bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Kerstin Abram-Nilsson  Mårten Andersson  Erland Cullberg  Peter Dahl  Karin Dahlin  Claes Folcker  John-Erik Franzén  Adolf Hallman  Bert Håge Häverö  Ulrica Hydman-Vallien  Danka Jaworska  Emil Johanson-Thor  Lars Jonsson  Olle Kåks  Igge Karlsson  Nils Kölare  Sven Lidberg  Reinhold Ljunggren  Olle Nordberg  Lennart Nyman  Olle Nyman  Erik H Olson  Oscar Reutersvärd  Richard Ryan  Olga Semenova  Waldemar Sjölander  Marcel Strüwer-van Zuylen  Brittmarie Sundström  Roland Svensson  Petter Thoen  Feliks Topolksi  Paul Voss  Nisse Zetterberg
  • 1163 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 185/360, 1978, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:11
  • 1121 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). 189/290, motivet: 38x45
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:05
  • 9446 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), signerad, 193/260, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:25
  • 1309 Färglitografi
    G Grillo, World in Italy, 169/800, motivet: 44x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:25
  • 1165 Färglitografi
    Igge Karlsson (f. 1932), PT, 1989, motivet: 61x46
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:13
  • 9269 Färglitografi
    Kiakshuk, "Summer camp scen", 1961, signerad, moti..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:41
  • 1120 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:04
  • 1119 Färglitografi
    Mårten Andersson (f. 1934), Provex, 1977, motivet:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:03
  • 9591 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), 1978, "tre profiler", 126..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:51
  • 9136 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), signerad, bladets mått: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:19
  • 1203 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), 1980, motivet: 23x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:24
  • 1164 Färglitografi
    Olga Semenova (f. 1953), 89/300, motivet: 40x57
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:12
  • 1169 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), 208/290, motivet: 70x59
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:16
  • 9559 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), -85, 250 / 275, Hus, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:38
  • 1167 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), 11/15, bladets mått..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:14
  • 9364 Färglitografi
    Paul Voss (f. 1957), 99/175, bladets mått: 45x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:33
  • 1170 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), motivet: 89x60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:16
  • 1168 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), PT, "Blå", motivet: 57x78
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:15
  • 9356 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:27
  • 9339 Färglitografi
    Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, Kalle, bladets..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:09
  • 1044 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 59/360, "Vårvinter..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:29
  • 9082 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 113/360, Vinter skärg..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:52
  • 9235 Färglitografi
    signerad, 1988, Stockholm, 68/125, bladets mått: 7..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:17
  • 1122 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga, motivet: 29x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:06
  • 1166 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 224/300, motivet:..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:14
  • 1147 Färglitografi
    Waldemar Sjölander (1906-1988), 1946, 37x27
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:46
  • 1001 Färglitografier
    16 st, efter von Wright, fåglar, 38x27 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:52
  • 9344 Grafiska blad
    2 st, Karin Dahlin (f. 1975), bladets mått: 36x32,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:16
  • 9343 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 11/75, Moln, bladets mått: 50x50x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:13
  • 9372 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 17/50, bladets mått: 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:39
  • 9371 Grafiskt blad
    Andreas Lundberg, 20/50, bladets mått: 50x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:38
  • 1159 Grafiskt blad
    Jolin, ej Signerat, 47x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:01
  • 9354 Grafiskt blad
    Petter Thoen (f. 1943), 9/90, bladets mått: 36x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:26
  • 1123 Litografi
    Emil Johanson-Thor (1889-1958), 1950, motivet: 26x36
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:36
  • 9487 Litografi
    Erland Cullberg (1931-2012), 66/90, Figurer, blade..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:19
  • 9061 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), 72/360. motivet: 19x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:16
  • 1145 Litografi
    Waldemar Sjölander (1906-1988), 6/30, 1959, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:44
  • 9558 Litografier
    4 st, Claes Folcker (f. 1940), 87/365, Stockholmsm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:37
  • 9359 Serigrafi
    Brittmarie Sundström (f. 1940), 108/150, bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:29
  • 9360 Serigrafi
    Brittmarie Sundström (f. 1940), 114/150, bladets m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:30
  • 9332 Serigrafi
    Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:03
  • 9351 Serigrafi
    Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), bladets mått...//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:23
  • 9353 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), AP 1/25, bladets mått: 34x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:25
  • 9352 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), AP 5/25, bladets mått: 34x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:25
  • Metropol Tipsar
  • 1120 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, bladets mått: ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:04