KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15922010
nr 1592 2010
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, "blek mummi". Signerad. Olja på duk, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 januari 2024
kl 18:24:41
18/1 20:43:32
500 kr
22/1 18:08:14
22 jan
Specialauktion Mona Seilitz
Läs mer om Specialauktion Mona Seilitz
Mona Seilitz
Läs mer om Mona Seilitz