bakg

  MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Snurrfåtölj 11587614



*

nr 1158 7614


Snurrfåtölj

Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning


Konditionsrapport: slitage, skadat tyg

Utrop:

2.000 kr

Såld:

6.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 januari 2018
kl 20:35:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/1 11:58:41 1      1.500 kr
27/1 12:14:09 2      1.500 kr
27/1 12:14:09 1      1.500 kr (Budbetjänt)
27/1 12:14:32 2      2.600 kr
27/1 17:43:23 3      2.800 kr
28/1 15:22:29 1      3.000 kr
28/1 22:37:52 3      3.200 kr
29/1 10:15:00 1      3.400 kr
29/1 20:21:32 4      4.200 kr
29/1 20:22:21 1      3.800 kr
29/1 20:22:21 4      4.000 kr (Budbetjänt)
29/1 20:22:30 1      4.200 kr
29/1 20:22:30 4      4.200 kr (Budbetjänt)
29/1 20:22:39 1      4.400 kr
29/1 20:23:54 4      5.200 kr
29/1 20:25:27 1      4.800 kr
29/1 20:25:27 4      5.000 kr (Budbetjänt)
29/1 20:25:38 1      5.200 kr
29/1 20:25:38 4      5.200 kr (Budbetjänt)
29/1 20:25:47 1      5.400 kr
29/1 20:28:17 4      6.200 kr
29/1 20:29:49 1      5.800 kr
29/1 20:29:49 4      6.000 kr (Budbetjänt)
29/1 20:29:58 1      6.200 kr
29/1 20:29:58 4      6.200 kr (Budbetjänt)
29/1 20:30:07 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson dux jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar snurrfåtölj stol stolar svensk design sverige
  • 6158 Fåtöljer
    Ett par, 1890-tal
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:07
  • 4270 Fåtöljer
    Ett par, Rosengrens
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:11
  • 6383 Karmstol
    ”Mina”, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bruno..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:28




Ladda ner broschyr