KONST / Litografier / Färglitografi 11808021

nr 1180 8021

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition, signerad, numrerad 253/260, motivet: 15,5x62 cm

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 30 april 2018
kl 18:20:37

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson