bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Henrik Allert, Lennart Aschenbrenner, Olle Bonniér, Peter Freudenthal, Roj Friberg, Bert Håge Häverö, Ulrica Hydman-Vallien, Per Julius, Sven Lidberg, Lars Norrman, Camilla Pyk, Gustav Rudberg, Roland Svensson, Kurt Ullberger
  • 1410 Färglitogarfi
    Roj Friberg (f. 1934), 97/150, monogramsignerad - ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:49
  • 1234 Färglitografi
    Johan Thunberg, "Balett i speglar", signerad, 32/2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 19:32
  • 1075 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Dambadet i Mölle, signer..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:59
  • 1355 Färglitografi
    modell äldre, Hc Andersen och hans sagofigurer, 51..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 19:07
  • 1111 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), EA (konstnärens exemplar..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 19:57
  • 1416 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 76/375, motivet: 38x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:59
  • 1415 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 79/375, motivet: 38x53
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:57
  • 1370 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Gård på Ven, motivet: ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 20:21
  • 1441 Färglitografi
    Henrik Allert (f. 1937), "Vid Havet", 132/155, mot..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:39
  • 1411 Färglitografi
    Kurt Ullberger (1919-2008), 172/360, motivet: 40x28
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:51
  • 1433 Färglitografi
    Olle Bonniér (f. 1925), Rymdserien, motivet: 46 x 60
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:25
  • 1326 Färglitografi
    Per Julius (f. 1951), "Vårvinter i tärnafjällen", ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 19:56
  • 9559 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Komposition, 247/250,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:35
  • 1417 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 129/250, motivet: 42x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:01
  • 9128 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Skärgård, 120/310, mo..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:31
  • 1204 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), PT, signerad, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:01
  • 9577 Färglitografi
    Zielecki, EA (konstnärens exemplar), motivet: 70x58
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 20:10
  • 1226 Färglitografier
    2 st. Böckman, numrerade och signerade, motivet. 4..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:14
  • 1445 Litografi
    Birgit Skiöld, "Temple door I", AP, bladets mått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:45
  • 1440 Litografi
    Camilla Pyk (f. 1966), 109/200, Ansikte, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:38
  • 9189 Litografi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 28/175, motivet: ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 19:00
  • 1442 Litografier
    3 st, Karl Erik Häggblad, 160 upplaga, lösa bla, b..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2014-07-28 18:40

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook