KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10996039
*
nr 1099 6039
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Oljemålning, Lars Lerin (f. 1954), Villaträdgård i vinterskrud, signerad 1976, duk 83x93
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Följerätt
Utrop:
80.000 kr
Såld:
60.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:39:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 22:10:53
1
Vinnande bud
- Klassiska
27 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellister lars lerin olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31
*
Lars Lerin
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Läs mer om Klassiska
nr 1099 6039
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Oljemålning, Lars Lerin (f. 1954), Villaträdgård i vinterskrud, signerad 1976, duk 83x93
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 80.000 kr |
| Såld: | 60.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 22:10:53 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
27 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellister lars lerin olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31



