KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13761019

nr 1376 1019

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Oljemålning, "Porträt m frau ein Pelz". Signerad. Olja på pannå, 95x66 cm, yttermått inklusive ram: 117x88 cm

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 1 februari 2021
kl 19:34:15

31/1 20:15:59 1      1.500 kr
1/2 19:29:12 2      Vinnande bud

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth