KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13117101

nr 1311 7101

Sven Deurell

(1904-1967), Sverige

Akvarell, Sven Deurell (1904-1967), Sverige. Signerad, 32x26,5cm

Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 2 mars 2020
kl 20:28:52

Sven Deurell

Läs mer om Sven Deurell