bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10884625



*

nr 1088 4625


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1970, 9x13


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2017
kl 18:18:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 18:06:11 1      100 kr
6/2 18:07:29 2      Vinnande bud
6/2 18:11:43 1      200 kr
6/2 18:11:43 2      250 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:10 1      300 kr
6/2 18:12:10 2      350 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:40 1      400 kr
6/2 18:12:40 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5067 Etsning
    "Saltmätaregatan", Ernst Hällgren (1889-1944), Sve..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    6 april kl 20:31
  • 5228 Etsning
    Bengt Nordenborg (f. 1938), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    6 april kl 20:20
  • 5086 Etsning
    Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. "Decembersnö"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    6 april kl 20:20




Ladda ner broschyr