KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Mårten Andersson  Marion Belin  Oskar Bergman  Kaj Bernstone  Maria Boczewska  Olle Bonniér  Gunnar Brusewitz  Peter Dahl  Peter Freudenthal  Niclas G Thalberg  Bert Håge Häverö  Robert Högfeldt  Ulrica Hydman-Vallien  Lennart Jirlow  Mikael Kihlman  Christina Knall  Nils Kölare  Kristian Krokfors  Bengt Landin  André Lanskoy  Carl Larsson  Sven Lidberg  Harald Lindberg  Reinhold Ljunggren  Jan Lundquist  Karl Mårtens  Olav Mosebekk  Thage Nordholm  Gunnar Norrman  Axel Olson  Olle Olsson Hagalund  Anders Palmér  James Pauli  Karl Axel Pehrson  Madeleine Pyk  Jan Rhodin  Lennart Rodhe  Lennart Roupe  Elis Ryberg  Olga Semenova  Curt Sjöberg  Max Walter Svanberg  Roland Svensson  Knut Swane  Esaias Thorén  Adrian van Arkel  Hans Viksten  Philip von Schantz  Ulf Wahlberg  Sven X-et Erixson
  • 3151 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    26 sept kl 20:19
  • 3152 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    26 sept kl 20:22
  • 3418 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 sept kl 20:51
  • 3309 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), 31/260, motivet: 21x65
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    26 sept kl 20:01
  • 3367 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    26 sept kl 19:19
  • 3387 Färglitografi
    Georges Point, 12/25, Pk 109, bladets mått: 29x29
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 19:58
  • 3370 Färglitografi
    Jan Rhodin (f. 1938), 119x360, Lodjur, motivet: 70x55
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    26 sept kl 19:24
  • 3246 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 19:12
  • 3388 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 sept kl 19:59
  • 3414 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    26 sept kl 20:49
  • 3714 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    26 sept kl 20:28
  • 2111 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 18:42
  • 2104 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    26 sept kl 20:45
  • 3385 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.800 kr

    26 sept kl 19:55
  • 3421 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    26 sept kl 20:53
  • 5004 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    3 oktober kl 18:57
  • 5001 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    3 oktober kl 18:48
  • 5002 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    3 oktober kl 18:54
  • 5003 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    3 oktober kl 18:57
  • 3386 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    26 sept kl 19:56
  • 3165 Färglitografi
    Robert Högfeldt (1894-1986), 27/50, motivet: 17x27
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    26 sept kl 20:00
  • 2112 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 44/310, motivet: 22x34
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    26 sept kl 18:45
  • 3696 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 18:19
  • 2353 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 1984, 322/375, motivet: 43x57
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 19:34
  • 3502 Färglitografier
    2 st. Bengt Landin (f. 1933), motivet: 45x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 19:46
  • 3149 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    26 sept kl 20:15
  • 3207 Grafiska blad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    26 sept kl 19:24
  • 3708 Grafiskt blad
    Erik Werenskiöld, Utsikt, Signerad, motivet: 25x32, 5
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    26 sept kl 19:02
  • 3209 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    26 sept kl 19:27
  • 3187 Litografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    26 sept kl 18:00
  • 3306 Litografi
    Hans Viksten (1926-1987), 198/200, motivet: 59x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    26 sept kl 20:57
  • 3565 Litografi
    James Pauli (1857-1934), Stockholms inlopp, 25x38
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 18:49
  • 3185 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    26 sept kl 18:37
  • 3230 Litografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 20:57
  • 9441 Litografi
    Olav Mosebekk (1910-2001), 'Dans', 91/100, mm26x18
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    26 sept kl 19:14
  • 3494 Litografier
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    26 sept kl 19:23
  • 3498 Litografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    26 sept kl 19:33
  • Metropol Tipsar
  • 8003 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 8/250, motivet: 71x33
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    om en månad
    17 oktober kl 20:55
  • 8020 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), 13/30, 1948, motivet: 51x73
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    om en månad
    17 oktober kl 19:58
  • 1076 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 265/380, signerad, 45x54
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    om en månad
    17 oktober kl 19:32
  • 9005 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    om en månad
    17 oktober kl 19:23
  • 8506 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    om en månad
    17 oktober kl 18:57
  • 8503 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.400 kr

    om en månad
    17 oktober kl 18:56
  • 8502 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    om en månad
    17 oktober kl 18:54
  • 8007 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    om en månad
    17 oktober kl 18:46
  • 2104 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.600 kr

    26 sept kl 20:45