KONST / Litografier

Aktuella artister: Lasse Åberg, Albin Amelin, Olle Baertling, Gunnar Brusewitz, Marie-Louise Ekman, Anders Fogelin, Curt Hillfon, Lennart Jirlow, Stig Jonzon, Sven Lidberg, Sven Ljungberg, Reinhold Ljunggren, Jan Naliwajko, Lars Norrman, Acke Oldenburg, Mats Pehrson, Madeleine Pyk, Lennart Rodhe, Elis Ryberg, Ardy Strüwer, Sven X-et Erixson
  • 3171 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 1979, 49/125, motivet: 56x75
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 700 kr

    25 maj kl 18:18
  • 7002 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 12.500 kr

    25 maj kl 20:13
  • 4018 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    25 maj kl 20:10
  • 6049 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 19:20
  • 6280 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 20:49
  • 6149 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 276/350, motivet: 20x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 18:33
  • 5135 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 43/280, motivet: 20x30
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    25 maj kl 18:21
  • 5017 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 18:33
  • 6281 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 20:50
  • 3144 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), Ängel, motivet: 59x42, 1/360
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    25 maj kl 19:09
  • 6443 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 20:15
  • 6191 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    25 maj kl 18:52
  • 6296 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 243/310, motivet: 52x66
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 19:56
  • 6018 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.200 kr

    25 maj kl 19:49
  • 6207 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 20:23
  • 6202 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 85/175, motivet: 35x31
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    25 maj kl 20:21
  • 6205 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), 94/175, motivet: 54x41
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 20:22
  • 6204 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 20:22
  • 6288 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    25 maj kl 18:01
  • 7051 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    25 maj kl 18:31
  • 6137 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    25 maj kl 20:45
  • 6577 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 19:42
  • 5194 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 71/150, 34 x 28
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 300 kr

    25 maj kl 18:33
  • 7021 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    25 maj kl 20:20
  • 7003 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    25 maj kl 20:19
  • 6124 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    25 maj kl 19:27
  • 5060 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    25 maj kl 20:51
  • 6140 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    25 maj kl 20:49
  • 6183 Färglitografi
    Sven Ljungberg (1913-2010), 202/260, signerad, 31x44
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 20:14
  • 6190 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    25 maj kl 18:51
  • 6294 Färglitografi
    Sven X: et Erixon, sig. -49, motivet: 43x55
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 19:14
  • 6295 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    25 maj kl 19:55
  • 5690 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 18:12
  • 5693 Litografi
    Gregor Kowalski, Diptyk, 1971, 3/19 & 4/18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    25 maj kl 18:14
  • 6182 Litografi
    Handkolorerad, signerad, flicka med blommor, 37x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    25 maj kl 20:12
  • 6359 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 20:51
  • 6079 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 20:06
  • 6120 Litografier
    2 st, kolorerade, omkring 1900, motivet: 29 x 23
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 19:18
  • 6195 Litografier
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 19:33
  • 6155 Litografier
    4 st, Efter Zorn, motivet: 24x20
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    25 maj kl 18:37
  • 6178 Litografiskt t..
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 19:02
  • 5003 Monografi
    Curt Hillfon (f. 1943), 2007, bladets mått: 55x17
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    25 maj kl 20:41
  • 6113 Serigrafi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    25 maj kl 18:52
  • Metropol Tipsar
  • 7002 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 12.500 kr

    25 maj kl 20:13
  • 4018 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 7.800 kr

    25 maj kl 20:10
  • 7051 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    25 maj kl 18:31
  • 7021 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.600 kr

    25 maj kl 20:20
  • 7003 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.900 kr

    25 maj kl 20:19
  • 6288 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    25 maj kl 18:01
  • 6018 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.200 kr

    25 maj kl 19:49

Vad r den vrd?