KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Ingri Egeberg  Emil Ekman  Johnny Friedlaender  Gustaf Magnusson  Hans Osswald  Anders Österlin  Max Papart  Carl Fredrik Reuterswärd  Uno Stallarholm  Gerald Steffe  Björn von Rosen  Anders Zorn
  • 1311 Carborundumets..
    Max Papart (1911-1994), 45/125, bladets mått: 45x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    12 december kl 20:28
  • 2036 Etsning
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    12 december kl 18:01
  • 2020 Etsning
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    12 december kl 20:14
  • 1199 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Paul Verlaine, 24x16
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    12 december kl 20:15
  • 9333 Etsning
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    12 december kl 20:04
  • 9350 Etsning
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    12 december kl 20:22
  • 9451 Etsning
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    12 december kl 18:31
  • 1116 Etsning
    Olle Lindgeren, 5/20, motivet: 12x14
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    12 december kl 19:01
  • 2015 Etsning
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    12 december kl 19:52
  • 1312 Etsning
    signerad. "Svart extas", 21/35, motivet: 26x45
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    12 december kl 20:30
  • 1580 Etsning
    Uno Stallarholm (1894-1974), 1942, 32x47
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    12 december kl 18:40
  • 1313 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    12 december kl 20:31
  • 2016 Gravyr
    Slagfält, 1800-tal, 54x136
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    12 december kl 19:54
  • 1038 Gravyrer
    2 st, Frankrike, 36x25
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 600 kr

    12 december kl 18:10
  • 1325 Kopparstick
    Frankrike, motivet: 23x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 100 kr

    12 december kl 18:18
  • 1204 Träsnitt
    Japan, 23x35
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    12 december kl 20:24
  • 1141 Träsnitt
    Japan, Diptyk, 35x24
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 700 kr

    12 december kl 18:36
  • Metropol Tipsar
  • 2020 Etsning
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    12 december kl 20:14
  • 2036 Etsning
    Utrop: 3.600 kr
    Just nu: 2.800 kr

    12 december kl 18:01
  • 2016 Gravyr
    Slagfält, 1800-tal, 54x136
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    12 december kl 19:54
  • 2015 Etsning
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    12 december kl 19:52