KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713007

nr 1271 3007

Sven Ahlgren

(1922-1997), Sverige

Oljemålning, Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Östermalmstorg, Signerad. Olja på pannå, 59x88 cm

Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

8.200 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 18:16:31

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Sven Ahlgren

Läs mer om Sven Ahlgren