bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345003



*

nr 934 5003


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Gitarr, signerad, motivet: 27x18


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:13:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/12 12:14:04 1      300 kr
4/1 18:22:32 2      500 kr
12/1 13:00:37 3      700 kr
12/1 18:01:57 2      700 kr
12/1 18:01:57 3      700 kr (Automatiskt)
12/1 18:02:49 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gitarr gitarrer olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal stränginstrument svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1033 Akryl
    Eva Rohde, Sverige. ”Good Morning”. Signerad, date..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:00
  • 1288 Oljemålning
    1800-tal, Stilleben. Olja på duk, 63x45 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 oktober kl 18:36
  • 6575 Oljemålning
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Skördemotiv. Mon..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 oktober kl 20:21
  • 9378 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Motiv f..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 oktober kl 19:11
  • 1027 Oljemålning
    Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signe..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:00
  • 1025 Oljemålning
    Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. "Juni, ..//
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:00




Ladda ner broschyr