MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Snurrfåtölj 12409072

nr 1240 9072

Bruno Mathsson

(1907-1988), Sverige

Snurrfåtölj, Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, brun skinnklädsel, etikettmärkt

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

4.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 11 mars 2019
kl 18:42:06

Bruno Mathsson

Läs mer om Bruno Mathsson