KONST / Litografier

Aktuella artister: Hans Arnold, Stig Claesson Slas, Franco Costa, Yrjö Edelmann, Leopold Fare, Anders Fogelin, Ulf Greder, Eric Hallström, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Ewert Karlsson EWK, Roland Kempe, Bengt Landin, Lena A Linderholm, Bengt Lindström, Reinhold Ljunggren, Gunilla Mann, Hans Norsbo, Acke Oldenburg, Axel Olson, Karl Axel Pehrson, Madeleine Pyk, Gustav Rudberg, Charles Sjöholm, Jussi Taipaleenmäki, Théo Tobiasse, Ulf Wahlberg, Berndt Wennström, Åke Westin, Hans Wigert, Angelica Wiik, Eva Zettervall
  • 7550 Färglitogarfier
    6 st, Oidentifierad konstnär, motivet: 15x21
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 20:17
  • 7249 Färglitografi
    Beck&Jung, komposition, 5/40, signerad, 1982mm: 28x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 18:10
  • 7139 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 20:29
  • 7254 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 18:11
  • 7246 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 20:02
  • 7695 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 19:53
  • 7133 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    1 december kl 20:11
  • 7125 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 19:31
  • 7558 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    1 december kl 18:48
  • 7227 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), 46/275, motivet: 72x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 18:40
  • 7444 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 18:06
  • 7456 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    1 december kl 19:56
  • 7343 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 19:34
  • 7437 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 59/300, motivet: 28x22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 18:49
  • 7679 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), 226/295, motivet: 43x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    1 december kl 19:20
  • 7004 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    1 december kl 18:40
  • 7220 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), 50x77
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 18:29
  • 2243 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 19:17
  • 7563 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 245/250, motivet. 84x64
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    1 december kl 19:22
  • 7006 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    1 december kl 18:54
  • 7005 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 43/310, motivet: 27x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 18:41
  • 7010 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 18:58
  • 7487 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    1 december kl 18:35
  • 7342 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 19:33
  • 7339 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 19:30
  • 7340 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 19:31
  • 7436 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 18:48
  • 7170 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), 110/225, motivet: 80x59
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    1 december kl 20:36
  • 7171 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), 325/325, motivet: 32x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    1 december kl 20:37
  • 7681 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 106/200, motivet: 28x22
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    1 december kl 19:22
  • 7334 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 19:22
  • 7337 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 19:24
  • 7336 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 19:22
  • 7333 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 19:20
  • 7427 Färglitografi
    Martin Engelman, EA 24/50, motivet: 50x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 18:18
  • 7565 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 260/370, motivet: 43x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    1 december kl 19:25
  • 7222 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 283/375, motivet: 42x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    1 december kl 18:32
  • 7492 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 148/150, bladets mått: 77x61
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 18:42
  • 7493 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 175/199, bladets mått: 62x89
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 18:43
  • 7491 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 18:40
  • 7490 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 december kl 18:38
  • 7103 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    1 december kl 19:44
  • 7299 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 19:04
  • 7185 Litografi
    Efter Galofre, motivet: 38x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    1 december kl 18:45
  • 7757 Litografi
    Eric Hallström (1893-1946), tillskriven, 40x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 18:57
  • 7208 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 18:12
  • 7064 Litografi
    J Dahl, "Iväntan på Godot, 8/50, motivet: 30x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    1 december kl 19:58
  • 7224 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    1 december kl 18:35
  • 7682 Litografi
    Jan Lundqvist, Stockholm, 90/100
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    1 december kl 19:23
  • 2026 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    1 december kl 20:30
  • 7242 Serigrafier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    1 december kl 20:04
  • Metropol Tipsar
  • 7133 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    1 december kl 20:11
  • 7456 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    1 december kl 19:56

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev