KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757256

nr 1275 7256

Tord Leander Engström

(1914-1985), Sverige

Oljemålning, Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "Björkliden -56", Signerad Tord. Olja på pannå, 26x20 cm

Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 september 2019
kl 18:04:13

13/9 12:52:27 1      Vinnande bud

Tord Leander Engström

Läs mer om Tord Leander Engström