bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Bordsspegel 12916127



*

nr 1291 6127


Bordsspegel

nysilver. Höjd: 33 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 november 2019
kl 20:18:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 11:43:48 1      300 kr
25/11 15:57:06 2      600 kr
25/11 20:01:16 3      400 kr
25/11 20:01:16 2      450 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:39 3      600 kr
25/11 20:01:39 2      600 kr (Budbetjänt)
25/11 20:01:52 3      700 kr
25/11 20:12:50 2      800 kr
25/11 20:13:32 3      Vinnande bud
25/11 20:14:08 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsspegel nysilver pläter speglar
  • 3367 Spegel
    1800-tal. Höjd: 245
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 18:41
  • 5329 Spegel
    Asien, lack, 90x51 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 20:42
  • 5258 Spegel
    empirestil, 100x42 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 20:48




Ladda ner broschyr