bakg

KONST / Etsningar, Kopparstick



Aktuella artister: Göran Brunius, Svenolov Ehrén, Lennart Glemme, Bent Holstein, Ragnar Lindén, Sven Ljungberg, Suzanne Nessim, Karl Reisenbichler, Lech Rzewuski, Harald Sallberg, Ulf Trotzig, Anders Zorn
  • 5030 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 'Kyrkstöt', 1911, motivet..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:43
  • 5031 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Sappo, 1917, motivet: 20,..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:44
  • 2012 Etsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), 44/95, signerad, 1979, 6..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:22
  • 2013 Etsning
    Bent Holstein (f. 1942), 52/100, signerad 82, blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:24
  • 2054 Etsning
    David Young Cameron, signerad, Scottish Loch, moti..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:04
  • 2053 Etsning
    Frederick Carter, 'Under Waterloo Bridge', signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:58
  • 3311 Etsning
    Göran Brunius (1911-2005), 225/310, motivet: 49x32
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:00
  • 2198 Etsning
    Karl Reisenbichler (1885-1962), signerad, Flöjtspe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:20
  • 3312 Etsning
    Lennart Glemme (f. 1927), 1962, 143/310, motivet: ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:02
  • 2126 Etsning
    Ragnar Lindén (1919-1989), Pt, 1970, "Sädesärla", ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:55
  • 3314 Etsning
    Ulf Stallarholm, 41/310, Bondepraktikan, motivet: ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:04
  • 2152 Etsning
    Ulf Trotzig (1925-2013), Komposition, motivet: 49 ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:53
  • 3323 Etsningar
    6 st, Olsens konstförlad, Motiv från Köpenhamn, mo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:14
  • 2123 Färgetsningar
    4 st, Haïm Kern, motivet: 40 x 50 ca, lösa blad
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:49
  • 3439 Gravyr
    Marcel Jaque, signerad. 1972, Gårdsmotiv, handkolo..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:03
  • 3040 Gravyrer
    4 st, 1820-tal, handkolorerade, 23x17 cm
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:29
  • 3261 Gravyrer
    diverse
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:46
  • 3122 Träsnitt
    2 st, Leopold Ennosaar & Esko lepp, Gamla Tallinn,..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:11
  • 3125 Träsnitt
    F Tideman-Johansen, 1953, 90/100, motivet: 40x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:05
  • 3317 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), 234/310, motivet: 47x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:06
  • 3063 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 1979, 42/360, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 19:28
  • 2135 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 2 blad med 4 st träsni..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:41
  • 2030 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), signerad, 1976, motive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 18:54
  • Metropol Tipsar
  • 5031 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Sappo, 1917, motivet: 20,..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:44
  • 5030 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 'Kyrkstöt', 1911, motivet..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 sept kl 20:43
  • 2135 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 2 blad med 4 st träsni..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    22 sept kl 20:41

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook