KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5784037

OLJEMÅLNING (F)

nr 578 4037

Gunnar Löberg (1893-1950), "Pojke i cylinderhatt (N:3)", signerad och daterad 1945, 70 x 45

Utrop:

6.000 kr

Startbud:

5.000 kr

Såld:

17.500 kr

måndag 20 april 2009

Gunnar Löberg

Gunnar Löberg, född 1893 i Strängnäs, död 1950 i Stockholm, svensk bilkonstnär.

Läs mer om Gunnar Löberg
Liknande föremål: gunnar löberg olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev