KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson, Olle Baertling, Björn Berg, Astri Bergman-Taube, Kaj Bernstone, Gunnar Brusewitz, Stig Claesson Slas, Peter Dahl, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Anders Fogelin, John-Erik Franzén, Cecilia Frisendahl, Fritz Axel From, Mikael Frygelius, Lars-Olof Gynning, Staffan Hallström, Bert Håge Häverö, Maria Hillfon, Mona Huss Walin, Berndt-Rune Jäverbrant, Lennart Jirlow, Sven Jonson, Stig Jonzon, Per Julius, Bruno Karlsson, Lotte Laserstein, Sven Lidberg, Bengt Lindström, Reinhold Ljunggren, Bo E Lundquist, Jan Lundquist, Lars Norrman, Lennart Olausson, Pierre Olofsson, James Pauli, Karl Axel Pehrson, Camilla Pyk, Madeleine Pyk, Gustav Rudberg, Harald Sallberg, Charles Sjöholm, Otte Sköld, Roland Svensson, Théo Tobiasse, Åke Westin, Hans Wigert, Nisse Zetterberg
  • 7044 Färglitogarfier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    26 jan kl 18:31
  • 6620 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 18:54
  • 6607 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    26 jan kl 18:41
  • 6192 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 19:28
  • 4004 Färglitografi
    2 st, Peter Dahl (f. 1934), Pt, mm 53x57 (lösa blad)
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    16 feb kl 19:26
  • 4005 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    16 feb kl 19:27
  • 6130 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    26 jan kl 18:47
  • 6215 Färglitografi
    2 st. Gustav Bolin, 57x58 resp 40x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 18:44
  • 6606 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    26 jan kl 18:40
  • 6615 Färglitografi
    Al Nagiella, Bastu, 29/150, motivet: 64x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 18:49
  • 5081 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    26 jan kl 19:29
  • 6307 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    26 jan kl 20:58
  • 6088 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 200 kr

    26 jan kl 18:46
  • 7054 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

  • 4009 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    16 feb kl 18:40
  • 3305 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 700 kr

    26 jan kl 19:55
  • 7047 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    26 jan kl 18:34
  • 7048 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    26 jan kl 18:35
  • 7045 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    26 jan kl 18:32
  • 7046 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    26 jan kl 18:33
  • 8014 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    26 jan kl 18:42
  • 6561 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 79/260, motivet: 70x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

  • 6223 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    26 jan kl 19:24
  • 6111 Färglitografi
    Bo Lindwall, 290/360, motivet: 42x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    26 jan kl 19:39
  • 7097 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 18:15
  • 7099 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 18:22
  • 6458 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    26 jan kl 19:52
  • 6131 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    26 jan kl 18:48
  • 5542 Färglitografi
    Ellero, 246/320, motivet: 49x58
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    26 jan kl 18:20
  • 7015 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    26 jan kl 19:04
  • 6071 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    26 jan kl 20:10
  • 5531 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    16 feb kl 19:38
  • 7106 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    26 jan kl 18:06
  • 7034 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), 236/290, motivet: 35x55
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    26 jan kl 18:46
  • 8031 Färglitografi
    Jan Lundqvist, Bastugatan, 226/290, motivet: 39x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    26 jan kl 19:46
  • 7036 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    26 jan kl 19:23
  • 6604 Färglitografi
    Joan Míro, osignerad, motivet: 58x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 jan kl 18:35
  • 5060 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    16 feb kl 19:14
  • 6497 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 jan kl 20:50
  • 5545 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 18:22
  • 6518 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 97/600, 31x60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    16 feb kl 18:18
  • 7013 Färglitografi
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    26 jan kl 20:58
  • 7101 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 18:59
  • 6070 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    26 jan kl 20:08
  • 8105 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    26 jan kl 18:21
  • 6231 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 117/250, motivet: 26x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 jan kl 20:28
  • 6113 Färglitografi
    Mikael Bauerhag, fågelmotiv, 37x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    26 jan kl 19:43
  • 7023 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    26 jan kl 18:25
  • 5595 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    16 feb kl 19:03
  • 4006 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    16 feb kl 19:33
  • 6524 Färglitografi
    Ryszaro Quiecien´, komposition, 49x68
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    26 jan kl 18:30
  • 6605 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), Lodjur, motivet: 27x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    26 jan kl 18:38
  • 7068 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    26 jan kl 18:56
  • 4288 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    26 jan kl 18:23
  • 7035 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    26 jan kl 18:24
  • 6455 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    26 jan kl 19:44
  • 4008 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    16 feb kl 20:55
  • 7060 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    26 jan kl 19:36
  • 6456 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 76/125, motivet: 59 x 48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    26 jan kl 19:45
  • 5272 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 80/125, bladets mått: 68x53
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    16 feb kl 20:09
  • 7007 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    26 jan kl 18:05
  • 6222 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 19:19
  • 5250 Färglitografier
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    16 feb kl 19:42
  • 7041 Grafiska blad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    26 jan kl 19:48
  • 7040 Grafiska blad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    26 jan kl 19:45
  • 6117 Grafiska blad
    3 st, Peter Freudental
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    26 jan kl 20:04
  • 6115 Grafiskt blad
    Peter Freudental, Konstutställning, 69x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    26 jan kl 20:02
  • 6317 Litografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), tillskriven, 54x57
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    26 jan kl 18:18
  • 5096 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    16 feb kl 18:23
  • 3420 Litografi
    Helmunt Mantel, Segel, 46/150, motivet: 60 x 100
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 jan kl 18:30
  • 7026 Litografi
    Lars Lindberg, LO-borgen, 17/310, motivet: 50 x 57
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    26 jan kl 20:29
  • 7102 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    26 jan kl 19:21
  • 7016 Litografi
    Sign KGB, Stockholmsmotiv, 35/250, motivet: 44 x 59
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 1.300 kr

    26 jan kl 18:31
  • 6555 Litografi
    Sven Jonson (1902-1981), 241/260, motivet: 25x44
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    26 jan kl 19:14
  • 7042 Litografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 jan kl 18:25
  • 7087 Mappar
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.300 kr

    26 jan kl 20:58
  • 4002 Serigrafi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    16 feb kl 20:51
  • 4001 Serigrafi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    16 feb kl 18:30
  • 5668 Serigrafier
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    16 feb kl 20:53
  • 4003 Serigrafier
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    16 feb kl 20:54
  • Metropol Tipsar
  • 5250 Färglitografier
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    16 feb kl 19:42
  • 5060 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    16 feb kl 19:14
  • 5595 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    16 feb kl 19:03
  • 4009 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    16 feb kl 18:40
  • 4001 Serigrafi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    16 feb kl 18:30
  • 7087 Mappar
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 1.300 kr

    26 jan kl 20:58
  • 7013 Färglitografi
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    26 jan kl 20:58
  • 8014 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    26 jan kl 18:42
  • 7016 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 1.300 kr

    26 jan kl 18:31

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev