bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Maja Fjaestad, Lennart Glemme, Olle Hjortzberg, C Göran Karlsson, Mikael Kihlman, Harald Sallberg, Petter Zennström
  • 7485 Etsning
    5 st, Harald Sallberg (1895-1963)
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:28
  • 7789 Etsning
    Efter Carl Larsson, 28x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:30
  • 7264 Etsning
    Signerad, "Svanar", motivet: 56x89
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:48
  • 7313 Etsning
    C Göran Karlsson (f. 1944), 4/40, motivet: 62x43
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:15
  • 7314 Etsning
    C Göran Karlsson (f. 1944), 4/40, motivet: 62x43
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:16
  • 7316 Etsning
    C Göran Karlsson (f. 1944), 4/40, motivet: 62x43
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:17
  • 7213 Etsning
    Lars Nyborg, 9/40, motivet: 33x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:19
  • 7173 Etsning
    Lennart Glemme (f. 1927), 152/360, 13x19
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:38
  • 7174 Etsning
    Mikael Kihlman (f. 1953), 45/50, "Grönt Ljus", mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:40
  • 7364 Etsning
    Oidentifierad konstnär, signerad, modell, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:23
  • 7685 Etsningar
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Stockholmsmotiv, 100-..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:29
  • 7432 Färgetsning
    Curt Byström, "Nocturne", 95/150, motivet: 18x24
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:37
  • 7407 Gravyr
    Corpus Christi, 30x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:37
  • 7561 Gravyr
    Örebro slott, motivet: 35x68
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 19:18
  • 7179 Torrnålsgravyr
    Hans Tombrock, 6/50, 25x19
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:26
  • 7219 Träsnitt
    EA-upplaga (konstnärens exemplar), 1955, "orfeus o..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:29
  • 7206 Träsnitt
    Efter Emile Bernard, tryckt signatur, bladets mått..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:09
  • 7243 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), 'Kyrkogårdsgrind', sign..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:39
  • 7221 Träsnitt
    Petter Zennström (f. 1945), 1979, Vette tillverkar..//
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 18:31
  • 2032 Träsnitt
    Wadim Falileieff mm: 15x22
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    1 december kl 20:56

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev