KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422033

nr 1242 2033

Jurgen von Konow

(1915-1959), Sverige

Etsning, Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Signerad, numrerad 25/310, daterad 1952-56, ca 24x32 cm

Jurgen von Konow, svensk målare och grafiker född 1915, död 1959.

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:07:14

3/3 14:00:48 1      100 kr
4/3 09:22:34 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Jurgen von Konow

Läs mer om Jurgen von Konow