bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 12296209



*

nr 1229 6209


Ring

18k med briljanter, 0,3 ct. Vikt: 3,5 g ca, ringmått: 11


Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 januari 2019
kl 20:48:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/1 19:30:26 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 100 kr
  Göteborg 100 kr
  Helsingfors 100 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
  • 9215 Bokverk
    P Waldenström, "Genom norra Amerikas förenta state..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 20:36
  • 9440 Serveringsvagn
    mahogny, 71, djup: 44 cm, höjd: 59 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 19:43
  • 9196 Skål
    Björk, silvermontering, ej stämplar. Diameter: 15,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 19:43




Ladda ner broschyr