KONST / Litografier

Aktuella artister: Albin Amelin  Mårten Andersson  Bertil Berg  Ola Billgren  Olle Bonniér  Attie Brahme  Paul Citroën  Stig Claesson Slas  Stephen Clark  Lena Cronqvist  Peter Dahl  Karin Dahlin  Yrjö Edelmann  Marie-Louise Ekman  Albert Engström  Leonor Fini  Jonas Fredén  Peter Freudenthal  Lennart Gram  Ulf Greder  Bert Håge Häverö  Lars Hillersberg  Curt Hillfon  Åke Holm  Mona Huss Walin  Ulrica Hydman-Vallien  Lennart Jirlow  Albert Johansson  Einar Jolin  Lars Jonsson  Arvid Jorm  Hans Kajtorp  Mikael Kihlman  Bengt Landin  Lennart Landqvist  Sven Lidberg  Reinhold Ljunggren  Bo E Lundquist  Jan Lundquist  Stellan Mörner  Thage Nordholm  Erik H Olson  Anders Palmér  Dénes Perger  Werner Pfeiffer  Madeleine Pyk  Margareta Renberg  Oscar Reutersvärd  Lennart Rodhe  Gustav Rudberg  Richard Ryan  Elis Ryberg  Marcel Strüwer-van Zuylen  Roland Svensson  Petter Thoen  Théo Tobiasse  Gunnar von Gegerfelt  Philip von Schantz  Bengt Wallberg  John Wierth  Örjan Wikström  Sven X-et Erixson  Nisse Zetterberg
  • 4215 Faksimil-litog..
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 20:55
  • 3052 Färglitografi
    2 st, Pär Andersson/Nisse Zetterberg
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:15
  • 5007 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:25
  • 5589 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:51
  • 5304 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Onumrerad, 56x70
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 18:20
  • 5006 Färglitografi
    Andreas Lundberg, 15/75, bladets mått: 37x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    27 mars kl 19:24
  • 5012 Färglitografi
    Andreas Lundberg, 15/75, bladets mått: 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:28
  • 7009 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 18:06
  • 5102 Färglitografi
    Arvid Jorm (1892-1964), bro, -55, 36x44
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:10
  • 5654 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    27 mars kl 18:41
  • 4141 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 19:45
  • 5080 Färglitografi
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.700 kr

    27 mars kl 20:19
  • 5104 Färglitografi
    Bertil Berg (f. 1935), -76, PT, motivet: 74x53
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:14
  • 5403 Färglitografi
    C M Lindman, Nordens flora, ca 1920-25, ca 220 st
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    27 mars kl 19:53
  • 5528 Färglitografi
    Curt Hillfon (f. 1943), 30/50, 63x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:36
  • 4272 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:58
  • 4005 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), 354/375, motivet: 47x55
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 18:52
  • 4257 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:21
  • 3687 Färglitografi
    Erik H Olson (1909-1995), 85/100, bladets mått: 59x67
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:23
  • 5015 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:30
  • 5022 Färglitografi
    Eva Langaas, 14/90, Vår II, motivet: 62x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:34
  • 5424 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 18:32
  • 5426 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), 85/310, motivet: 37x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 18:39
  • 5166 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:14
  • 5663 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 20:32
  • 5295 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:11
  • 5013 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:29
  • 5008 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:25
  • 5147 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 20:29
  • 5641 Färglitografi
    Kaj Bernstone, sommaridyll, PT, motivet: 39x52
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:34
  • 5011 Färglitografi
    Karin Dahlin (f. 1975), 7/150, bladets mått: 47x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    27 mars kl 19:28
  • 5010 Färglitografi
    Karin Dahlin (f. 1975), 9/150, bladets mått: 47x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 19:27
  • 4020 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 mars kl 19:27
  • 5027 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:21
  • 5028 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:22
  • 5100 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:07
  • 5148 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 20:30
  • 4147 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:54
  • 5485 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    27 mars kl 19:54
  • 4104 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    27 mars kl 19:28
  • 2316 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 20:17
  • 5533 Färglitografi
    Leonor Fini (1907-1996), 58/150, bladets mått: 38x56
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:45
  • 5302 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    27 mars kl 18:18
  • 4143 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    27 mars kl 19:48
  • 4063 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 20:37
  • 5032 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    27 mars kl 20:48
  • 4185 Färglitografi
    Michel Dumontet, 117/150, motivet: 35x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:41
  • 2400 Färglitografi
    Michel Dumontet, EA 9/20, motivet: 35x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:40
  • 4144 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:49
  • 4161 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 20:09
  • 4271 Färglitografi
    Nilsson & Knall, Kornhamnstorg, PT, motivet: 45x58
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 19:57
  • 5039 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:32
  • 4151 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 mars kl 19:58
  • 4049 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    27 mars kl 20:14
  • 4150 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    27 mars kl 19:57
  • 5310 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 18:25
  • 5023 Färglitografi
    Örjan Wikström (f. 1948), 136/300, motivet: 33x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 20:36
  • 4120 Färglitografi
    Oscar Bergman, PT, motivet: 50x40
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:52
  • 4240 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:33
  • 5033 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 20:53
  • 5466 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    27 mars kl 19:32
  • 5591 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    27 mars kl 20:55
  • 5219 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 18:59
  • 4058 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 18:34
  • 4132 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:32
  • 4187 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    27 mars kl 20:12
  • 4003 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    27 mars kl 19:55
  • 4128 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:26
  • 4279 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    27 mars kl 19:30
  • 4172 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 19:32
  • 5306 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 18:21
  • 5057 Färglitografi
    Suart Beck, Näsbitare, 8/40, motivet: 28x26
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 18:21
  • 5462 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), 184/360, bladets mått: 50x64
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 19:30
  • 5137 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 34/100, "X-et", 84x71
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 800 kr

