bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Bengt Böckman, Olle Carlström, Stig Claesson Slas, Peter Dahl, Björn Ekegren, Leopold Fare, Göran Folcker, Stig Fyring, Lennart Gram, Göran Hahne, Staffan Hallström, Bert Håge Häverö, Stig Jonzon, Kristian Krokfors, Bengt Lindström, Gordon Macfie, Lars Norrman, Johannes Olsson, Johannes Ravn, Charles Sjöholm, Roland Svensson, Gunnar von Gegerfelt, Philip von Schantz, Harald Wiberg, Sven X-et Erixson
  • 5248 Färglitografi
    8 st, Oidentifierad konstnär, signerade, bladets m..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:36
  • 2007 Färglitografi
    Bengt Böckman (1926-2014), signerad, 18/199, bm 52..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:37
  • 5283 Färglitografi
    Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), "Stad", 309/550, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:45
  • 6167 Färglitografi
    Johannes Ravn (1922-1991), skärgård, 178/380, moti..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:35
  • 6273 Färglitografi
    Stig 'Slas' Claesson, Stockholmsmotiv, 12/100, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:37
  • 6168 Färglitografi
    Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, 321/440,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:36
  • 5246 Färglitografi
    6 st, James Thackory, oramade, mm;34x50
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:26
  • 5206 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 1/360, bladets mått...//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:15
  • 2019 Färglitografi
    Catrina Liljegren, EA (konstnärens exemplar), blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:47
  • 5084 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 102/125, signerad, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:43
  • 2020 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), 1/360, bladets mått: 47x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:50
  • 2015 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), 357/360, motivet: 45x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:35
  • 6266 Färglitografier
    3 st. + 3 st. i mapp, Stig Fyring (f. 1934), Sandh..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:14
  • 6166 Färglitografier
    6 st. Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 20:27
  • 6019 Färglitogrefi
    Björn Ekegren (f. 1955), 125/250, signerad, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:36
  • 6234 Litografi
    Gordon Macfie (1919-1971), segelbåtar, ramens inne..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:27
  • 2010 Litografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), "Happy factory", 58/6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 19:58
  • 6039 Litografi
    Harald Wiberg (1908-1986), 118/210, motivet: 34x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 18:03
  • 5403 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Waxholmsbåt, 15/150, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 20:49
  • 6227 Litografier
    4 st, Inuitkonst, 24 x 27
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-08-25 19:19
  • Metropol Tipsar
  • 5084 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 102/125, signerad, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    2014-09-15 18:43

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook