MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 6514239

SKÅP

nr 651 4239

1800-talets första hälft, Värmland, ådringsmålat, uppsvängt profilerat krön. Underdel med skåp samt skrivinredning bakom klaff. Överdel med hyllinredning bakom dörrpar. Mått: höjd: 225 cm B: 280 cm Djup: Överdel: 32 cm, Underdel: 55 cm, Lådor med senare bemålning. Lås ej ursprungliga. Smärre skador, slitage

Utrop:

300 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

7.600 kr

måndag 16 augusti 2010

Liknande föremål: skåp värmland ådringsmålat

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev