KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 11709087

nr 1170 9087

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Carborundumetsning, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och numrerad 80/90, bladmått: 75x56 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

5.200 kr

måndag 19 mars 2018
kl 20:40:55

  • Tema
  • 19 mar

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström