ÖVRIGT / Militaria / Katana 5657713

KATANA

nr 565 7713

med balja, 16/1700-tal, Japan, tång med signatur i kanjitecken "Shi Jian Shou Yuan Ji Sheng", signerat ställ i skuret trä med bronsinläggningar, totallängd: 97, bladlängd:, balja med slitage, skaftdel saknas

Utrop:

8.000 kr

Startbud:

6.000 kr

Såld:

25.000 kr

måndag 9 februari 2009

Liknande föremål: asiatisk asien balja bladlängd: japan japansk katana militaria

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev