KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13732049

nr 1373 2049

Charles Sjöholm

(f. 1933), Sverige

Akvarell, Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Strandvägspromenad", Signerad. Akvarell, 30x40 cm

Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 18 januari 2021
kl 20:24:21

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Charles Sjöholm

Läs mer om Charles Sjöholm