KONST / Litografier

Aktuella artister: Lasse Åberg, Mogens Balle, Ernst Billgren, Siri Derkert, Ulf Greder, Staffan Hallström, Bert Håge Häverö, Karl Höglund, Lennart Jirlow, Albert Johansson, André Lanskoy, Sven Lidberg, Bengt Lindström, Roberto Matta, Lennart Mörk, Lars Norrman, Mats Norryd, Pierre Olofsson, Axel Olson, Karl Axel Pehrson, Pablo Picasso, Madeleine Pyk, Lennart Rodhe, Gustav Rudberg, Elis Ryberg, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Esaias Thorén, Théo Tobiasse, Ulf Wahlberg, Håkan Welin, Berndt Wennström, Harald Wiberg, Harry Wichmann, Eva Zettervall
  • 1553 Färglitografi
    3 st, Oidentifierad konstnär, motivet: ca 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    27 oktober kl 19:55
  • 1397 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    27 oktober kl 18:58
  • 1443 Färglitografi
    Henri Goetz, 20/25, signerad, motivet: 30x30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 20:20
  • 1791 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    27 oktober kl 18:56
  • 1028 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, 11/40, bladets mått: 56x76
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 18:39
  • 1451 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 20:31
  • 1820 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), motivet: 36x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 19:14
  • 1750 Färglitografi
    4 st, Joanna A Lowe, Rosor, motivet: 48x32
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 19:42
  • 1129 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, motivet: 67 x 44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    27 oktober kl 18:51
  • 1315 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    27 oktober kl 20:44
  • 1434 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Kvinna, motivet: 38x52
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 20:11
  • 1516 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 oktober kl 19:33
  • 1701 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    27 oktober kl 19:01
  • 1309 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    27 oktober kl 20:17
  • 1759 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    27 oktober kl 20:04
  • 1213 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    27 oktober kl 20:01
  • 1683 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    27 oktober kl 19:19
  • 1439 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    27 oktober kl 20:16
  • 1288 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), Figurer, motivet: 32 x 23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 19:39
  • 1702 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 59/310, motivet: 55 x 40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    27 oktober kl 19:03
  • 1261 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 18:09
  • 1128 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    27 oktober kl 18:18
  • 9115 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 19:25
  • 1262 Färglitografi
    Helga Wachtmeister, "VIPs", 132/260, motivet: 42 x 35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    27 oktober kl 18:13
  • 1518 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    27 oktober kl 19:34
  • 1217 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 18:15
  • 1306 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 20:10
  • 1699 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    27 oktober kl 19:58
  • 1698 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Ank-ring, 186/200
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    27 oktober kl 19:57
  • 1063 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    27 oktober kl 19:02
  • 1538 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 19:47
  • 1004 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    27 oktober kl 19:03
  • 1435 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 38/93, motivet: 49x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    27 oktober kl 20:12
  • 1548 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Diptyk, 112/200 rim: 64x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    27 oktober kl 19:52
  • 1179 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 200 kr

    27 oktober kl 18:39
  • 1259 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    27 oktober kl 20:06
  • 1260 Färglitografi
    Örjan Wickström, 108/320, bladets mått: 33 x 48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 20:07
  • 1819 Färglitografi
    Pierre Alechinsky, Komposition, bladets mått: 30x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    27 oktober kl 19:11
  • 1092 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    27 oktober kl 18:31
  • 6280 Färglitografi
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    27 oktober kl 18:12
  • 1289 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    27 oktober kl 19:40
  • 1064 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    27 oktober kl 19:04
  • 1453 Färglitografi
    Sven X: et Erixon, 105/250, motivet: 37x42
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    27 oktober kl 20:38
  • 9259 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), E A, 18/30, motivet: 47x63
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    27 oktober kl 18:13
  • 1103 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    27 oktober kl 19:19
  • 1438 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 oktober kl 20:14
  • 1126 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 oktober kl 18:15
  • 1130 Färglitorafi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    27 oktober kl 18:52
  • 1212 Färglitorafi
    Bengt Lindström (1925-2008), 19/99, ansikten, 54 x 74
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    27 oktober kl 20:59
  • 1708 Litografi
    Allan Edelfelt, 62x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 20:48
  • 1445 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 20:23
  • 1059 Litografi
    efter Olof Rudbeckius, 'Glada', 52 x 74
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 oktober kl 19:39
  • 1534 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    27 oktober kl 19:45
  • 2004 Litografi
    Utrop: 50.000 kr
    Just nu: 40.000 kr

    27 oktober kl 20:58
  • 1540 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    27 oktober kl 19:48
  • 9617 Litografi
    Stanislao Dessy, onumrerad, motivet: 30x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 oktober kl 20:46
  • 1449 Litografier
    2 st. Roberto Matta (1911-2002), 23x17
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 1.000 kr

    27 oktober kl 20:25
  • 1700 Litografiskt t..
    Lasse Åberg (f. 1940), 58/90, 54 x 68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    27 oktober kl 19:59
  • 9557 Mapp
    med lito efter Olof Rudbeck
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    27 oktober kl 19:28
  • Metropol Tipsar
  • 6280 Färglitografi
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    27 oktober kl 18:12
  • 1063 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    27 oktober kl 19:02
  • 1516 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 oktober kl 19:33
  • 1700 Litografiskt t..
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    27 oktober kl 19:59
  • 1213 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    27 oktober kl 20:01
  • 2004 Litografi
    Utrop: 50.000 kr
    Just nu: 40.000 kr

    27 oktober kl 20:58

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook