KONST / Litografier

Aktuella artister: Bengt Åberg, Lasse Åberg, Maria Boczewska, Stig Claesson Slas, Stephen Clark, Corneille, Franco Costa, Albert Engström, Göran Folcker, Ulf Greder, Bert Håge Häverö, Curt Hillfon, Mona Huss Walin, Evy Låås, Bengt Landin, Sven Lidberg, Folke Lind, Roberto Matta, Joan Miró, Roland K Nilsson, Thage Nordholm, Johannes Olsson, Tommy Östmar, Dag Peterson, Jan Rhodin, Roger Risberg, Gustav Rudberg, Waldemar Sjölander, Mona Starfelt, Jan Stenvinkel, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Théo Tobiasse, Gösta Werner, Åke Westin, Hans Wigert
  • 5464 Collografier
    2 st, Kersti Strandberg, 50 upplaga, motivet: 51x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

  • 5149 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

  • 5157 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 98/350, 27x37
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

  • 3638 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 300 kr

  • 5454 Färglitografi
    Bengt Åberg (f. 1941), 65/90, Fåglar, motivet: 65x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

  • 5456 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 230/260 bm: 75x55
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

  • 3064 Färglitografi
    Erik Olson, 184/260, signerad. -62, motivet: 53x41
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

  • 5445 Färglitografi
    Evy Låås (1923-1999), 37/325, 1977, motivet: 62x62
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

  • 5463 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5184 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), 243/250, motivet: 80x60
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

  • 5181 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5177 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5180 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5182 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5475 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

  • 3324 Färglitografi
    Lars Jonsson, 'Stjärtänder', 55/250, motivet: 36x52
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

  • 3080 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5489 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

  • 3297 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

  • 3301 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

  • 3298 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

  • 3299 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

  • 3300 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

  • 5126 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 284/310, motivet: 30x43
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

  • 5359 Fotolitografi
    Albert Engström (1869-1940), 20x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

  • 5434 Litografi
    efter Zorn, "Svanen", motivet: 23 x 18
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5264 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • 5265 Litografi
    Waldemar Sjölander (1906-1988), 1946, 43x32
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

  • Metropol Tipsar
  • 7012 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

  • 3324 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook