KONST / Litografier

Aktuella artister: Bengt Olov Abrahamsson  Bo Åke Adamsson  Mårten Andersson  Olle Baertling  Marion Belin  Björn Berg  Astri Bergman-Taube  Ola Billgren  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Bengt Elde  Leopold Fare  Anders Fogelin  Ulf Göthman  Bert Håge Häverö  Robert Högfeldt  Karl Höglund  Einar Jolin  Sven Jonson  Björn Krestesen  Aina Larsson  Sven Lidberg  Reinhold Ljunggren  Jan Lundquist  Karl Gustaf KG Nilson  Thage Nordholm  Lars Norrman  Olle Nyman  Laila Prytz  Madeleine Pyk  Olga Semenova  Gerald Steffe  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Jaques Villon  Philip von Schantz  Ulf Wahlberg  Erik Wessel-Fougstedt  Harry Wichmann  Ilon Wikland
  • 1356 Färglitografi
    2 st. signerade och numrerade, motivet: 21x24 + 14x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 450 kr

    1 augusti kl 18:52
  • 1565 Färglitografi
    Alf Olsson, Tärnor, 81/495, motivet: 32x37
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 18:03
  • 5048 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:39
  • 9402 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    1 augusti kl 20:55
  • 1161 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), 386/390, Slussen, 41x54
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 500 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:36
  • 5064 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:28
  • 5037 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:12
  • 1117 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    om en månad
    22 augusti kl 20:48
  • 5014 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    om en månad
    22 augusti kl 20:30
  • 1563 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 23/70, motivet: 29x20
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 18:01
  • 1339 Färglitografi
    CGK, 55/200, bladets mått: 62x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    1 augusti kl 18:26
  • 1163 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), 15/360, Stadsgården, 49x58
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 300 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:43
  • 1164 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:45
  • 1372 Färglitografi
    Gerald Steffe (f. 1939), 4/50, 51x65
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    1 augusti kl 19:41
  • 5007 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:08
  • 5065 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:31
  • 1078 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    1 augusti kl 19:49
  • 5042 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:51
  • 5041 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Stureplan, 163/290, 41x56
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:49
  • 5051 Färglitografi
    Jan Lundqvist, Stockholm, signerad, 14x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:57
  • 9190 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 19:35
  • 1566 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    1 augusti kl 18:04
  • 1354 Färglitografi
    Karl Lundqvist, 17/49, 31x24
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 18:47
  • 1188 Färglitografi
    Karl-Axel Larsson, 1/1, motivet: 39x27
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    1 augusti kl 19:40
  • 1483 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 50/310, motivet: 34x53
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 18:56
  • 5026 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 19:00
  • 1348 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 13x7, signerad
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 augusti kl 18:38
  • 1280 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 36/220, motivet: 36x25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 19:22
  • 5049 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:40
  • 1079 Färglitografi
    Marion Belin (f. 1933), PT, Picknick, motivet: 60x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    1 augusti kl 19:51
  • 1085 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    1 augusti kl 19:06
  • 1343 Färglitografi
    Maud Wigert, katt, 166/280, motivet: 43x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    1 augusti kl 18:31
  • 1346 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    1 augusti kl 18:34
  • 1082 Färglitografi
    Olga Semenova (f. 1953), Dansande par, 13/290, 39x27
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 19:55
  • 7001 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    om en månad
    29 augusti kl 18:02
  • 1331 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 20:59
  • 1199 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 18:29
  • 1474 Färglitografi
    Robert Högfeldt (1894-1986), 162/360, motivet: 42x51
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 augusti kl 18:41
  • 1576 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    1 augusti kl 19:33
  • 1168 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 108/110, Skärgård, 22x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 20:08
  • 1170 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 18:13
  • 1171 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 18:14
  • 1214 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    1 augusti kl 19:37
  • 1172 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 18:15
  • 1351 Färglitografi
    signerad, 21/100, 35x25
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 18:43
  • 1602 Färglitografi
    signerad, Laila Prytz (f. 1907), 212/300, 24x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    1 augusti kl 18:17
  • 1564 Färglitografi
    signerad. Tranor, 286/290, bladets mått: 79x61
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    1 augusti kl 18:02
  • 1344 Färglitografi
    Sture Nilsson, La Cupol, 63/260, bladets mått: 91x64
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    1 augusti kl 18:33
  • 9145 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), 63/260, motivet: 45x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    1 augusti kl 18:26
  • 1081 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    1 augusti kl 19:54
  • 1342 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), 180/320 mm: 43x50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    1 augusti kl 18:29
  • 5050 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:46
  • 1116 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), -77, 121/130, motivet: 21x26
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    1 augusti kl 20:46
  • 1347 Färglitografi
    V Jansson, 138/260, motivet: 35x44
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 18:36
  • 1063 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    1 augusti kl 20:13
  • 1080 Gicléetryck
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    1 augusti kl 19:52
  • 9493 Grafiskt blad
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 20:05
  • 1186 Litografi
    Aina Larsson (f. 1935), 5/280, 90x63
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 19:38
  • 9499 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    1 augusti kl 20:18
  • 1454 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 20:11
  • 1355 Litografi
    Björn Krestesen (f. 1951), tjur, 278/335, 15x23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    1 augusti kl 18:49
  • 5058 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 20:08
  • 9173 Litografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    1 augusti kl 18:25
  • 1595 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    1 augusti kl 20:53
  • 1119 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    1 augusti kl 19:17
  • 1341 Litografi
    signerad, 166/170, motivet: 72x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    1 augusti kl 18:28
  • 5057 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    om en månad
    22 augusti kl 19:06
  • 5033 Litografier
    2 st, Stockholmsmotiv, motivet: 15x21
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    om en månad
    22 augusti kl 18:21
  • 1118 Serigrafi
    signerad, -76, 48/120, 53x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    1 augusti kl 20:50
  • Metropol Tipsar
  • 7001 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    om en månad
    29 augusti kl 18:02
  • 1078 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    1 augusti kl 19:49
  • 1576 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    1 augusti kl 19:33
  • 1085 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    1 augusti kl 19:06