Föremål som liknar bägare silver


Vi hittade över 189 fler föremål på auktionsprisbanken.se Auktionsprisbanken


  • Träfflista
  • 4075 Bägare
    silver, Anton Carlborg, Åbo, 1768, höjd: 9, vikt: ..//
    Såld: 1.800 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 4074 Bägare
    silver, Aron Wangstelius, Torshella 1760, höjd: 9 ..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 4067 Bägare
    Silver, Johan Pettersson Berg, Norrköping 1777, hö..//
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 4066 Bägare
    silver, Peter Björkman, Karlskrona 1700-tal, höjd:..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 4065 Bägare
    Silver, Samuel Lundal, Gävle 1778, höjd: 9, vikt. ..//
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 4060 Bägare
    silver, Moskva 1881, höjd: 6, 5, vikt: ca 63 g
    Såld: 700 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 4076 Bägare
    silver, Abraham Wirgman, Göteborg 1715, höjd: 10, ..//
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 4014 Bägare
    Silver, Sent 1800-tal, Österrike/Ungern, Förgylld ..//
    Såld: 800 kr

    Såldes den 14 april 2014
  • 3636 Bägare
    Silver, 1800-tal, Frankrike, höjd: 8, vikt. 90g ca
    Såld: 500 kr

    Såldes den 14 april 2014

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook