KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12698179

nr 1269 8179

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Oljemålning, Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 19 augusti 2019
kl 20:55:09

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson