bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345019



*

nr 934 5019


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), edal, Pojke med björn, signerad, 60x70


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:28:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 16:33:01 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: edal olja oljemålning oljemålningar pojke med björn stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4098 Oljemålning
    1800-tal, Kopigai folkdräkt, 37x49
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:24
  • 8021 Oljemålning
    Alice Ljungquist, Kapellgränd. Olja på duk, 23x33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 32 dagar
    20 augusti kl 18:54
  • 3458 Oljemålning
    Anita Adolfsson, "Vår i Erstavik", 1989. Olja på d..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3475 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Hus vid vatten,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3474 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Sommaridyll, si..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:13
  • 8028 Oljemålning
    Arne Lindblom, Stora Hoparegränd, Stockholm, signe..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 32 dagar
    20 augusti kl 18:00




Ladda ner broschyr