Föremål som liknar bägare silver


Vi hittade över 189 fler föremål på Auktionsindex Auktionsindex


  • Träfflista
  • 6014 Bägare
    Arvid Floberg, silver, 1766, höjd: 11 cm
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 19 december 2016
  • 3179 Bägare
    silver, förgylld insida, Ryssland, 1869, graverad,..//
    Såld: 900 kr

    Såldes den 19 december 2016
  • 3010 Bägare
    2 st, silver, höjd: 5-7 cm, 185, 2 g ca
    Såld: 700 kr

    Såldes den 12 december 2016
  • 1015 Bägare
    silver, 5 st, höjd: 5-9 cm
    Såld: 300 kr

    Såldes den 12 december 2016
  • 3117 Bägare
    silver, Henrik Sjöberg, Falun, 1763, höjd: 8 cm, 5..//
    Såld: 600 kr

    Såldes den 12 december 2016
  • 1014 Bägare
    silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1920-tal, höjd:..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 12 december 2016