800 kr
29 april kl 18:56 -
2031 Färglitografi
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 april kl 20:30
5174 Färglitografi
Utrop: 800 kr
29 april kl 20:26 -
2047 Grafiskt blad
Utrop: 6.500 kr
29 april kl 19:33 -
5163 Grafiskt blad
Utrop: 600 kr
29 april kl 19:08
5378 Grafiskt blad
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
29 april kl 20:52 -
2076 Grafiskt blad
Utrop: 700 kr
29 april kl 20:02 -
2075 Grafiskt blad
Utrop: 700 kr
29 april kl 19:56
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
29 april kl 20:13
2074 Grafiskt blad
Utrop: 700 kr
29 april kl 19:45 -
5269 Litografi
Utrop: 600 kr
29 april kl 20:22 -
2095 Litografi
Utrop: 1.500 kr
29 april kl 19:34
4033 Litografi
Utrop: 500 kr
29 april kl 19:00 -
5073 Litografi
Utrop: 300 kr
29 april kl 20:57 -
5076 Litografier
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
29 april kl 18:14
2068 Litografisk af..
Utrop: 700 kr
29 april kl 18:11 -
2084 Serigrafi
Utrop: 7.000 kr
29 april kl 19:43 -
2035 Serigrafi
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 20:01
- Metropol Tipsar
2084 Serigrafi
Utrop: 7.000 kr
29 april kl 19:43 -
2047 Grafiskt blad
Utrop: 6.500 kr
29 april kl 19:33 -
2035 Serigrafi
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 20:01
5361 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
29 april kl 20:41 -
2019 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
29 april kl 20:13 -
2036 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
29 april kl 19:48
5175 Färglitografi
Utrop: 1.600 kr
29 april kl 18:45