bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Lasse Åberg, Elis Åslund, Mogens Balle, Ernst Billgren, Torsten Billman, Salvador Dalí, Leopold Fare, Lennart Glemme, Lennart Gram, Ulf Greder, Bert Håge Häverö, Albert Johansson, Folke Karlsson, André Lanskoy, Sven Lidberg, Bengt Lindström, Jan Lundquist, Olle Nyman, Pierre Olofsson, Tommy Östmar, Madeleine Pyk, Einar Rosén, Elis Ryberg, Gunnar Stålbrand, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Ulf Wahlberg, Anders Wallin, Sven X-et Erixson
  • 3249 Färglitografi
    'Banerischer Biersprach' 34 x 43
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:51
  • 3075 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, signerad, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:26
  • 3115 Färglitografi
    Folke Karlsson (1907-1984), Djurgårdsfärjan, 222/3..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:55
  • 3185 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), PT, signerad, 1970, rame..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:37
  • 3119 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, ET, inspiration, signerad,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:18
  • 3187 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), komposition, signerad, mot..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:38
  • 3189 Färglitografi
    Peter Engberg, "Skärgårdsvård", signerad, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:39
  • 3193 Färglitografi
    Sven X: e t Erixson, 315/360, motivet: 37x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:41
  • 3003 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Komposition, 117/260..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:17
  • 1129 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, motivet: 67 x 44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:43
  • 3468 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga (konstnärens ex..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:49
  • 3049 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, 1979, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:19
  • 3050 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:20
  • 3233 Färglitografi
    Einar Rosén (1910-1998), Flicka, 22/150, motivet: ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:30
  • 3074 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 'Torparflickan', 126/170..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25
  • 3243 Färglitografi
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Hus i vinterskrud, Pt,..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:46
  • 1699 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 324/357, "Micke mas Himla f..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:51
  • 3343 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Stockholm, 1991, motivet: 4..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:56
  • 3441 Färglitografi
    Leopold Fare (1926-1996), HC 1/20, motivet: 50x40
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:20
  • 3067 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 306/360, motivet: 32x26
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:38
  • 3007 Färglitografi
    Mogens Balle (1921-1988), Komposition, 150/230, si..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:24
  • 3377 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, A Jansson, Man i snön, 44/..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:44
  • 3528 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, EA-upplaga (konstnärens ex..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:07
  • 3465 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Sign -74, 24/50, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:08
  • 1819 Färglitografi
    Pierre Alechinsky, Komposition, bladets mått: 30x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:05
  • 1524 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Komposition, 7/260, m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    17 november kl 19:35
  • 3239 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), "Psalmboken", Pt, -75..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:39
  • 3117 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, 111/3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:15
  • 6280 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Västan-Sommarbåten, H..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:06
  • 3558 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), 522/990, motivet: 45x35
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:55
  • 3331 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), 47/210, Naken dam, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:08
  • 3624 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga (konstnärens ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:33
  • 1289 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Orientexpressen, 385/499..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:33
  • 3378 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 253/360, motivet: 3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:45
  • 3183 Färglitografi
    Tommy Östmar (1934-2007), 235/500, motivet: 46 x 32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:27
  • 3199 Färglitografi
    Torsten Billman (1909-1989), Kroginteriör, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:59
  • 3559 Färglitografier
    2 st. Jan Lundquist (f. 1935), Stockholmsmotiv, E..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:16
  • 1130 Färglitorafi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, motivet: 52/100..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:44
  • 3175 Grafiskt blad
    Bengt Lindström (1925-2008), Sign i tryck, bladets..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:08
  • 3461 Linoliumsnitt
    Joachim Grundmann, 10/50, "Delta Planet I", höjd: 53
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:57
  • 3202 Litografi
    Anders Wallin (f. 1953), "Båthuset", 8/10, signera..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:00
  • 3009 Litografi
    Albert Johansson (1926-1998), 34/100, motivet: 48x62
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:28
  • 3205 Litografi
    Elis Åslund (1872-1956), Kruttornet Visby, 40 x 48
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:08
  • 3200 Litografi
    Lennart Glemme (f. 1927), 1976, 31 x 52, 120/260
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:01
  • 3526 Litografi
    Oidentifierad konstnär, Sign EA, 1975, 46 x 30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:51
  • 9617 Litografi
    Stanislao Dessy, onumrerad, motivet: 30x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:46
  • 3460 Litografier
    3 st, Bla "Minéralogie & Art Militaire", 35 x 22
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:50
  • 3427 Litografier
    4 st, Efter Henriette Sjöberg, 29x20
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:56
  • 1700 Litografiskt t..
    Lasse Åberg (f. 1940), 58/90, 54 x 68
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:52
  • 3518 Lösa blad
    Svenska Fåglar, von Wright, bladets mått: 39 x 29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 20:22
  • Metropol Tipsar
  • 6280 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Västan-Sommarbåten, H..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 18:06
  • 3074 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), 'Torparflickan', 126/170..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 november kl 19:25

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook