bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7484010



*
Spegel

nr 748 4010


Sengustaviansk, höjd: 185, senare spegelglas


Utrop:

7.000 kr

Startbud:

4.000 kr

Såld:

5.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 mars 2012
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/3 14:04:02 1      4.000 kr
5/3 23:19:42 2      4.100 kr
12/3 15:57:26 3      6.600 kr
12/3 16:12:30 3      4.200 kr
12/3 16:13:02 3      4.200 kr
12/3 17:04:48 4      4.300 kr
13/3 11:28:40 5      5.000 kr
23/3 21:05:31 6      5.200 kr
26/3 11:10:41 5      5.200 kr
26/3 11:11:56 5      5.500 kr
26/3 15:04:33 2      Vinnande bud



  • Klassiska
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
  • 9280 Spegel
    förgylld, 190x90
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:30
  • 1083 Spegel
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur Harlekin, Gusta..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 19:52
  • 4014 Spegel
    med teakram, 46x36 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 19:52
  • 9595 Spegel
    rokokostil, metallram. Höjd: 90
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:04
  • 8022 Spegel med kon..
    mahogny, empire, spegelns mått 139x57, bordet läng..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:21
  • 9281 Spegelbyrå
    vitmålad. Längd: 80. Djup: 43 cm, höjd: 188 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:31




Ladda ner broschyr