KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Joakim Allgulander  Fernandez Arman  André Brasilier  Gunnar Brusewitz  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Karin Dahlin  Salvador Dalí  Catharina Edlund  Leonor Fini  Jonas Fredén  Bert Håge Häverö  Oliver Herdies  Mia Jarnsjö  Lennart Jirlow  Lars Jonsson  Kristina Jöred  Kimmo Kaivanto  Staffan Kronberg  Félix Labisse  Bengt Landin  Marika Lang  Georges Laporte  Linda Le Kinff  Sven Lidberg  Sofia Linde  Bengt Lindström  Sven Ljungberg  Reinhold Ljunggren  Gunilla Mann  Ingegerd Möller-Nygren  Roger Mühl  Allan Österlind  Lars Pirak  Norbert Robles  Manuel Ros  Georges Rouault  Richard Ryan  Elis Ryberg  Ardy Strüwer  Marcel Strüwer-van Zuylen  Roland Svensson  Petter Thoen  Louis Toffoli  Jürgen von Konow  Paul Voss  Helga Wachholz  Bengt Wallberg  John Wierth  Paul Wunderlich   Yvaral - Jean-Pierre Vasarely  Anders Zorn
  • 7244 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:49
  • 9216 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    29 maj kl 20:30
  • 9090 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    29 maj kl 18:10
  • 9207 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    29 maj kl 20:09
  • 9209 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    29 maj kl 20:14
  • 9122 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 116/300, signerad, 75x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    29 maj kl 18:21
  • 9510 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 20:46
  • 9364 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 121/200, motivet: 53x74
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    29 maj kl 20:11
  • 9029 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    29 maj kl 18:20
  • 9362 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 75/360, motivet: 60x77
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    29 maj kl 20:10
  • 9093 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    29 maj kl 18:16
  • 9092 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    29 maj kl 18:13
  • 9157 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    om tre veckor
    19 juni kl 20:36
  • 7143 Färglitografi
    Björn Lindroth, Kungsfiskare, 343/360, motivet: 36x51
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:12
  • 9426 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 17/360, motivet: 60x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    29 maj kl 18:16
  • 9010 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    29 maj kl 18:17
  • 9395 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:01
  • 2079 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    5 juni kl 20:20
  • 7172 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:47
  • 7151 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, Par, 38x45
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:25
  • 7170 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Wärdshus, 29/300, 34x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:43
  • 9208 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    29 maj kl 20:11
  • 7333 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 300 kr

    29 maj kl 20:07
  • 9186 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), 15/360, motivet: 39x44
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    om tre veckor
    19 juni kl 20:43
  • 9356 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 340/350, motivet: 24x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 19:59
  • 9152 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 19:38
  • 9409 Färglitografi
    Inga Heidvall, strandskator, bladets mått: 38x58
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:09
  • 9318 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    29 maj kl 18:45
  • 7223 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:37
  • 9150 Färglitografi
    John Wierth (1920-2003), 22/100, motivet: 75x53
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 19:35
  • 9400 Färglitografi
    Kewak Zabnomian, 101/130, bladets mått: 57x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:03
  • 7350 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    29 maj kl 18:21
  • 9017 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 19:43
  • 9091 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    29 maj kl 18:12
  • 9191 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 350 kr

    29 maj kl 20:55
  • 7171 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), 16/310, motivet: 38x46
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.100 kr