    27 mars kl 19:49
  • 5025 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), 319/360, 63x73
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 19:18
  • 5653 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 18:35
  • 4168 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:16
  • 3152 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    27 mars kl 18:07
  • 5293 Färglitografier
    2 st. signerade och numrerade, motivet: 12x15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 20:07
  • 4276 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 18:57
  • 4177 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:45
  • 4048 Färglitografier
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    27 mars kl 20:12
  • 2222 Färglitografier
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 20:56
  • 5256 Gicléetryck
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    27 mars kl 18:42
  • 3659 Grafiska blad
    efter von Wright, motivet: 29x19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    27 mars kl 20:33
  • 5009 Grafiska blad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:26
  • 5549 Grafiska blad
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    27 mars kl 19:30
  • 2464 Grafiskt blad
    'Le depart pour la chasse', bladets mått: 74x106
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 20:54
  • 2465 Grafiskt blad
    Cheval Echappe, bladets mått: 74x06
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 150 kr

    27 mars kl 20:55
  • 4085 Grafiskt blad
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 20:39
  • 5551 Grafiskt blad
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:34
  • 5585 Grafiskt blad
    Stockholms slott, bladets mått: 25x37
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 20:45
  • 5014 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:29
  • 5105 Litografi
    Björn Jonsson, 75ex, Sydländsk gata, motivet: 46x29
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:17
  • 5031 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    27 mars kl 20:21
  • 5026 Litografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 900 kr

    27 mars kl 19:19
  • 4158 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:07
  • 4159 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 20:08
  • 2083 Litografi
    Paul Citroën (1896-1983), motivet: 34x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 18:21
  • 5386 Litografier
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 19:24
  • 4275 Litografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 18:23
  • 5400 Lösa blad
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 mars kl 19:52
  • 3400 Serigrafi
    Ann Vilsböll, 1145 / 125, bladets mått: 65x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    27 mars kl 20:52
  • 5646 Serigrafi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    27 mars kl 20:27
  • 5171 Serigrafi
    Coop, 124/4000, motivet: 37x49
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    27 mars kl 19:38
  • 4015 Serigrafi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    27 mars kl 19:48
  • 4278 Serigrafi
    Sign -75, motivet: 55x77 ca
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:25
  • 5005 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), 18, 5x26, 5
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    27 mars kl 19:23
  • Metropol Tipsar
  • 5027 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:21
  • 5028 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:22
  • 4020 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 mars kl 19:27
  • 5549 Grafiska blad
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    27 mars kl 19:30
  • 5551 Grafiskt blad
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:34
  • 5400 Lösa blad
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 mars kl 19:52
  • 5485 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    27 mars kl 19:54
  • 4147 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    27 mars kl 19:54
  • 4151 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    27 mars kl 19:58