KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261028

nr 1226 1028

Erland Cullberg

(1931-2012), Sverige

Oljemålning, Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad E Cullberg. Olja på duk, 81x65 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Marianne Bernadotte

Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

8.000 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     1.300 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     1.900 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     2.200 kr  BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Erland Cullberg

Läs mer om Erland Cullberg