KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5784037

OLJEMÅLNING (F)

nr 578 4037

Gunnar Löberg (1893-1950), "Pojke i cylinderhatt (N:3)", signerad och daterad 1945, 70 x 45

Utrop:

6.000 kr

Startbud:

5.000 kr

Såld:

17.500 kr

måndag 20 april 2009

Gunnar Löberg

Gunnar Löberg, född 1893 i Strängnäs, död 1950 i Stockholm, svensk bilkonstnär.

Läs mer om Gunnar Löberg
Liknande föremål: oljemålning olja gunnar löberg n:3

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook