KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson, Stig Claesson Slas, Franco Costa, Peter Dahl, Yrjö Edelmann, Hans Ekvall, Cecilia Frisendahl, Olle Hanspers, Bert Håge Häverö, Karl Höglund, Lennart Jirlow, Nils Kölare, Bengt Landin, Lotte Laserstein, Stig Lindberg, Lennart Lundegårdh, Jan Lundquist, Gunilla Mann, Jan Naliwajko, Axel Olson, Madeleine Pyk, Gustav Rudberg, Cecilia Sikström, Curt Sjöberg, Charles Sjöholm, Yngve Svedlund, Roland Svensson, Jussi Taipaleenmäki, Théo Tobiasse, Adrian van Arkel, Ulf Wahlberg
  • 2411 Affisch
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    24 november kl 18:54
  • 2027 Färglitografi
    2 st, Stockholmsmotiv, (oramade)
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    24 november kl 20:38
  • 2238 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    24 november kl 18:42
  • 2277 Färglitografi
    signerad, 4/50, 70x52
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    24 november kl 20:38
  • 2230 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 300 kr

    24 november kl 18:28
  • 2178 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    24 november kl 18:44
  • 2170 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    24 november kl 20:39
  • 2550 Färglitografi
    Beck & Ljung, 1982, 5/190, bladets mått: 29x29
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    24 november kl 20:16
  • 2147 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, 36 x 50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    24 november kl 18:36
  • 2009 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    24 november kl 18:02
  • 1353 Färglitografi
    Cecilia Sikström (f. 1962), 232/290, par, 52 x 38
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    24 november kl 20:34
  • 2423 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    24 november kl 19:35
  • 2549 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    24 november kl 20:15
  • 2243 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    24 november kl 19:24
  • 2068 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    24 november kl 19:09
  • 2407 Färglitografi
    Hans Ekvall (f. 1918), signerad 10x280, 36x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    24 november kl 18:49
  • 2319 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), 96/290, motivet: 41x68
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    24 november kl 20:21
  • 1539 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 350 kr

    24 november kl 19:49
  • 2095 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 600 kr

    24 november kl 20:49
  • 2417 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    24 november kl 19:12
  • 2194 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 3.000 kr

    24 november kl 20:44
  • 2103 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 250 kr

    24 november kl 20:06
  • 2102 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    24 november kl 20:02
  • 2198 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), 19/100, motivet: 48x45
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    24 november kl 20:03
  • 2242 Färglitografi
    Maria Hilfon, 208/260, Blomstilleben, motivet: 55x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    24 november kl 19:23
  • 2471 Färglitografi
    Mocan, 181/275, "Two for Tea", 53 x 76
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    24 november kl 20:17
  • 2196 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), 143/150, motivet: 46x38
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    24 november kl 20:50
  • 2193 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), "Farmors hus", mm49 x 58
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    24 november kl 20:43
  • 4240 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    24 november kl 19:41
  • 2268 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    24 november kl 20:24
  • 2199 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), 98/375, motivet: 41x56
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    24 november kl 20:04
  • 2396 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 150 kr

    24 november kl 18:31
  • 2105 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 38/150, 59 x 42
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    24 november kl 18:09
  • 2086 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    24 november kl 19:56
  • 2405 Grafiskt blad
    Patrick Dupre, 111/185, bladets mått: 47, 5 x 47, 5
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    24 november kl 18:47
  • 2210 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    24 november kl 20:22
  • 2060 Litografi
    Oidentifierad konstnär, Napoleon, 40 x 31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    24 november kl 18:47
  • 2166 Litografi
    Olle Hanspers (f. 1923), 21/310, mm23x35
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    24 november kl 19:53
  • 2171 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    24 november kl 20:45
  • 2167 Litografi
    Hans Norrsbo, 1955, 205/310, mm29x38
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    24 november kl 19:57
  • 2087 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    24 november kl 19:00
  • 2026 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    24 november kl 20:37
  • 2565 Litografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    24 november kl 19:15
  • 2318 Litografier
    4 st, Svenska Fruktsorter, 1920, motivet: 29x21
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    24 november kl 20:20
  • Metropol Tipsar
  • 2194 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 3.000 kr

    24 november kl 20:44

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev