KONST / Litografier / Färglitografi 13732033

nr 1373 2033

Knut Gruva

(1902-1981), Sverige

Färglitografi, Knut Gruva (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 190/360. Motivet: 35x54cm

Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 januari 2021
kl 19:59:30

11/1 18:33:28 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Knut Gruva

Läs mer om Knut Gruva