KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13763614

nr 1376 3614

Louis Nitka

(f. 1940), Sverige

Färgetsning, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 25/125. Motivet: ca 11x7 cm, oramad

Louis Nitka, fransk-svensk konstnär, illustratör och skämttecknare född 1940.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 1 februari 2021
kl 20:30:25

29/1 15:55:35 1      100 kr
1/2 19:26:10 2      Vinnande bud

Louis Nitka

Läs mer om Louis Nitka