bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345003



*

nr 934 5003


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Gitarr, signerad, motivet: 27x18


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:13:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/12 12:14:04 1      300 kr
4/1 18:22:32 2      500 kr
12/1 13:00:37 3      700 kr
12/1 18:01:57 2      700 kr
12/1 18:01:57 3      700 kr (Budbetjänt)
12/1 18:02:49 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gitarr gitarrer olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal stränginstrument svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2271 Oljemålning
    A Alin, Sydländskt motiv. Olja på duk, signerad. 5..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 19:26
  • 2364 Oljemålning
    Anna Kalinitchenko Jalpachik (1954-2013), Ukraina/..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 18:52
  • 8004 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    15 juli kl 19:57
  • 2138 Oljemålning
    Arthur Wesley Cottrell, 1800-tal, landskap med kor..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 18:54
  • 2252 Oljemålning
    August Hammarström, Motiv från Nacka. Signerad. Ol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 19:09
  • 2427 Oljemålning
    Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. "When", signer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 19:41




Ladda ner broschyr