MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 6514239

SKÅP

nr 651 4239

1800-talets första hälft, Värmland, ådringsmålat, uppsvängt profilerat krön. Underdel med skåp samt skrivinredning bakom klaff. Överdel med hyllinredning bakom dörrpar. Mått: höjd: 225 cm B: 280 cm Djup: Överdel: 32 cm, Underdel: 55 cm, Lådor med senare bemålning. Lås ej ursprungliga. Smärre skador, slitage

Utrop:

300 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

7.600 kr

måndag 16 augusti 2010

Liknande föremål: skåp 1800-talets första hälft värmland ådringsmålat uppsvängt profilerat krön underdel med skåp samt skrivinredning bakom klaff överdel med hyllinredning bakom dörrpar mått: höjd: 225 cm b: 280 cm djup: överdel: 32 cm underdel: 55 cm skåp hyllor

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook