Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

    1019 Skulptur

    Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Eneret, Elefant, vridbart huvud, bemålat trä, etikettmärkt. Längd: 17 cm. Höjd: 13 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 24.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:19


  • 1019 Skulptur
    Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Eneret, Elefant,..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 24.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:19
  • 1012 OljemÃ¥lning
    Urszula Broll (1930-2020), Polen. Signerad a tergo..//
    Utrop: 30.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:25
  • 1021 OljemÃ¥lning
    Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
    Utrop: 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:05
  • 1014 OljemÃ¥lning
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Vinterland..//
    Utrop: 18.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:54
  • 1020 Skulptur
    Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Eneret, elefant,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 14.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:06
  • 1029 Skrivbord
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:32
  • 1028 Spegel
    + konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:25
  • 1016 OljemÃ¥lning
    Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Utställd på ..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:08
  • 1009 Skrin
    Porfyr, sengustavianskt. Mässingsmontering, på kul..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:56
  • 1004 OljemÃ¥lning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:19
  • 2084 Serigrafi
    Equipo Cronica, (Spanien 1965-1981). Komposition. ..//
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:43
  • 1006 OljemÃ¥lning
    Johannes Herman Brandt (1850-1926). Signerad, date..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:32

    1012 OljemÃ¥lning

    Urszula Broll (1930-2020), Polen. Signerad a tergo på etikett, 1960. Olja på duk, 100x70 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm

    Utrop: 30.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 20:25


  • 1026 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Vinterlandskap..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:24
  • 1013 OljemÃ¥lning
    Helge Linden (1897-1961), Sverige. "Nattkaj, Umeå"..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:04
  • 2047 Grafiskt blad
    Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:33
  • 1011 Skulptur
    Tomas Almberg (f. 1936), Sverige. Brons, träsockel..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:50
  • 1018 Skulptur
    Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:38
  • 1015 OljemÃ¥lning
    + bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:51
  • 1022 OljemÃ¥lning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:53
  • 4327 Takarmatur
    Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:05
  • 1001 Collage
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Monogramsigner..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:53
  • 1031 OljemÃ¥lning
    Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:17
  • 1008 Akvarell
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:49
  • 1030 Vävader
    2 st, så kallade blomdukar, komponerade av Märta M..//
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:55

    1021 OljemÃ¥lning

    Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm

    Utrop: 20.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:05


  • 1035 Karmstol
    Rokoko
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:59
  • 1033 Taburett
    Georges Tigien, 1950/60-tal, betsad furu & plastsn..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:34
  • 1003 OljemÃ¥lning
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:41
  • 1002 OljemÃ¥lning
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:50
  • 2035 Serigrafi
    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:01
  • 1005 Akvarell
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:06
  • 1036 Karmstol
    Rokoko
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:07
  • 1032 OljemÃ¥lning
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Sig..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:14
  • 1017 Spegel
    Rokoko, fd spegellampett, 60x27 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:37
  • 5243 Slagbord
    England, mahogny, Queen Anne. Bredd: 47+ 2x49, dju..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:26
  • 1024 Golvlampa
    Jugend, majolika, riklig dekor med elefant, fågel ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:43
  • 5033 Bestick
    16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt:..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:16

    1014 OljemÃ¥lning

    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm

    Utrop: 18.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 april kl 18:54


  • 2019 Färglitografi
    Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:13
  • 4331 HörnvitrinskÃ¥p
    Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:47
  • 1025 Skulptur
    Napoleon Bonaparte, byst i brons, sockel mässing. ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:15
  • 2036 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:48
  • 1038 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osigne..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:55
  • 1010 OljemÃ¥lning
    Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:11
  • 5201 TorrnÃ¥lsetsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus a..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:33
  • 5147 ClubfÃ¥töljer
    Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:44
  • 5245 Salongsbord
    med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:50
  • 5173 Diadem
    Förgyllt sterlingsilver, med ametister. Längd: 14 ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:15
  • 5213 Ljusstakar
    Ett par, silver, 1857, fylld fot. Höjd: 22,5 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:45




Ladda ner broschyr