KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15992014
nr 1599 2014
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Stockholmsmotiv. Signerad. Akvarell, 19x28 cm, yttermått inklusive ram: 57x44 cm
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 19 februari 2024
kl 18:57:39
17/2 10:55:23
19/2 10:24:53
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström