bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Svenolov Ehrén, Carl Larsson, Birger Lundquist, Hans Norsbo, Siri Rathsman, Harald Sallberg, Jean Skoglund
  • 7073 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), 1952, Dramaten, motivet: ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:59
  • 9388 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), 1933, 'Prinsessan på ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:07
  • 9322 Etsning
    Jean Skoglund (1908-1948), Utsikt från Mosebacke, ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:53
  • 9184 Etsning
    Signerad, Klara Sjö, motivet: 34x24
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:55
  • 9120 Etsningar
    2 st, Birger Lundquist (1910-1952), kvinnor, en os..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:44
  • 6460 Etsningar
    2 st, Siri Rathsman (1895-1974), Tillskrivna, moti..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:53
  • 5533 Färgetsning
    Stanly William Hayter, 167/250, signerad. -52, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:42
  • 6504 Färgetsningar
    2 st, K Munklinde, Blommor, onumrerad upplaga, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 20:54
  • 9123 Gravyr
    1700-/1800-tal, musicerande sällskap, motivet: 32 ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:01
  • 9399 Gravyr
    motivet: 38x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 18:27
  • 9121 Gravyrer
    2 st, eftertryck, Bla Rembrandt, mm12x8 & rim: 25 ..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    2 feb kl 19:46
  • 4022 Träsnitt
    Hiroyuki Tajima, "Boruta", från The Yoseido Galler..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:05
  • 4019 Träsnitt
    SvenOlov Ehreén, -74, Mynttorget, motivet: 32 x 44..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:20
  • 4014 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 3 blad med 2 på varje,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 18:46
  • 4025 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), 306/350, 1986, Hustak ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:39
  • 4024 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), pt, 1987, Söder, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:38
  • 4023 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 1991, 251/330
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 20:37
  • Metropol Tipsar
  • 5533 Färgetsning
    Stanly William Hayter, 167/250, signerad. -52, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 feb kl 19:42

Vad r den vrd?