KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13126016

nr 1312 6016

Gustav Feith

(1875-1951), Österrike

Blandteknik, Gustav Feith (1875-1951), Österrike. Blomsterstilleben, ängsblommor i vas. Signerad, daterad 1940, ca 40x28 cm

Gustav Feith, bildkonstnär född 1875, död 1951.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.600 kr

måndag 9 mars 2020
kl 19:47:52

Gustav Feith

Läs mer om Gustav Feith