    29 maj kl 18:44
  • 9211 Färglitografi
    Leonor Fini (1907-1996), 39/95, figur, motivet: 64x51
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:22
  • 7584 Färglitografi
    Linda Le Kinff (f. 1949), 13/200, motivet: 64x48
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    29 maj kl 18:25
  • 9238 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    29 maj kl 18:53
  • 9028 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    29 maj kl 18:18
  • 9423 Färglitografi
    Martin Dahlberg, EA-upplaga, bladets mått: 32x30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:15
  • 9382 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 20:30
  • 9195 Färglitografi
    Molin, 273/310, motivet: 34x26
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:01
  • 9151 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 19:37
  • 9429 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Monotryck, motivet: 32x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:20
  • 9210 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    29 maj kl 20:17
  • 9434 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    29 maj kl 18:24
  • 9205 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    29 maj kl 19:06
  • 9204 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    29 maj kl 19:05
  • 9202 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    29 maj kl 19:47
  • 9360 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), 1/300, motivet: 31x51
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    29 maj kl 19:07
  • 7147 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:20
  • 7157 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    om tre veckor
    19 juni kl 18:30
  • 7153 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:27
  • 9237 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    29 maj kl 18:52
  • 9217 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    29 maj kl 20:07
  • 9413 Färglitografi
    Sofia Linde (f. 1980), 25/50, bladets mått: 36x30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    29 maj kl 18:12
  • 9245 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 19:14
  • 9508 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    29 maj kl 20:42
  • 9147 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    29 maj kl 18:45
  • 9425 Färglitografi
    Sture Berger. 96/170, bladets mått: 36x31, 5
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:17
  • 9089 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    29 maj kl 18:08
  • 9285 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:14
  • 9288 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:16
  • 9507 Färglitografi
    Thorgren, 29/260, vinter, motivet: 40x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 20:40
  • 9213 Färglitografier
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:25
  • 9243 Grafiska blad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    29 maj kl 18:05
  • 9302 Grafiskt blad
    "Roses have Thorns", 45x72
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:28
  • 9526 Grafiskt blad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    29 maj kl 19:34
  • 2026 Grafiskt blad
    Forsmarks bruk, motivet: 34x59
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 400 kr

    5 juni kl 19:51
  • 9390 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), 13/90, bladets mått: 54x54
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    29 maj kl 20:57
  • 9392 Grafiskt blad
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 20:59
  • 9418 Grafiskt blad
    Petter Thoen (f. 1943), 4/90, bladets mått: 36x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:13
  • 9421 Grafiskt blad
    Petter Thoen (f. 1943), 8/90, bladets mått: 36x30
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:14
  • 9394 Grafiskt blad
    Sofia Linde (f. 1980), bladets mått: 48x36
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    29 maj kl 20:01
  • 9232 Grafiskt blad
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    29 maj kl 18:38
  • 7679 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    29 maj kl 18:04
  • 9424 Litografi
    Bengt Wallberg (1931-2004), bladets mått: 27x29
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:16
  • 9406 Litografi
    Bengt Wallberg (1931-2004), bladets mått: 27x29, 5
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 20:08
  • 7159 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:32
  • 9206 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    29 maj kl 19:08
  • 7593 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:42
  • 9407 Litografi
    Jonas Fredén (f. 1959), PT. bladets mått: 37x29, 5
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:08
  • 9513 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:51
  • 7691 Litografi
    Oliver Herdies (1906-1994), 71/225, 64x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 19:30
  • 7693 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    om tre veckor
    19 juni kl 19:34
  • 9240 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    29 maj kl 18:03
  • 9489 Litografier
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 20:13
  • 9042 Litografier
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    29 maj kl 18:58
  • 9033 Serigrafi
    Bengt Lindström (1925-2008), 48/50, motivet: 74x51
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    29 maj kl 18:28
  • 9032 Serigrafi
    Bengt Lindström (1925-2008), 86/135, motivet: 75x55
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    29 maj kl 18:23
  • 9411 Serigrafi
    Manuel Ros (f. 1965), 38/50, bladets mått: 50x50
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:10
  • 7248 Serigrafi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:53
  • 7249 Serigrafi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:54
  • 7250 Serigrafi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    29 maj kl 18:55
  • 7246 Serigrafi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    29 maj kl 18:51
  • Metropol Tipsar
  • 9209 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    29 maj kl 20:14
  • 9362 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    29 maj kl 20:10
  • 9207 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.100 kr

    29 maj kl 20:09
  • 9217 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.500 kr

    29 maj kl 20:07
  • 9147 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    29 maj kl 18:45
  • 7171 Färglitografi
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 1.100 kr

    29 maj kl 18:44
  • 9091 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    29 maj kl 18:12