bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Mårten Andersson  Hans Arnold  Alexander Calder  Peter Dahl  Karin Dahlin  Yrjö Edelmann  Bengt Fransson  Roj Friberg  Cecilia Frisendahl  Mikael Frygelius  Susanne Galdén-Fredriksson  Lennart Gram  Mona Huss Walin  Ulrica Hydman-Vallien  Lennart Jirlow  Jeanette Karsten  Bengt Landin  Sven Lidberg  Jan Lundquist  Karl Mårtens  Joan Miró  Mats Norryd  Pierre Olofsson  Karl Axel Pehrson  Pablo Picasso  Gustav Rudberg  Richard Ryan  Roland Svensson  Esaias Thorén  Philip von Schantz  Ulf Wahlberg  Paul Wunderlich
  • 2512 Färglitografi
    Andreas Lundberg, 11/75, bladets mått: 50x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:49
  • 2510 Färglitografi
    Andreas Lundberg, EA-upplaga, Homage a Baertling, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:48
  • 3147 Färglitografi
    Barbro Runefelt, EA-upplaga, Stilleben, motivet: 4..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:38
  • 3086 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), PT, Dans, motivet: 48x40
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:53
  • 3241 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 228/350, motivet: 47x36
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:10
  • 2221 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 57/250, motivet: 70x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:15
  • 3194 Färglitografi
    ca 50 st, Växter, 23x15
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:07
  • 3230 Färglitografi
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), 82/250, motivet: 44x54
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:57
  • 3267 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), 440/750, signerad, -73,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:16
  • 3202 Färglitografi
    Hans Arnold (1925-2010), "Trollet och människobarn..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:47
  • 2134 Färglitografi
    Jeanette Karsten (f. 1967), 285/390, motivet: 43x29
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:37
  • 3204 Färglitografi
    Joan Miró (1893-1983), 631/1000, signerad i trycke..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:50
  • 2504 Färglitografi
    Karin Dahlin (f. 1975), Hjärtstaden, 2/90, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:41
  • 3243 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), 44/150, 1962, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:10
  • 3145 Färglitografi
    Karl Mårtens (f. 1956), 20/175, Kungsfiskare, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:36
  • 2154 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), "Annie get your gun", 58..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:35
  • 4025 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 186/310, motivet: 49x60
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:26
  • 3102 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), 26/180, Söder, blade..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:07
  • 3192 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 197/460, motivet: 67x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:04
  • 3068 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Lofoten, 321/460, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:34
  • 3081 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Triptyk, ramens ..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:28
  • 3278 Färglitografi
    Paul Wunderlich (1927-2010), 9028/10000, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:32
  • 4053 Färglitografi
    Per Kirkeby, Monogramsign PK -91, 11/60, bladets m..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:53
  • 3150 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Dansande par, -82, PT, motiv..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:01
  • 3149 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Tennstopet, EA-upplaga, moti..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:00
  • 4037 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Rock n roll", 20/21,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:49
  • 4017 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), 63/99, motivet: 39x29
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:04
  • 3401 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 150/160, motivet: 49x63
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:17
  • 3231 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 154/360, motivet: 30x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:57
  • 4031 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 62/310, Vinterbåten (..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:05
  • 2561 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), sensommarnatt, 75/300..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:55
  • 2557 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Tornö, Möja, PT, 1954..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:50
  • 3269 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Tristan da Cunha, 144..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:20
  • 3297 Färglitografi
    Sign Olson, Dam i hatt, 210/260, motivet: 46x33, 1968
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:45
  • 3031 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), PT, Trosa, motivet: 44x49
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:55
  • 2517 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 21/150, motivet: 39x47
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:53
  • 3262 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 2/250, motivet: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:03
  • 2152 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), 45/99, motivet: 31x43
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:33
  • 3275 Färglitografier
    2 st, Mats Norryd (1944-1989), 300-upplaga, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:28
  • 2310 Färglitografier
    4 st. Gustav Rudberg (1915-2001), numrerade och si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:07
  • 3109 Litografi
    "Chez Muniche", 13/303, motivet: 27x21
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:23
  • 3052 Litografi
    "Sommarmorgon", 52x80
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:39
  • 2553 Litografi
    6 st, Roland Svensson (1910-2003), 9x11 till 20x14 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:43
  • 8070 Litografi
    Alexander Calder (1898-1976), Sign i tryck, motive..//
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:36
  • 3103 Litografi
    Mozart i Wien, motivet: 38x54
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:09
  • 3079 Litografi
    Oidentifierad konstnär, signerad VL, -50, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:25
  • 3353 Litografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Slussen, -50, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:38
  • 4063 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), "Étude pour le Mouton" ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:10
  • 3240 Litografi
    Roj Friberg (f. 1934), "Svaipa", 2003, 81/300, mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:08
  • 3355 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), FIB, Båtbyggare, 176/..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:40
  • 2555 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Waxholmsbåt, 14x33, 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:48
  • 3119 Litografi
    Sign S Wickberg, 1950, Man, 4/10, motivet: 37x24
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:11
  • 3157 Litografi
    Ulf Göthman, Fjäril, 212 / 290, motivet: 10x12
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:08
  • 9342 Parti grafiska..
    7 st
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:44
  • 2496 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), 122/250, bladets mått: 47x34
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:38
  • Metropol Tipsar
  • 4063 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), "Étude pour le Mouton" ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:10
  • 4031 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 62/310, Vinterbåten (..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:05
  • 4053 Färglitografi
    Per Kirkeby, Monogramsign PK -91, 11/60, bladets m..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:53
  • 4025 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 186/310, motivet: 49x60
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:26
  • 3149 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Tennstopet, EA-upplaga, moti..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:00
  • 3204 Färglitografi
    Joan Miró (1893-1983), 631/1000, signerad i trycke..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:50
  • 4037 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), "Rock n roll", 20/21,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:49
  • 2154 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), "Annie get your gun", 58..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:35
  • 4017 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), 63/99, motivet: 39x29
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:04