bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Carin Adler  Albin Amelin  Mårten Andersson  Gustav Arne  Hans Arnold  Gunnar Brusewitz  Peter Dahl  Salvador Dalí  René Guilleminot  Vide Janson  Lennart Jirlow  Bengt Landin  Reinhold Ljunggren  Jan Naliwajko  Lisa Netz  Karl Gustaf KG Nilson  Lars Norrman  Pierre Olofsson  Axel Olson  George Oyston  Dénes Perger  Madeleine Pyk  Lennart Rodhe  Gustav Rudberg  Nils G Stenqvist  Ardy Strüwer  Max Walter Svanberg  Esaias Thorén  Nina Tryggvadottir  Uno Vallman  Victor Vasarely  Jurgen von Konow  Berndt Wennström  Erik Wessel-Fougstedt  Åke Westin  Harry Wichmann  Richard Winkler
  • 9557 Färglitog
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Väverska. Signe..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:16
  • 9509 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. "Trumpetaren". Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:20
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:36
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • 9106 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 166/260..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:13
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:02
  • 9233 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:26
  • 9234 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:28
  • 9561 Färglitografi
    Carin Adler (f. 1929), Sverige. Stockholmsmotiv vi..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:22
  • 9565 Färglitografi
    Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Stockholm. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:28
  • 9622 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. -73,11/750, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:51
  • 9114 Färglitografi
    Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:27
  • 9623 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. 136/350, moti..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:52
  • 9510 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "I stora hemska ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:22
  • 9563 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Saltsjön. Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:25
  • 6308 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:26
  • 9105 Färglitografi
    Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 700 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:11
  • 6307 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:25
  • 9559 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Marika" ur Sve..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:19
  • 6051 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:01
  • 6488 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:56
  • 9560 Färglitografi
    Lisa Netz (f. 1936), Sverige. Komposition. Signera..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:20
  • 9373 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:39
  • 9621 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:50
  • 9215 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:59
  • 9619 Färglitografi
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. -95,203/330..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:49
  • 9497 Färglitografi
    Nina Tryggvadottir (1913-1968), Island. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:46
  • 9627 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Figur, motivet: ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:57
  • 8031 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 8021 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:20
  • 5159 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 9564 Färglitografi
    Pontus Ljunberg, I trädgården. Signerad, daterad -..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:26
  • 9349 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Af Chapma..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:03
  • 9346 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:00
  • 9348 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Storkyrka..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:02
  • 9492 Färglitografi
    René Guilleminot (1900-1975), numrerad 67/200, try..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:33
  • 6102 Färglitografi
    Richard Winkler (f. 1969), Sverige. Komposition. S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:55
  • 9244 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Onumrerad, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:37
  • 6165 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:03
  • 9113 Färglitografi
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:25
  • 9122 Färglitografi
    Vide Janson (1924-2007), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:19
  • 9496 Färglitografier
    2 st, Vladimir Hudobko, 300-upplaga, motivet: 25x12
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:42
  • 9261 Färglitografier
    2 st. Sven-Erik Johansson, numrerade och signerade..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:59
  • 9618 Fotografi
    Anders Laurén, Skärgård, -84,74/150, motivet: 25x59
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:46
  • 6559 Grafiskt blad
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. 55x76
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 20:12
  • 9495 Litografi
    Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Sverige. Kyrka,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:40
  • 9490 Litografi
    George Oyston (1861-1937), Storbritannien. Hässjor..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:30
  • 9493 Litografi
    L America, Kvinna, 47x58
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:35
  • 6313 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Man, Signerad, löst..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:48
  • 8032 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • Metropol Tipsar
  • 5159 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 8032 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Komposition. ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • 8031 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:27
  • 8021 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:20




Ladda ner broschyr