KONST / Litografier / Grafiska blad 3 st, harald sallberg, rym. 15978028
*
nr 1597 8028
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Grafiska blad 3 st, harald sallberg, rym., 3 st, Yttermått inklusive ram. 42x31-54x62 cm. Signerad
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:30:43
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald sallberg litografier rym svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
nr 1597 8028
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Grafiska blad 3 st, harald sallberg, rym., 3 st, Yttermått inklusive ram. 42x31-54x62 cm. Signerad
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald sallberg litografier rym svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16