KONST / Litografier / Färglitografi 14278230

nr 1427 8230

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 19:20:06

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund