KONST / Litografier / Färglitografi 16195130
*
nr 1619 5130
Franco Costa
(f. 1934), Italien
Signerad, numrerad 75/200, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
Franco Costa, född 1934, italiensk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 18:21:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 13:16:16
1
1.000 kr
12/5 15:45:03
2
150 kr
12/5 15:45:03
1
200 kr (Budbetjänt)
12/5 15:45:22
2
250 kr
12/5 15:45:22
1
300 kr (Budbetjänt)
12/5 15:45:35
2
350 kr
12/5 15:45:35
1
400 kr (Budbetjänt)
12/5 15:45:39
2
450 kr
12/5 15:45:39
1
500 kr (Budbetjänt)
12/5 15:45:45
2
600 kr
12/5 15:45:45
1
700 kr (Budbetjänt)
13/5 15:59:40
3
800 kr
13/5 15:59:40
1
900 kr (Budbetjänt)
13/5 15:59:48
3
1.000 kr
13/5 15:59:48
1
1.000 kr (Budbetjänt)
13/5 15:59:55
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa franco costa färglitografi grafik italien italiensk italy litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Franco Costa
Franco Costa, född 1934, italiensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 1619 5130
Franco Costa
(f. 1934), Italien
Signerad, numrerad 75/200, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
Franco Costa, född 1934, italiensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 13:16:16 | 1 | 1.000 kr |
12/5 15:45:03 | 2 | 150 kr |
12/5 15:45:03 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/5 15:45:22 | 2 | 250 kr |
12/5 15:45:22 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/5 15:45:35 | 2 | 350 kr |
12/5 15:45:35 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/5 15:45:39 | 2 | 450 kr |
12/5 15:45:39 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/5 15:45:45 | 2 | 600 kr |
12/5 15:45:45 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
13/5 15:59:40 | 3 | 800 kr |
13/5 15:59:40 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
13/5 15:59:48 | 3 | 1.000 kr |
13/5 15:59:48 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
13/5 15:59:55 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa franco costa färglitografi grafik italien italiensk italy litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49