bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7484010



*
SPEGEL

nr 748 4010


Sengustaviansk, höjd: 185, senare spegelglas


Utrop:

7.000 kr

Startbud:

4.000 kr

Såld:

5.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 mars 2012
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/3 14:04:02 1      4.000 kr
5/3 23:19:42 2      4.100 kr
12/3 15:57:26 3      6.600 kr
12/3 16:12:30 3      4.200 kr
12/3 16:13:02 3      4.200 kr
12/3 17:04:48 4      4.300 kr
13/3 11:28:40 5      5.000 kr
23/3 21:05:31 6      5.200 kr
26/3 11:10:41 5      5.200 kr
26/3 11:11:56 5      5.500 kr
26/3 15:04:33 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg
Liknande föremål: spegel sengustaviansk speglar

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev