KONST / Litografier / Färglitografi 11709094

nr 1170 9094

Peter Dahl

(f. 1934), Sverige

Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Tennstopet, signerad och numrerad 159/375. Bladets mått: 58x85

Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 19 mars 2018
kl 19:50:32

  • Tema
  • 19 mar

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl
Peter Dahl (f. 1934)