ART / Etchings etc / Torrnålsetsning 16165201
*
nr 1616 5201
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Salvador Dalà (1904-1989), Spain. Ur "La Vénus aux Fourrures". Signed, numbered 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28, 5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), outer dimensions including frame: 45x34 cm,
Torrnålsetsning, Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Droit De Suite
Estimate:
3000
Sold:
SEK 2400
Auction date:
Monday April 29 2024
at 20:36:45
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/4 20:40:54
1
2.200 kr
29/4 20:31:45
2
Vinnande bud
29/4 20:31:55
2
justering av budtak
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà etsningar europa frankrike paris salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa torrnålsetsning utgiven av argillet
-
9356 Carborundumets..
unidentified artist. Signed. Image dimensions: 53x..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:12
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Present: SEK 10000
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:42
-
9350 ETCHINGS
2 pcs, Julio Zapata (b. 1932), Spain. Models, oute..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:32
-
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:40
nr 1616 5201
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Salvador Dalà (1904-1989), Spain. Ur "La Vénus aux Fourrures". Signed, numbered 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28, 5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), outer dimensions including frame: 45x34 cm,
Torrnålsetsning, Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 3000 |
Sold: | SEK 2400 |
Auction date: |
Monday April 29 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/4 20:40:54 | 1 | 2.200 kr |
29/4 20:31:45 | 2 | Vinnande bud |
29/4 20:31:55 | 2 | justering av budtak |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
-
9356 Carborundumets..
unidentified artist. Signed. Image dimensions: 53x..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:12 -
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Present: SEK 10000
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14 -
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:42 -
9350 ETCHINGS
2 pcs, Julio Zapata (b. 1932), Spain. Models, oute..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:32 -
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:40