KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13745178
*
nr 1374 5178
Leif Liljeblad
(f. 1950), Sverige
Oljemålning, Sträckande svanar. Signerad, daterad -95. Olja på duk, 60x95 cm
Leif Liljeblad, född 1950 i Linköping, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:01:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 09:01:01
1
300 kr
23/1 10:53:37
2
350 kr
25/1 17:14:22
3
600 kr
25/1 17:15:26
2
600 kr
25/1 17:15:26
3
600 kr (Budbetjänt)
25/1 17:35:24
1
1.100 kr
25/1 17:45:47
4
900 kr
25/1 17:45:47
1
1.000 kr (Budbetjänt)
25/1 17:47:08
4
1.100 kr
25/1 17:47:08
1
1.100 kr (Budbetjänt)
25/1 17:48:03
4
1.200 kr
25/1 17:49:33
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leif Liljeblad
Leif Liljeblad, född 1950 i Linköping, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Leif Liljeblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv flygande svanar fågel fågelmotiv fåglar leif liljeblad olja olja på duk oljemålning sjöfågel sjöfåglar sträckande svanar svanar sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Leif Liljeblad
Leif Liljeblad, född 1950 i Linköping, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Leif Liljeblad
nr 1374 5178
Leif Liljeblad
(f. 1950), Sverige
Oljemålning, Sträckande svanar. Signerad, daterad -95. Olja på duk, 60x95 cm
Leif Liljeblad, född 1950 i Linköping, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/1 09:01:01 | 1 | 300 kr |
| 23/1 10:53:37 | 2 | 350 kr |
| 25/1 17:14:22 | 3 | 600 kr |
| 25/1 17:15:26 | 2 | 600 kr |
| 25/1 17:15:26 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 17:35:24 | 1 | 1.100 kr |
| 25/1 17:45:47 | 4 | 900 kr |
| 25/1 17:45:47 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 17:47:08 | 4 | 1.100 kr |
| 25/1 17:47:08 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 17:48:03 | 4 | 1.200 kr |
| 25/1 17:49:33 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leif Liljeblad
Leif Liljeblad, född 1950 i Linköping, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Leif Liljeblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv flygande svanar fågel fågelmotiv fåglar leif liljeblad olja olja på duk oljemålning sjöfågel sjöfåglar sträckande svanar svanar sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



