bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180



*

nr 763 5180


Björn Jonson

(1903-1991), Sverige


Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69


Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 22:00:25 1      350 kr
29/5 14:46:40 2      350 kr
1/6 13:13:07 2      Vinnande bud
4/6 18:11:49 3      450 kr
4/6 19:35:34 4      600 kr
4/6 19:38:33 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Björn Jonson

Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Läs mer om Björn Jonson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
  • 3379 Akvarell
    Eric Ekengren (1868-1955), Sverige. Sydländsk stad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 april kl 20:39
  • 5432 Akvarell
    Hans Dahl (1849-1937), Norge. Landskap med skojand..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 april kl 18:57
  • 5036 Akvarell
    Mats Högberg, -86, stadsmotiv, 66x46 cm. Signerad
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 april kl 19:22
  • 5455 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. "Eton Bridge", ej signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 april kl 19:43
  • 5047 Blandteknik
    Åke Lagerborg (1927-2020), Sverige. "Idé - I still..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 april kl 18:56
  • 5033 Blandteknik
    Fåglar, Jan Rhodin (f. 1938), ca 49x34 cm. Signerad
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 april kl 18:14




Ladda ner broschyr