bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9603080



*

nr 960 3080


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Interiör, 53/360, motivet: 56x67


Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 18:13:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/5 16:05:56 1      100 kr
11/5 17:47:41 2      200 kr
11/5 18:06:38 3      200 kr
11/5 18:06:38 2      200 kr (Budbetjänt)
11/5 18:07:28 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Evy Låås

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Läs mer om Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4091 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    13 juli kl 19:13
  • 4026 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    13 juli kl 19:25
  • 4155 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    13 juli kl 18:28




Ladda ner broschyr